başlangıç..


7748110
Üye
Mesajlar: 1
29.01.2011 23:06 # 0

bu yıl acık ögretim yazmak için sınava basvuru yaptım..edebiyat sosyoloji ve felsefe bölümleri için bir takım araştrmalarım oldu fakat o kadar kafam karıştı ki anlatamam..bazıları edebiyatın artık kalktıgını yazamayacagımı söyleşim..kimileri sosyolojının işe yaramayacagını..vs vs..bu konuya net bi acıklık getirirseniz mutlu olurum..


Master
Administrator
Mesajlar: 295
17.12.2011 21:50 # 1

İnternette okuğunuz her şeye inanırsanız kafanız karışır elbette. Bir çok kişi bu bölümleri tercih etti ve gayet güzel okuyor. Bir bölümün açılması - kapatılması öyle kolay olmaz.

Örgün eğitim bölümlerini bitirenler bu bölümleri aöf'de görünce resmen çileden çıktılar :) Sitemizde onlarcasının yorumları var. Özellikle Türk Dili bölümü konusunda örgün eğitim alanlar aöf bitirenlerin kesinlikle öğretmenlikten uzak durmaları kanaatinde. Çünkü onlara göre onlar bu okulu gerçekten okudular ve aöf öğrencileri haftasonu 2 saat çalışarak ders veriyorlar.

Ben bu yeni açılan bölümleri, örgünde iktisat bitirenle aöfde iktisat bitirenlerin durumu gibi düşünüyorum. Yani ilk tercih örgün ve iyi bir üni'den alınmış diplomada.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.