Aşk ve Ayrılık Acısından Kurtulma Yöntemleri

Ayrılık ve Aşk Sendromları

Aşağıdaki yazıların bir kısmı üyelerimiz tarafından yazılmış bir kısmıda netten alıntı yapılmıştır.

-------------------------------

MERHABA ARKADAŞLAR ŞİMDİ DİKKATLİ OKUYUN BUNLARI:

Aşk acısı çekmek zor olsada bir şekilde katlanmayı yada hayata ayak uydurmayı bilmenizi isterim ben bu sayfaya 2 tane yazı yazdım ve ara arada yoklarım sayfayı...

Admin güzelce yazmış çizmiş herşeyi ama unuttuğu bence tek olgu her vücudun her bedenin çektiği bir olmasa gerek ve etki tepkiyi herkes aynı şekilde veremiyecek olması.Aşk acısı cekiyorsanız yapmanız gerekenler:

Ona ait evinizde elinizde ne varsa çöp dahi olsa atmanız yada yakmanız...

öyle aşk şarkıları ayrılık unutmak şarkıları dinlememek lazım

kafanızı başka aktivelere vermek sadece 1-2 saatlik boşluk yaratır

dertleşmek felan zaten hikaye yeni aşklara yelken açmak en büyük hata :)

benim 8 yıllık ilişkim bittiğinin 8 ay sonrası karşı tarafın nişanlanmasıyla sonlandı... 8 yıl çöpe gitti 8 ayda yeni hayat kuruldu şimdi düşünün dünya bile 7 günde kurulmuşsa bir insanın kendine yeni sayfa açmaması zaten normal bişey.

bu acılardan tek şey öğrenin acı cektıkce olgunlaşmayı ARKADAŞ SEVİYORSANIZ GİDİP ÖZÜR DİLEYİN BARIŞIN TERK EDİLDİYSENİZ ŞANSINIZI DEFALARCA DENEYİN YORULANA KADAR... ETRAFINIZDAKİ OLGULARA DİKKAT EDİN SİZİ KUYUYADA ATAR SİZİ HAVAYADA ATAR...

BENİM HİKAYEMİ YAZMIŞTIM ZATEN BURAYA KURTULDUN MU DERSENİZ TABİKİDE HAYIR HER YOLU DENESEMDE OLMAYINCA OLMAZ HİÇ BİŞEY TEK TEMENNİM ADALETİN RABBİMİN SAĞLIYACAĞIDIR.

SİZLERDE RABBİME SIĞININ YETER...

Yazan: Forever Alone

------------------------------Aşk acısından kurtulmayla ilgili yazımızda araştırmaları konu edinmek yerine üyelerimizden gelen gerçek ve yaşanmış olayları paylaşmayı uygun gördük. Aşağıdaki yazıların ilki en çok tıklanan yaşanmış aşk acısından kurtulma yöntemlerini ve sonrasında da alıntılarla ayrılık ve aşk acısı çekenlere bazı öğütleri ve ipuçlarını içermektedir.

***********************************************************

Merhabalar...

Gerçekten çok acı bir durum. Bunu ancak ve ancak yaşayan bilir. Sizin için faydalı olur mu bilmiyorum ama, aynı lanet durumu yaşamış birisi olarak sizinle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle müslüman değilseniz altta yazacaklarım pek bir şey ifade etmeyecektir. İslam dinine mensupsanız kısa bir süre sonra toparlayacaksınız. Nasıl mı, buyrun okumaya devam edin.

Çok sevdim bende ve aynen dediğiniz gibi burun buruna çalışıyorduk bu kişiyle. 2 yıl kadar rüya gibi günler yaşadık ve ardından 2 yıl kahır çektim. Birlikte olduğumuzda beni dünyadan koparıyordu. Öylesine aşık oluyordum ve oldum. Ben aşık oldukça o soğudu. Ben seviyorum dedikçe şımardı ve malum sonuç. Bir de baktım ki ben onun aşkıyla geberirken o başka birisiyle bir aşka yelken açmış. Bu kısımdan sonrası aynen tahmin ettiğiniz gibi. İş yerinde gördükçe göğsünüzden içeri hançer saplanmaları ve dünyanın en iğrenç geceleri ve gündüzleri. Bu acıyı ancak yaşayan bilir...

Aşk acısı konusunda öneriler ve tahmin edilen şeyler var. Hemen herkes bunları yapar. Aklıma gelenleri yazayım;

Başka birisini bulmak. Bu işe yaramaz, başka birisiyle yaşayacağınız her şey size gerçek aşkınızı anımsatır ve daha çok özlersiniz.

Kendine hobi bul. O sıkıntıların içinde hobi işe yarıyor evet ama konsantre olmak pek mümkün olmuyor. Olunsa bile hobiye ayrılan süre sonuna kadar işe yarıyor. Yaptığınız aktivite bittiği anda siz yine aynısınız. Değişen tek şey 1-2 saatlik kafa dağıtma.

Birilerine açıl, dertleş anlat ve rahatla. Bu en tehlikelisi. Bunu yapmaya başladığınızda rahatladığınızı düşünüyorsunuz. Halbuki sadece konuşmak sizi açıyor, ama karşıdaki zamanla sizden resmen bıkıyor. Dost kaybetmekten başka işe yaramıyor. Çevrenizdeki dostlarınız bir bir sizden kaçar ve uzaklaşırlar. Çünkü herkesin kendince derdi var.

Aşk müzikleriyle rahatlamak. Bunu yaptığınızda o esnada içinize minik bir rahatlık gelebilir ama bilinç altınıza soktuğunuz acı acı sözler size rüya olarak geri döner ve sabah uyandığınızda kahrolursunuz.

Bunlar aklıma gelen ve işe yaramayan yöntemler. Çoğaltılabilecek kadar fazlaca şeytani şeyler mevcut. Ama kalsın almayalım...

Daha çok beni kurtaran noktaya sizi çekmek istiyorum. Ben şunu farkettim, beni Yaratan tek ve bir olan Allah var. Bana her an nefes veren, yediren içiren doyuran ve ayakta tutan Rabbim. Ben bu kısmı es geçip O'na şükretmek yerine O'nun yaratmış olduğu bir kula tapar olmuşum. Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor; Neyi çok severseniz ilahınız odur. Bu ince ayrıntıyı farkettim ve tövbe etmeye başladım. Hayatımda yapmak zorunda olduğum işler haricinde her şeyi bir kenara attım ve altta yazmış olduklarımı yaptım. Bu bahsedeceklerimden önce akla gelebilecek her şeyi denedim ve daha çok battım. 2 yılım zehir oldu.

 • Ona ait ne varsa her şeyi çöpe attım.
 • Onu görünce görmezden gelmeye çalıştım. Öyle ki aramızda 1 metre varken ne yüzüne ne de bulunduğu yöne baktım. Bakışları korumak zordur, kendinizi buna zorlamalısınız. Bakmamalısınız. Yoksa her bakışınızda tesirinde kalırsınız.
 • Konuyu bilen herkese bu işin bittiğini ve bana onun hakkında bir şey sorulmamasını istedim. En yakın arkdaşlarıma bile yasakladım ve o yok dedim.
 • Tamamen dünyayı Yaratan, insanları ayakta tutan, iyininde kötününde Rabbi olan Yüce Allah'a sığınmaya çalıştım.
 • Kur'an Meali okumaya başladım. Bir çok Ayette bulunan mesajlar bana günden güne tekrar yaşama sevinci verdi. Tekrar dirildiğime şahit oldum. Oldukça okudum, okudukça güneşin rengi değişti.
 • Nefis ve şeytan denen iki kafiri araştırdım, okudum öğrendim ve tuzaklarına düşmemeye çalıştım.
 • Heran içime sancısı yayılan bu lanet aşkın bir nefis ve şeytan oyunu olduğunu öğrendim. Bir Ayet her zor anımda beni 10 dk içinde toparladı ayağa kaldırdı. Her düşüşümde Yarabbi şeytanın şerrinden, nefsimin şerrinden ve gönlüme darlık veren bu işin şerrinden sana sığınırım dedim.
  A’RAF 7/200. Şeytan seni dürtecek olursa Allah’a sığın, doğrusu O işitir ve bilir.
 • Kötü anlarımda annemle konuşur gibi gözlerimi yumdum ve Yüce Allah a durumumu bildirdim. Yalvardım yakardım ağladım. O her şeyi hakkıyla bilen Rabbimin beni tekrar hayata döndüreceğine inandım ve daha çok yalvardım.
 • Namazlarımı aksatmadan kılmaya ve tövbe etmeye devam ettim.


Bunları yapmak ilk etapta ağır gelebilir, ama yeryüzünde hiç bir şeyin Allah'ın Rahmeti'nin üzerinde olmadığı çok açık ve net bir gerçek ki bunları yaptıkça huzur bulursunuz. Bunlar benim içimdeki yangına su serpti. Uzun zamandır hayatta değilmişim gibi tekrar dirildiğimi hissettim. O karanlık günlerime Yüce Allah'ın nuru ben O'na yaklaştıkça artıyordu. Bu, yaşanılan o sahte aşk gibi kahır ve endişe dolu bir şey değildi. Bu emin olunan bir hayat kaynağına sarılmanın ta kendisiydi.

Kim Allah'tan yüz çevirirse Allah'ta ondan yüz çevirir ve kim Allah'ı arzular O'na koşarsa Allah'ı çok merhametli bulur. Allah'a samimiyetle iman edip emrine girdiğinizde eskiden içinize huzur veren her şeyin tadının fazlasıyla yerine geldiğini farkedeceksiniz. Unutmayın ki hayır ve şer Allah'tan gelir. Allah dilediğini vezir dilediğini rezil eder. Allah'a boyun eğmeden ondan mutluluk dilenmez.

Bunları yapmak esasen boynumuzun borcudur ama nefis denen şey bize her zaman bunları zor, ağır ve gereksiz gösterir. Unutmayın ki bu hallere sizi düşüren o kafir nefisti. Artık aldanmamaya ve uyanmaya çalışın. Maddeler halinde yazdığım şeyleri ısrarla ve sürekli olarak yapmaya çalışın. Samimiyet çok önemli. Allah bize şah damarımızdan daha yakın, bunu unutmamak gerek. Günler bu şekilde geçtikçe, Allah'a kulluk etme yönünde ilerledikçe Allah bütün karanlıklarınızı aydınlık edecek ve sizde buna gözünüzle kalbinizle şahit olacaksınız.

Bu anlattıklarımın akabinde aklınız şu sorular gelebilir. Aşık olmak haram mı! Birisini sevmek haram mı yada Allah'ı inkar etmek mi!

Hayır değil, aksine; Leylaya aşık olmayan Mevlaya aşık olamaz. Bu konunun temeli budur. Allah bütün her şeyi bir vesileye bağlamıştır. Ben hayatımın bu kısmında yaşadığım bu olayı bu vesileye bağladım ve beni Mevlaya götürecek bir vesile olarak aldım ele. Artık leylayla işim kalmadığı için var gücümle, kaybetmemek üzere Mevlaya aşka yöneldim.

Yorgun halimle ancak bu kadarını yazabildim.  :)

Allah'a emanet olun. Huzurlu günler diliyorum...

 

***********************************************************

Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Gercekten işe yarıyor uygulayın derim**

1. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.

2. Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık yada nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız yada sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.

3. Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.
“Çoktan unuturdum seni çoktan
Ah bu şarkıların gözü kör olsun”

4. Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.
Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.

5. Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.

6. Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da karmaşıklaşmasına neden olabilir.

7. Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım” şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Bir çok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.

“Bir rüyadır gelir geçer, her aşk bir gün hayal olur
unutulmaz denen günler, unutulur unutulur...”

