Online Zikir - Tespih Uygulaması Zikirmatik - tespih.somut.net

Zikirmatik Uygulaması

Bilgisayarınızın ekranından online olarak tespih çekebileceğiniz uygulamamız güncellendi. Zikirmatik uygulamasına sesler, limitleme ve uyarı bölümü eklendi. Ayrıca Tespih çekme ekranında dikkatinizin dağılmaması için reklamları kapatma özelliği de eklenmiş oldu.

Seslerle ekranınız kapalıyken bile zikrinize devam edebilirsiniz. Tüm fonksiyonlar klavye kısayolları ile de kullanılabildiğinden ekranınızı kapatıp, sesleri takip ederek ard arda farklı bir çok tespihatı yapılabilmektedir. Yazılım ekibimizinde sürekli olarak kullandığı uygulama her an güncellenmekte ve yenilikler yapılmaktadır.

Online Zikirmatik uygulaması tek sayfadan oluşan site tarzı bir uygulamadır. İş yerinizde elinize tespih alma ihtiyacı duymadan, evinizden uzak her hangi bir ortamda zikrinize devam etmenizi sağlar.

Online Zikirmatik uygulaması şimdilik sadece bilgisayar üzerinden çalışmaktadır.

Adres satırınıza,

tespih.somut.net

yazarak yada alttaki bağlantıya tıklayın;

Online Zikirmatik ulaşabilirsiniz.

 3 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar

  • Her gün elime tespih almadan uygulamayı kullanıyorum. İş yerinde elde tespih olmuyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. :)

   Yanıtla

  • Şahin

   Online tespih uygulaması iş yerinde veya bilgisayar başındayken kullandığım bir site. Cep telefonu için de aynı şekilde uyarlanırsa memnun olurum. Ellerinize sağlık.

   ****

   Hakan bey, söylediğiniz şekilde bir uygulama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama bence bu şekilde bir tespih çekme gafletten başka bir şeye benzemez. Allah'ı zikretmek sayı doldurmak değildir ki hocam. Beni yanlış anlamayın ama eller işteyken nasıl bir zikir olabilir.

   Benzetmek gibi olmasın ama insan sevdiğini hayal ederken bile işini gücünü bırakır ve sadece kalben hayaller kurar. Allah'ı anmak veya zikretmekte bence gözleri kapatarak tefekkür ile olmalıdır.

   Hakkınızı helal ediniz sadece fikrimi dile getirmek istedim. :)

   Allah'a emanet olunuz.

   Yanıtla

  • Hakan

   Sesli tesbih olarak internette arama sebebim ; Bizim sesimizi sayması idi aslında.Zikirmatik gibi bir çalışma düşünmüştüm.Cep telefonlarında bluetooth kulaklık ile konuşmalarda olduğu gibi sesli komut ile söylenilen zikri sayması gibi.
   Cep telefonlarında sesli komut sistemi ile alakalı uygulamalar mevcut ama zikirmatik gibi çalışacak şekilde düzenlenmemişler. 
   "Lâ ilâhe İllalâh" gibi Kısa bir zikirleri veyahut "Allâhumme sallî âlâ seyyidînâ Muhammedin ve âlâ âlihî ve sahbihî vessellîm" gibi daha uzun salavat-ı şerifler de "vessellîm" gibi son kelimeleri anahtar kelime olarak kaydederek söylendiğinde sayması, böylece ellerimiz meşgul iken bile zikir ile meşgul olabilmemiz için kullanabiliriz.Böyle bir cihazın veyahut uygulamanın keşfi ile yapılan zikirlere ortak oluruz inşaallâh.Niyetimize göre verir mevlâ Teâlâ.

   Yanıtla

İlginizi çekebilir...
Sitede Ara
 • CS 1.5 ve CS 1.6 İçin Sağlam Bir CFG (cengaver.cfg)
  güzel bir cfg tavsiye ediyorum...
 • Soyut Kavramlara Örnekler
  Abi somut yazsaydın da yine olmazdı. ...
 • Evcil Kuş Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri
  Merhaba, geçmiş olsun bu durumda kendi başınıza tedavi uygulamanız zor olsa da kırık çıkık için tıklayı...
 • Finansal Yönetim Ders Notları | 1-7
  gerçekten emeğinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş....
 • Yazımı Karıştırılan Sözcükler | TDK Yazım Kılavuzu | Doğru Kelime Klavuzu
  Atölye Fransızca'dan dilimize geçmiş bir isimdir. Fransızca atelier olarak yazılır. Evet atelye ...
 • Online Cetvel Sitesi
  Bu ayarları yaptıktan sonra elimdeki cetvelle test ettim gerçekten doğru gösteriyor. Ekrana tuttuğum ce...
 • Doğal Varlık Nedir - Anlamı ve Örnekler
  Çook sevdim bu siteyi... ...