Forumda Son konuşulanlar

KraL6001
Üye
19.02.2010 01:24 # 0

Sayenizde sorunsuz kurdum forumu teşekkür ederim. Birde sitenizdeki gibi sağ tarafa "forumda son konuşulanlar" kısmını nasıl gösterebilirim. Yardım ederseniz çok makbule geçer :) Tekrardan teşekkürler.

KraL6001
Üye
19.02.2010 10:41 # 1

Birde bu üye olma işinde sizin sitedeki gibi nasıl yapabilirim? Yani şifre maile değilde kayıt ol dedikten sonra ekrana çıkmasını istiyorum. Bunada cevap yazarsanız sevinirim.

Master
Administrator
19.02.2010 10:59 # 2

Foruma eklenen yeni konuları wordpress anasayfasında göstermek için, normal wordpress bileşenleri kısmından ekliyorunuz. Forumu kurduktan sonra o kısımda son konularla ilgili bir bileşen yüklenmiş olması lazım. Üye olma işlemindeki şifreyi ise bir wordpress plugin'inine kodlar ekleyerek yaptım. Şuanda anlatma fırsatım yok Embarassed fakat google'da ararsanız bulabilirsiniz...

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.

KraL6001
Üye
19.02.2010 19:37 # 3

valla aradım ama bulamadım. Anlatma fırsatın olduğunda anlatırsan çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

KraL6001
Üye
20.02.2010 11:57 # 4

Birde forumda kayıt ol linkine tıkladığımda şu sayfa çıkıyor? neden normal kayıt sayfası çıkmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Resim linki aşağıda :)  

http://www.resimupload.com/ds7....._dede.html

Master
Administrator
20.02.2010 15:42 # 5

Forum ayarlar kısmından bileşenlere tıklayın. Burada görsel giriş formundaki işareti kaldırın. Normale dönmesi lazım...

KraL6001
Üye
20.02.2010 16:02 # 6

vay sağolasın adminim :D teşekkür ederim. Birde şu mailsiz üyeliği ayarlasam süper olacak. Hala arıyom ama bir türlü bulamıyorum. Bu konuda çok kısıtlı bilgi var. En azından nasıl arama yapsam dediğinizi bulabilirim? O konuda yardımınızı bekliyorum. Çok teşekkürler ;)

Master
Administrator
20.02.2010 18:39 # 7

Alttaki eklentileri inceleyin. Bu eklentilerde registration show password gibi bir özellik olabilir de. Bir eklentide üye olurken şifreyi gösterme seçeneği hatta üyenin kendi şifresini belirleyebilme özelliği bile vardı fakat hatırlamıyorum. O kadar çok eklenti var ki Embarassed  

www.jameskelly.org/wordpress-plugins/custom-login-and-registration-forms-plugin/
Bu eklenti tema içinde giriş çıkış ve üye olma gibi özellikler sunuyor. 

krikun.ru/en/usersidebarpanel/
Sidebarda login seçenekleri avatar gösterme vs.

webdesign.jaedub.com/wordpress-plugins/simplelogin-plugin
Özelliklerini hatırlamıyorum. Bunlar o özelliği barındırmıyorsa, vakit bulunca kodlarımı yada o eklentiyi paylaşırım. 

Kolay gelsin...