Point Blank Silahların Özellikleri ve Püf Noktaları

Point Blank Silahların Özellikleri ve Püf Noktaları

Merhabalar, Point Blank'te silahları daha iyi kullanabilmek, bu silahların eksi ve artılarını bilmekten geçer. Silahların etkili kullanımı sizin bilginizle aynı orantıdadır. Bu yazımız da Point Blank oyunundaki silahların özelliklerinden ve püf noktalarından bahsedeceğim. Ele alacağımız silahlar alttakilerdir

- Aug A3
- Kriss S.V
- AK SOPMOD
- L115A1
- P90 Ext.
- Cheytac M200
- P90 M.C.S
- MP7 Ext
- M4A1 Ext. / M4A1 Wh.
- SG 550 S
- F2000 Sl.
- SSG-69
- PSG1
- G36C Sl.
- AK-47 Ext.

 

Aug A3

aug point blank

 

Bu silah Yüzbaşı 1. Kademede alınır. Taaruz tüfeğidir. Silahın hasarı oldukça iyidir. Headshot atabilirseniz daha etkili bir silaha dönüşür. Tepmesi fazla olduğu için genelde 2-3 mermide bir mouse'un sol tuşunu bırakıp tekrar basmak; yani 2-3 mermide bir yeniden sıkmaya başlamak tepmesini azaltır.

Rakibin headshotu iyiyse yani size hs atma olasılığı varsa hiç mouseyi  bırakmayın. Sadece silah yukarı teptiğinde mouse'unuzla crosshairi aşağı getireceksiniz, Sola veya sağa tepincede tam tersine doğru mouseyi hareket ettireceksiniz…

 

Kriss S.V

kriss point blank hs

Bu silah Yüzbaşı 1. Kademede alınır. Hafif makinalı tüfek grubuna girer. Hasarı düşüktür. Yukarıya doğru pek tepmez ama sağa sola mermi sektiren bir tüfektir. İstemediğiniz durumlarda bile headshot atıp sizi şaşırtacak bir silahtır.

Sağ tuşa bastığınızda çok teper, bence pek kullanmayın. Yani daha çok, küçük haritalarda yakın menzil silahıdır diyebilirim. ‘’ B ‘’ tuşuna bastığımızda ‘’ Dual ‘’ moda geçer. Dual modunda adamlara uzaktan sıkarsanız pek bir anlam ifade etmez. Ama yakından çok ölümcüldür. Kısaca yakın mesafede canınız az değilse rakibi kesinlikle alabilirsiniz. Dual modun 60 mermisi vardır ve jarjör değişimi yapılamaz, 60 mermiden sonra tekrar ölmedikçe dualın mermisini dolduramazsınız..Tekrar B tuşuna basarak eski haline dönüştürebilirsiniz…

 

AK SOPMOD  ;

aksop mod point blank

Yüzbaşı 1. Kademede alınır. Hasarı oldukça yüksektir. Çok aşırı teper ama rakibinizi 3-4 mermide öldürebilirsiniz. Yukarı sağa veya sola çok teper. Ama çok etkili bir silahtır. Sağ tıkladığınızda gereksiz olarak lazerli crosshair var. Hasar bakımından en iyilerdendir diyebiliriz.

L115A1 Keskin Nişancı Tüfeği (kanas - sniper)

point blank l11 sniper

L11 Yüzbaşı 1. Kademede alınan bir Keskin nişancı tüfeğidir. HS (headshot) atınca kask düşmez ve direk karşıdakini öldürür. Jarjör değişiminde vakit kaybetmemek için, Q tuşu ile bıçak alıp tekrar L11 elinize almak bir hayli zaman kazandıracaktır. Bunu çok hızlı yapmalısınız. Ngsiz güzel bir keskin nişancı silahıdır.

 

P90 Ext.

pb p90-ext tüfek

Asteğmen 1. Kademede alınan hafif makinalı tüfektir. 50 mermi kapasiteli jarjörü en büyük artısıdır. Hasar seviyesi düşük olduğu için rakibi vücudundan vurmanız zor olsada headshot (hs) atınca rakibin sonu kaçınılmaz ölüm olur

"B" tuşu lazeri açıp kapamaya yarar. Hafif olduğu için koşmanıza engel olmaz ve sizi yavaşlatmaz. Bu yüzden rahatça sağ sol yapıp rakibinizden kaçabilirsiniz. Çeşitli kasklarla bu silahı daha ölümcül hale getirebilirsiniz. Ayrıca çok fazla tepmediği için headshot atmak için uygun bir silahtır.

 

Cheytac M200 ;

çeytak point blank

Ng'li keskin nişancı tüfeğidir. Çok ağırdır fakat ağırlığındaki zararı fazlasıyla kapatır. Tüm rakiplerinizi tek seferde öldürebilirsiniz. Kaliteli bir tabancayla bir ölüm makinasına dönüşebilirsiniz.Kaskınızla silahı dahada güçlendirebilirsiniz. Silahın L11’e göre hasarı çok daha fazladır. Bence ng çekenlerin vazgeçemeyeceği bir silahtır. Yine L11'deki gibi "Q" tuşu ile önceki silah ve Çeytak yaparak hızlı bir şekilde jarjör değiştirebilirseniz çok etkili olur.