***********************************************************

Fırtınalı başlayan aşklar kasırgayla sona erebilir. Onunla yaşadığınız unutulmaz anlar sizin için bir kabusa dönüşebilir. Bu durumda yaşanan güzelliklerin ardından herşeyin bittiğine inanmak elbette ki çok zor. Fakat bu zor dönemi aşmanın da yolları var. Yeter ki kendinizi iyi hissetmekten alıkoymayın. Unutmayın kendinizi harap ederek hiçbir yere varamazsınız.

Uzmanlar, bu zor dönemi en iyi şekilde atlatmanız için şunları öneriyor;

1- Sosyal yaşamdan kopmayın. Bu dönemde yalnız kalmak isteyebilirsiniz, ancak yalnızlık, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamayacak, sizi daha çok yıpratacaktır.

2- Aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin, belki de onları uzun zamandır ihmal ediyordunuz.

3- Onunla beraberken yapmak isteyip de yapamadığınız şeyleri yapın.

4- Size, onu hatırlatacak şeyleri ortadan kaldırın.

5- İmkanınız varsa, kendinize yakın hissettiğiniz biriyle küçük bir tatil yapın, kafanızı toplamanız için faydalı olur.

6- Küçük şeylerden zevk almaya çalışın, mutlu olmak sizin elinizde.

7- Güçlü olun ve onun sizi hak etmediğini düşünün.

8- Tüm bunların ardından, kendinizi asla yeniden aşık olmaya zorlamayın.

9- Sizi en mutlu eden şeyleri yeniden düşünün, o olmadan önce neler yapardınız şöyle bir sayın.

10- Tüm bunlara rağmen içinde bulunduğunuz zor durumdan kendinizi bir türlü kurtaramıyorsanız, mutlaka bir psikologa başvurmalısınız.

 

- sevdiceği hatırlatan nesnelerin yok edilmesi yada göz önünden kaldırılması. (resim,fotoğraf,hediye,v.b.)
- karşı taraftan nefret etmek. (sevgi en kolay nefrete dönüştüğü içün)
- iki tarafın da birbirine ulaşma yollarını kesmek. (telefon no değiştirme,msn,v.b.)
- alkolden uzak durmak.
- çivi çiviyi söker diye düşünüp çareyi başka kollarda aramamak.
- zamanın tedavi edici özelliğine inanmak.
- sabır.

***********************************************************

Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

Tutkulu ve ateşli bir aşktan sonra yaşanan ayrılık, âşıklara dayanılmaz acılar çektirir. Hissedilen acı, kurşun yarasından, bıçak darbesinden daha gerçektir; kalbe, ruha ve bedene korkunç baskılar yapar. İçine düşülen boşluk, kaybolmuşluk hissi boş vermeyle, başkalarının teselli sözleriyle yok olmaz.

Nasıl ki, bedende meydana gelen hastalıkların ve yaraların iyileşmesi, belli bir zamana ve çeşitli tedavi yöntemlerine bağlıysa, ayrılık acısından da kurtulmanın çaresi, zamana ve uyulması gereken bazı kurallara bağlıdır.

Genellikle çeşitli gazete, dergi ve kitaplarda ayrılan âşıklara ezbere yöntemler sunulur; “Artık yalnızsınız ve bu yalnızlığın tadını çıkarın, yeni arkadaşlar edinin, yaşamınıza yeni renkler katın, artık hayatınızı paylaşacağınız ve kaprislerine katlanacağınız biri yok, bu duruma sevinmelisiniz, sevgilinizle beraberken ihmal ettiğiniz arkadaşlarınız bir telefon kadar size yakın, daha iyi bir sevgili bulursunuz, şöyle bir etrafınıza bakın daha ne çok sevgililer bulacaksınız...”

Bu tür öneriler, sıradan ve aşksız bir beraberliği bitirenlere sunulabilir. Gerçek aşkı yaşayıp ayrılanlar için, bu sözler çok anlamsız ve saçma gelir; çünkü gerçek aşktan sonra yaşanan ayrılık insana öyle bir acı verir ki, insanı yaşama bağlayan duygular iflas noktasına gelir. Ruhun bedenle olan uyum dengesi bozulur.

Çivi çiviyi söker, diye bir atasözü vardır. Çoğu zaman ayrılanlara önerilir. Doğru bir sözdür; ama zamanlamayı doğru yapmak gerekir. Tutkulu bir aşktan kısa bir süre sonra, yeni bir aşk ilişkisi eski aşkı yok edemez, yani bu anlamda çivi çiviyi sökemez; çünkü yeni biten bir ilişki tazedir, sıcaktır. Özellikle ayrılığın içinde terk edilme varsa, biten aşkın soğuması en az altı ay sürer. Bu sürede aşkın soğumasının da bazı önkoşulları vardır, şayet bu önkoşullar yerine gelmezse, süre daha da uzayabilir ve hiçbir çivi eski çiviyi sökemez. Ayrıca ayrılıktan sonra yeni bir ilişkide sürekli eski ilişkinin izleri aranır, yeni sevgiliden eski sevgilinin davranışları beklenir. Çok geçmeden beklentiler boşa çıkar ve yeni aşk hayal kırıklığı ile biter. Çivinin çiviyi sökebilmesi için, yani yeni bir aşk ilişkisinde başarılı olmak için, eski aşkın soğuması, en önemlisi kalpte ve zihinde bitmiş olması gerekir. Kişinin yeni aşka hazır olması için belli bir süreye gereksinim var. Bu süre ise, yaklaşık atlı ay ile bir yıl arasında değişmektedir. Acının bu sürede bitmesi, bazı kurallara uymayla doğrudan bağlantılıdır.

Ayrılıktan sonra yeniden bir araya gelme mümkün değilse, yani kavuşma imkansız görünüyorsa, bu aşka dair bütün umutlar tüketilmelidir, yani ayrılığın veya terk edilmenin varlığı kabullenilmelidir. Önceki aşka dair bütün beklenti ve yeniden bir araya gelme planları yok edilmelidir. Aşk cehennemiden kurtulmanın ilk adımı, ayrılığın kabullenilmesidir.

Ayrılıktan sonra, kişi yaşamının daha sonraki bölümünün de böyle korkunç bir biçimde devam edeceğini düşünerek, yaşamını daha da çekilmez hale getirir. Hayata karşı umutsuz bir bakış açısı geliştirir. Bu acıdan kurtulmanın önemli bir adımı, günün birinde bu acıların biteceğine ve tekrar eski mutlu günlere geri dönüleceğine inanmaktır.

Eski sevgiliyle bütün bağlantılar kesilmelidir. Terk eden taraf genellikle âşık değildir ve ayrılıktan sonra arkadaş kalabileceklerini söyler. Bir beraberliğin ardından arkadaş kalmak, sıradan ve aşksız beraberlik yaşayanlar için geçerlidir. Bu nedenle âşık olan kişi, önceki sevgilisiyle arkadaş veya dost kalamaz, çünkü her an acı çekecektir ve böyle bir ilişki aşkın özyapısına aykırıdır. Düşman olmak da doğru değildir, ancak yapılabilecek en doğru şey, birbirini tanımayan iki yabancı gibi davranmaktır. Eski sevgili telefonla bile aranmamalı, şayet eski sevili tarafından aranılırsa, bir daha aramaması için tepkide bulunulmalıdır.

Hayallerde kavuşma senaryoları yazılmamalıdır. Geçmiş sevgiliye ve aşka ait hayaller, genellikle güdüsel olarak kurulur. Özellikle kişi dalgınken hayallere dalar. Hayallerinde daima güçlü biri olur; sevgilisini, kendisini terk ettiğine pişman ettirir. Her defasında farklı senaryolar oluşturulur. Kişi dalgınlığından sıyrıldığı an hayali yarıdan kesmeli ve mümkün olduğunca hayal kurmamak için yalnız kalmamalıdır. Eğleneceği ve hoş sohbetler edeceği arkadaşlarıyla beraber olmalıdır. Spor yapabileceği, ata bineceği, yüzebileceği yerlere gitmelidir.

Gerek arkadaşlarıyla, gerekse başka biriyle eski aşkına dair konuşmalar yapılmamalı; çünkü her konuşmadan sonra ayrılık acısı yenilenir. Eğer birileri konuyu açmaya çalışırsa, konuyu kapatması için ricada bulunulmalıdır. Bu konuyla ilgili birileriyle konuşulurken, o an kişide geçici bir rahatlık hissi oluşur; ama sonrasında acılar daha da şiddetlenir.

Birçok âşık, ayrılıktan sonra yalnızlığa çekilerek, ayrılığa dair şarkılar dinler. Ayrılık şarkıları, o an yaşadıklarını anlattığı için, kişi rahatladığını sanır; oysa yüreğinde acıların kök salmasına yol açtığının farkında değil. Asla ayrılık şarkıları dinlenilmemeli, ayrılık şiirleri ve ayrılık öyküleri okunmamalıdır. Ayrılık, terk edilme, sevgili, aşk vb. sözlerin söylendiği mekanlardan uzak durulmalıdır.

Eski aşka ait bütün hatırlar, hediyeler, mektuplar, resimler ya iade edilmeli ya da yok edilmelidir. Şayet ayrılıkta eski sevgilinin olumsuz bir etkisi olmamışsa (aile baskısı, hafıza kaybı, ölüm vb.), onun hatırasına saygısızlık olmaması için, ona ait her şey toplanıp saklanılmalı ve yıllarca açılmamalıdır.

Gözden ırak olan gönülden de ırak olur, diye çok anlamlı ve çok doğru bir atasözü vardır. Gerçekten de eski sevgiliden ne kadar uzakta yaşanırsa, o kadar çabuk unutulur. Aynı iş yerinde çalışılıyorsa, iş yeri değiştirilmeli, bu mümkün değilse iş yerinde birbirilerini göremeyecekleri bölümlerde çalışılmalıdır. İmkan varsa mahaller değiştirilmeli, gerekirse başka bir şehre taşınmalıdır.

Yeni bir aşka başlamadan önce en az altı ay sabırla beklenilmeli; daha doğrusu eski sevgili, en az günün yarısında hatırlanmıyorsa ve hatırlandığında acı duyulmuyorsa bu aşk bitmiştir. Artık yeni bir aşk için arayış içine girilebilir. Bu aşamadan sonra bulunan yeni aşk, eski aşka ait bütün kalıntıları, tortuları silip süpürecektir.

Eğer aşk acısı, ağır bir depresyona dönüşmüşse, en kısa sürede profesyonel yardım alınmalıdır. Bu tür ağır durumlarda ilaç tedavisi gerekebilir, bunun için de psikiyatriste gidilmelidir.

Aşağıda aşk acısından kurtulmuş birinin yaptıklarına yer verilmiştir.

Bir yıllık bir beraberliği vardı. İkisi de birbirimize âşıktı; ama aralarında devamlı sorunlar yaşanıyordu. Emine çok inatçı ve bir o kadar da kaprisliydi. Çok sıradan sorunları bile büyütüyordu. Birkaç kez aşklarının bitirmesi gerektiğini söyleyerek, onu terk etti; ama aradan birkaç gün geçmeden kendisi geri dönüyordu ve her defasında onsuz yaşayamayacağını söylüyordu. Aralarında büyük bir aşk olmasına rağmen bu beraberliği evliliğe taşıyamazlardı; çünkü daha yolun başındayken her gün bir soru yaşıyorlardı.

