Photoshop'ta Arap癟a Yazma?

Kulland覺覺m覺z Photoshop sürümlerinde arapça font kullanmam覺za ramen arapça yaz覺 yazam覺yoruz ve kopyala yap覺t覺r yapt覺覺m覺zda dahi olaan sonuçlar alam覺yoruz. Bu sorunun üstesinden gelmenin as覺l çözümü asya sürümü olan photoshoplar edinmek olarak söyleniyor fakat buna hiç gerek yok. Adobe çok basit bir çözüm üretmi.

Altta linkini verdiim sayfadan ablonu indiriyorsunuz ve art覺k arapça konusunda s覺k覺nt覺 yaam覺yorsunuz.

襤ndireceiniz zip dosyas覺 içinden ç覺kan PSD dosyas覺 arapça yaz覺y覺 Photoshop'a hatas覺z ve düzgün ekilde yap覺t覺r覺p görsellik katabileceiniz bir ablondur. Bu text layer'覺 baka PSD'ler içine ta覺yabilir yada varolan üzerinden çal覺ma yapabilirsiniz. Arapça editörünüzde arapça metninizi yaz覺p buraya yap覺t覺rabilirsiniz. Gerekli fontlar yüklüyse kendi klavyenizle de yazmay覺 deneyebilirsiniz.


Arapça Photoshop ablon Adobe Photoshop CS4 - Template to edit and create Arabic text

 

 

 

Adobe Photoshop CS4 - Template to edit and create Arabic text

 

 

 

 7 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmal覺d覺r. (0)
  T羹m Yorumlar
  • rukned

   Adam覺n zeminisin :) sagol karde ger癟ekten yararl覺 bi payla覺m:)

   Yan覺tla

  • Bir dost..

   Allah raz覺 olsun..

   Yan覺tla

  • web yazar

   Allah raz覺 olsun, kesi,n çözüm budur.

   Yan覺tla

  • nedonedo

   @ VaRoL: Bu insanlara iyilik yaram覺yor anla覺lan daha düzgün bir dille sorabilirdiniz han覺m efendi . Ben kulland覺m ve arkadaa teekkür ettim, siz kullanamad覺ysan覺z iyilik yapan覺n ne suçu var ama , deilmi?


    

   Yan覺tla

  • Master Admin Yorum: 389 Forum Mesaj: 295

   Sitemizde test etmediimiz içeriklerin yay覺nlanmas覺na mümkün olduunca izin vermiyoruz. Editörlerimiz genelde tecrübe ettikleri konularda yaz覺lar yay覺nl覺yor ve buda bizzat benim çözüme kavuturduum eksikliklerden birisidir. Bir projemizde bize bu tür bir ey laz覺m oldu ve ilerimizi bu PSD sayesinde hallettik. Sizinkine yarar m覺 bilemiyorum...

    

   襤ndirmi olduunuz PSD dosyas覺 sadan sola doru Arapça yazmay覺 salayabilen bir ablondur. Bu ablona arapça metninizi yerletirerek iinizi görebilir ve Asya sürümü bir photoshop sürümü bulup kurmaktan kurtulabilirsiniz.

    

   Buluntu amac覺yla varolmad覺k. Herkese yetiemiyor ve yan覺t veremiyor olabiliriz ama bu benzetmeleri kabul etmiyoruz.

    

   (Gerekli aç覺klama eklenmitir.)

   Yan覺tla

  • pinar

   download ettik bii c覺kmad覺 zipden bi arapca harf c覺kt覺 psd o kadar. nas覺l kullan覺l覺r nedir nereye eklenecek bi aç覺klama yok. zaten eminim sen de bilmiyorsundur torba dolsun hesab覺 copy-paste ite websitem var m覺 var içi klon muklon. yaz覺klar olsun ülkemi çöplüe ceviren  bo kalabal覺k klon sitelere...

   Yan覺tla

  • nedret

   allah raz覺 olsun sen adams覺n be :)

   Yan覺tla