aöfMatik | KPSS Kategorisi
Uygulamayı İndir
aöfMatik Nedir?

eKamp » KPSS » tercih kpss yardim... (Buradasınız)

tercih kpss yardimonurr

19.11.2012 21:25

aöfMatik
arkadaslar ben su an tercih formu dolduruyorum fakat halen okuyor oldugum icin mezuniyet tarihne ne yazcam bilemedim.bos birakmayi denedim bu seferde gecerli tarih girin diyoçekonomist

19.11.2012 21:44

aöfMatik

 

Merkezi yerleştirme esaslarının belirlendiği “Tercih Kılavuzu”nun 2’nci maddesinde “Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği son gün itibariyle (yani 28 Kasım), sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur.”28 Kasım’a kadar mezun olamayanlar tercih yapmamalıdır
1- KPSS’ye ortaöğretim(lise) düzeyinde girenler: Bu adayların elinde lise diploması yok ise kesinlikle tercih yapmamalıdırlar.
2- KPSS’ye önlisans(2 yıllık) düzeyinde girenler: Bu adaylar ellerinde önlisans diplomaları yoksa tercih yapmamalıdırlar.
3- KPSS’ye lisans(4 yıllık) düzeyinde girenler: Bu adaylar ellerinde lisans diploması yoksa tercih yapmamalıdırlar.Mezun olmadan tercih yapmanın sonuçları ve cezası nedir?
Tercih kılavuzunda “Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.” denilmektedir.Görüldüğü gibi sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olmadan tercih yapmanın hiçbir manası yoktur. Aksine zararı vardır. Bu kişiler hem atanamayacaklardır hem de puanlarını bir daha merkezi alımlarda kullanamayacaklardır.Lisans okurken ilişik keserek önlisans diploması ile tercih yapanlara özel uyarıBu adayların çoğu, tercih yaptıktan sonrabir kontenjana yerleşirse okuldan ilişik keserek önlisans diploması almayı düşünmektedir. Bu yanlış bir stratejidir. Çünkü tercihlerin son günü itibariyle okuldan ilişik kesilmiş olması lazımdır.Bu adaylar ya tercih yapmamalıdır ya da 28 Kasım’a kadar okuldan ilişik keserek lise üstü mezun olduklarını gösteren belgeyi almalıdırlar.
Mesaj gönderebilmek için Android işletim sistemli bir cihazınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayın ve uygulamayı ücretsiz indirin.
Kısa bir süre sonra sitemiz üzerinden üye olabilecek ve buradan da aöfMatik uygulamasına katılabileceksiniz...