1. ve 2. Sınıf Laborant Ve Veteriner Sağlık Çıkmış Sınav Soruları 2007 - 2010 Vize Final Bütünleme

Laborant ve Veteriner Çıkmış Sınav Soruları 2007 - 2010 Vize Final Bütünleme

Çıkmış sınav sorularını indirmek için alttaki bağlantıya tıklayın;

1. Sınıf  >>> 2007 2010 Yıllarında Çıkmış Vize Final ve Bütünleme sınav soruları indir

2. Sınıf  >>> 2007 2010 Yıllarında Çıkmış Vize Final ve Bütünleme sınav soruları indir

 

Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölüm Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü 2 yıllık önlisans programıdır ve açıköğretimin kontenjanlı ve kredili bölümlerinden biridir. Bölümde kontenjan sınırlaması olduğu için YGS sınavında barajı geçmek yeterli olmamaktadır.

GENEL BİLGİ

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı, Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2002 yılında açılan bir programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca kendi alanlarında örgün öğretim veren programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Programın amacı, hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmektedir.

SUNULAN OLANAKLAR

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü harçları yılda 2 eşit taksitte ödenmektedir. Bu harçların bir taksiti 190+39Tl’dir.(2009 Yılı için geçerlidir.) 2. taksitte ilk taksit ile aynıdır ve Şubat ayının sonuna kadar yatırılması gerekmektedir. Şubat ayında yatırmadığınız takdirde daha sonraki aylarda faiziyle 2. taksiti yatırabilirsiniz. ( İlk taksiti daima zamanında yatırmalısınız. )

Açıköğretim sınavları her yıl aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Arasınav Nisanın ilk haftası, Yıl sonu sınavı Mayısın son haftası ile haziranın ilk haftası, Bütünleme Eylül’ün ilk haftası yapılır.

Laborant ve Veteriner Sağlık Programında hangi dersler okunuyor?

1.SINIF
*Tıbbi Biyoloji ve Genetik
*Suni Tohumlama
*Hayvan Fizyolojisi
*Genel Mikrobiyoloji İmmünoloji
*Hayvancılık Bilgisi
*Temel Bilgi Teknolojileri
*Yabancı Dil

2.SINIF
*Genel Hayvan Hastalıkları
*Çevre Sağlığı
*Laboratuvar Teknikleri ve Gereçleri
*Hayvansal Ürünler Teknolojisi
*Türk Dili
*Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi5 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • barıs 04.01.2013 17:31

   @ hülya :


   ben isterim :D

   Yanıtla

  • sercan 22.11.2012 19:38

   @ hülya :

   hülya hanım kitaplar yanında mı size nasıl ulaşabilirim ben bornovadan 

    

   Yanıtla

  • esma 12.11.2012 09:50

   @ hülya :

   Hülya hanım kitaplarınızı vermediyseniz bana mail adresimden ulaşabilirmisiniz...

   Yanıtla

  • hülya 20.02.2012 13:52

   bende laboratuvar ve veterinerlik 1.ve 2.sınıfın yardımcı ve normal kitapları var almak isteyen varsa vericem,yalnız göndermek için müsait değilim elden verebilirim,izmirden

   Yanıtla

  • bahar 09.02.2012 00:18

   bize bu bölüm mezunu olduktan sonra hangi alanlarda çalışabilir? ve hemşirelik ebelik gibi dikey geçiş sınavlarından yararlanabilirmiyiz? ayrıca net ücretleri ne şeklide oluyo? şimdiden tşkkr ederim...ALLAH'a emanet lun.

   Yanıtla

İlginizi çekebilir...