The Croods Oyunu nasıl oynanır - İpuçları

tarih25.07.2013 13:40 — Oyun,The Croods Oyunu nasıl oynanır

En yeni Rovio oyunu The Croods

Oyun son derece eğlenceli ve sürükleyici. O kadar bağımlısı oluyorsunuz ki cep telefonunuzun şarjı ve işleriniz artık pek umrunuzda olmuyor. Dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü The Croods'da bağımlılık yapan oyunlardan biri...

The Croods İndirme linkler en alttadır

The Croods oyunu taş devri dönemlerinin oyunu. Oyunda mamut ve uçan ejderhalar gibi bir çok değişik hayvanı görebilirsiniz. Öyleki insanoğlu henüz yazıyı bulamamış ve konuşmayı öğrenememiş. Mamutlar ölmemiş ve yabani kediler olduğundan çok çok büyük ve yırtıcı dönemlerinde. Ama olsun büyücü dede Gran size - Huah heu -eeee auuhh diyerek yol gösterecek.

the croods gran ded

 

gran dede

The Croods karakteri - Yol gösterici Gran

 

Oyunun mantığı şöyle. Bir ahudu ağacınız (kırmızı çilek benzeri) var ve sürekli meyve veriyor. Ormandan bu meyveyi yiyerek beslenen hayvanlardan bir tane avlıyorsunuz (Molarbear - beyaz kutup ayısına benzer hayvan) ve o size küçük bir tarlada çalışıp size havuç üretiyor. Sonra havuçla beslenen hayvanlardan avlıyorsunuz onlarda size, altın vb. şeyler üretiyorlar. Bu avlanma işini yapan adamımız en sevimli karakter ve birazda beceriksiz adamımız GRUG

grug the croods

grug

The Croods karakteri - Beceriksiz yardımcı Grug

Bir çok zaman avı yakalamak yerine yanlışlıkla kendisini kapana kıstırıyor, ama olsun hayvan çok ve her seferinde XP kazanıyorsunuz. Bazen bazı meyveler eksik oluyor ve bu durumda Grug'un karısı UGGA sayesinde alışveriş yapıyorsunuz. Her alışverişinizde Ugga size bir de çorba yapıyor bu da deponuza ekleniyor. Bir çok hayvanının gücüne güç katmak için Ugga'nın çorbalarına ihtiyacınız olacak.

Ugga - the croods

ugga çorba yapıyor

The Croods karakteri - Grug'un karısı aşçımız ve alım satım işleri sorumlusu Ugga

 

Oyunda nasıl avlanılır?

Köy sınırlarınızın dışına çıkın ve vahşi hayvanların olduğu bölgeye gelin. Sonra sol alttaki çekiç resmine tıklayın ve alttaki gibi buil bölümüne gelin.

the croods

Resimde görüldüğü gibi yerleştirin ve bir hayvanın tuzağa düşmesini bekleyin. Hayvan tuzağa düştüğünde üzerinde kapan resmi çıkarve tıkladığınızda Grug uçarak gelir. Bir çok sefer beceriksizlik yapıp kendisini kapana alır ve yakalayamaz. Hayvanıda kaçırmış olur. Kısa bir süre sonra başka bir hayvan meyveyi görüp tav olur ve hemen geliverir.

the croods

Grug yakaladığı gibi hayvanı alır ve bizim ahıra doğru gelir.

the croods

Öncelikle ahırımızda hayvanı biraz evcilleştirmemiz lazım. Bunun için alttaki resimde olduğu gibi bizden istediği meyveyi ona veriyoruz. Bir süre sonra ehlileşiyor ve ona uygun yapmış olduğumuz tarlada çalışmaya razı oluyor.

the croods

 

Alttaki örnekte bir tavşan var.

the croods

1. Bize ürettiği hasat

2. Elmas karşılığında hemen hasat alma

3. Normal şekilde 3 dakika 55 saniye sonra hasat verecek. 2 dekine tıklarsanız 5 elmas karşılığı hemen verir.

4. Hayvanın çalışması için onu besliyoruz

5. Hayvanın çalışma gücünü artırıyoruz daha çok çalışıyor

6. Tarlayı geliştiriyoruz ve daha çok ürün veriyor.

 

The Croods Tanıtım Videosu

 

The Croods Telefon ve tablet için indirme linkleri

iPhone

iPhone

Android

Android

iPad

iPad

Kindle Fire

Kindle Fire


 

Lütfen takıldığınız ve sormak istediklerinizi yorum kısmından iletiniz.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Yarışçı Araziye yarışmacı olarak katılma ve üye olma

Yorum Yazın