Cildin Yaşlanmasını Geciktiren Besinler

tarih05.07.2013 09:00 — Güzellik ve Bakım,Mükemmel Cilt için 10 Harika yiyecek!

Cildimizi Güçlendiren Besinler

Bayanların en dikkat etmesi gereken konulardan birisi de cilt bakımıdır. Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesi makyajlarla değil en başta yediğiniz gıdalarla ilgilidir. Sağlıklı beslenen insanların hem cildinin rengi hemde dokusu gerçekten dah güzel bir görünüme sahip olur. Yaş ilerledikçe cildin yaşlanmaması elbette kaçınılmazdır fakat bunu geciktirmek bir nebze de olsa elimizde. Özellikle bazı besinler bize bu konuda destek sağlar. İşte bu yazıda bunları ele alıyoruz.

1. Kivi

C vitamini açısından zengin olan kivi cildiniz için mucizevî bir meyvedir: cildin serbest radikaller ve yaşlanma ile mücadele eder, aynı zamanda kolajen üretimini uyarır.

Genç cilt bakım güzellik

 

2. Ay çekirdeği

Ayçiçeği tohumları cilt için çok uygundur. Bunlar cildin genç kalmasına yardımcı olur ve kırışıklık ve kirliliğe karşı cildi korur. Ay çekirdeği fazla miktarda E vitamini içerir. Daha parlak cilt için onları salata veya yoğurta ekleyebilirsiniz.

3. Tatlı Patates

Tatlı patates içerdiği beta karoten sayesinde, cildinizin güzelliği için iyidir. Güneş yanığını önlemek için mükemmel olan bu madde serbest radikallerle savaşır ve cildinizin parlaklığını geliştirerek genç görünümlü tutar.

4. Nar

Bu meyve cildin genç ve güzel kalması için yardımcı olan antioksidanlar açısından zengindir!

güzellik sırları, cilt bakımı

5. Ceviz

Ceviz her kadının yemesi gereken 7 gıda listesinde ilk yerdedir: o, omega-3, kalsiyum, magnezyum, folik asit ve antioksidanlar içerdiğinden kan dolaşımını artırır ve cildin esnek kalmasına yardımcı olur.

6. Biber

Biber göz çevresinin arkadaşıdır. İçerdiği vitaminler sayesinde kazayağını önler (özellikle kırmızıbiber) ve cildinizin zengin ve parlak olmasını sağlar.

7. Somon balığı

Somon, biliyorsunuz ki, güzel bir cilt için en iyi gıdalardan biridir: ceviz gibi, o da bolca Omega-3 içeriyor. Omega-3, cildinizi nemli tutmaya yardımcı olur.

8. Çay

Özellikle yeşil çay antioksidan bakımından zengindir. O, serbest radikallerle savaşır ve cildin parlak, genç, taze kalmasında yardımcı olur.

9. Hindi

Hindi çinko içerdiğinden ciltte iltihabı azaltır ve lekeleri iyileştirmeye yardımcı olur.

10. Ispanak

Ispanak, vitaminler ve mineraller, özellikle magnezyum ve folik asit açısından zengindir. Bunun sayesinde o, kırışıklıklarla savaşmak için mükemmel ilaçtır.

meyvelerle güzellik cilt bakımı

Ayrıntısına girmediğimiz daha bir çok meyve ve sebze size cilt bakımında yüzlerce kozmetik üründen daha fayda sağlayacaktır. Çilek, havuç, muz, mandalina, kırmızı biber vb.

Somut
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Cilde zarar veren durumlar?

Yorum Yazın