İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS VE BİLGİ YÖNETİMİ ÖNLİSANS PROGRAMI KAYIT YENİLEME

Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ve Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programına kayıtlı öğrencilerin 2008-2009 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;


20 Ekim 2008 tarihinde başlayacak

28 Ekim 2008 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.


Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yeniletemeyen öğrenciler 30-31 Ekim 2008 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları aracılığıyla kayıt yeniletebilirler. 31 Ekim 2008 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek, kayıt yenileme işlemi yapılmayacak ve kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.


Öğrenciler 2008-2009 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksitlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaralarını bildirerek veya Vakıfbank’ta hesabı olanlar İnternetten yapabileceklerdir. Öğrenciler bankadan aldıkları dekontu AÖF bürosuna teslim etmek zorunda değildirler. Ancak, istendiğinde gösterebilmeleri için banka dekontunu bir yıl süreyle saklamalıdırlar.

Kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği, bankaya ödeme yapıldıktan sonraki 2 işgünü içerisinde AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek mutlaka kontrol edilmelidir.


Kayıt yenileme ve program kılavuzu öğrencilerin adreslerine gönderilmektedir. Kayıt yenileme ve program kılavuzu 20 Ekim 2008 tarihine kadar adresine ulaşmayan öğrenciler, AÖF bürolarından bilgi alabilirler. Ayrıca http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” bağlantısından ya da http://iolp.anadolu.edu.tr ve http://www.bilgi.anadolu.edu.tr “Kılavuzlar” bölümlerinden kayıt yenileme ve program kılavuzuna erişebilirler.

2007-2008 öğretim yılında kaydını yeniletmeyip, 2008-2009 öğretim yılında kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, yukarıdaki tarihlerde ilan edilen koşullara uygun olarak kayıt yeniletebileceklerdir. Bu öğrencilerin, 2008-2009 öğretim yılında da kayıtlarını yeniletmemeleri halinde, İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencilerinin, Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince ve Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı öğrencilerinin, Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelerin Kredili Sisteme Dayalı Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 24. maddesi gereğince kayıtları silinecek ve Fakülteyle ilişkileri kesilecektir.


İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri, 2008-2009 öğretim yılı ders kitaplarını 20 Ekim 2008 tarihinden itibaren AÖF bürolarından alabilirler. Yüz yüze öğretim verilen derslere devam eden öğrenciler kitap setlerini yüz yüze öğretim görecekleri illerdeki (Adana, Ankara, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Eskişehir, İzmir ve Konya) AÖF bürolarından, diğer öğrenciler ise adres illerindeki AÖF bürolarından alabilirler.

AÖF bürosuna kitap veya 2008-2009 öğretim yılı bandrolünü almak için başvuran İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri yanlarında kimlik veya tanıtım kartlarını mutlaka bulundurmalıdır.


Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı öğrencilerine, kitap, yazılım, video ve internet ortamındaki derslere erişim bilgilerini içeren öğretim malzemeleri seti, kayıt yenileme işlemlerinden sonra kargo aracılığıyla adreslerine gönderilecektir. Kayıt yenileme bedeli olan “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı”nı bankaya ödeyen öğrenciler AÖF bürolarından 2008-2009 öğretim yılına ait kimlik veya tanıtım kartının arka yüzüne yapıştırılacak bandrollerini alacaklardır.

Öğrencilerin adreslerine postalanan kayıt yenileme ve program kılavuzu, kayıt yenileme duyurusu anlamında olmayıp, kayıt yenileme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla gönderilmiştir.


İLETİŞİM

Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna (Ankara, İstanbul, İzmir ve Lefkoşa Büroları hariç) 444 10 26 nolu

telefondan ulaşabilirsiniz.

AÖF Merkez Büro İletişim Merkezi: (222) 330 81 77, (222) 330 84 15, (222) 330 41 21, (222) 320 69 06

http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının

adreslerine ve telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

İLGİLİLERE DUYURULURİlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)