Nokia PC Suite İle Rehber Kopyalama Yazdırma ve Yedekleme

tarih10.08.2009 11:51 — Genel,Merhabalar, diyelim ki cep telefonunuzda ki kişilerin çıktısını almak istiyorsunuz ya da telefonunuzu değiştireceksiniz ve rehberinizi mesajlarınızı bilgilerinizi yedeklemek istiyorsunuz. Bu konuda nette pek açıklayıcı bilgiler olmadığı için böyle bir yazı hazırlamak faydalı olacaktır diye düşündüm. Hadi başlayalım...


Öncelikle bilgisayarınızda bir bluetooth aygıtı olması gerekiyor. Eğer laptop kullanıyorsanız üzerine entegre bir bluetooth olma ihtimali yüksek. Masaüstü pc lerde genelde bulunmaz ve harici olarak bir usb bluetooth aygıtı edinmelisiniz. Fiyatı ortalama 10 ytl civarında olması lazım.


Bluetooth aygıtını bağlayın ve açık görülebilir şekilde çalıştığından emin olun. Sonra nokia pc suite programını indirin ve bilgisayarınıza kurun. Genelde cep telefonunuzun kutusu içinde gelen cdlerde olur.

Download Nokia PC Suite İndir

Bulamıyorsanız buraya tıklayarak açılan sayfadan cep telefonu modelinizi seçin ve Nokia Pc Suite programının son sürümünü indirin.

Alternatif link

 


Kurulum ve eşleştirme işlemlerini es geçiyorum çünkü programda adım adım her şey gayet açık bir şekilde anlatılmış.


Nokia Telefon Rehberini Yazdırma (Çıktı Alma İşlemi)

ÖNEMLİ NOT:  Yeni güncellemelerle Nokia PC Suite bazı değişikliklere uğramış ve ismi şuan itibariyle Nokia Suite olmuştur. Program içerisinde de bir çok değişiklikler yapılmıştır ve yazdırma seçeneği artık kullanılamamaktadır.


Nokia pc suite programını açın ve seçeneklerdeki Rehber ikonuna tıklayın. Telefon ile programa arasında senkronizasyonun bitmesini bekleyin. Bu esnada telefonunuzdaki kartvizitler programın içine yüklenecek. Yüklenme işleminden sonra listeden seçim yaparak istediğiniz kartvizitlerin çıktısını alabilirsiniz.


Aynı şey mesajlarınız içinde geçerli.


Nokia Telefonunuzun Rehber mesajlar içerik ve ayarlarının yedeğini alıp başka bir telefona yükleme işlemi

(resimli anlatım)

Nokia PC Suite programı açık ve telefon ile bağlantı kuruluyken aşağıdaki adımları izleyin.


Backup (Yedekleme) İkonuna tıklayın....


nokia rehber mesaj yedekleme


Alt taraftan yedekeleme ikonuna tıklayın. Altındaki seçeneklede geri yükleme işlemi yapılır. Biz burada üsttekiyle yedekliyoruz ;)

nokia rehber mesaj yedekleme


Aşağdaki gibi yedeklemek istediğiniz unsurları seçin ve ileri tuşuna tıklayın. Bu seçeneklerle Kullanıcı dosyaları ve telefon hafızasını, notlarınızı, hafıza kartınızı, mesajlarınızı, rehberinizi, yer imlerinizi, ayarlarınız, takvim notlarınızı  yedekleyebilir ve sonra başka bir telefona atabilirsiniz...

nokia rehber mesaj yedekleme


Yedekleme dosyanızın kaydedileceği yeri seçin.

nokia rehber mesaj yedekleme


Yedekleme işleminin bitmesini bekleyin...

nokia rehber mesaj yedekleme


Hepsi bu kadar. Artık bu yedeği bir aksilik olduğunda kendi telefonunuza tekrar yükleyebilirsiniz ya da başka bir telefon satın aldıysanız eskisinin içeriğini yeni telefona kaydedebilirsiniz...

 
Bir önceki konu : Cengaver cfg indir
  Yorumlar...
  (Toplam 17 yorum var.)


  Sayfa: 1 2

  Bu yorumu gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


  Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
  Pencereyi Kapat...
 1. 31.12.2013 15:37
  ibrahim


  Misafir
  Dosyaları .nbu uzantılı olarak yedekleme yaptım. Dosyaları note2'ye attım. Ancak açacak uygulamanın olmadığı bildiriliyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.


 2. 31.12.2013 15:54


  Admin
  Yorum: 391
  Forum Mesaj: 296
  ibrahim Kullanıcısından alıntı;

  Dosyaları .nbu uzantılı olarak yedekleme yaptım. Dosyaları note2'ye attım. Ancak açacak uygulamanın olmadığı bildiriliyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

  nbu uzantılı bir dosyayı Android'e aktarabilmek için convert yapmanız gerekiyor ve birazcık uğraştırıcı bir iş. Altta bağlantısını verdiğim adresten (İngilizce) NBU Explorer ve WonderShare GO uygulaması yardımıyla yapabilirsiniz.

  nbu dosyalarını çevirip Android'e aktarma işlemi için tıklayın. (Eng)


 3. 03.05.2014 22:51
  Mustafa


  Misafir
  Anneme ait Nokia 2630 telefonun ekranı rahmetli olmuştur. Telefonun kendi hafızasında olan telefon numaralarını yeni aldığımız telefona aktarma imkanı var mıdır? Telefonun yanında mini USB gibi duran ancak aslında mini USB olmayan bir giriş var. Buna bağlayacak bir kablom yok, ancak buradan olabilecekse kablo bulurum. Yardımcı olacak arkadaşlar teşekkürle ödüllendirilecektir.


 4. 06.05.2014 13:22
  haydara- ademoglu


  Misafir
  @ Mustafa:


  selamun aleyküm mustafa kardeşim. nokia 2630 da bluetooth var. nokia pc suite programıyla rehberi bluetooth üzerinden pc ye aktarabilirsin...

  pc de ki nokia yedeğinden de destekleyen bazı telefonlara atmak mümkündür. nokia (.vcf) dosya türünü yeni telefonlar destekliyor...


 5. 08.01.2015 00:16
  Recep Ali


  Misafir
  Arkadaslar rehberimi hafıza kartına kaydettim telefonu formatladım şimdi hafıza kartından telefona yüklemem gerekiyor fakat toplu yükleme yapamıyorum tek tek yükleme yapmam gerekiyor bilen biri varsa lütfen acilen yardım edebilir mi.... lütfen arayın mesaj atın veya ödemeli atın ben dönerim... 0(543)719 69 96


 6. 31.01.2015 01:47
  ahmet


  Misafir
  Dostum mesajlari yedekledim. Android telefona atabiliyordu muyuz acaba. Bilen var midir ? Yada sadec e Nokia marka telefonlara mi aliyoruz yedekleri.
 7. 30.12.2015 18:31
  Ali Küpeli


  Misafir
  teşekkürler..


Sayfa:1 2


Yorum Yazın