Cildin Yalanmas覺n覺 Geciktiren Besinler

Mükemmel Cilt için 10 Harika yiyecek!

Cildimizi Güçlendiren Besinler

Bayanlar覺n en dikkat etmesi gereken konulardan birisi de cilt bak覺m覺d覺r. Cildinizin daha genç ve sal覺kl覺 görünmesi makyajlarla deil en bata yediiniz g覺dalarla ilgilidir. Sal覺kl覺 beslenen insanlar覺n hem cildinin rengi hemde dokusu gerçekten dah güzel bir görünüme sahip olur. Ya ilerledikçe cildin yalanmamas覺 elbette kaç覺n覺lmazd覺r fakat bunu geciktirmek bir nebze de olsa elimizde. Özellikle baz覺 besinler bize bu konuda destek salar. 襤te bu yaz覺da bunlar覺 ele al覺yoruz.

1. Kivi

C vitamini aç覺s覺ndan zengin olan kivi cildiniz için mucizevî bir meyvedir: cildin serbest radikaller ve yalanma ile mücadele eder, ayn覺 zamanda kolajen üretimini uyar覺r.

Gen癟 cilt bak覺m g羹zellik

 

2. Ay çekirdei

Ayçiçei tohumlar覺 cilt için çok uygundur. Bunlar cildin genç kalmas覺na yard覺mc覺 olur ve k覺r覺覺kl覺k ve kirlilie kar覺 cildi korur. Ay çekirdei fazla miktarda E vitamini içerir. Daha parlak cilt için onlar覺 salata veya yourta ekleyebilirsiniz.

3. Tatl覺 Patates

Tatl覺 patates içerdii beta karoten sayesinde, cildinizin güzellii için iyidir. Güne yan覺覺n覺 önlemek için mükemmel olan bu madde serbest radikallerle sava覺r ve cildinizin parlakl覺覺n覺 gelitirerek genç görünümlü tutar.

4. Nar

Bu meyve cildin genç ve güzel kalmas覺 için yard覺mc覺 olan antioksidanlar aç覺s覺ndan zengindir!

g羹zellik s覺rlar覺, cilt bak覺m覺

5. Ceviz

Ceviz her kad覺n覺n yemesi gereken 7 g覺da listesinde ilk yerdedir: o, omega-3, kalsiyum, magnezyum, folik asit ve antioksidanlar içerdiinden kan dola覺m覺n覺 art覺r覺r ve cildin esnek kalmas覺na yard覺mc覺 olur.

6. Biber

Biber göz çevresinin arkada覺d覺r. 襤çerdii vitaminler sayesinde kazaya覺n覺 önler (özellikle k覺rm覺z覺biber) ve cildinizin zengin ve parlak olmas覺n覺 salar.

7. Somon bal覺覺

Somon, biliyorsunuz ki, güzel bir cilt için en iyi g覺dalardan biridir: ceviz gibi, o da bolca Omega-3 içeriyor. Omega-3, cildinizi nemli tutmaya yard覺mc覺 olur.

8. Çay

Özellikle yeil çay antioksidan bak覺m覺ndan zengindir. O, serbest radikallerle sava覺r ve cildin parlak, genç, taze kalmas覺nda yard覺mc覺 olur.

9. Hindi

Hindi çinko içerdiinden ciltte iltihab覺 azalt覺r ve lekeleri iyiletirmeye yard覺mc覺 olur.

10. Ispanak

Ispanak, vitaminler ve mineraller, özellikle magnezyum ve folik asit aç覺s覺ndan zengindir. Bunun sayesinde o, k覺r覺覺kl覺klarla savamak için mükemmel ilaçt覺r.

meyvelerle g羹zellik cilt bak覺m覺

Ayr覺nt覺s覺na girmediimiz daha bir çok meyve ve sebze size cilt bak覺m覺nda yüzlerce kozmetik üründen daha fayda salayacakt覺r. Çilek, havuç, muz, mandalina, k覺rm覺z覺 biber vb.

Somut襤lk yorumu siz yaz覺n !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmal覺d覺r. (0)
襤lginizi 癟ekebilir...