Sağlıklı kalabilmek için bu yiyecekleri tüketin

Hasta değil sağlıklı olmak

Sağlıklı kalmak için yapmanız gerekenler nelerdir?

Sağlığın bozulmaması için ve hasta olmamak için yapılması gerekenler

Vücudumuzun sağlıklı kalabilmesi için bakıma ihtiyacı vardır. Sadece iyi giyinmek yada süslenmek sizi güzel gösterebilir ama bu çok fazla sürmez. Sağlıklı beslenmeyen bir vücut günden güne kötü bir görünüme ve hastalıklara doğru yol alır. Kendinize bakın ve sağlıklı beslenin.

1. Fazla Meyve yiyin

Bir aperatif mi istiyorsunuz? Meyve seçin: cildinizin güzel hale gelmesi için antioksidanlar ve önemli vitaminler içeren meyveleri yemeniz önemlidir.

2. İşe yürüyerek gidin

İş yerinizden 1 veya 2 km aralıkta mı oturuyorsun? Bu zaman işe gitmek için araba kullanmayın ve yürüyerek gitmeyi tercih edin. Bu aynı zamanda ofiste daha enerjik olmanızı sağlayacaktır ve kan dolaşımınıza iyi gelecektir.

3. TV izlerken Jimnastik yapın

Egzersiz yapmak için neden TV izlediğiniz saatlerden yararlanmak olmasın ki?

 

4. Daha fazla balık yiyin

Balık size iyi gelir ve aynı zamanda kalorisi de düşüktür. Bunun için etten çok balığı tercih etmelisiniz. Omega 3 açısından zengin olan balık cilt, saç ve vücudunuz için faydalıdır.

5. Kırmızı Eti azaltın

Kırmızı et bağırsak kanseri riski taşıyor. Bu yüzden de beslenmenizde onu azaltmanız tavsiye edilir ve bunun yerine beyaz etleri ve balığı yemeniz öneriliyor.

6. Tuzu azaltın

Çok fazla tuz kalp krizi ya da kalp-damar hastalığı riskini artırır, su tutmasına ve yüksek basınca neden olur.  Bunun yerine baharatlar ve balsamik sirke kullanmanız öneriliyor.

7. İyi bir kahvaltı yapın

Kahvaltı günün ana yemeğidir ve bu nedenle de her sabah onu iyi şekilde yapmak gerekiyor.

8. Tatlıya hayır, Çikolataya evet

Yemeklerden sonra tatlı bir şey istemeniz normaldir, ancak bunun yerine bir bitter çikolata yemeniz tavsiye edilir. Bitter çikolata yağ ya da kalori olmadan tatlı istemenizi tatmin eder. Aynı zamanda antioksidan bakımından zengin olduğu için sağlığınıza da iyi gelecektir. 

9.Öğle Arası Spor yapın

Öğle yemeği sırasında bile bilgisayarda oturmak yerine yürüyüşe çıkın, ya da egzersizler yapın.

10. Alkolü azaltın

Alkollü içecekler özellikle, düzenli ve büyük miktarlarda alınan zaman sağlığınız için kötüdür.  Bu yüzden alkolden uzak durmanız ya da azaltmanız tavsiye ediliyor.

SomutEtiketler: beslenme

İlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)