Samsung Galaxy Note 2 | 10 İpucu İle Daha Uzun Şarj Ömrü

Samsung Galaxy Note 3 söylentilere göre daha güçlü bir pille ve kablosuz şarj özelliği ile gelecek.

Samsung ilk iki ayında 5 milyon satış rakamını yakaladığı Galaxy Note 2 cihazı geçtiğimiz sonbahar ayında başarılı bir lansman yakalamıştı. 4 çekirdekli bu tablet telefon 5.5 inçlik bir ekrana, 2GB ram'e ve 3100 mAh lityum ion pil ile dağıtıldı ve bütün rakiplerinin üstünde bir cihaz.

Şarj konusu diğer cihazlardaki gibi sıkıntılı olmasa da bazı küçük ipuçları ile şarj süresini uzatmaya çalışacağız.

1. Pil kullanımını takip edin ve gereksiz yere pili kullanan uygulamaları ya sonlandırın yada kaldırın.

2. Koyu renkli duvar kağıdı kullanın. Parlak duvar kağıtları ve canlı duvar kağıtları hem işlemci hemde ram kullanımını artırır.

3. Şarj seviyesi %10 olmadan prizden şarj edin. USB gibi dalgalı akım yerine orjinal şarj cihazı ile prizden şarja takın.

4. Güç tasarrufu modunu açın. Bu özellik donanımları maksimum güçten düşük bir seviyeye çeker. Gerektiğinde kapatabilirsiniz.

5. Ekran parlaklığını orta seviyelerde tutun ve otomatik işaretleyin.

6. Home tuşunu basılı tutun ve açılan son uygulamalar ekranındaki çöp kutusu ikonuna tıklayıp temizleyin.

7. Ram durumuna gelin ve arada bir Hafızayı Sil butonuna basın.

8. Gerekmediği sürece Wifi, GPS, Bluetooth özelliğini kapalı tutun. Şebekenin olmadığı yerlerde Uçak moduna geçin ve cihazı sürekli şebeke aramaktan kurtarın.

9. Benzeri olan uygulamaları kurmaktan kaçının. Örneğin; Alarm programı, mesajlaşma programı vb. Bu uygulamalar zaten cihazınızda var ve hizmetleri sürekli açık olduğu için kaynakları kullanmaktadır. Siz Play Store'dan bu tip bir uygulama indirip kurduğunuzda ek yük bindirmiş olacaksınız.

10. Şarj %100 olduğu anda şarjı çıkarmayın. Fazla uzatmamak kaydıyla bir süre daha şarjda bekletin. Unutmayın saatlerce dolmuş olan bir bataryanın prizde kalması da çok zararlıdır.

Tablet telefonunuzla mutlu günler...

 İlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
İlginizi çekebilir...