aöfMatik | Alışveriş Kategorisi
Uygulamayı İndir
aöfMatik Nedir?

eKamp » Alışveriş » telde silinen resimleri nasil geri gerirebiliriz l... (Buradasınız)

telde silinen resimleri nasil geri gerirebiliriz lutfen yrdimci olunsesaoglu

23.04.2015 20:43

aöfMatik
silinen fotoğrafları geri getirebilmen için öncellikle telefona root atman lazım.Root sonrası program ile sistemden silinen fotoğrafları geri yükleme imkanın var ama zor ve zahmetli bir iş. Root telefonu garanti dışı bırakan bir işlemdir. işi bilmeyen bir insan için.Kenan06

23.04.2015 21:56

aöfMatik

 

cihazlarda yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları geri getirebiliyormuyuz? Evet getirebiliyoruz ama bunun için düzgün çalışan ücretsiz bir yazılım yok yada ben bulamadım. Yanlışlıkla sildiğim Camera klasöründeki resimleri geri getirebilmek için en az 8 yazılım kurdum denedim ama hepsi taramadan sonra resimleri geri getirmek için ücretli sürüme geçmemi önerdi. Fakat bunların arasında bir tanesi ücretli sürümü mecbur etmesine rağmen diğerleri gibi sallama yazılım değildi ve kaybolan 135 resmin çoğunu geri getirmişti. Yani tarama sonucunda bu resimleri görebiliyordum, ama kurtarmak için bana paralı sürüm yada serial lazımdı. Tabiki tahmin edeceğiniz gibi bu kısmıda bilinen yollar ile hallettim ve silinen 135 resmin 100'e yakınını geri kurtardım.

OKUMADAN YORUM YAZMAYIN!

GÜNCELLEME!: Yazıyı yayınladığım tarihten bu yana Android sürümündeki değişikliklerden bazı cihazlarda rootsuz tarama yapmak imkansız hale geldi. Android 4.x sürümlerini kullanıyorsanız ve telefonu bilgisayara bağladınızda usb yığın depolama yerine sadece iki seçenek seçebiliyorsanız (Ortam cihaz mtp, Kamera Ptp) yazılımı kullanabilmek için telefonu root etmeniz gerekicek. Ayrıca ek olarak Busybox gibi uygulamaları yüklemeniz de gerekebilir. 

Stellar yazılımı işinize yaramazsa Wondershare Dr.Fone for Android isimli yazılımı da deneyebilirsiniz. 

GÜNCELLEME 2!: Root işlemine rağmen dahili hafızaya erişemiyorsanız root'un ardından Adb, Cygwin, netcat, Busybox ve vhdtool isimli uygulamalarıda kurmalı ve bazı komutlar kullanmalısınız. Vakit bulup Android 4.0 üzeri bir cihazda deneme yapmadığım için (şimdilik) daha net bilgi paylaşamıyorum. Fakat bu yolları izleyerek 4.0 üzerindeki cihazlardan dosya kurtaranlar oldu.
koolistiwra

24.04.2015 10:20

aöfMatik

 

recovery my files programini pc ye kurcan,telefoni yada sd karti bu sekilde tarayacaksin geri getireceksin..bu tip progranlar var ama temel felsefe şudur,resimler silindiyse uzerine sakin resim cekme,cektigin resimler silinen verilerin yol actigi bosluga kaydedilir ve sektör uzerine kaydedilir..yani resim cektiginde arka planda silinen bir resmi tamamen kaybettin denektir
Mesaj gönderebilmek için Android işletim sistemli bir cihazınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayın ve uygulamayı ücretsiz indirin.
Kısa bir süre sonra sitemiz üzerinden üye olabilecek ve buradan da aöfMatik uygulamasına katılabileceksiniz...