Bir akşamüstü hiçbir neden yokken, Emine ayrılmaları gerektiğini söyledi ve ayrıldılar. Bir hafta sonra gece yarısı pişmanlığını belirten bir mesaj gönderdi. Sağlıklı bir karar vermek için o gece sabaha dek uyuyamadı genç ve nihai kararını verdi: “Bu aşk bitti,” diye cevap gönderdi. O sabah telefon numarasını değiştirdi. Onunla aynı ortamda çalıştığı halde asla yüzüne bakmadı. Emine ile göz göze gelmemek için bakışlarımı sürekli yere doğru çeviriyordu. Onu her sabah, bilindik giysileri içinde gördüğünde yüreği heyecandan duracak gibi oluyordu; ama yine de başımı kaldırıp bakmıyordu. Onunla ilgili hiçbir umut beslemiyordu, aşk yüreğimi yakarak devam ettiği halde aklında bitirmişti. Ona ait bütün mektup ve fotoğrafları yaktı. İş sonrası mümkün olduğunca onunla karşılaşmamaya çalışıyordu. Öyle ki, rüyalarına girdiği zaman bile yüzünü göremiyordu; çünkü onu aklımda öyle bitirmişti ki, bilinç altına (rüyalarına) bile sızamıyordu. İki ay sonra Emine inadına biriyle çıkmaya başladı, genç üzüntüden kahroldu; ama tavrını değiştirmedi. O yeni ilişkisini en fazla iki üç ay sürdürebildi.

Aradan sekiz ay geçti, gencin yüreğindeki aşkı soğudu ve kalbi yeni bir aşka hazır hale geldi. Yeni bir aşka başlarken önüne engeller koymaya başladı; yalvardı, yeni sevgilisini tehdit etti, iftiralar attı; ama yararı olmadı.
Eski sevgilisini gözden ırak tuttu, sabretti ve zamanı gelince de çiviyle çivi söktü.

Çetin ÖZBEY

***********************************************************

Aşk acısı çeken arkadaşların tek çaresi vardır yer yüzünde. Tecrübeyle sabittir. Tövbe etmek, her şeyden uzaklaşıp Yüce Yaratıcıya yakınlaşmak. Nefsinizi tanıyın ve Allah'a sığının. En büyük günahlarınızda bile size nefes veren karnınızı doyuran Yüce Allah'a hamd yerine bir vefasıza gönül kaptırıp acı çekmekten, utanın ve tövbe edin. Sizi kahreden bir ölümlüyü taparcasına sevip, size hayat veren Allah'ı unutmuş olmaktan Yine Allah'a sığının ve tövbe edin. O'nu çok merhametli bulacaksınız. 3 yıllık 5 yıllık aşk acısını 3-5 aylık samimi bir tövbe ve Allah'a gerçek bir kulluk siler atar. Yerine yepyeni bir hayat bağışlar.

Olmuyorsa zorlamayın. Bir ayette Yüce Allah" O dilemedikçe siz dileyemezsiniz" buyuruyor . Olmuyorsa olmasını istemiyordur. Eğer nasibiniz  yoksa ve elinizden geleni yaptıysanız Yüce Allah bunun olmasını istemiyordur. Ömrünüzü bu uğurda verseniz yol alamazsınız -ki alamamışsınızdır da...

Aşk acısı çektiğiniz süre boyunca milyonlarca kez sevdiğiniz vefasızın adını andınız değil mi? İsmini duyunca kalbiniz yerinden çıktı değil mi? Size bir gün rızık verebildi mi yada nefes. Veremez. Ve nefes veren Yüce Allah'ı unutan ve bir ölümlüye tapan kulu Allah cezalandırır.

***********************************************************

 

Aşk acısından nasıl kurtulursunuz somut

Hiç bitmeyecek sanılan tutkulu aşklar da biter ama acısı kalır. Peki aşk acısından nasıl kurtulursunuz?

Bazen hiç bitmeyecek sanılan tutkulu aşklar da biter.. Bu geçici bir süreçtir, zamanla ve biraz da çabayla eski aşk unutulur. Peki nasıl?

Hayata sarılın. İlişkinizin bitmesi dünyanın sonu değil. Eski aşkınızda yaptığınız yanlışlardan, karşınızdakinin olumsuz yönlerinden dersler çıkarın. Bunlara dikkat ederek yeni bir ilişkiye başlayın.

Bütün umutlarınızı aşka bağlamayın. Bir ayrılık yaşadığınızdan bu yüzden unutmakta zorlanabilirsiniz.

Önce aşkın günün birinde biteceğini kabul edin. Bu olasılığı sindirmek üzüntünün travmaya dönüşmesini engelleyecektir.

İlişkinize üzülmek yerine bu ilişkinin ne öğrettiğini düşünerek rahatlayın.

Aşkı yeniden yorumlayıp üreterek eski aşkı önemsiz kılın.

Duruma gerçekçi yaklaşın ve güzel anılarınızı muhafaza ederek yeniden güzel bir aşk yaşanabileceği umudunu taşıyın.

Ayrılığın muhafazını iyi yapmalısınız. Bu değerlendirme doğru yapılmadığı takdirde yaşananlar takıntıya dönüşebilir. Bu durumda bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Kendinizi yenilemenin ve geçmişi unutup yüzünüzü geleceğe dönmenin tam zamanı.461 yorum

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
  Tüm Yorumlar
  • ...66
   20 yıl beraber olduğum karım birgün seni sevmiyorum dedi ve gitti

   Yanıtla

  • güneş

   siz ce ilk goruste ask varmidir

   Yanıtla

  • PERİ

   @ meçhul:


   aşk herşeyi affeder ihanet hariç

   Yanıtla

  • PERİ

   Arkadaşlar burada hep haksızlığa uğramış ayrılmaya zorlanmış arkadaşlar yazıyor. Hem sevdiği kişiyi aldatıp hem pişman olan birileri neden yazmıyor düşünelim mi?
   Kabul edemediğimiz şey “beni hala seviyor ama işte bir hata yapmış çok pişman ama ben affedemiyorum”
   Sevgi gönüllü güven gönüllü sadakattir zaten. Hem fikiriz bu konuda. Fark etmeden insanların hayatında kalarak bize yalan söylemelerine ihanet etmelerine sebep veriyoruz. Her özellik herkeste bulunmuyor. Şefkat var huzur var ama adam adrenalin istiyor bulamıyor ne yapıyor?
   Birlikte olduğumuz kişinin önceliklerini gözlem altına almak gerekiyor. Bu aşk adamı bu şefkat adamı bu huzur adamı. İstediğini nereye kadar verebiliriz tartalım. Kendimiz gerçeklerle yüzleşelim ayrılmadan, henüz başındayken, konuşalım.
   Gerçekleri söylemeyen ama harekete döktüğünde önceliklerini belli eden insanların sinyallerini egomuz adına görmemezlikten gelmeyelim.
   Aşk ayrılmadan da acı vermiyor mu? Acabalar ile şüphelerle geçmiyor mu? Ayrılınca terk edilmişliğin verdiği bir acıyla yer değiştirmiyor mu? Atalarımızın aşkı ile şuan aşk aynı değil. Artık ruha değil bedene hizmet ediyor aşk. Her şey o kadar kolay elde ediliyor ki. Neden sen neden ben dediğimizde cevap yok işte. İnsanların hayatına yalvara yakara aldığı kişileri terk ediyor sonuçta.
   Biz her geri dönüşte acabalarla yeniden yıpratıyoruz defalarca?
   Ruhumuzun gözlerini açalım.
   Beni hak etmiyordu ya da kendimizi suçlayıp ben bu hale getirdim demek bir kılıf bulmanın sebepleri ve doğrudur. Sebep sonuç ilişkisi. Ne sizin hatanız ne onun hatası aslında...
   Bunca aşk acısı çeken bizler onların ruhu duymuyor hepimiz biliyoruz ve bu daha çok acıtıyor bizi
   Bence ayrılınca ağlayabildiğiniz kadar ağlayın eve kapatın kendinizi için dibe batın acınızı da sonuna kadar yaşayın. Sizi oradan çıkaracak bir sebep hayat rab gönderecektir eminim.
   Defalarca aynı kişiden ayrıldım  ve sizden farkım yok. İnsan içine çıkıp süzük gibi dolaşmak neyin var sorularına her gün farklı yalanlar bulmak zor.
   Ama her şeyin bir bedeli vardır iyi ya da kötü.
   Acınızı yaşayın aşk şarkıları dinleyin resmini öpün yırtın ama acınızı ertelemeyin görmezlikten gelmeyin elbet bununda bir ödülü olacaktır
   Saygılar tüm ayrılık acısı çeken âşıklara…

   Yanıtla

  • Zehra
   Slm arkadaşlar benimkisi 4 aylık birşeydi ama ben onu çok sevmiştim ve 1 yıl oldu ayrılalı (o benden ayrıldı) ama ben hala vazgeçemedim aynı okuldayız ve hergün birbirimizi görüyoruz baya zor dönemler atlattık bir gün çocuğa mektup yazdım içimi döktüm seni seviyorum asla vazgeçmem diye çocuğum hayatına benden sonra biri girdi bu sefer oda ona bağlandı yani bana ben onu seviyorum ondn vazgeçemiyorum dedi bende senden dedim cevap yok ama biran vazgeçtim hiçbir şey yokmuş gibi davrandım ama olmuyor dün öğlene kadar ondn vazgeçiçeğime söz vermiştim öyle bir an oldu ki o göz göze gelişimiz herşeyi yeniden başlattı... Ve ben onu hâlâ çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorummmmmmmmmm... Bence seviyorsanız vazgeçmeyin elbet birgün size dönecektir bende böyle düşünüyorum

   Yanıtla

  • sena nur

   ben o kadar çok aşığımki anlatamıyoruym bunları sözlere sığdıramıyorum ya ben kitap yazmaya başladım güzel aşk acısı sözleri ile ilgili ya ben ne kadar ondan uzaklaşmaya çalışsam da bir o kadar yakıınlaşıyorum aşkı onda taddım onda tiskindim ya ben onu çok seviyorum ama o Ş******Z beni s***** takmıyor ya ağızımıda bozdıu sonunda ben kuran okuyan kızdım yaaaa o adi yüzünden intihara kalkıştım kurtardı arkadaşlarım hergün dusa ediyorum allaha ama yapamıyorum aşk acısına hiç bir sey engel olamıyor tamamen bir yalan içinde yaşıyor gibi hissediyorum çünkü onu o kadar çok seviyorum arkadaşlarımla küstüm kimseye onu anlatamıyorum YARDIM EDİN CEVAP FALAN YAZIN BİR ŞEY YAPIN YAAA YALVARIRIM

   Yanıtla

  • Melisa

   Bende coook ama cok siddetli, ölümcül ask acisi yasadim. Aradan 3 sene gecmesine ragmen kendime gelemedim. Benim asik oldugum kisi tam bi pez..nkmis. Ucuz kurtuldum ama cok yaralandim. Sevgi nefret acizlik kiskanclik onu oldurmek isteme ayni zamanda onu ölumune sevme gibi duygulari bir arada yasadim cok kotuydu. En kotusude ben ozamanlar antidepresan kullaniyordum onu biraktim ve insani duygularin tumunu ayni anda yasadim. Tam bir cehennemdi yaasdigim duygular. Cok pismanim antidepresanimi biraktigima. Eger birakmasaydim ask acisinida bukadar siddetli cekmezdim:( Cok yiprandim 90 yas birden yaslandim 3 senede:(

   Yanıtla

  • :/ :/ :/ :/

   @ polat bekledim bende bekledim şimdi ne oldu biliyormusun kilometrelerce uzaklara gitti taşındılar sonuc ne ömürlük acı

   Yanıtla

  • serpil

   En zoru ımkansız ask olanıdır kavusma sansi yoktur cunku bır umut beklersın ıstersın ama asla değişmeyecek kader vardır yazılan kabullenip ya yasamak zorundasındır yada ayrılmak ama ayrılmak tan korkarsın  onsuz bır dunya dusenemezsın kı tum hayallerin onunla anlamlıdır sana onsuzluk ölüm gıbı gelir nefesın kesilir dunyan kararır herseye ragmen onu cok seversın  ask mutlu ettiği kadar acısı da coktur bır kere dusmeye gör 

   Yanıtla

   Seda
   Bende bu durumu yaşıyorum şu an 8 yıllık ilişkim bitti sacma sapan nedenlerden dolayı ikimizde birbirimizi çok seviyorum ama imkansız aşk olduğunu düşünüyorum kaderin bize izin vermeyecegini düşünüyorum o yüzden çok acı çekiyorum onsuzluk çok zor. Başkasıyla evlenmeyi bile düşündüm sırf o hayatına baksin başkasıyla mutlu olmayı denesin diye ama yine olmak istemedi bende başkasını sevemedim.vazgeçemıyorum .
  • aşk acısı nasıl geçer

   aşk acısı gerçekten en kötü acıdır.

