Torrent Siteleri 2013 Liste

tarih06.07.2013 23:11 — İnternet,Torrent indirme Siteleri

2013 Yılı içinde en çok ziyaret edilen torrent sitelerinin listesini paylaşıyoruz. Bu siteler dünya genelinde ziyaretçi akınına uğrayan ve en kaliteli içeriği sunan Torent siteleridir. Liste her yıl değişiyor ve bu yıl listede bir çok farklı site var. Listede iki büyük BitTorent sitesinin olmadığını farkedeceksiniz. Bunlar demonoid ve BTJunkie siteleri. Her ikiside 2006 yılından beri kategorilerinin en iyi BitTorent siteleriydi ama maalesef 2012 yılında her ikisi de kapandı.

h33t Torrent sitesi ve TorrentReactor büyük bir yükseliş hızı yakaladılar. Çok geniş içeriğe sahip bu siteler listede de yerlerini elbette aldı.

Çeşitli trafik raporlarından edinilen bilgiye göre sıralanmış bu torrent sitelerinden hd, oyun ve daha akla gelmeyen milyonlarca Torrent dosyasına ulaşabilirsiniz. Listenin altındanki bağlantılardan uTorrent ve Bittorent programlarını indirebilirsiniz.

En İyi Torrent Siteleri 2013 TOP 10 Listesi

1. The Pirate Bay

Bu yılın en popüler olan torrent sitesi The Pirate Bay. Site 2003 yılından beri yayında ve günlük bir milyardan fazla sayfa görüntüleme seviyesine ulaşmış durumda. Hollanda ve İngingiltere ile başı dertte olmasına rağmen büyümeye devam ediyor.

Alexa Rank: 74 / Compete Rank: 398 / Geçen Yıl 1

 

2. KickassTorrents

2009 yılında kurulan site kickasstorrents.com sitesi İtalyan internet sağlayıcıları tarafından bloke edilmesine rağmen alan adını kat.ph olarak değiştirip yayına devam ediyor.

Alexa Rank: 719 /  Compete Rank 116 / Geçen yıl 3

3. Torrentz

Torrentz sitesi BitTorrent meta arama motoru olarak yayına başlamıştır. Uzun süre torrent dosyası dağıtımı değilde sadece bir servis olarak devam eden site popülaritesi arttıkça torrent işine de girip büyük bir yükseliş yakalamıştır.

Alexa Rank: 166 / Compete Rank: 882 / Geçen yıl 2

4. Isohunt

2 yıl önce uğradığı saldırılar sebebiyle zor günler geçiren site buna rağmen büyük bir yükseliş kaydetti ve dünyanın en iyi torrent dağıtım sitelerinden biri olmayı başardı. Şu sıralar Temyiz Mahkemesi engelleriyle uğraşıyor.

Alexa Rank: 213 / Compete Rank: 1.935 / Geçen yıl 4.

5. ExtraTorrent

ExtraTorrent her geçen gün daha fazla ziyaretçi kazanmaya devam ediyor. En çok tıklanan 5. torrent sitesi. ilk 10 içine yeniden girmeyi başardı.

Alexa Rank: 279 / Compete Rank: 1.973 / Geçen yıl 6.

6. 1337x

1337x bazı rakiplerinden biraz farklı olarak toplum yönü üzerinde daha fazla duruyor. Geçtiğimiz yıl kıl payı 10. sıraya giren site bu sene 6. sıraya yükselmiş durumda.
Alexa Rank: 1.031 / Compete Rank: 9,228 / Geçen yıl 10.

7. Eztv

İlk 10 torrent sitesi içinde biraz farklı bir yere sahip Eztv torrent sitesi. Bu site daha çok televizyon içerikleri üzerine yoğunlaşmış bir yapıya sahip. Avustralyada yayın yapan kanalın adını alması sebebiyle Avustralyalılar tarafından oldukça ziyaret ediliyor.

Alexa Rank: 16,622 / Geçen yıl 8.: 1.128 / Compete Rank

8. Bitsnoop

Bitsnoop 19 milyon adet torrent deposu olduğunu iddia eden en büyük BitTorrent indexlerinden biridir. Bir sıra yükselen site yükselmeye devam ediyor.

Alexa Rank: 1.159 / Compete Rank: 5.648 / Geçen yıl 9.

9. TorrentReactor

TorrentReactor geçen yıl devre dışı bıraktıktan sonra ilk 10'a geri döndü. TorrentReactor sitesi bir kaç ay önce İtalya'da bir mahkeme tarafından engelleme kararı aldı. Fakat site yine de ziyaretçi kazanmaya devam ediyor.

Alexa Rank: 1.314 / Compete Rank: 4.530 / Geçen yıl # NA

10. H33t

Listeye yeni giren h33t Asya ve Avrupada oldukça yaygın. Diğer bütün torrent siteleri gibi h33t sitesininde başı mahkemelerle dertte. Geçtiğimiz ay sitelerinde bu konuyla ilgili bir haber yayınlandı.

Alexa Rank: 1,403 / Compete Rank: 6,234 / Geçen yıl # NA

 

u torrent indir

BitTorent indir

Liste de oyun torrentleri yada hd film torrentleri gibi bir kategorileme maalesef yapamıyoruz. Genel olarak torrent siteleri bu tür içeriklerin hepsini barındırır.

Somut
Bir önceki konu : Proxy Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar ?
  Yorumlar...
  (Toplam 2 yorum var.)


  Sayfa: 1

  Bu yorumu gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


  Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
  Pencereyi Kapat...
 1. 10.07.2013 16:43


  Admin
  Yorum: 391
  Forum Mesaj: 296
  Sürekli lazım olan bir liste. Torrent siteleri içinde benim tüm ihtiyaçlarımı karşılayan site isohunt ve h33t.com bu iki sitede aradığım her şeyi bulabiliyorum...

  Teşekkürler...


 2. 16.02.2014 19:36
  HSYN


  Misafir
  Merhabalar;
   
   Türkiye deki birçok Torrent Sitesinin aksine hedeflerimizi açılmadan önce yönetim kadromuzla birlikte belirledik. Hiçbir işimizi şansa bırakmadan yoğun çalışma tempomuzla " Daha iyisi nasıl yapılır ? " ilkesini benimseyerek misyonumuzun ilkelerini düzenledik.
   
   Üye Alımımız açık... Üye olan her kişiye 1 adet davetiye ve 10GB Upload Kredisi ekleniyor. HDTurk Rip Grubumuz sizler için değerli zamanlarından çalarak Rip yaparak hizmetlerini sunmaktadır. Sitemizde Görev almak isteyenler için gerek DJ, gerek Ripper, gerekse uploader olmak üzere Kapımız sonsuza kadar açıktır. Yöneticilerimiz sürekli aktif olmakla beraber, sizleri en hızlı biçimde anlayıp, sorunlarınızı çözüme kavuşturabilecek kapasiteye sahip niteliktedirler.
   
   Eğer sizde biran önce aramızda yerinizi almak istiyorsanız http://www.hdturk.org bekleriz...
   
   " Güncel Paylaşımın Tek Adresi " diyerek çıktığımız bu yolda sizleride aramızda görmekten onur duyarız. Gelin çıktığımız bu yolculuğumuza sizde katılın.
   
   http://hdturk.org/signup.php?
   
   Sevgi Ve Saygilar HDTurk.org Yönetimi.


Sayfa:1


Yorum Yazın