 

P90 M.C.S

p90 mcs

Ngli bir hafif makinalı tüfektir. Susturucusuyla rakibinizi rahatlıkla yerinizi belli etmeden vurabilirsiniz. 45 mermi oluşu ayrı bir güzelliktir. Hasarı azdır. Yani rakibinizin vücuduna sıkarsanız öldüremez ama kafasına nişan alırsanız ve hs atmaya odaklanırsanız oyunda favori olabilirsiniz. Kaskınızla headshot olasılığını daha çok arttırabilirsiniz.

Hs (headshot) atma oranı yüksek ve hafif bir tüfek olduğu için oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

MP7 Ext.

mp7 ext tüfek

NG'sizdir ve hafif makinalı grubundadır. Çok seri bir tüfektir. Düşük rütbelilerin çok işine yarar, heleki headshot atmayı seven biriyseniz. Seri sıktığı için mermisi çabuk biter ama mermisi bitene kadar zaten rakibiniz ölmüş olur :)

 

M4A1 Ext.

m4a1 pb oyunu

Yine ngsiz bir taaruz tüfeğidir. Sağ tıklayınca yakınlaştırır. Bu haldeyken 2-3 mermide bir durur. Bunun nedeni tepmeyi önlemek. Yani 2 -3 mermide bir bidaha sol tıklarsanız hallolur. Hasarı yüksek bir silah. Headshot için değilde rakibini vücuttan öldüren arkadaşların işine yarayacak bir silahtır.

 

SG 550 S

ps sg550

Rütbe gerektirmeyen bir taaruz tüfeğidir.  Hasarı fazla olup çok işe yarar. Özellikle vücut tarayan arkadaşların işine yarayacak bir silahtır. Bana göre Aug A3 alana kadar Yüzbaşı’ndan aşağı rütbelerde Aug A3 yerine kullanabileceğiniz bir silahtır. Eksi yanlarıysa tepmesi ve seri olmamasıdır.

 

F2000 Sl.

F2000 SI

Her rütbede alabilinecek bir taaruz tüfeğidir. Bence headshot atmak için çok işinize yarayacak bir silahtır. Sağ tıklayınca çok değişik bir şekilde yakınlaştırır. Biraz zordur yakınlaştırması ama zamanla alışırsınız…

 

SSG-69

ssg 69 sniper keskin nişancı

Oyuna ilk başladığınızda hediye olarak 100 adet verilen bir keskin nişancı tüfeğidir. Neredeyse her zaman düşmanı 2 defada öldürür. Yani pek tek attığı söylenemez. Ve de her atıştan sonra sürgü kolunu çekmesi sizin için sıkıntıdır. Bunun için ‘’ Q-Q ‘’ yapabilirsiniz ;). Olmadı alttaki PSG1 açıklamamızı okuyun :).

 

PSG1

psg 1 keskin nişancı kanas

Oyuna yeni başladıysanız ve keskin nişancı maçlarını sevdiyseniz ama SSG-69 silahı size yavaş geliyorsa bu silah tam size göre. 5 merminin hepsini ard arda sıkabileceğiniz bir silahtır. Yani Asteğmen 1. Kademe’de Dragunov G. alana kadar bu silahla idare edebilirsiniz :).

 

G36C Sl.

g36c tüfek

Yine oyuna başlar başlamaz alabileceğiniz bir taaruz silahıdır. Sağ tuşla yaklaştırınca tepme oranı artar. HS atamayanlar için vücut tarmada işe yararyacak hasar oranı yüksek bir tüfektir.

 

AK-47 Ext.

ak 47 taarruz

Oyunun yine başında alabileceğiniz bir taaruz tüfeğidir. Çift jarjörlüdür. Mousenin sağ tuşuna basınca hızlıca diğer jarjörü takar ve değiştirmekten daha hızlıdır. Silahın hasarıda fazladır. Yani Yüzbaşı olupta AK SOPMOD alana kadar bu silahı kullanabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, keyifli oyunlar...3 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • Misafir

   Kardeşim her şey tamamda krissin hasarı düşüktür derken D: bu arada point oynuyorum 

   Yanıtla

  • point blankçı

   p90mcs ne kadar

   Yanıtla

  • koraşoqlu Kayıtlı Üye Yorum: 4 Forum Mesaj: 2
   Çok iyiymiş arkadaşım teşekkür ederim:D

   Yanıtla

İlginizi çekebilir...
Sitede Ara
 • Islets Oyunu Türkçe Yama (Epic ve Steam)
  Rar şifresi nedir? şifreyi belirymemişsiniz...
 • ECA Kombi Aşırı Isınma Arızası Arıza Kodu 6 Nedir Nasıl Çözülür - Pompa Çalışmıyor Olabilir Mi?
  bu hata kodu çıkıyordu kombimizde tarif ettiğiniz şekilde pompayı harekete geçirdik ve sorun çözüldü si...
 • Çiklet (Prenses) Balıklarındaki Ürkeklik ve Korkaklık
  Ben çok uzun süre sp, bp ile frenatus besledim hiç bir sorun yaşamadım. Çok uyumlulardı. Renk katıyor a...
 • Genel İşletme 1. Dönem Vize Soruları
  soru 3 yanlıs bence"...
 • CS 1.5 ve CS 1.6 İçin Sağlam Bir CFG (cengaver.cfg)
  bozuk bu cfg kullanmayın derim ...
 • Türkiye'de Hangi Burçtan Kaç Kişi Var?
  Akrep burcu olan var mı ben akrep burcu olarak hiç akrep burcu bulamıyorum....
 • Papağan Bakımı Banyo Yaptırma Yıkama
  pakistan pağına sirkeli su ile yıkanırmı...