   Yanıtla

  • gamze

   bende birini seviyorum adıda murat çocuğu tanımıyodum birden bana faceden açıldı oda bana deliler gibi aşık ama sonradan birbirimize olan sevgimiz azaldı ve dün ayrıldık biraz acı çekiyorum ne yapmalıyım kendinide hergün görüyürum oda beni görüyo ve gözlerini hafif kapatarak göz ucuyla bana bakıyo lütfen bana bi yavsiye verin (skypeden de arkadaşım)

    

   Yanıtla

  • aişe

   merhaba benim 1 yıllık bir ilişkim oldu bu süre zarfında iyi günlerimiz de oldu ama genelde bu kişi bana değer vermedi bunu her haliyle belli ediyordu bu ilişki beni ilk aylar hariç genelde yıprattı evlenelim diyordum ben pskolojikmen hazır değilim diyordu ben ilerde belki beni sever samimiyetimi anlar düşüncesiyle ilgisizliğini görmezden geldim resmen onun için savaşıp durdum sanırım o ilgisiz davrandıkça benim ilgim artıyordu sonra facesinde bir kız gördüm bu kız beni çok şüphelendirdi dayanamayıp o kızla görüştüm o da bana ben onunla 1 yıldır çıkıyorum ayrılalı daha 3 hafta oldu dedi ben şok oldum ona içinde beddua da içeren ağzıma ne gelirse yazdığım bir msj gönderdim ...o da bana sen bilmediğin salak bir kız için bana nasıl beddua edersin işin aslını öğrenmeden dedi bıktım senin kıskaçlıklarından dedi  beni terketti,ben aradan 1 ay geçtikten sonra ona tekrar msj attım onu unutamadğımı içeren yazılar işte (Allahım ne kadar acizim ben )o yine reddetti seni artık istemiyorum dedi deli olack gibiyim iştahım kapandı günlerdir yataklardan kalkamıyorum midem bulanıyor ne yapcam o benden kaçtıkça ben ona bağlandım anlamayacak mı şimdi benim fedakarlıklarımı görmeyecekmi çıkarsız sevgimi çirkin de değilim bakımlı güzel bir kızım şimdi ne olacak dönmezmi bana beklemeyecek miyim artık bana ne önerirsiniz lütfen yardım edin bana...

   Yanıtla

  • adam

   selam arkadaşlar benimki bir bitişin değilde başlangıcın hikayesi. yeni başladık bizde kız arkadaşımla 1 ay oldu konuşmaya başlayalı ve 15 gündürde sevgiliyiz. biz yakınken ilişki gayet iyi o bana göre biraz daha tutuk ya da ağır davranıyor ama birlikteyken herşey güzel,konuşuyoruz,gülüyoruz,öpüşüyoruz o benimleyken mutlu beni sevdiğini söylüyor ama ben onu çok seviyorum be. uzakken mesajlatığımızda telefona deli gibi atlıyorum vs. onun için çok heyecanlıyım ama o benim kadar heyecanlı değil,bana göre daha sakin,en son 2 yıllık bir ilişkiyi bitirmiş erkek arkadaşı uyuşturucu kullandığı için ve 4 ay olmuş bitireli. o beni sevdiğini söylüyor ama seni çok seviyorum ya da tamamen sana bağlıyım demiyor. seni asla terk etmem diyemem bunun için söz veremem diyor.ben herşeyimi ona göre ayarlarken o beni bazen geri plana atabiliyor. sadece seninleyken mutluyum,seni seviyorum bana biraz daha zaman ver diyor ve sakin davranıyor. bense onun için deli oluyorum. sizce ne yapmalıyım. bana bi yol gösterin be 

   Yanıtla

  • hayat....

   arkadaşlar yaşadıklarınızı okudum inanın yalnız olmadıgımı fark ettım ve dedim ki geçicek demek ki.... herkes yaşıyorsa geçicek sanırım bu acı... benım dururumu anlatayım size lıse 2 de sevdım onu sımdı 24 yasındayım, 4 sene once ilişkimiz başladı tabi benim isteğimle çok sevdim üniversiteyi benden sonra kazandı gözüm bile görmedi arkadaşlarım çok yaşlı görünüyor dediler ama benim gözümde çok tatlıydı evet böyle sevdım yasadıgım şehre gelırken kekler börekler yaptım hazırlandım gıyındım süslendım sonra mezun oldum iş arayışları zordu benim için zorlu 1 yıl hala iş bulamadım ki meslegimde gayet iyi sadece şansım benden yana olmadı rabbımın sınadığı bir dönemdeyim sanırım,ben iş bulamadıkca yıprandım uzuldum karsı tarafıda uzdum yıprattım o gulmemı ıstedı ben dedım kı ıcım acırken nasıl sahte gulebılırım bılıyorsun durumu yanımda ol dedim ama bu donemde cok yıprandık tartısdık ... sonra nisan ayının başında bu bana sureklı bagırmaya başladı aradıgımda kızdı sınavım senın yuzunden kotu gecıyor dedı yanımda degılsın dedı ama elimden geldıgınce yanında oldum belkı onun beklentısı kadar degıl ama sonra bana ayrılmak ıstedıgını benı sevmedıgını alıskanlık oldugumu soyledı agladım uzuldum tamam dedım 2 gun sonra hayatında bırının oldugunu ve ılıskımız bıtelı cok oldu demıs kıza onu soyledı bıde kıza soyleme dedı bende dayanamadım aradım kızı kız ıyıydı guzel karsıladı konustuk uzunca megersem benle cıkarken bu kıza aılesıyle görucu gıtmısler kızı tavlamış öpmüş birtanecıgım dıyomus falan kı hayatında ben varım bu arada hanı dıyordu senın yuzunden sınavım kotu gecıyor dıye ıste bu zamanda kız varmış benı kendınden sogutmaya calısıyormus  sonra bana dedı kı kız onu anlarım ben bende aynısını baskasına yasattım vebalını cekıyorum dedı ben sevdıgım ıcın aramıstım kı onu o benımdı... sonra ben dış kapının mandalı oldum arkadaşlar tum bunlar uzerıne cocuk aradı benı acmadım ne dıcektı kı kesın kızacaktı aradım dıye sonrasında ıse sımdı olaylar durulalı 15 gun oluyor ve arkadaslar bunlar kızla aşk yasıyorlar bıldıgın mutluluk pozları artık bakmıyorum bakmamaya calısıyorum kabullenmeye calısıyorum ama zor oluyor canım yanıyor gececek bılıyorum ama kolay olmayacak onu ozluyorum nefret etmem gerekırken ozluyorum ne garıp dımı? bılıyorum bıttı bılıyorum artık yok ama özluyorum işte...

   Yanıtla

  • bahar

   sevdiğim erketen yeni ayrıldım daha doğrusu ayrılmak zorunda kaldım oda bedn ayrılmak istemiyordu.ama bazı durumlara mecbur kaldık suan ise onun ne sesini duyabiliyorum nede yüzünü görebiliyorum onu düşünmekten bir günüm bile geçmiyo onsuz yaşamak çok zor geliyo bana piskolojim o kadar çok bozuldu ki artık ilaçlar bile fayda etmiyo bana dahada kötüye gidiyo her şey artık hayatla bir bahım kalmadığını düşünüyorum ölmek istiyorum ne yapmalıyım ? bana yardım edin lütfen...

   Yanıtla

   Seda
   Şu anki durumum.vazgeçmek çok zor...
  • Tugba

   Merhaba arkadaslar gercekden hikayelerinizden cok etkilendim benimde buna benzer bi hikayem var ilk erkek arkadasim hata nisanlimdi bundan 2 ay önce nisan attik nisanlandikdan sonra hersey cok farkli oldu sanki baska biri oldu adeta oysa okadar cok seyler yasadiki 2 sene az bi süre degil evet ben bitirdim ama sebeblerim vardi ve bittikden sonra meger nekadar cok sevdimi anladim benim icin cok özel biri olacak kalicak insallah geri döner hergün allahima dua ediyorum hakksiz oldunu bilir neden gittimi bilior onun hatalari yüzünden oldunu biliyor ama yazmio birtek bundan 1 hafta önce dogum günümü kutladi düsman degiliz fln dedi bende yolda görsem selamimi esirgemem dedim dün gördüm selamlasdik ama okadar baska bisey yok nummarami bilior evimi bilio istese bana ulasmasi cok kolay okadar maff olmus bi durumdayimki ne bisey yiyorum nede sagliymi düsünüyorum kendimi maff ettim düstüm adeta kalkamiyorum o 2 senenin icinde insan bir cok seyler yasiyo ve ayricaligi var bana hayati o ögretti ilk o elimi tutu ilk o öptü böyle siz söyleyin nasil unutulur ve nisanlandik bi kiz olarak benim halimi düsünün milletin yüzüne bakamakz oldum biliyorum dogal bisey nisan atmak ama ben cok etkilendim insanlar simdi bana sanki daha farkli bakar oldu inanin bu durumdan biran önce cikmak istiyorum ama yapamiyorum elimde degil bazen diyorum gururur kenari birakip yaz sonra eger negativ bisey geri yazarsa diye düsünüyorum napicami bilmiorum haddinden fazla guruluyum ilk kez gururumu yerler altina alip yazmak istedim yine yapmadim hala cook seviyorum unutamiyorum bu sanirim biraz zor olucak :(

   Yanıtla

  • ZEHRA

   seni çok sevdim muhammed çok çooook:(adını anmak o kadar zor o kadar acı nefes alamıyorm artk yoksun sanırım göz yaşlarm öle söylüyo seninle en çok konuşmaya ihtyacm oldğu anda konşmak istemyorm dedin:(bende konuymak istemiyorm artk hiç  bi şey

   Yanıtla

  • BİR DOST

   MERHABA

   YUKARIDAKİ YORUMLARA VE YAZILARA YÖNELİK ŞU SÖZÜ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM

   "DUA'MDAKİ GÖŞYAŞIM KADAR EDEPLİYDİ İÇİME DÜŞEN AŞKIN EY BENİM BEŞERİ AŞKIM, BEN SENİ KALBİME KOYANA SEVDALIYIM"

   Yanıtla

  • brave_54gs Kayıtlı Üye Yorum: 2

   arkdaşlar aLLAH RIZASI İÇİN BENI AŞK ACISINDAN KURTARIN SEVDĞİM KIZLA AYNI İŞ YERINDE ÇALIŞIYORUM ONU SUREKLI GORMEK BENI MAHVEDIYOR İÇDEN İÇE KARARIYORUM BENİ BU DERTTEN KURTARIN 

   Yanıtla

   Murat
   O işyerinden ayrıl ve ALLAHLA hergün dertleş anlat duva et bu durumlardan ancak RABBİMİZE sığınıp duva ederek kurtuluruz bende aynı durumdayım yeni ayrıldım sanki ruh gibiyim hiç birşey tat vermiyor fakat biz ALLAHIN yarattığını daha çok sevdik bize nefesi verene ne yaptık hiç birşey oyüzden duva edeceğiz hergün yalvaracağız zamanla bitecek elbet diyip sabredeceğiz İNŞAALLAH nedirki geçmeyen dünya içinde
  • acı çeken biri

   Merhaba,

   nasıl anlatılır bu duygu bilmiyorum, sanki en dipteyim. bana beni sevdiğini söyleyen, yanımda olmak için deliren adamla ona gelen bikaç mesaj yüzünden kısa bi süre görüşmedik, sonra ben dayanamayıp onu aradım ve tekrar görüşmeye başladık ama bu kez arkadaşça. ama o öyle uzaklaşmıştıki benden, ona yakın olabilmek için herşeyi yaptım, işimi değiştirdim, hayatımı değiştirdim, ben onu çok sevdim. o bazen çok yakın, bazen çok uzak davrandı bana, kedinin faeyle oynaması gibi bişeye dönüştü ilişkimiz. ben ona tüm duygularımı yazdım, ama yine kalbine dokunamadım. ondan hiçbir cevap gelmedi yazıma karşılık, sanırım umursamadı bile,artık onunla görüşmeme kararı aldım. bugün 18.gün. hiç aramıyor, sormuyor. bu nasıl bişey anlamadım. neden bu duruma geldi. ben çok mutsuzum, hayatımın anlamını yitirmiş gibiyim, bazen nefes almak bile eziyet gibi geliyor, yer yaılsada içine girsem kurtulsam bu duygulardan diyorum, hergün kendimi eve zor atıp ağlaa krizlerine tutuluyorum, sanki ondan önce hiç yaşamamışım gibi, sonrasınıda yaşayamayacağım gibi geliyor, tanıdıklar geçecek diyor, ama canım çok yanıyor.

