Ayrıldık ne yapmalıyım...??


woodyac
Üye
Mesajlar: 1
18.01.2012 15:46 # 0

2,5 sene süren bi ilişkim vardı devamlı kavga edip barışır birbirimizden asla vazgeçemezdik herşeyi doyasıya yaşadık artıl evlenelim dedigimde param yok nasıl evlenriz hemen diyip yinede evlenince şöyle yapalım böyle olalım nişan yapmayalım diye bana vaadtler verirdi bigün oturup konuştuk annenlerle artık konuş bizi anlat uygun bigündede tanışmaya gelin dedim oda tamam dedi o gün resimlerimi istedi annesine babasına gösterecegini söyledi o akşam hiçbi ses çıkmadı olumlu yada olumsuz sabret aşkım dedi sadece ertesi gün msj atıp askım ben ailenle tanışmaya hazır degilim deyip beni başından sagdı bende olmuyosa bitsin dedim ve ayrıldık aradak 5 gün sonra kız istemeye gitmişler geçen günde sözlendi  bu beni mahfediyo bana hiç bi açıklama yapma gereginde bile bulunmadı ve en kötüsüde aynı işyerinde çalışıyoruz parmagındaki yüzügü gördükçe mahfoluyorum ne yapmalıyımmm:...:??


Tarantula
Üye
Mesajlar: 22
18.01.2012 20:23 # 1

Merhabalar...

Gerçekten çok acı bir durum. Bunu ancak ve ancak yaşayan bilir. Sizin için faydalı olur mu bilmiyorum ama, aynı lanet durumu yaşamış birisi olarak sizinle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle müslüman değilseniz altta yazacaklarım pek bir şey ifade etmeyecektir. İslam dinine mensupsanız kısa bir süre sonra toparlayacaksınız. Nasıl mı, buyrun okumaya devam edin.

Çok sevdim bende ve aynen dediğiniz gibi burun buruna çalışıyorduk bu kişiyle. 2 yıl kadar rüya gibi günler yaşadık ve ardından 2 yıl kahır çektim. Birlikte olduğumuzda beni dünyadan koparıyordu. Öylesine aşık oluyordum ve oldum. Ben aşık oldukça o soğudu. Ben seviyorum dedikçe şımardı ve malum sonuç. Bir de baktım ki ben onun aşkıyla geberirken o başka birisiyle bir aşka yelken açmış. Bu kısımdan sonrası aynen tahmin ettiğiniz gibi. İş yerinde gördükçe göğsünüzden içeri hançer saplanmaları ve dünyanın en iğrenç geceleri ve gündüzleri. Bu acıyı ancak yaşayan bilir...

Aşk acısı konusunda öneriler ve tahmin edilen şeyler var. Hemen herkes bunları yapar. Aklıma gelenleri yazayım;

Başka birisini bulmak. Bu işe yaramaz, başka birisiyle yaşayacağınız her şey size gerçek aşkınızı anımsatır ve daha çok özlersiniz.

Kendine hobi bul. O sıkıntıların içinde hobi işe yarıyor evet ama konsantre olmak pek mümkün olmuyor. Olunsa bile hobiye ayrılan süre sonuna kadar işe yarıyor. Yaptığınız aktivite bittiği anda siz yine aynısınız. Değişen tek şey 1-2 saatlik kafa dağıtma.

Birilerine açıl, dertleş anlat ve rahatla. Bu en tehlikelisi. Bunu yapmaya başladığınızda rahatladığınızı düşünüyorsunuz. Halbuki sadece konuşmak sizi açıyor, ama karşıdaki zamanla sizden resmen bıkıyor. Dost kaybetmekten başka işe yaramıyor. Çevrenizdeki dostlarınız bir bir sizden kaçar ve uzaklaşırlar. Çünkü herkesin kendince derdi var.

Aşk müzikleriyle rahatlamak. Bunu yaptığınızda o esnada içinize minik bir rahatlık gelebilir ama bilinç altınıza soktuğunuz acı acı sözler size rüya olarak geri döner ve sabah uyandığınızda kahrolursunuz.

Bunlar aklıma gelen ve işe yaramayan yöntemler. Çoğaltılabilecek kadar fazlaca şeytani şeyler mevcut. Ama kalsın almayalım...

