Photoshop'ta Arapça Yazma?

Kullandığımız Photoshop sürümlerinde arapça font kullanmamıza rağmen arapça yazı yazamıyoruz ve kopyala yapıştır yaptığımızda dahi olağan sonuçlar alamıyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmenin asıl çözümü asya sürümü olan photoshoplar edinmek olarak söyleniyor fakat buna hiç gerek yok. Adobe çok basit bir çözüm üretmiş.

Altta linkini verdiğim sayfadan şablonu indiriyorsunuz ve artık arapça konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

İndireceğiniz zip dosyası içinden çıkan PSD dosyası arapça yazıyı Photoshop'a hatasız ve düzgün şekilde yapıştırıp görsellik katabileceğiniz bir şablondur. Bu text layer'ı başka PSD'ler içine taşıyabilir yada varolan üzerinden çalışma yapabilirsiniz. Arapça editörünüzde arapça metninizi yazıp buraya yapıştırabilirsiniz. Gerekli fontlar yüklüyse kendi klavyenizle de yazmayı deneyebilirsiniz.


Arapça Photoshop Şablon Adobe Photoshop CS4 - Template to edit and create Arabic text

 

 

 

Adobe Photoshop CS4 - Template to edit and create Arabic text

 

 

 

 7 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • rukned 28.04.2014 18:11

   Adamın zeminisin :) sagol kardeş gerçekten yararlı bi paylaşım:)

   Yanıtla

  • Bir dost.. 18.02.2013 18:33

   Allah razı olsun..

   Yanıtla

  • web yazar 27.11.2012 14:32

   Allah razı olsun, kesi,n çözüm budur.

   Yanıtla

  • nedonedo 19.11.2012 18:37

   @ VaRoL: Bu insanlara iyilik yaramıyor anlaşılan daha düzgün bir dille sorabilirdiniz hanım efendi . Ben kullandım ve arkadaşa teşekkür ettim, siz kullanamadıysanız iyilik yapanın ne suçu var ama , değilmi?


    

   Yanıtla

  • Master 19.11.2012 13:59

   Sitemizde test etmediğimiz içeriklerin yayınlanmasına mümkün olduğunca izin vermiyoruz. Editörlerimiz genelde tecrübe ettikleri konularda yazılar yayınlıyor ve buda bizzat benim çözüme kavuşturduğum eksikliklerden birisidir. Bir projemizde bize bu tür bir şey lazım oldu ve işlerimizi bu PSD sayesinde hallettik. Sizinkine yarar mı bilemiyorum...

    

   İndirmiş olduğunuz PSD dosyası sağdan sola doğru Arapça yazmayı sağlayabilen bir şablondur. Bu şablona arapça metninizi yerleştirerek işinizi görebilir ve Asya sürümü bir photoshop sürümü bulup kurmaktan kurtulabilirsiniz.

    

   Buluntu amacıyla varolmadık. Herkese yetişemiyor ve yanıt veremiyor olabiliriz ama bu benzetmeleri kabul etmiyoruz.

    

   (Gerekli açıklama eklenmiştir.)

   Yanıtla

  • pinar 19.11.2012 13:47

   download ettik bişi cıkmadı zipden bi arapca harf cıktı psd o kadar. nasıl kullanılır nedir nereye eklenecek bi açıklama yok. zaten eminim sen de bilmiyorsundur torba dolsun hesabı copy-paste işte websitem var mı var içi klon muklon. yazıklar olsun ülkemi çöplüğe ceviren  boş kalabalık klon sitelere...

   Yanıtla

  • nedret 06.10.2012 21:49

   allah razı olsun sen adamsın be :)

   Yanıtla