   Yanıtla

  • zeynep_güneş Kayıtlı Üye Yorum: 2

   ben de sevgilimden ayrılalı 2 ay oldu 15 yaşındayım ilk erkek arkadaşımdı ve onu çok kırdım kötü davrandım o da ayrılmak istedi.Sonra özür dileyip barışmayı teklif ettim asla kabul etmedi.Hatta daha dün bile benle konuşmak istemediğini söylemiş...Şimdi ben ne yapabilirim de onu unuturum arkadaşlar.Bıktım bu durumdan daha bu yaşımda böyle bi aşk acısı olur mu bende şaşırdım.Ama çok kötüyüm..

   Yanıtla

  • özgür

   bir gün sende seveksin bilseydim ben severmiydim

   Yanıtla

  • muhammed

   TEŞEKKÜRLER

   Yanıtla

  • aşkın öldürdüğü

   @ Hüseyin: kardeşim ( diyorum çünkü askere yeni gidiyorsan en fazla 25-30 yaşlarındasındır) ne yaparsan yap aşkını (eğer sadece belden aşağı düşünüp ona göre hareket etmiyorsan) unutmak imkansız,  onsuzluğa alışmak mümkündür. yukarda diğer unuttum falan diyenler var ya bana göre hepsi hikaye. yokluğuna alışabilirsin ama asla unutamazsın. insan hayatta bir kere aşık olur. diğerleri hep kurtuluş için boşa yapılan  arayışlardır. benim durumum senden daha vahim. evli iki çocuk babasıyım. hem eşime karşı hem de delicesine sevdiğime karşı vicdanım azap içinde. kimse evlenirken ve çocuk yaparken kafama silah dayamadı ama oldu bi kere işte. aşık olurken de kimse silah falan dayamadı ama o da oldu işte bi kere, şimdi unutamıyorum kavuşamıyorum, evde mutlu değilim (bu arada eşim benim başkasına aşık olduğumu biliyor ama isim bilmiyor. o da diyor sen bir kere aşık olmuşsun o da başkası diye) neyse evde çocuklarımın sevgisiyle avunuyorum. üç günlük dünya diyip sabrediyorum onsuzluğa alışmaya çalışıyorum. uzun sözün kısası onu unutamazsın ama onsuzluğa alışabilirsin...


    

   Yanıtla

  • Hüseyin

   Arkadaşlar bende size anımı anlatmak istiyorum;
   Yaram daha çok taze 2 haftalık bi olay. Birbirine o kadar yakışan ve asla vazgeçmeyeceğimize inandığımız bi aşk ve sevgi vardı. Birbirimize o kadar yakışıyoduk ki meleklere bile parmak ısırtıyoduk tabiri caizze. Giyinmemizle olsun, giyinişimizle olsun, duruşumuzla olsun herkes kıskanırdı bizi. Ama olmadık bi sebepten dolayı bitti. Öyle hayalerimiz vardı ki anlatamam size, ayrılmamız imkansızdı ama bitti işte. Erkek olduğum halde, oturdum hüngür hüngür ağladım, hemde haddinden fazla..
   Şuanda asker olmak için gün sayıyorum ve pskolojim bozulucak bundan da çok eminim. Ama kendimi mutlu edip onu unutmanın yollarını buldum ve hergün uyguluyorum canım eskisi kadar yanmıyo. Size de tavsiye ediyorum inşallah dua edersiniz arkamdan.
   *Yaz'ın gelmesini ve arkadaşlarımla eğlenmeyi düşünüyorum.
   *Asker olucam yeni bi ortam gırgır,makara,şamata.
   *Sosyal aktivitenizi yüksek tutun.
   *Hareketli şarkılar dinleyim, onun size yalvarıcağını düşünün. (Murat dalkılıç- Bir hayli) Unutmamı %80 bu parçaya adıyorum.
   *Hep mutlu olun, daha bakımlı daha güzel giyinmeye bakın.
   *Ve onun olduğu bi ortamın adamıysayınız, devamlı tebessümü eksik etmeyin suratınızdan.
   *ALLAH'a dua etmeyi de unutmayın. Allah yar ve yardımcımız olsun..

   Yanıtla

  • x1x2x3mrv

   bendee birini çok seviyorum 3 sene boyunca konuştuk ama cıkmak degıldı adını koymak ıstemedı hıc bı zamn ama bı sevgılı nasıl olursa oyleydıkk ama herr zamann benım ıstegımle yurudu ben onsuz duramıyodum o duruyoduu ama konustukmu da cok ıyı oluyordukk bana 3 sen eboyunca belkı 2 sefer senı sevıyorum dedıı oda kavgalıykenn onun dışında hıç demedıı ama ben her gun nerdeyse dedımm onun ıçın herseyı yaparım bılırrr ama kaybeden ben oldumm heppp :(((( şimdı askerdee gıttıgı ılk gunden berı arıyom soruyodum ama bu ızne geldıgınde buluşmk ıstedım o ıstemedıı bend buluşmazsak kesınlıkle herseyı bıtırcem dedım ve bıtırdımm amaa cokk zor duruyorumm cunku onu delıı gıbı sevıyorummm oluyorumm hataaa :(((((

   Yanıtla

  • dttheend

   teşekkür ederim okurken bile ağlıyordum 3 ay geçmesine rağmen taze gibi bu dediklerinizi uygulmaya geçicem tabii başarırsam yeniden doğmuş gibi olacağım teşekkürler

   Yanıtla

  • Bitti

   Merhaba :)

   Bugün benim için o tam anlamıyla bitecek ! Bu yazımı belki görecek belki görmeyecek umrumda değil. Bu yazıyla hislerimi noktalamak istedim. Aşk değildi sevgi aşırı sevgi yoğunluğuydu fakat yinede aşk değildi. sevdim inkar edemem herşeyçok güzeldi ilk öpücük,ilk güzel söz,ilk heyecan... hepsi ondaydı. Eee daha sonra ne oldu bitti. sonunda ayrılık olduğunu söylememişti ozaman niye başladı niye kandırdı beni dedim. Neyse kısaca anlatmak istiyorum ve bir daha da o kişinin adını,kişilik özelliklerini,arkadaşlarını,hayalini yaşatmayacağım. O zamanlar 14 yaşındaydım ve ilkdi. Güvendim,inandım,ailevi sorunlarla büyüdüm ve oda öyleydi annemden babamdan hiç sevgi görmemiştim ve onun 2 tatlı sözü beni benden aldı sonra akıntıya kapıldım gittim güvendim onunda duyguları benimki gibi sandım yanılmışım. Aldattı,esrar içiyor satıyordu,psikolojik sorunları vardı ama vazgeçemiyordum hayatımı mahfetti ve bitti herşey 20ye yakın ayrılıp barışmışızdır. olan duygularda laşkalaştı. ara sıra görüyorum ama duygularım körelmiş onu anladım buğün duygu yoğunlu yaşadım ve 2 yıldan sonra ilk defa tekrar onun için ağladım o ise sözlü ! anılarıda unutmakta fayda var benim önümde uzun yıllar var ve zeki biriyim inanıyorum çok başarılı olacağım aklımı kullanamadığım tek nokta duygularım oldu yenik düştüğüm tek nokta duygularım oldu. kendime söz veriyorum gerçekten istediğim ve karşımdaki kişinin istediği kişi olduğunu anlayıncaya kadar kimseyle olmayacağım !!!

   Yanıtla

  • aşkın öldürdüğü

   merhabalar. yazıyı okudum, yorumları da okudum. ben de durumumdan bahsetmek istedim. 6 senedir evliyim 2 çocuğum var, eşimle birçok sıkıntımız oldu. islami açıdan baklıdığı zaman boşanma şartlarının meydana geldiğini görebilecek kadar fıkıh bilgim de var ama çocuklarım herşeyin önüne geçiyor.  evliliğimin 6 . yılında başka biri oldu hayatımda (ruhen) o kızı da çok seviyorum. ne yapacağımı bilmiyorum. artık görüşmememize rağmen neden hala aklımda her yanımda o var lütfen yok mu böyle bir durumda olup da kurtulan. evliliğim berbat gidiyor ilk günden beri hep sabrettim ama olmadı 6. yılında bu kız karşıma çıktı yine de elim harama uzanmadı ama gözlerim kalbim hep haram işledi tövbe ediyorum yine aynı şeyleri yaparken buluyorum kendimi, onu bi türlü unutamıyorum. iyiki aramızda fiziksel bir olay geçmemiş o zaman hiç unutamazdım. sizlerden ricam nolur bişeyler yazın derdime çare bulun artık dayanacak güç bulamıyorum kendimde...

   Yanıtla

  • Remixsus

   Arkadaslar hepimizin Allah yardımcısı olsun. Ben de seviyorum aşığım belkide ama kız yanlis biri bana uymayan. Gecmisi de karanlık. Çok seviyorum. Canım çıkıyor nerdeyse. 

   Meseleyi anlatayım, ben bu kızın gecmisi Duzgun olmadıgı için kafamda kurguladim, arkadaslarım la konustum psikolojik destek aldım. 

   Bunların sonunda kızla ayrıldım. Ayrıldıktan sonra 8-10 saat gayet huzurluyum. Ama simdi gidip özür dilemek istiyorum. Kalbim yerinden çıkacak.aski yasamalimiyim sizce. İki sekildede acı çekiyorum. Bana ne önerirsiniz. 

