Reklam mesajlardan kurtulma - Spam SMS

tarih22.07.2013 17:10 — Mobile,Reklam SMS'lerden kurtulma - Spam sms

Spam konusunda bütün insanlar hassastır. İstenmeyen sms, posta, çağrı gibi şeyleri sokakta tanımadığımzı kişiler tarafından taciz edilmeye benzetebiliriz. Bu denli rahatsızlık verici olan spam mesajlar şimdilerde de cep telefonlarımızın etrafını sarmış durumda. E-posta konusunda yeteri kadar iyi çalışan şirketler maalesef sms konusunda hiç bir şey yapamıyor. Her ne kadar operatörünüz reklam ağından sizi çıkarsa da yinede tamamen kurtulmak çok zor.

Bu yazıda öncelikle operatör bazında neler yapabiliriz ve şahsi olarak neler yapabiliriz bunlara değinmek istiyorum. GSM Şirketlerinin reklam ağlarından çıkmak için çeşitli şekillerde talebinizi iletmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra reklamlar elbette kesilmeyecektir. Yazının sonuna doğru bu konuda neler yapılabilir buna da değineceğiz.

reklam spam mesajlar sms

 

Avea Reklam mesajlarını engelleme ayarları

IPTAL KAMPANYA yazıp 7672'ye gönderebilirsiniz. Bu durumda Avea reklam ağından artık reklam gelmeyecektir.

Avea Online sayfasındanda yapılabilir.

Vodafone Reklam smslerini engelleme

Vodafone için 444 0 542 müşteri hizmetlerini aramanız yada online işlemler sayfasına girmeniz gerekiyor.

Turkcell Reklamlarından kurtulma

Müşreti hizmetlerini arayıp 444 0 532 reklamların kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca reklam içerikli rahatsız edici smsleri gönderen numarayı 2780 e mesaj atarsanız engellemiş olursunuz. Yine web üzerinden turkcell'e girerek reklam kapama özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Telefon Üzerinden Mesaj (SMS) Engelleme

Operatörler her ne kadar engelledik reklam almayacaksınız artık deselerde ne yaparsanız yapın reklam smslerden kurtulamayacaksınız. Size bu anlamda biraz iş düşüyor. Sırasıyla inceleyelim...

Akıllı telefonlar

 

Akıllı Telefon Alın.

Örneğin Android işletim sistemli akıllı telefonlarda sms engelleme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca anahtar kelimelerle de mesajları engelleme imkanı sunarlar. İnceleyelim;

Android ile numara yada kelime bazlı spam mesaj koruması sağlamak için mesajlara girin ve menü tuşu ile ayarlara girin. En alttaki Spam ayarları kısmına girin

android ile sms engelleme reklam

Açılan kısımdan ister numara bazlı isterseniz alttaki örnekteki rahatsız edici kelimeler topluluğu gibi bir liste oluştrabilirsiniz. Bu liste bana ait ve oldukça rahat olduğumu söyleyebilirim.

android sms spam istenmeyen

 

Numaranızı Paylaşmamaya Özen Gösterin

Alışverişlerimizden sonra mağazanın kasa bölümünde ödeme esnasında genelde bir cep numarası istenir. Buralar en çok reklam yapan numara toplayıcılardan birisidir. Öyleki bazıları numara veritabanlarını ücret karşılığı paylaşırlar ve numaranız artık bütün şirketlerin hedefi haline gelir. Buralara cep telefonu vermeyin ve çok zora kalınırsa sabit telefon verin.

İnternet Siteleri

İnternet ortamında cep telefonu numaranızı asla paylaşmayın. Üyelik doğrulamaları genelde cep numarası ister. Çok önemli siteler haricinde hiç bir yerde numaranızı paylaşmayın.

Konuyla bağlantılı olarak eposta adresinizi koruma yöntemlerine bakmak isterseniz alttaki bağlantıya tıklayın.

Sitelere mailsiz üye olma - Spam maillerden korunma yöntemi
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Galaxy Donanım Test Kodu
  Yorumlar...
  (Toplam 7 yorum var.)


  Sayfa: 1

  Bu yorumu gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


  Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
  Pencereyi Kapat...
 1. 10.06.2014 14:41
  xzet


  Misafir
  Android işletim sistemleri bumarası şirket adı olan numaraları engellemiyor. ancak avg antivirüs kurarsanız telefonunuza her tür msjı engelleyebilirsiniz. Ayrıca başkalarının engelledikleri numralarda size soruluyor spam olarak işaretlenmiş engelleyelim mi diye, kesinlikle öneririm.


 2. 24.09.2014 22:58
  Melih


  Misafir
  Teşekkürler


 3. 27.10.2014 13:29
  murat


  Misafir
  bilgilendirme çok iyi oldu, android telefonlarda böyle özellik olduğunu bilmiyordum. emek için teşekkür ederiz.


 4. 07.12.2014 23:14
  E.Ozkan


  Misafir
  Lenovo A789 telefon kullanıyorum. Mesajlar kısmında Ayarlara giriyorum Fakat orada SPAM önlemek için bir yer yok Acaba neden ? Bu telefonda spamları nasıl önleyebilirim ?

  Teşekkürler.


 5. 15.12.2014 18:26


  Admin
  Yorum: 391
  Forum Mesaj: 296
  @ E.Ozkan:


  Maalesef bütün akıllı telefonlarda bu özellik yok. Uygulama mağazasından bu tarz uygulamalar edinebilirsiniz.


 6. 21.08.2015 16:26
  Tuğçe


  Misafir
  Ben önceden samsung kullanıyordum, onda istediğin numarayı program kullanmadan engelleyebiliyordun. Ve arandığında dıt dıt ediyordu, arayamıyordu kişi. çok güzeldi. mesaj engelleme yoktu ama. neyse sonra bozuldu, şimdi sony aldım ama nda bu özellik yok. Ben istemediğim numaraları ve mesajları, hatta numarası olmayan mesajları da tamamen engellemek  istiyorum. bir çok program denedim ama istediğim gibi değil. numarası olmayan sms ler hiç telefonuma düşmesin istiyorum, böyle bir program var mı arkadaşlar???


 7. 19.01.2017 18:15
  hasan


  Misafir
  bilgilendirmeler için teşekkürler faydalı oldu


Sayfa:1


Yorum Yazın