Sağlam İnternet Tarayıcı Firefox - Chrome Alternatif

Google'ın internet tarayıcısı Chrome'un henüz adı bile yokken, kullanıcıları Internet Explorer'in elinden kurtaran Firefox hala yaygın bir kullanıma sahip. O dönemlerde Explorer alternatifi olan tarayıcı bugün Chrome için bir alternatif diyebiliriz. Özellikle eski Firefox Fanları tarafından vazgeçilmez bir tarayıcı. Firefox internet aleminin ilk göz ağrısı diyebiliriz. Internet Explorer'in kısıtlamaları, hantallığı ve sorunlarının olduğu dönemlerde kullanıcılara özgür bir internet tarayıcısı kullanma imkanı sunmuştur. Google'ın bu ortamda bir alternatif oluşturması Firefox için büyük rekabet ortamı oluşturmuş olsa da halen Firefox yaygın kullanım ağına sahip. 

Google Chrome hali hazırda Firefox clonu diyebiliriz. Geçmişte tüm özellikler Firefox ile benzer şekilde geliştirilmiş ama Google'ın büyük desteğiyle tüm tarayıcıları sollamıştır. 

Google Chrome internet tarayıcıya sağlam bir alternatif tarayıcı arıyorsanız Firefox'u deneyebilirsiniz. Hiç bir eksikliği bulunmuyor. Eklentiler, özelleştirilebilirlik ve diğer tüm özelliklere sahiptir.

Firefox Son Sürümü İndirmek İçin Buraya Tıklayın.

 

Firefox Tarayıcı1 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • Halil Osman 11.03.2011 09:07
   Bizi Internet Explorer'in elinden kurtaran Firefox'a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz :)

   Yanıtla

İlginizi çekebilir...