    

   Yanıtla

   zamansız
   Remixsus bana dönüş yaparsan sevinirim mümkünse rica ediyorum yazdığın konuyla ilgili
  • AŞkACIçektirir

   mrba ben 18 yaşındayım biri beni çok seviyodu param vardı o zamanlar zengindim sonra bende onu sevmeye başladım ve bi nedenle paramız kalmadı şirket istifa etti ve aynı gün bana mesaj attı ve şunu dedi seni sevmiyorum seni paran için seviyordum dedi o mesajı görünce kalbime bıçak girmiş gibi oldum artık ölüm bana oyuncak gibi geliyodu ölmek çok istedim hergün hemde

   aşk acıdır bunu öğrendim o günden beri kimseyi sevmiyorum sevmcemde Üzgün

   Yanıtla

  • Gönul1990 Kayıtlı Üye Yorum: 2 Forum Mesaj: 5

   S.a arkadaslar ben size durumumu anlatim, kac kisi dusuncelerini yazarsa okadar beni sevindirirsiniz.. ben 22 yasindayim .. ben birini sevdimmi o beni sevmiyor, sevmedigim beni begeniyor ve ben onu begenemiyorum... hehe simdi gercekten cok sabirsiz hemen olsun diye bir huyum var. simdi yakin bir zamanda sunni olan musluman ama baska bir ulkeden olan bir arkadasa asik oldum. dindar temiz ama benden 2 yas kucuk biriydi. benden kucuk oldugu icin ve baska ulkeden oldugu icin, ailem kabul etmez diye ben simarik, cok konusan gulen bir kiz sergiledim. kiziyordum bana bir ilgi göstermedigi icin. sonra pisman oldum, aslinda namazini kilan orucunu tutan, insanlari kirmaktan korkanimdir! cocuk dindar diye ona yazdim, icindekileri döktum ama bana hic cevap vermedi. kendisi okul degistirdi bir kisa sure önce, pek karsilasmiyoruz. sonra bugun yine yazdim cevap ver dedim. diycek bir sey yok allah seni korusun yar ve yardimci olsun  gibi laflar sarf etti. isyan etmiyorum! eskiden olsa yapardim kesin, allahtan baska hic bir ilah yoktur, dogru ve hayirli olan neyse o olur. ama diyorumda 2-3 uc ayda tanidigim birine duygularimi yazmak hastalikmi? sacmami? terbiyeli bir sekilde, durust ve duzgun bir sekilde yazdim. ben takintilimiyim? hahah bu dunyada bir benmi sansisizim? benim tanistigim sonra ayrildigim herkez benden sonra birer birer evleniyor :D komplexe giriyorum... ne bu ya?? bende ne sorun varrrrr :S 

   Yanıtla

  • sonsuzum
   o kadar guzel seyler yazmissiniz ki hepsini buyuk bi zevkle okudum.bu dunyada 2 zit karakteri sewdm ve su an bu iki iliskimdende bin pismanm ve buruk bi kalp tasiyorum.hersey sacma askta zaten bi sure sonra alsknliga donuyo o yuzden en guzeli sizi sevene sans vermek baska turlu ask olmuyor

   Yanıtla

  • Forever Alone

   @ betül:


   valla betül ben kızdan yapamayacağı birşeyi hayatım boyunca istemedim istemem de :) sonuç itibari olarak sevginin bedeli ağırdır... burda herkes ahhh vahhhh çekerken terk edip gidenler hayatlarını yaşıyorlar :) bu arada ben sevfiğimle barışmıştım kendi geldi barışmak istedi sonra hooopppp yine ayrıldı bir önceki yazımdada belirttim dönecek dedim döndü ama benle yarım kalan işlerini halletti bazı olaylarda kendini akladı pakladı etrafa sonra mutlu olamıcaz dedi gitmeden önce de :) yine yaptı yapacağını bitirdi kendisi 3 gün sızladı anlam veremedim 3 hafta sonra yeni biriyle tanıştı ve halada görüşüyor hatta ağzının içine düşecek kadar alçalmış benımle telefonda konuşmaya erinen o yeni tanıştığıyla telde konuşmak için zaman ayarlayan olmuş geröi ben sevdiğim dediğim o kişide bunları daha önce 3 defa yaşadım ve gördüm ki bi insan dışardan baktığında serefli namuslu haysiyetli oluyorda yaşayan biliyor ne mal olduğunu.... Totonuza yırtsalar ikinci şansı vermeyin arkadaşlar birinciyi kullanamayan ikincinin içine daha beter eder... ben PAMUK PRENSESİM dediğim insanı 2005 yılından beri tanıdığım insanın şimdilerde senden başkasını sevmicem cart curt ayaklarıyla başkalarıyla görütüğünü işittikce kendime üzülüyorum... Düşmez kalkmaz bi Allah var... Annem hep dedi bu kızla mutlu olamazsınhayatını karartır dedikce ben mutlu olmasamda onu mutlu ederim diyorken :) hatun çıktı geldi annem gil etrafım mutlu olamıcamızı söylüyor ve bende öyle hissediyrum ve düşünüyorum diyerek bitirip 3 gün sızlanıp anlam veremesemde sonra ttosu yukarı fırlayıp ( sonuçta ilgilenen arayıp soran msjlar ceken) birileri olduğu için yeni heyecanlar peşine düşüyor... ben yaşadıklarımı buraya yazsam 8 yılda ohaa çüşşş dersiniz onun için yaşadıklarımı yaptıklarımı vs. Allah şahittir mutluluklar dilerim hayatında... ilk yazımda hakkım helal etmemiştim ama ettim şimdi çünkü hakkını yiyemem hakkıda geçti bana ama sevgim helal olmasın sonuçta ilerde mutlu oldugunda iyiki ayrılmışım dicek mutsuz olduğunda ben nasıl bi hata yaptım dicek her ikisindede ben onu affetmicem her iki ihtimaldede onu İSTEMİYECEM BİRDAHA...

   Yanıtla

  • sabır

   @ hifa:


   merhabalar Rabbimn ışığı uzerimize olsun ben bir bayanım yaşım 21 hic ewlenmedim  internetten 2 sene önce biriyle tanıştım  Rabbimin şanslı kullarındanmışım dürüst biriydi sevdi beni sonra bende sevmeye başladım gözünden sakınıyordu ölsede bırakmam diyordu herşeyiydim onun beni sevmesine aşık olmuştum sonra sorunlar başladı aramızda meshep farklılığıda vardı ben aleviydim o sünni haşa asla ayrım yapmam ama durumumuz buydu ben onun için kapanıcaktım onun ailesiyle iftar yaptıgımız günleri hayal ederdim cok hata yaptım ona karşı ama asla aldatmadım kandırmadım sevgim büyük bir hayale dönüşüyodu cok seviyordum artık herşeyden ailemden bile cok 2 sene sonunda artık beni sevmediğini söyledi soğudunu artık istemedini arama ne iğrenç bir insansın demeye başladı ayrıldı ağladım yalvardım yemekten içmekten kesildim hergün soldum solmayada dewam etdim içimde hep bir his ilk gördüğüm günden beri o senin kaderindir diyor halada öyle onu seviyorum rabbim izin verdiği sürecede sevicem dilerimki asla nefret etmem o insandan bütün cabam onun içindi adece birgün evlenicem ve onunla birlikte sonsuza kadar mutlu oucam ben ona karşı yaptıgım bazı hataların bedelini acıyla ckiyorum ama Rabbime sıgınıcam artık onu rasız etmicem eyer rabbim zaten yazmışsa bi gün bir yerde muhakkak buluruz birbirimizi...

   Yanıtla

  • tuba

   Allah razı olsun ne kadar doğru yöntem ve ne kadar güzel

   Yanıtla

  • hifa

   merveciğim seni çok iyi anlıyorum aynı iş yerinde çalışmak ne demek çok iyi biliyorum :(

   Yanıtla

  • hifa

   merhabalar yazılanları için burkularak okudum, bende aynı iş yerinde çalıştığım biriyle görüştüm kendi istedi bunu, ben kaçtıkça üzülmeyeceksin diye söz de vermişti, 2 ay kadar hep biz aynıyız diyordu, çok iyi anlaşıyorduk, bi sohbet esnasında bi konu oldu yine gayet iyiydik 3 gün sonra bunu bahane etti, ayrıldık, ben kendimi anlatmaya çalıştıkça gurursuzmusun seni sevmiyorum istemiyorum dedi, seni istemeyeni nasıl istersin, başkası var dedi bana, mahvoldum bittim, her gün görmek işkence gibiydi 2 ay oldu ayrılalı hep görüyorum ama bakmıyorum hiç sevgimi nefret mi bilmiyorum, şu an çok kötü bi halde yazıyorum, görmesem daha kolay atlatılır, bende hep dua ediyorum, zaten namazımı kılardım çok şükür yine kılıyorum ama nasıl olacak bilmiyorum, ya başkasıyla olursa :(    Allah hepimize yardım etsin

   Yanıtla

  • Varlık Kayıtlı Üye Yorum: 2

   Sorunlarınızı sorumluluk olarak görmek savaşın ilk kurallarından.Acı ne kadar deri olursa olsun yüzeye çıkmak zorunda olduğunuz unutulmamalıdır.Kişi gücünü özgüvenden alır.Yıllarınızı geçirdiğiniz biriyle ayrılmak ilk etapta dünya yıkımı gibi gelse de bu sizin direnç testinizdir sadece.5 yaşında ki halinizi hiç düşündünüz mü ? O zamanlar da  yere düşüp yaralanmak bile sizin için dünyanın en acı veren şeyi olmuştur.En yakınınızda olan anneniz sizin kurtarıcı meleğinizdir.Şuan da bunu yapın sevdiklerinize yakın olmaktan çekinmeyin.Kafadan tüm o olamaz,yapamıyorum,ben kötü biriyim,şöyle olsaydı böyle olsaydıları çıkarın.Kalbinize son vuruşu yaparken o bedenin ve ruhun size emanet olduğunu asla unutmayın.Rabbinizden güçlü bir sevgi yoktur şüphesiz.Rabbinize olanlar yüzünden değil O na karşı sevginizden ağlayın.Sözlerim bir emir cümlesi gibi görünse de buy emirlerin hepsini bizzat ben de verdim kendime.Bu sınavdan düşük not almam şeytanı sevindiremezdi değil mi ? Bizler hep en basitinden herşey hemen olsun dileğindeyiz.Yaptım olmadı diye bir cümle acizliktir.İnsan gelmiş geçmiş en üstün varlıktır.Ve istediği (istediği) sürece aşamayacaağı engel yoktur.Beynin alt lobumundan olanları kullanılabilir üst lobuma taşımak yersiz.Unutmayın ki geçmişte takılı kalmak onun hep süregelmesini sağlar ,böylelikle görmeniz gereken gözünüzün önünde ki  güzellikleri kaybedersiniz ve bu sizi daha çok karmaşaya sokar.Olduğunuz yerde saymak bir süre sonra dibe vurmak gibidir.Küçük bir mutlu olay gördüğünüzde unutmayın ki bu işaret 'Rabbim beni bekliyor' olmalıdır. Duanızı hiçbir zaman kesmeyin şüphesiz O herşeyi bilendir.

    

   Yanıtla

  • Varlık

   Her varlık yaşamın çeşitli zorlukları ile sınanır .Bu yaşamda atlatılamayacak hiçbir şey yoktur.Sorunlarınız daima sizin sorumluluklarınız olmalıdır fakat bunu anlamada geç kalmamak ve pes etmemek konusunda ısrar ediyorum.Yaşam haritanızı elinizdedir , yol bellidir.Dua etmek,Allah a yakınlığını derinden hissetmek, oruç tutmak ve sürekli şükretmek bunları yerine getirdikçe insan hayatta hiçbirşeyden alamayacağı sıcaklığı ve huzuru kendinde bulur. Allah sevgisinden üstün bir sevgi yoktur.Aşk a gelince insanlar uzun süre zaman geçirdiği birine duygusal anlamda yoğunluk yaşar kaybettiğinizde ise sanki onsuz olamayacağınızı düşünürsünüz birden.Bu etapta bu düşüncelerden sıyrılmak şarttır.İnsan en güçlü varlıktır.İradeyle ve özgüvenle üstünden gelemeyeceği bir sorun yoktur.Öncelikle hiçbir zaman kendinizi suçlamayın.Olmaması size göre dünya yıkımı gibi gelir ama görünmeyen yüzlerini görmekte geç kalmamanız önemli.Geçmişi düşünerek asla ilerleyemezsiniz.Ve bilginiz  olsun geçmiş yeniliklere ve güzel olanı görmede daima önünüzü kapatacaktır.Kendi kendinize içinizden aynı şeyleri tekrar da ısrarcı olmamalı bunun dışında kendinizdeki iyi özellikleri görmelisiniz.Gücünüzün farkına varın .Ailenizi asla ihmal etmeyin ve inanın en ufak bir mutluluk yüzünüzü güldürdüğünde bilin ki Rabbiniz sizi beklemekte.

