SYDV Toplu İş Sözleşmesi İçin 2. Toplantı Yapıldı

SYDV Toplu İş Sözleşmesi İçin 2. Toplantı Yapıldı

Koop-İş Sendikası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının toplu iş sözleşmesiyle ilgili yeni bir gelişmeyi duyurdu. Koop-iş Sendikası, SYDV çalışanlarının dört gözle beklediği sendikal haklar konusunda gerekli adımların atıldığını ve TİS toplantılarının ikincisininde yapıldığını ve olumlu kararların aldığını açıkladı. 

Duyuru;

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne Bağlı İl Ve İlçe Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin İkincisi Yapıldı…

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikasına (TÜHİS) üyelik başvurusu yapmış ve üyeliği onaylanmıştır. Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri bundan sonra işveren sendikası olan TÜHİS ile yürütülmeye devam edilecektir.

Bu kapsamda; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları için işveren sendikası ile görüşmelere 11.09.2018 tarihinde başlanmıştır.

Toplantıya, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Semiha Boybek ile TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar katılmışlardır.

Koop-İş Toplantı SYDV tis

Ayrıca; İşveren Sendikası TİS Müşaviri Şerefettin Güler, Baş Uzman Recep Bellici, Uzman Ahmet Karaderili, Av. Aykut Özgürsoy ile Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, Toplu İş Sözleşmesi Birim Müdürü Aytuğ Balaman ve Toplu İş Sözleşmesi Uzmanları Sezgin Bilgin ve Nergis Saat katılmışlardır.

Yapılan toplantıda Toplu İş Sözleşmesi Teklif taslağında yer alan ilk 10 madde üzerinde görüşmelere başlanmış olup, mutabık kalınan maddeler aşağıda yer almaktadır. Gelişmeler hakkında üyelerimiz bilgilendirelecektir.

MADDE 2: SÖZLEŞMENİN AMACI

MADDE 5: SÖZLEŞMENİN HÜKMÜ

MADDE 9: İŞYERİNDE SENDİKAL ÇALIŞMALAR

MADDE 10: SENDİKA TEMSİLCİLERİ

Taraflar müteakip toplantıların en kısa zamanda tekrar bir araya gelinerek devam edilmesine karar vermişlerdir.

Üyelerimize duyurulur.İlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)