Bu Gıdalar Bazı Hastalıklara Karşı İlaç Kadar Faydalı

Bu Gıdalar Bazı Hastalıklara Karşı İlaç Kadar Faydalı -  Sağlıklı Gıdalar

Besinlerin özellikleri ve görevleri

Ayak bileği şişince ne yapmalı?

kivi

Kivi: şişmiş ayak bilekleri için çaredir.
Ağır bacaklara karşı her gün bir kivi yemeniz öneriliyor. Ayak bileği şişmiş ise, bu, damarların dilate olduğunu ve kalbe doğru, yukarı kan kitlesini itmek için mücadelenin azaldığı anlamına gelir. Bu durumda bu şişmelere karşı kivi iyi gelecektir.

 

Demir eksikliği nasıl giderilir?

Limon: demir eksikliğine karşı iyi gelir.
Tüm turunçgiller gibi, C vitamini dahil olmak üzere antioksidanlar bakımından zengindir ve yediğimiz sebzelerde bulunan demirin emilimini kolaylaştırır. Bu yüzden limon demir kaynağıdır. Bu kanda demir eksikliği olan insanların onu yemesi için bir nedenidir.

 

Alzaymır tedavisi için

elma

Elma: Alzheimer korkusunu uzaklaştırır.
Elma içerdiği maddelerin Alzheimer ya da diğer nörolojik dejeneratif hastalıkların gelişimine yol açabilir beynin yaşlanma sürecini yavaşlatmasında yardımcı gibi görünüyor.

Uykusuzluğa çözüm

ceviz

Ceviz: Doğal bir uyku ilacıdır
Ceviz uyku teşvik etmek ve rahat uyulması için olan triptofan açısından zengindir. Uykusuzluğa karşı günde üç ceviz iyi gelir.

Kolestrole ne iyi gelir

zeytin yağı

Zeytinyağı: kötü kolesterolü düşürür.
İçerdiği yağ asitleri nedeniyle, sızma zeytinyağı,  diğer yağların yerine (örneğin tereyağı gibi) kullanıldığında, kötü kolesterolde bir azalma ve bunun yerine iyi kolesterolde artışı sağlar. Lezzet için kullanılan zeytinyağını günde üç yemek kaşık kullanmak fazlasıyla yeterli.

İdrar Söktürücü ve dükük kalorili diyet

domates

Domates: su tutmaya karşı mücadele eder.
Domates, yüksek su içeriği ile (toplam% 95) su tutma ile mücadele için idealdir ve iyi bir idrar söktürücü etkisi vardır. Düşük kalorili diyet için temel bir besindir.

Bu gıdalar en faydalı besinlere örneklerdir. İlaç etkisi yapan bu besinler metabolizmayı güçlendirdiği gibi hastalık önleyici etkiside vardır.İlk yorumu siz yazın !..

  • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)