Daha çok beni kurtaran noktaya sizi çekmek istiyorum. Ben şunu farkettim, beni Yaratan tek ve bir olan Allah var. Bana her an nefes veren, yediren içiren doyuran ve ayakta tutan Rabbim. Ben bu kısmı es geçip O'na şükretmek yerine O'nun yaratmış olduğu bir kula tapar olmuşum. Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor; Neyi çok severseniz ilahınız odur. Bu ince ayrıntıyı farkettim ve tövbe etmeye başladım. Hayatımda yapmak zorunda olduğum işler haricinde her şeyi bir kenara attım ve altta yazmış olduklarımı yaptım. Bu bahsedeceklerimden önce akla gelebilecek her şeyi denedim ve daha çok battım. 2 yılım zehir oldu.

 • Ona ait ne varsa her şeyi çöpe attım.
 • Onu görünce görmezden gelmeye çalıştım. Öyle ki aramızda 1 metre varken ne yüzüne ne de bulunduğu yöne baktım. Bakışları korumak zordur, kendinizi buna zorlamalısınız. Bakmamalısınız. Yoksa her bakışınızda tesirinde kalırsınız.
 • Konuyu bilen herkese bu işin bittiğini ve bana onun hakkında bir şey sorulmamasını istedim. En yakın arkdaşlarıma bile yasakladım ve o yok dedim.
 • Tamamen dünyayı Yaratan, insanları ayakta tutan, iyininde kötününde Rabbi olan Yüce Allah'a sığınmaya çalıştım.
 • Kur'an Meali okumaya başladım. Bir çok Ayette bulunan mesajlar bana günden güne tekrar yaşama sevinci verdi. Tekrar dirildiğime şahit oldum. Oldukça okudum, okudukça güneşin rengi değişti.
 • Nefis ve şeytan denen iki kafiri araştırdım, okudum öğrendim ve tuzaklarına düşmemeye çalıştım.
 • Heran içime sancısı yayılan bu lanet aşkın bir nefis ve şeytan oyunu olduğunu öğrendim. Bir Ayet her zor anımda beni 10 dk içinde toparladı ayağa kaldırdı. Her düşüşümde Yarabbi şeytanın şerrinden, nefsimin şerrinden ve gönlüme darlık veren bu işin şerrinden sana sığınırım dedim.
  A’RAF 7/200. Şeytan seni dürtecek olursa Allah’a sığın, doğrusu O işitir ve bilir.
 • Kötü anlarımda annemle konuşur gibi gözlerimi yumdum ve Yüce Allah a durumumu bildirdim. Yalvardım yakardım ağladım. O her şeyi hakkıyla bilen Rabbimin beni tekrar hayata döndüreceğine inandım ve daha çok yalvardım.
 • Namazlarımı aksatmadan kılmaya ve tövbe etmeye devam ettim.


Bunları yapmak ilk etapta ağır gelebilir, ama yeryüzünde hiç bir şeyin Allah'ın Rahmeti'nin üzerinde olmadığı çok açık ve net bir gerçek ki bunları yaptıkça huzur bulursunuz. Bunlar benim içimdeki yangına su serpti. Uzun zamandır hayatta değilmişim gibi tekrar dirildiğimi hissettim. O karanlık günlerime Yüce Allah'ın nuru ben O'na yaklaştıkça artıyordu. Bu, yaşanılan o sahte aşk gibi kahır ve endişe dolu bir şey değildi. Bu emin olunan bir hayat kaynağına sarılmanın ta kendisiydi.

Kim Allah'tan yüz çevirirse Allah'ta ondan yüz çevirir ve kim Allah'ı arzular O'na koşarsa Allah'ı çok merhametli bulur. Allah'a samimiyetle iman edip emrine girdiğinizde eskiden içinize huzur veren her şeyin tadının fazlasıyla yerine geldiğini farkedeceksiniz. Unutmayın ki hayır ve şer Allah'tan gelir. Allah dilediğini vezir dilediğini rezil eder. Allah'a boyun eğmeden ondan mutluluk dilenmez.

Bunları yapmak esasen boynumuzun borcudur ama nefis denen şey bize her zaman bunları zor, ağır ve gereksiz gösterir. Unutmayın ki bu hallere sizi düşüren o kafir nefisti. Artık aldanmamaya ve uyanmaya çalışın. Maddeler halinde yazdığım şeyleri ısrarla ve sürekli olarak yapmaya çalışın. Samimiyet çok önemli. Allah bize şah damarımızdan daha yakın, bunu unutmamak gerek. Günler bu şekilde geçtikçe, Allah'a kulluk etme yönünde ilerledikçe Allah bütün karanlıklarınızı aydınlık edecek ve sizde buna gözünüzle kalbinizle şahit olacaksınız.

Bu anlattıklarımın akabinde aklınız şu sorular gelebilir. Aşık olmak haram mı! Birisini sevmek haram mı yada Allah'ı inkar etmek mi!

Hayır değil, aksine; Leylaya aşık olmayan Mevlaya aşık olamaz. Bu konunun temeli budur. Allah bütün her şeyi bir vesileye bağlamıştır. Ben hayatımın bu kısmında yaşadığım bu olayı bu vesileye bağladım ve beni Mevlaya götürecek bir vesile olarak aldım ele. Artık leylayla işim kalmadığı için var gücümle, kaybetmemek üzere Mevlaya aşka yöneldim.

Yorgun halimle ancak bu kadarını yazabildim.  :)

Allah'a emanet olun. Huzurlu günler diliyorum...

 


kaderim
Üye
Mesajlar: 1
15.04.2012 20:31 # 2

 

@ Tarantula:

elimizden hiç bişey gelmez zamana bırakcaz hayat devam ediyor ama bu yazdıklarımız sadeca sözde kalbimize söz geçiremiyoruz:((
 

 


aliriza
Üye
Mesajlar: 3
16.04.2012 15:18 # 3

@ woodyac:


bence karin senden gercekten nefret ediyorsa ona bosanma davasi ac


aliriza
Üye
Mesajlar: 3
16.04.2012 15:19 # 4

@ kaderim:


bencede bende digerlerine katiliyorum:)


aliriza
Üye
Mesajlar: 3
16.04.2012 15:21 # 5

aliriza Kullanıcısından alıntı;

 

@ woodyac:


bence karin senden gercekten nefret ediyorsa ona bosanma davasi ac

 


ben olsam bosanma davasi acarim


Gönul1990
Üye
Mesajlar: 5
06.02.2013 00:52 # 6

S.a arkadaslar ben size durumumu anlatim, kac kisi dusuncelerini yazarsa okadar beni sevindirirsiniz.. ben 22 yasindayim .. ben birini sevdimmi o beni sevmiyor, sevmedigim beni begeniyor ve ben onu begenemiyorum... hehe simdi gercekten cok sabirsiz hemen olsun diye bir huyum var. simdi yakin bir zamanda sunni olan musluman ama baska bir ulkeden olan bir arkadasa asik oldum. dindar temiz ama benden 2 yas kucuk biriydi. benden kucuk oldugu icin ve baska ulkeden oldugu icin, ailem kabul etmez diye ben simarik, cok konusan gulen bir kiz sergiledim. kiziyordum bana bir ilgi göstermedigi icin. sonra pisman oldum, aslinda namazini kilan orucunu tutan, insanlari kirmaktan korkanimdir! cocuk dindar diye ona yazdim, icindekileri döktum ama bana hic cevap vermedi. kendisi okul degistirdi bir kisa sure önce, pek karsilasmiyoruz. sonra bugun yine yazdim cevap ver dedim. diycek bir sey yok allah seni korusun yar ve yardimci olsun  gibi laflar sarf etti. isyan etmiyorum! eskiden olsa yapardim kesin, allahtan baska hic bir ilah yoktur, dogru ve hayirli olan neyse o olur. ama diyorumda 2-3 uc ayda tanidigim birine duygularimi yazmak hastalikmi? sacmami? terbiyeli bir sekilde, durust ve duzgun bir sekilde yazdim. ben takintilimiyim? hahah bu dunyada bir benmi sansisizim? benim tanistigim sonra ayrildigim herkez benden sonra birer birer evleniyor :D komplexe giriyorum... ne bu ya?? bende ne sorun varrrrr :S


nebahat
Üye
Mesajlar: 2
19.05.2013 12:54 # 7

sana değer vermeyen biri için bu kadar üsteleme bence seviyorrsan bile nu sevgiyi yenmeye çalış daha önün açık

 • 1