Galaxy Tab 2.3.3 GingerBread Rom Yükleme Root Yapma

Bu işlemleri yapmak cihazınızda sorunlara neden olabilir. Lütfen abdestsiz başlamayınız. :)

Bu işlemler sonrasında tüm bilgileriniz silinecektir, almanız gereken yedekleri sakın unutmayınız. Sim kart ve MicroSD kartınızı cihazdan çıkarınız. Kontak bilgileriniz Google hesabınızla entegre olduğundan onların kaybı söz konusu değildir.

Burada anlatılan işlemler tarafımdan Windows 7 (64 bit) yüklü bilgisayar kullanılarak uygulanmıştır.  Bilgisayarınız çok eski ve yavaşsa lütfen daha hızlı bir bilgisayarda işlemleri yapınız.

Öncelikle bize gereken dosyaları indirelim.

 • P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ.zip
 • Odin3v1.7.zip
 • dbdata.zip
 • gt-p1000_mr_PIT.zip
 • heimdall-suite-1.1.1-win32.zip (Eğer cihaz Brick olursa bu uygulama ile kurtaracağız.)
 • CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS.zip (Root için gerekiyor, ClockWorkMod Recovery içerir)

Tüm dosyaları indirdikten sonra Winzip, Winrar veya sistemin kendi sıkıştırma aracıyla dosyaları açalım.

Galaxy Tab 7″ cihazımızı “Power Off” konuma getirelim. USB kablomuzu hazır edelim.

Vol Down (Ses kısma) ve Power (Açma/Kapama) tuşlarına aynı anda basarak “Download Mode”  yazan ve ekranda sarı renkle amele görünümlü Android arkadaşı görelim. USB kablomuzu takıp bilgisayara bağlayalım.

Odin3 v1.7.exe programını açalım. Bilgisayarınız sürücü güncellemesi yapabilir. Sonra ekranda ID:COM yazan yerde sarı renk üzerinde COM?? yazdığından emin olalım. Bu cihazın bilgisayar tarafından görüldüğünü gösterir.

Şimdi programda  “Re-partition” kısmını işaretleyelim, PIT yazan butoma basarak gt-p1000_mr.pit dosyasını seçelim, PDA yazan butona basarak P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar dosyasını seçelim ve yanındaki checkbox’ın işaretli olduğundan emin olalım. START butonuna basıp Message yazan kısımda işlemlerin tamamlanmasını, sarı renk olan üstteki kare alanın yeşile dönmesini bekleyelim.

Sonra cihaz açılınca tekrar Power Off konuma getirelim.

Bu sefer tekrar ses kısma ve Açma/Kapama tuşuna aynı anda basarak  tekrar Download Mode kısmına gelelim. Odin Programında Reset butonu ile Bu sefer “Re-Partition” kısmını seçmeyelim, tekrarlıyorum sakın ama sakın seçili olmasın. PIT kısmını boş bırakalım. PDA kısmına dbdata.tar dosyasını seçip tekrar Start diyelim. İşlem kısa süre içinde bitecek, cihaz Recovery dediğimiz bir kısımda açılacaktır.

Recovery kısmında vol up/down tuşları önce Wipe Data/Factory sonra da Wipe Cache  kısmını seçip temizlik yapacağız. Seçim için Home tuşunu kullanalım. Bu işlemlerden sonra Reboot kısmını seçerek cihazı çalıştırabiliriz. Artık cihaz Gingerbread  sürümünde çalışıyor. Ancak Root etmeden kullanmak cihaza hakaret olacağından tekrar download mode kısmına getirelim. Odin uygulamasını açıp yine re-partition kısmını seçmeden, PDA kısmına CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS.tar dosyasını seçip tekrar Start edelim. İşlem bittiğinde Gingerbread 2.3.3 sürümünde, root edilmiş bir cihazınız olacak.

Cihazda Ayarlar > Uygulamalar kısmında Bilinmeyen Kaynaklar (Unknown Sources) kısmını işaretleyerek dışarıdan yazılım kurmaya hazır hale getirelim. MarketAccess.apk uygulamasını http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess adresinden indirip kuralım. Bu uygulama Android Market’ten sonuna kadar yararlanmak için gerekiyor.

Artık siz de John gibi, Jeniffer gibi Android dünyasının nimetlerinden yaralanıyorsunuz. :D

….

ABDESTSİZ İŞE BAŞLARSANIZ:

Eğer ODIN ile işlem yaparken sıkılıp kabloyu çıkardıysanız cihazınızda bilgisayara bağlı bir telefon resmi çıkmışsa kara kara düşünebilirsiniz.

Ama durun, dünya malı dünyada kalır. Bu kadar üzülmeye gerek yok. Ersin kardeşiniz size bundan basitçe kurtulmayı vaat ediyor.

İndirdiğimiz  heimdall-suite-1.1.1-win32.zip dosyasını açalım. İçerisindeki Drivers klasöründe zadig.exe dosyasını açıp Options menüsünden List All Devices diyelim. Kablo ile takılı olan Galaxy Tab cihazımızı seçip Install Driver diyelim. Sonra uygulamayı kapatıp, başlat çalıştır kısmına CMD yazalım. Heimdall yüklü klasöre gidip “heimdall close-pc-screen” yazıp enterleyelim, success diyene kadar tekrarlayabiliriz. :)

Hepsi bu kadar, ben şimdi maça hazırlanıyorum. Android 3.1 Honeycomb yüklü Motorola Xoom kullanmak varken Android 2.3.3 lü Galaxy Tab kullananları hiç anlamıyorum. :P

Alıntı: http://www.ersinkoc.com/galaxy-tab-icin-android-2-3-3-gingerbread-kurmak-ve-root-yapmak/

 Etiketler: Android Rom

3 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • marsis
   makale çok güzel olmuş teşekkürler

   Yanıtla

  • dilan
   makale için teşekkürler

   Yanıtla

  • gülşen
   makale için teşekkürler

   Yanıtla

Sitede Ara
 • 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı indir (Video ve MP3)
  teşekkürler emeğine sağlık çok güzel olmuş...
 • Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Yetkilisi İş Başvurusu
  Ise alındınızmi bilgi verirmisiniz ...
 • Volkswagen - Skoda Golf Passat Koltuk Başlığı Nasıl Çıkarılır?
  Teşekkürler. Böyle sistem mi olur a... oldu olacak aşağıya inip kaputun içinden kol falan cekelim...
 • Htaccess Nedir? .htaccess Komutları ve Örnekler
  Hocam iyi günler Google Web Search içerisinde bulunan 404 vermiş sayfaları 410 a çevirmek isityorum yap...
 • Sembol ve Karakterlerin Klavye Kısayolları - Alt Gr Tuş Kombinasyonları
  ALT GR değil ALT ....... ........
 • En İyi Mac Dönüştürücü - iSkysoft Video Converter Ultimate
  İndirip deniyorum hemen teşekkür ederim...
 • İnstagram Şekilli Profil Yazıları Oluşturma
  – єℓєşтιямє вєηιвєğєη∂ιуѕєη тαк∂ιя єт…нσşυηα gιтмιуσямυуυм кαƒαηα тαкмα ѕιктιя єт…...