Göğüs Kanseri Tedavisi (Meme Kanseri)

Göğüs kanseri (Meme Kanseri) kadınların çok büyük bir sorunu olarak hayatın içerisinde yer almaktadır. Özellik ile son yıllarda büyük bir artış göstermektedir. Bu durum karşısında göğüs kanseri çok daha korkutucu bir durum halini almıştır. Göğüs kanserinin en önemli tedavisi ilk ve erken teşhis ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bunun için çok dikkatli, olunması ve kadının sık sık kendi vücudunu kontrol altında tutması gerekmektedir. Göğüs kanserinin belirlenmesi için kadınların her banyo öncesinde elleri ile mutlaka genel bir kontrol yaptırmaları ve aynı zamanda 6 ayda bir mamografi çekimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Göğüs kanserinin tanısı büyük bir önem taşımaktadır. Bu şekilde tamamen kişiye özel tedavi yöntemleri belirlenmektedir. İlk olarak kitle olan göğüs için bir operasyon düzenlenir. Bu şekilde göğüs içerisinde belirlenen kitle tamamen alınır. Bu durumda belirli durumlarda göğsün her ikisi de birden alınabilir.

Göğüs alınırken genel olarak göğüs altı ve koltuk altı bezeleri de alınmaktadır. Bunun nedeni ise genel olarak kötü huylu kitlenin diğer bezelere de sıçraması engellenmektedir. Daha sonra ameliyat sonrasında büyük oranda radyasyon tedavisi uygulanır. Bu tedavinin amacı sorunlu kitlelerin ve kötü huylu tümörün kurutulmasını engellemektir. Radyasyon takibi ameliyat öncesinde de kullanılabilir.

Ancak genel olarak bu tedavi yöntemi bir ek tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Daha sonraları ise hormon tedavisine başlanmalıdır. Bu durumda hormonel açıdan ortaya çıkan sorunların engellenmesi hormon tedavisi açıdan önemli bir durumu açıklamaktadır. Hormon tedavisinin yapılması ile birlikte vücut kendini çok daha çabuk bir şekilde toparlayacaktır. Bu durumda tedavinin daha erken sürede cevap vermesi amaçlanır.

Daha sonra ise son çare olarak kemoterapi uygulanır. Kemoterapinin birçok olumsuz sonucu da bulunmaktadır. Bu sonuçlar dahilinde kişilerin saçları ve kaşları dökülür. Halsiz düşer ve bünye büyük oranda çöküntü içerisine girer. Bu durumda kemoterapi kanserli kitlenin başka bölgelere de sıçraması sonucunda yapılmaktadır. Doku öldürücü ilaçlar sayesinde sadece kanserli bölgeleri hedef alan bir tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Bu durumda hastanın geniş bir gözetim altında tutulması oldukça önemlidir.
 İlk yorumu siz yazın !..

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
Sitede Ara
 • 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı indir (Video ve MP3)
  teşekkürler emeğine sağlık çok güzel olmuş...
 • Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Yetkilisi İş Başvurusu
  Ise alındınızmi bilgi verirmisiniz ...
 • Volkswagen - Skoda Golf Passat Koltuk Başlığı Nasıl Çıkarılır?
  Teşekkürler. Böyle sistem mi olur a... oldu olacak aşağıya inip kaputun içinden kol falan cekelim...
 • Htaccess Nedir? .htaccess Komutları ve Örnekler
  Hocam iyi günler Google Web Search içerisinde bulunan 404 vermiş sayfaları 410 a çevirmek isityorum yap...
 • Sembol ve Karakterlerin Klavye Kısayolları - Alt Gr Tuş Kombinasyonları
  ALT GR değil ALT ....... ........
 • En İyi Mac Dönüştürücü - iSkysoft Video Converter Ultimate
  İndirip deniyorum hemen teşekkür ederim...
 • İnstagram Şekilli Profil Yazıları Oluşturma
  – єℓєşтιямє вєηιвєğєη∂ιуѕєη тαк∂ιя єт…нσşυηα gιтмιуσямυуυм кαƒαηα тαкмα ѕιктιя єт…...