Internet Explorer Ana Sayfa Blokesi Kilidi Kaldırma

tarih01.01.2010 21:10 — Bilgisayar - Donanım, İnternet,Internet Explorer kullanıyorsanız son zamanlarda en çok rastlanılan sinir bozucu durumlardan birisi de ana sayfanızın bir başka kötü niyetli kişiler tarafından başka bir siteye yönlendirilerek ve o kısmın bloke edilerek değiştirilememesidir.

Araçlar - Internet  seçenekleri kısmından girdiğinizde Adres kısmının devre dışı soluk bir şekilde olduğunu görüyorsanız yukarıda belirttiğimiz şekilde giriş sayfanız küçük bir kötü niyetli yazılım tarafından bloke edilmiştir.

Bunu çözmenin yolu çok basit. Alttaki dosyaya sağ tıklayarak farklı kaydet i seçin. Daha sonra çift tıklayın  ve çalıştırın. Sorulan sorulara evet deyin. İşlem tamamdır. Bu işlemden sonra artık internet seçeneklerinden girip anasayfanızı istediğiniz gibi düzeltebilirsiniz...

Somut.net Ana Sayfa Kilidi Kaldırma Uygulamasını Çalıştır

Son günlerde sıkça çözümü aranan bir diğer sorunda tarayıcıya yapışan bazı arama siteleridir. Bunlara örnek vermek gerekirse znoo.net, anasayfada.com, tarabul vb. istenmeyen başlangıç açılış sayfalarını üstteki yöntemle silmek isterseniz şu adımları izleyin.

znoo net nasıl kaldırılır

Öncelikle mantığını kavramanız için varolan durumu izah etmek istiyorum. Bu vesileyle daha net anlaşılacağı için kaldırmanız ve çözüm bulmanız da kolay olacaktır.

Farz edelim ki üstte bloke kaldırma linki işinizi görmedi. Ana sayfa ayarlarını istediğiniz adrese getirdiniz ama yine de ilk açtığınızda başka bir sayfa görüyorsanız sorun şu ki sizin masaüstünden yada görev çubuğundan çalıştırdığınız tarayıcı (internet explorer, firefox yada chrome) kısayolu bir web sayfası kısayolu haline gelmiştir. Hani bazı web sitelerine hızlı erişim için masaüstüne kısayol koyarız ya işte aynen onun gibi bir şey...

Somut bir çözüm;

Çözüm için şu basit adımı takip edin. Internet'e girmek istediğiniz programın kısayolu neredeyse onu silin. (Masaüstü yada görev çubuğu)

Resim 1.

 

 

Sonra Bilgisayarım / Program Files / Internet Explorer / iexplorer programına sağ tıklayın ve masaüstü kısayol oluştur seçeneğini seçin. Tekrar kontrol edin. Bu durumda silinmiş olması gerekmektedir.

somut
Bir önceki konu : Güvenlik duvarı (firewall) nedir?
  Yorumlar...
  (Toplam 21 yorum var.)


  Sayfa: 1 23

  Bu yorumu gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


  Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
  Pencereyi Kapat...
 1. 06.10.2011 07:52


  Admin
  Yorum: 391
  Forum Mesaj: 296
  @ islam: Eğer bir güvenlik duvarı varsa kesinlikle müdahale şansınız yok. Ama eğer hosts dosyasıyla yapıyorlarsa bu dosyayı düzenleyip giriş yapabilirsiniz. . Windows\system32\drivers\etc\hosts . bir metin editörü ile hosts dosyasını açıp içinde facebook.com gibi engellenen siteleri silmeyi deneyin.
 2. 20.01.2012 15:34
  gurka


  Misafir
  Ellerine sağlık sorun çözüldü.
 3. 05.05.2012 16:28
  lokman


  Misafir
  cok tesekkur ederim allah razı olsun  tarabul die biveledden kurtuldum:)


 4. 15.06.2012 18:44
  ibrahim karaman


  Misafir
  Teşekürler, sorunum çözüldü...


 5. 26.03.2013 16:17
  melisa


  Misafir
  @ lokman: ab' nasil yaptin r'ca etsem s,yler m's'n __

   


   


 6. 11.04.2013 00:55
  gencay


  Misafir
  sağol allah rahzı olsn paşam ama exploerden gıttı bu portnet denılen reklam google crhomden gıtmıor nabcam


 7. 09.05.2013 20:12
  hasan


  Misafir
  farklı kaydet neredeee


 8. 27.08.2013 02:37
  Mehmet


  Misafir
  Kardeş anlatımın için cok tskkür ederim format atıcaktım artık sinir oldum nerde ne okuduysam hıc bır ıse yaramadı ama senin cözüm süper ellerin dert görmesin cok tesekkür ederim cok sagol......


 9. 08.01.2014 02:45
  ferdı


  Misafir
  arkadaslar ben yepyenı bır yontem buldum..kesın sonuc verıyor ve cok kısa..calıstır komutuna regedit yazarak kayıt defterını acın..edıt bolumunden fınd komutuna tıklayarak 'zoo' dıye yazın..sıze anında bulacaktır..onunuze kayıt degerlerı gelecek..sol tarafında zoo dıye klasoru zaten goreceksınız..dırek o klasoru sılın ve chromu veya dıger tarayıcıları yenıden baslatın..kesın cozum..


 10. 22.01.2014 17:38
  bora tümer


  Misafir
  valla süper çözüm  kafayı yiyiyordum nerdeyse:)

  teşekkürler


Sayfa:1 23


Yorum Yazın