Adet Döneminde Hamile Kalmak

Çevremizdeki çoğu kadın, evlilikteki cinsel birlikteliğin adet dönemine denk getirmemeye çalışır. Çünkü adet döneminde hamile kalınmayacağı düşüncesine sahiptirler. Aslında durum böyle değildir. Kadınların çoğu adet döneminde daha fazla cinselliğe ihtiyaç duyar. Bu cinsel ihtiyaç ise bayanları “adet döneminde acaba hamile kalabilir miyim?” sorusuna yöneltmiştir.


Kadınların iki adet arasındaki yumurtlama zamanı, bilindiği üzere en çok hamile kalınan dönemdir. Bu dönemlerde vajinadan gelen her kan, adet kanaması olmayabiliyor. Diğer vajinal kanamalarla karıştırılan adet kanaması, kadınları tereddütte bırakabilir.


Adet dönemlerinde çoğu bayan hamile kalabilir. Hamile kalma olasılığı bir hayli fazla olan adet döneminde hijyene çok dikkat edilmesi gerekir. Çünkü adet dönemlerinde cinsel ilişkiye girmek risklidir ve titiz davranılması gerekir. Dönemde iken kadınlar cinsel olarak vajinadan her türlü enfeksiyonu içine alabilir. Bu da kadınlar için oldukça önem taşıyan bir durum olduğundan,  adet döneminde dikkatli olunmaz ise ciddi sorunlara yol açılabilir.


Tıbben adet döneminde bayanların cinsel ilişkiye girmesi sakıncalı görünmez iken İslami açıdan yasaktır. Cinsel ilişki sırasında rahim üzerinde fazla baskı kurmak oradaki kanamayı artırabilir. Kanamaların arttığı görüldüğünde cinsel ilişkiye girmemek, bayanın sağlığı için çok önemlidir.İlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)