   Yanıtla

  • AYBUSE

   YAZI HOŞUMA GİTİ AMA UYGULADIM LANETOLSUN BENİ ALDATAN O HAYVANI UNUTAMADIM DELİ OLUCAM NE YAPMALIYIM NE OLUR DELİ OLUCAM NİŞANLI İKEN BAŞKA KIZLA BİRLİKTE OLDU  AMA KIZ BENİM ARKADAŞIM ÜSTELİK 15 YAŞINDA AMA SEVGİLİM 22 BEN 21 NE OLUCAK KIZLAR NE OLUR YARDIM EDİN HADİ YRDIMINIZI BEKLİYORUM TŞK 

    

   Yanıtla

  • Gabriela

   Yazdıkların gercekten cok mantıklı ben 3 yıldır bırıyle cıkıyorum ıkımızde sporcuyuz ben bu yıl cok ıyı bır cıkış yaptım o ıstedıgını yapamadı ısın kotu tarafı aramız bozuldu ben ona cok yalan soledım o hep bana ıyı nıyetlı yaklaştı onunda bana karsı hataları oldu ama ınanın ben ondan korktugum ıcın ona yalan soledım cunku cok kıskanctı ne zaman kavga etsek bana bıttı dıyordu bende salak gıbı aglıyordum onu arıyordum yalvarıyordum ona resmen ole devam ettı benım ıcın bu ılışkı smdı cıkmazdayım artık bu ılıskının sonuna geldım anladm ama hala nedn sevdıgımı anlamıyorum evet Allaha hep dua edıyorum namaz kılıyorum Allahıma hep dıyorum kı Allahım olucaksa oldun olmıycaksa bndende al bu aşkı ondanda cunku bnde oda acı cekıyoruz smdıyse bana askım bıle demıyor evet benı sevıyor bılıyorum ama ben basında hata yaptım oda basında hata yaptı benı hep bıttı dıyerek ceZalandırdı acı cektırdı bn her deffasında son bır sans dıyıp durdum hepte verdı bana bu sansı sımdıyse bana guvenmıyo cok zor guvene bılırmıs bana ole dıyor sımdı be yapayım beklıyım mı donmesını yoksa bıtrıym bılmıyrm Ne olur benım ıcın dua edınde hakkımda hayırlısı olsun cunku hala cok sevıyorum bazen dıyorum kı keske hıc hayatmda asık olmasaydım ben ılk defa bırıne asık oldum kaderımde bu varmıs 

   Yanıtla

  • merve

   slm arkadaslar herk

   esin yazdıkları cok ıyı cok mantıklı yararlı seyler sagolun bende cok acı cekıyorum aynı ıs yerınde calısıyoruz hergun yuz yuze bakmak zorundayım ısten cıkmayada cesaretım yok dost olarak kalmaya calısıyoruz o baskasına asık benı cabuk unuttu ama ben ne yapıcam bılmıyorum :.(

   Yanıtla

  • Deniz

   Merhaba , yazdığın yazıya bayıldım , bende bir aşk kurbanıyım yaptıkların mantıklı geldi, bende deneyeceğim. 

   Bugüne kadar hiç böyle şeylere yorum yapmadım , ama sana ayrı bir hayranlık duydum , Allah razı olsun ... 

   Yanıtla

  • mehmet oymak

   merhaba aşk gazileri,..

     Size biyolojik bedensel açıdan aşkın tarifini yapıyim. aşk dopamin denen ve bir çeşit uyuşturucu olan hormonun salgılanmasıyla oluşur. tamamıyla bedensel ve geçicidir. Dopamin salgılandığında vücut bu hormonun etkisiyle herşeyi toz pembe görmeye başlar. fakat daha önemlisi dopamin diğer uyuşturucu maddeler gibi bağımlılık yapar. yüksek dozlarda salınmışsa vücut tekrar salgılamak ister. durum oldukça vahim olur. vücut çok sayıda uyuşturucu keyif verici hormonlar dahi salgılar. söz gelimi savaşta kolu kopan bir adam kolunun koptuğunu farketmez saavaşmaya devam eder. Vücut tarafından salgılanan bu kimyasallar dışardan alınanlardan daha etkilidir ve daha kuvvetlidir. Kısaca aşkın kimyasal maddesi dopamin bağımlılık yaptığı için aşk zamanla yerini çapkınlığa daha sonra da iflah olmaz zamparalığa bırakır. Tamamıyla bedensel ve geçicidir. kişi sevdiğine kavuşup evlense de aynı hormona ihtiyaç duyar ve yeni bir sevgili arar. bunun sonu yoktur.

   İnsanda bir de Ruh vardır. Ayette bahsettiği gibi

   Sonra onu düzenli bir şekle sokup, içine kendi ruhundan üfürdü. Ve sizin için kulaklar, gözler ve gönüller var etti. Siz pek az şükrediyorsunuz!

    Ruh beden gibi değildir. Ruhda bir de kalb vardır. kalbi rahatlatacak tek şey Cenab-ı Allah'ı zikretmektir. Ruh zikir ile güçlenir ve güçlendikçe bedene galip gelir. Bedenin zaafiyetlerini yok etmeye başlar. bir tanesi de şehvettir.

    Sonuç olarak ; Ruhunuzu güçlendirin tamamıyla bedeni olan aşk olgusuna galip gelmenizi sağlar yüksek bir irade gücü verir. Ruhu güçlendiren en önemli ibadetlerden biri de ORUÇtur. Oruç iradeyi güçlendirir nefsin zaafiyetlerine karşı sizi güçlendirir.

    

    

    

   Yanıtla

  • veysel

   ben bu okuduklarım ile öyle dersler çıkardım ki bunların bana yarırını görecemden eminim bunları yazandan ve bize böyle konularda yardımcı olanlardan da ALLAH razı olsun 

   herkes inşallah hayatında en yüce mutluluğun tadına varır.

   Yanıtla

  • meryem

   yazı çok hoşuma gıttı ve cok mantıklı ben kıme sordum ıse bana bu sekıle cvb verdıler ....en dogrusu Rabbımız bunu bende anladım yazı ıcın tesekur ederım Allaha ınancım kadar ıbadetımede devam edecegım cok tesekur ederım bu bılmedıgımız bır sey degıl ama bırılerınden duymak da cok onemlı boyle zaman larda cunku ınsan bır an yanlıs seyler dusunebılıyor fakat dısardakı ınsanların dusuncelerını de ogrenınce daha guvenlı oluyor sırrımızı bılen ınsanlar olmalı tabıkı ama herseyımızı bılen Rabbımızın olması paha bıcılmez bır mutluluk ve guven oluyor.bır amaca baglanmak amacsız yasamaktan daha ıyıdır .

   Yanıtla

  • bir genç

   Aşk gerçekten de nefsin ve şeytanın bir tuzağıdır. lise yıllarımda dört yıl boyunca deli gibi sevdiğim bir kız vardı, ben onun gözüne girmek için okulun en çalışkanı oldum, birincilikle bitirdim, ama bir gün bile bana ilgi duymadı. sonra iyi bir üniversite kazandım, şimdi iş güç sahibiyim ve o kızı unuttum. gerçi dört yıl boyunca çekmediğim acı kalmadı ama ben kendimi çalışmaya ve başarılı olmaya verdim, kendimi koyverseydim şimdi olduğum yerde bulunmazdım.

   son zamanlarda birisine aşık olduğumu hissettim, erkenden önlemlerimi aldım, zaten tecrübeli odluğum için ona karşı hissettiğim duyguları aklımla yönettim. özellikle aşık olmamaya çalışıyorum. aşk, kıskançlık ve aşağılık duygularıyla çok bağlantılı. hele de aşık olduğunuz kişi, başkasına aşıksa, veya bir başkasıyla sevgili bu sizi çıldırtır. bu nedenle kızın bir sevdiği olur ihtimaline binaen çok dikkatliyim. sorup soruşturacağım, eğer sevdiği bir başkası yoksa gidip kendisiyle tanışacağım aşık olmadan gayet realist bir biçimde evlilik teklifinde bulunacağım. eğer kabul ederse, o zaman ona duyduğum aşkı frenlemeye son vereceğim, reddederse de hiç sıkıntı yapmadan kendi yoluma gideceğim, çok rahat bir biiçimde unutacağım.

    

    

   Yanıtla

  • önemsiz

   ın hiç birşey yapma saten en fazla 4 sene sonra unutucaksın ve başkasına aşık olcaksın hiç kafana takma o seni sevmediyse snde onu sevme hepsi bu 

   Yanıtla

  • tayfun

   bunların hepsını okudum fakat onu unutturmayı degil yanından bıle gecmedı yüregim bi kor gıbı yanıyor onu unutmanın tek ama tek yolu ölüm.

   Yanıtla

  • emel___54 Kayıtlı Üye Yorum: 4

   @ esmer_carizma:


   en hayırlısı olmuş senın için. yanar döner insanlardan uzak durmak lazım. seni seviyorum deyip 1 ay sonra başkasını sevıyorum demek degıl sevgı bukadar basit degil. senı mutlu etmek için çabalamayan bişi yapmayan biriyle bir ömür nasıl geçireceksin bide bu açıdan düşün.

   Yanıtla

  • betül
   Zor da olsa bitmek zorunda anlasilan ..

   Yanıtla

  • enver

   EGer ki candan sevıyorsAn ve karsındakınınde buna degıcegıne ınanıyorsan sonuna kadar gittt!!! rezıl olmusun onurunmus gururunmus boşver gıtsın bunları.... askta sevgıde gurur olmaz... !. Ask sevda dıyorsan hakkını ver! acısınada kahrınada hoşnutlukla bak!!! kınle öfkeyle nefretle degıl....!!  ama egerkı karsındakıne ufacıkta olsa yaptıklarında yanlıs goruyorsan ve sana en ufacık bıle olsa haksızlık yaptıgına ınanıyorsan ıcınde bır yerlerde o zman hemen ona daır ne varsa yak gıtsın..!!!! aklını sıfırla ! gecmısı sıfırla! evet cok zor ama kendını zorla! bırgun bır bakmıssın sıcacık yuvanda aılenle otururken bı anda aklına gelırde sonra tüm bunlara tatlı bır tevessumle  gülüp gectıgıni görürsün... Sunuda asla unutmayınki anadan  babadan büyük yar bulunmaz...!!!! bırı ıcın hele hele kı degımycek bırı ıcın asla onları uzmeyın... ! hersey bıttıgınde ınsanın gerıye daır en buyuk pısmanlıgı bu oluyor...

   Yanıtla

  • betül

    

   @ Forever Alone:


   ya arada sevgiyle ilgili olmadığı halde kişi kızdan yapamaycağı birşeyi istemiş  ve bu yüzden bitmişse..

