Close

Somut bilgiler artık Facebook'da

Mavi yunus çiklet yavruları hakkında yardım — Hayvanlar Alemi — Somut.NET

Bu mesajı gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???

Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...

Pencereyi Kapat...

Somut.net Forumları

Üye Ol...Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı: Şifre: Beni hatırla

Mavi yunus çiklet yavruları hakkında yardım

Tarih: 26.11.2011 22:23
Şikayet Et | Link  

Üye

arkadaşlar mavi yunus  balıklarım var  ağızlarında yumurtaları var ne zaman aldıklarını bilmiyorum akvaryum 130 litre içinde zebra 2 sarıprenses 3 beyazprenses 2 astronot 2 vatoz 3 ve (4 adet yunus var 2 dişi ikiside agzı dolu)  agzı  dolu olan  balıkların  ikisini bir başka akvaryuma alsam olurmu (cıkan yavruları  diğeri yermi )yoksa ikisini kustursam mı ( ama ne zaman aldıklarını bilmiyorum) ben bunları kustursam pet yavruluk  içinde akvaryuma  koysam hangisi daha mantıklı olur .acemiyim  ve balıkların ilk  yavrulaması yardım ederseniz sevinirim

Tarih: 26.11.2011 22:39
Şikayet Et | Link  

Administrator

Akvaryumunuz çok kalabalık orada kalırlarsa stresten bütün yavruları yutarlar yada strese girip erkenden kusarlar. Başka bir akvaryuma almak en mantıklısı fakat yunus balıkları çok hassas oldukları için alırken de stresten kusabilirler. Başka çareniz yok. Riski göze alıp ağzı dolu balıkları rahat bir ortama almanız lazım. İki balığında ağzı doluysa onları kendi başlarına başka bir akvaryuma alın ve şartları aldığınız akvaryumla aynı hale getirin (Isı ve su değerleri gibi).   Sizin kusturmanız yunuslarda olumsuz etki yapabilir ve artık yumurtaları ağızlarında fazla tutmadan ulu orta kusabilirler. Zamanı geldiğinde kendilerinin yavrularını bırakmalarına izin verin.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.

Somut.net Forum İstatistikleri

Yeni Üyeler

güzidem79, Cemre1213, halilbade, Aofogrenci, sudabe, şemsettin, hususlu, AliBurak, Melek0505, dlkeren0202,

Şuan Sitede Olanlar;

Foksiyon devre dışı bırakıldı.

Forum İstastikleri

Konu Sayısı: — Mesaj Sayısı: — Üye Sayısı: