Üyelerin giriş yetkisi


Mesajlar: 2
08.05.2010 22:50 # 0

Merhaba. Wordpress üzerine kurduğum blogumda Simple Press Forum'u kurmakla uğraşıyorum ama sıkıntı yaşadığım bir nokta var. Forum ana sayfasında "kayıt ol"a tıklayınca kayıt işleminin yapılacağı sayfaya geçiliyor (buraya kadar sorun yok). Bu sayfada kullanıcı adı ve email adresi girilip matematik işlemi sonucu yazılıyor (bu kısımda da problem yok) ama "kayıt ol" butonuna tıklayınca, kullanıcı direkt olarak blogumun wordpress admin giriş ekranına düşüyor. Eğer burada mail adresine gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi girerse admin sayfama girebilmekte ve belli bölümleri görebilmekte ve değiştirebilmekte. Yani, forumla alakasız, blogumda yayınladığım yazıları bile silme/değiştirme imkanı var.   İzin/yetki düzenlesi yaparken "üyeler" için önce "standart access", daha sonra da "limited access" yetkileri belirledim. Ancak, her iki durumda da sonuç değişmedi.   En azından, yeni kayıt yaptıran kullanıcıyı "kayıt ol" tuşuna basınca forum ana ekranına döndürebilsem problem çöüzlmese bile üstü kapatılmış olur diye düşünüyorum.   Bilemiyorum daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.


Master
Administrator
Mesajlar: 295
11.05.2010 14:43 # 1

wordpress'in yeni üyelerin yetkilerini kontrol et. Yeni bir üyenin yazar editör statüsünde olmaması gerekiyor. Spf forum ayalarında üyelere admin sayfasını girişi engelleme gibi bir ayar da mevcut.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.

Mesajlar: 2
14.05.2010 00:03 # 2

Yanıt için teşekkürler ama günlerdir kıvranmama rağmen bir sonuç elde edemedim. Yeni üye yetkisi ne olursa olsun, giriş için e-mail ile yollanan linkin direkt olarak WP Admin sayfasına giriş yapması doğal birşey değil herhalde. Üstelik baştan beri ben tüm yeni üye yetkilerini limited access olarak ayarlamıştım ve admin sayfası girişini engelle seçeneğini işaretlemiştim.   Bu arada, SPF'nin İngilizce forumlarından birinde, bir başka kullanıcı da aynı sorundan şikayet ediyor ve GP Press eklentisini etkisizleştirdiğinde sorunun çözüldüğünü, etkin hale geldiğinde tekrar ortaya çıktığını bildiriyor. O kullanıcının yorumu; SPF'un GP Press (ve muhtemelen başka bazı eklentilerle) uyumsuz olduğu yönündeydi. Bilgin olsun...


ClarK
Üye
Mesajlar: 1
22.06.2010 23:51 # 3

mrb. ben de kayıt ol diye bir simge bile yok. sadeece giriş yap var. Nedendir acaba ?