MSN virüslerinden nasıl kurtulurum?

Windows Live Messenger kullanıcılarını hedefleyen virüs hızla yayılıyor. Bulaştığı sistemde, tüm Messenger kontaklarına kendisini yaymaya yönelik mesajlar gönderiyor. Messenger listesindeki kişilerden gelen transfer aslında dosya değil, bir Internet linki çoğunlukla gelen link ve dosyalar “pif” ve “scr” uzantılı oluyor. Yeni virüs tanım dosyalarında bu virüs, Serflog.A, Kelvir.B, Fatso.A vb. isimlerle tespit ediliyor.


Yanlışlıkla bu linklere veya gelen dosyayı kabul ettiyseniz temizlemek için bu programları kullanabilirsiniz.


1. MSN Photo Virus Remover

MSN Photo Virus Remover 2.471 tane Messenger Virus tanıyıp temizleyebiliyor. Programın kullanımı Windows İşletim sistemini güvenli Kipte başlatın ve Güvenli Kipte MSN Photo Virus Remover çalıştırın otomatik olarak sisteme bulaşmış virusleri temizleyecektir. Programın Databese güncelleniyor güncel versiyonu http://www.msnvirusremoval.com/ adresinden takip edebilirsiniz. http://www.msnvirusremoval.com/download.php


2. MSNFix

Tükçe dil desteği bulunuyor. İlk çalıştırdığınızda T harfine basın sonra R harfine bastığınızda sistemi taramaya başlayacak ve bulaşan virusleri sistemden silicek.

http://sosvirus.changelog.fr/MSNFix.zip


3. MSNCleaner

Msn’lere zarar veren msn virüsünü temizlemek için kullanılan bir programdır. Bu yeni versiyonu Msn’i virus ve trojanlardan korur. Basit arayüzüyle tek tıklamada msn adresinizi kontrol eder ve temizle butonuyla temizler. Muhtemel olasılıklara karşı her pc’de bulunması gereken bir Antivirus.

http://rapidshare.com/files/105409447/MSNCleaner.exeİlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
İlginizi çekebilir...