Bu mesajı gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
Pencereyi Kapat...

Somut.net Forumları

Üye Ol...Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı: Şifre: Beni hatırla

lilgilenirseniz çok mutlu olurum...

Tarih: 19.06.2010 14:44
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 2


merhabalar.öncelikle bu soru cvp portalı için çok teşekkürler. ben bu sene liseyi bitirdim. açıköğretime kayıt yaptıracağım. İKTİSAT FAKÜLTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER LİSANS PROGRAMI veya EDEBİYAT BÖLÜMÜ okumakistiyorum daha karar veremedim. ben meslek lisesi dış ticaret mezunuyum. eğer edebiyat bölümü okumak istersem meslek lisesi mezunu olmam sorun yaratır mı? ve edebiyat okuduğumda öğretmen olabilme gibi bir şansım var mı? şimdiden teşekkürler.

Tarih: 19.06.2010 17:11
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 2

neden kimse ilgilenmiyor :(

Tarih: 20.06.2010 22:05
Şikayet Et | Link  

Administrator


Mesaj Sayısı: 296

Merhabalar, meslek lisesi mezunu olmanız sorun oluşturmaz. Öğretmen olma şansınız var. Fakat şartları oldukça ağır olacaktır. ( Henüz açıklanmadı. ) 90 üzeri not ortalaması, kontenjan sınırı bunlardan bir kaçı.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.
Tarih: 21.07.2010 13:59
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 3

meraba.bence karar vermeden çnce çok iyi düşünmelisin.çünkü istediğin bölümleri nerdeyse taban tabana zıt.öncelikle ileride ne olamk istediğine karar ver.sonuçta bir ömür boyu bu işi yapacaksın.öğretmen olmak gerçekten zormuş.(kardeşim için araştırıyorum bende.)ama eğer ben istiyorum diyosan zor olacağını sanmıyorum.ama benim tavsiyem uluslararası ilişkiler.ben de ege üniversitesi uluslararası ilişkiler öğrencisiyim.gerçekten çok zevkli bir bölüm.ama bu durum eğer tarihe siyasete,ekonomiye ilgi duyuyorsan geçerli.çünkü sadece sınavlar girdim oh geçtim dersen yolun  işsizler kervanı  olur:(önü açık bir bölüm.özelliklede ya ben dişimi sıkarım daha sonra üstüne bir de işletme okurum.yanına da en az bir yabancı dili koydun mu hava da kaparlar seni.ama dediğim gibi ne istediğin çok ama çok önemli.ilgi alanını iyi belirle.

Etiketler:
Somut.net Forum İstatistikleri

Yeni Üyeler

Ahmetblci, SELMAŞİRİN, Supamu, Gökdeniz123, demirkart, ahmet16, Cevdet1234, xrecep, berkaysb1453, kimsemkimim,

Şuan Sitede Olanlar;

Foksiyon devre dışı bırakıldı.

Forum İstastikleri

Konu Sayısı: — Mesaj Sayısı: — Üye Sayısı: