Açıköğretim (AÖF) Kayıt Dondurma ve Kayıt Sildirme

tarih26.12.2011 14:25 — Açıköğretim,AÖF KAYIT DONDURMA İŞLEMİ

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin kayıtlarını dondurmaları için her hangi bir işlem yapmaları gerekmiyor. Her dönem yatırılan okul harçlarını yatırmadıkları taktirde kayıtları otomatikmen donmuş oluyor. Geçen yıla kadar en fazla 1 yıl dondurulabilen kayıtlar artık süresiz olarak dondurulabiliyor. Öğrenci geriye dönük borçlarını ödediği taktirde eğitimine kaldığı yerden devam edebiliyor.

 

KAYIT SİLDİRME İŞLEMİ

Eskiden harç ücretini uzun süre yatırmayan öğrencilerin ve 2 yıl üst üste kalan öğrencilerin Açıköğretimle ilişkileri kesiliyor ve kayıtları siliniyordu. Artık öğrenci Aöf büroya gidip özellikle kayıt sildirme işlemi yapmadığı taktirde kaydı silinmiyor. Kaydınızın silinmesi için AÖF bürosuna gidip gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor.

 

Durumunuzla ilgili en net bilgiyi açıköğretim fakültesini arayıp yada şahsen başvurup öğrenmeniz daha sağlıklı sonuçlar doğrucaktır.

Açıkğretim Fakültesi büro telefonları ve krokileri için alttaki bağlantıya tıklayınız;

 

Açıköğretim AÖF Bürolarının İllere Göre Adres, Telefon ve Kroki Bilgileri
Bir önceki konu : Açıköğretim AÖF Bürolarının İllere Göre Adres, Telefon ve Kroki Bilgileri
  Yorumlar...
  (Toplam 7 yorum var.)


  Sayfa: 1

  Bu yorumu gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


  Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
  Pencereyi Kapat...
 1. 27.12.2011 13:17
  aysun


  Misafir
  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler..


 2. 23.01.2012 17:40
  nesrin


  Misafir
  slm bundan 9 yıl önce açıköğretime direk geçiş yaptım.fakat özel nedenlerden dolayı harçları yatırmadım.geçenlerde öğrenci belgisine ihtiyacım olduğu için aöb na gittim.kaydımın silindiğini söylediler.ben şimdi geçmiş dönem harçlarını yatırırsam tekrardan işlemlerim kabul edilirmi?yardımcı olursanız sevinirim.
 3. 24.01.2012 07:56


  Kayıtlı Üye
  Yorum: 13
  Forum Mesaj: 23
  @ nesrin:

  Kaydınız silindiği için geçmiş borcunuz olcağını sanmıyorum, yeni kayıt gerekli olabilir

   


 4. 21.02.2012 09:19
  m.hilmi


  Misafir
  ben ilk taksidi yatırmadım, bugüne kadar hep ikinci taksitle beraber yatırıyordum. fakat bugün aöf bürosuna ilk taksidi yatırmadığımı, ikinci taksidin son taksit gününün ne zaman olduğunu sordum.aöf bürosundaki görevli bana ilk taksidi yatırmadığım için eylülü beklemem gerektiğini söyledi.bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa ve cevaplarsa memnun olurum. 


 5. 30.04.2012 17:24
  leyla


  Misafir
  mrb benim kaydım harçları yatrmadığım için otomatik olarak dondu ben kaydımı ne zaman sildirebilirim...yeniden başka bölme kayıt yaptırmak istiyorm olur mu bana yardımcı olur musunuz??

   


 6. 28.07.2015 21:12
  halil


  Misafir
  mrb ben geçen yıl aöf ye kayıt oldum ilk dönem harcını yatırdım sınavlara özel nedenlerden dolayı girmedim ikinci dönem harcınıda yatırmadım bu yılda örgün kazandım kaydım silinmiş yada dondurulmuşmudur 


 7. 12.01.2016 23:10
  sema


  Misafir
  @nesrin bende ayni soruya cvp arıyorum. siz net birşey ogrenebildiniz mi

Sayfa:1


Yorum Yazın