    

   Yanıtla

  • esmer_carizma

   @ why___me?:

   bende aynı seyleri daha yeni yasadım. benimki daha kötü hemde. birlikte oldugum bi kız vardı. yurtdısındaydı seviyorduk birbirimizi. ama gün gectikce soguduk birbirimizden. gene yurtdısından olan ortak arkadasımız vardı. sevgilimle sogukluk olunca bana yaklastı. ben şçyle düsünen biriyim. benimde annem kardesim var onlara nasıl bakılsın istersem bende öyle davranırım. neyse bu kızla yakınlastık. kız ask cekiyordu. ben onun yanında olmaya calısıyodum. teselli ediyordum. bana sürekli ben sevince böyle olurum herseyi yaparım ederim diyordu. ve ekliyordu. senleyken ben herseyi unutuyorum. bi gün bana mesaj cekti. yazdıgı mesaj şöyleydi. ben sana asıgım seni seviyorum. gel illa bişeylere baslayalım demiyorum ama bu sevgiyi tek kalpte tasıyamıyorum. artık gizli sevdam olma yazıyordu. bende ben seni her türlü seviyorum sevgili olmamız grekmez dedim. ama o inat etti. cok seyler yaptı pesimden kostu etti. sonra bunları görünce ben daha cok sevdim. sonra basladı nankörlükler. gözümün içine bakarak baskasını sevdigini söyledi. sevgilisini unutamadıgını bile söyledi. ama sanada asıgım dedi hep. vazgecemiyorum dedi. her defasında kandım. kullanıldım assagılandım hor görüldüm. eger birinin sizi terk etmesini istiyorsanız onu cok sevin. o zaten  kendiliginden gider. arkadaslar sizler siz olun acı ceken bir insanla birlikte olmayın. sizin gülüşlerinizi alırlar ve acılarını size bırakırlar. simdi beraber oldugu insana döndü. banada acısı kaldı. ama bu acı cok sürmez. nedenmi? cünkü beni mutlu edecek hiç bişey yapmadı. tek üzüldügüm sey ise ben ayrıldıgım sevgilimi seviyodum. boslugumdan yararlanıldı ve kandırıldım kullanıldım. ve diger arkadasların yazdıgı yorumlarada katılıyorum. sadece ve sadece ALLAHA sıgınalım. o kimin gönlü neyi hak ediyorsa onu verir. bizler iyi olalımda gerisi önemli degil. ZALİMLERİN ZULUMLERİ VARSA... MAZLUMLARIN MASUMLARINDA ALLAHI VAR.

   Yanıtla

  • yasin

   ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLMUŞ ELİNİZE SAĞLIK ..

   Yanıtla

  • emel___54 Kayıtlı Üye Yorum: 4

   benim ilişkim 1 yıllık bir ilişkiydi.... ilk başta herşey çok güzeldi..... bi süre sonra ilgisizlik başladı bi sorun oldugunu hissediyodum aslında..... sonra hayatında başkası oldugunu öğrendim üstelik o kız hayatında varken benı sokmus hayatına... sonra kızdan ayrılmıstım zaten dedı gorusmuyodum bıle dedı ve benı bı şekılde ıkna ettı... ben kabul ettım ben kabul ettıkçe daha agır seylerle geldı hep önüme....yolumuzu kızlar kesmeye başladı yanımda kızlara bakmaya başladı orda burda kızlarla görüp haber verenler oldu.... hep bi şekilde yalanlarla beni ikna etti..... bitirmeyi çok denedim bi şekilde yolumdan döndürdü hep beni...... 1 hafta oldu şimdi ayrılalı ve içim çok rahat..... elimden geleni yaptım emek ettim kendimden fedarlıklar yaptım kendime olan saygımı kaybettim..... psikolojimi bozdu hakaretler etti küfürler etti devamlı aşagıladı.....bıde bana hastasın doktora git dedı gurursuzsun dedı allah yardımcın olsun dedı ve allah bana yardım ettı onu benden alarak çimi huzurunla doldurarak bana yardım ettı...... benı bambaşka biri yaptı bıde ustune yasaklar koydu onla gorusmuceksın sıgarayı bırakcaksın daha bir sürü şey..... benı herkesten kopardı...... benım anlayamadıgım kötüye gittiğimi bilerek benı kötü etkilediğini bilerek bunları nasıl yapabildi..... ancak bırının hayatı bu derece altust edılebılırdı ve o bunu başardı... ki ondan önce hayatıma girmeden önce çok iyidim 2 yıl kimseyle görüşmemiştim kimseyi istemiyodum geldı hayatımı kararttı...... şimdi çok iyiyim ama huzuruyum... 3 4 gündür kuranın mealini okuyorum.... içim huzurla doldu sankı..... ben onunlaykende hiçbir zaman rabbimi unutmadım çok dua ettım şükür ettim..... ama rabbım boyle olmasını uygun gördü demekki ve böyle oldu herşey nasıp kısmet..... allah dıyokı ben dılemedıkçe sız dıleyemezsınız herşey bir kadere baglı napsanda kaderde yoksa rabbım yazmadıysa olmuyo.... bılerek sıze kotuluk yapanları zulum edenlerı affedın onun mükafatı bana aittir diyo rabbım..... ben affettım yaptıgı tum kotuluklerı herşeyi vicdanınla başbaşa kalsın artık..... geri döneceğinide biliyorum ama artık bir sevgı kırıntısı dahı yok..... sacede öfkeme yenık düşmemeye çalısıyorum.... hersyınızı adadıgınız bırının sıze bunları yapabılıyo olması nekadar acı.... kendı çıkarları ugruna yanınızda olması nekadar acı.....sımdı geçen koca 1 yılıma acıyorum gözyaşlarıma acıyorum..... allahtan tek dileğim onu karsıma çıkarmasın..... elbet benden çaldıgı yaşama sevıncımı tekrar yakalıcam sadece zaman..... ömür boyu mutsuz güvensiz bir ilişkim olacagına yanlızlıgımla mutlu olurum daha iyi.... o yuzden arkadaslar kımseye hakettıgınden fazla deger verıpte hayatınızı degıstırmenıze degmıyo...... ben dogru yolun allah yolu oldugunu anladım huzurun onda oldugunuda anladım.... hayatıma gırmeden once ben namazımıda kılıyodum geldı benıde kendı gunah dolu bataklıgına batırdı..... ama suna ınanıyorumkı rabbım benı bu kısıyle sınadı ve ben bu sınavı geçtım...... allah herkese sabır versın yaşanılanlar çok acı olsada elbet bırgun geçicek sacede zaman ve sabır...... herkes için hayırlısı neyse o olsun ınsallah.....

   Yanıtla

  • bıcırık

   Mükemmel bir yazı hem namaza başlamama hem de onu unutmamam vesile olması dileğiyle okudum.Allah senden razı olsun.

   Yanıtla

  • kübra

   annemle girdiğim  bir eczanede başladı 2 haftalık bir ilişkiydi sadece 2 defa buluştuk sonra ayrılalım diye mesaj attı biliyordum aslında en başından beri ayrılacağımızı sonra aradım anlamadım dedim saçma sapan bir hikayeye başlamıştı ki kolay gelsin san diye kapattım telefonu 1 ay oldu bugün hastaneye gittiğimde onu gördüm oda beni gördü ve selam işareti verdi tabi ben onu görmemezlikten geldim sonra yürüdüm ve uzaklaştım ordan aslında ona kendimi göstermeyebilirdim beni görmesini istedim sadece hala unutamadım  onu 2 haftalık bir ilişki olmasna rağmen o elimi ilk tutan beni ilk öpendi belki bunun için ayrıldığımız gün çok ağladım herkedten gözyaşlarımı sakladım ta ki ertsi güne dek sürdü şimdilerde ise aklıma geldiğinde anlamaya çalışıyorum hiç ağlamıyorum ağlamak gelmiyo içimden ama daha sabah 9 da beni sevdiğini söyleyen bir adam 11 de nasıl ayrılık mesajı atar anlamıyorum keşke o 16 nisan günü hiç yaşanmasaydı eczanede onu hiç görmeseydim bugün onu öyle eczanenin önünde gördüğümde kalbim durcak gibi oldu beni göreceğini biliyordum çünkü telefonla konuşuyomuş gibi yaparak rahatlamaya çalıştım şimdi konudan konuya atlamış gibi oldu ama neyse yani gerçekten ilki unutmak zor hala unutamadım 

   Yanıtla

  • fatih

   merhaba arkadsaslar daha dün 7 yıllık sevgılım bana senı sevmıyorum dıyerek terk ettı hayattan ınsanlardan var olan herseyden ısyan edesim geliyor tek carem allaha dua etmek onu bıle ederken sadece devrıldıgımde dua ettıgım ıcı n kendımden utanıyorum elbet bırgun unutacaksın elbet bırgun gercek nasıbım cıkacak karsıma ama allah benım durumumda olan kısılere yardım etsin allah kımseyı boyle bıseyle sınamasın eger allah  benı bununla sınıyorsa bu sınavdan kalmayacam bu yazımı bu sayfadakı butun herseyı nokta nokta okuduktan sonra agglayarak yazıyorum allah hardımcımız olsun allah olum ve ask acısyla ınsanı sınamasın...

   Yanıtla

  • nisa

   çok beğendm yazan kişi gerçekten çok güzel anlatmş OKURKEN BİLE BNDE AĞLADM :(.s aynısını yapacamm

    

   Yanıtla

  • Forever Alone

   BURDAKİ YAZILAN HERŞEYİ HARFİYEN OKUDUM VE GÖRDÜMKİ HİÇ BİŞEY OKUNDUĞU GİBİ KALMIYOR...

   Benim hikayem 6 yıl süren bir sevginin hikayesiydi... 6 Yıl boyunca 1 kere bile ayrılık yaşamadığım onun için mesleğimi yaşantımı arkadaşlarımı herşeyimi değiştirdiğim bir hikaye... Çok güzel başlasada herşey farkediliyorku her güzel şeyin sonunda bir olgu ile karşılaşıyoruz. 6 yıl boyunca tartışmlar olsada kavgalar olsada ayrılığı bir kere bile dile getirmediğimiz sevgimiz 3. cü sahısların araya girmeleriyle darmaduman oldu bir anda. Ben her seferinde topladıkca sevdiğim dediğim insan 3.cü sahısları araya sokmayı başardı ve buz dağına çarpmış Titanic gibi yavaş yavaş batmaya başladı herşey...

   Güven, sadakat, saygı, sevgi... kelimelerin olgularının yetmediği herşey yok olmaya başladı... İlk ayrılıkda çok yıkılsamda toparlayamadım kendimi ve bir şekilde barışmıştık... Bir yılı yakın bir süre herşey yerinde giderken tekrar 3. cü sahışlar araya girdi tekrar ayrıdık bu sefer hiçde kolay olmadı o 3. cü sahıslara tercih etti birden beni.. Bana söz ettiği onuru gururu şerefi yok olmuştu tatlı gelmişti gece alemleri clublere gitmeler gezmeler herşey haklıydıda kendince... Ayrılığın ertesi eğlenmesi bunu siz bile bile yapması ve siz bunları gördükce duydukca mahvolmanız... Siz yatağınızda acı çekerken o gezmesi gülmesi herşey bir kenera siz nefes alamazken o soluk soluğa kalması... Hergün Dua etsende Allah sınar kullarını en çok istediği şeyle... Burdaki anıları gerçekleri okudukca kendi acımı kendi gözümde daha çok büyüttüğümün farkına vardım...

   Evlenme teklif ettiğiniz sevdiğiniz yüzüğü aldıktan bir hafta sonra ayrılması...

   Onun için her türlü fedakarlığı yaptığınız halde sırtını dönmesi...

   Barıştıktan sonra bile size bir başkasını tercih etmesi...

   Sizle ayrılmadan başkalarıyla mesajlaşması...

   Gözünüzün içine bakarak yemin ederek yalan söylemesi...

   Yanındaki sevdiği dostlarının sizi aşağılarken onun sessizce izlemesi...

   Bunları yaşarken bile sevdiğim insanı ben gözümde çok büyüttüğümün farkındaydım... Etrafımdaki hiçbir kimsenin bu olgulardan sonra ileriye dönük bir mutluluga erişebilceğimizi tahmin edememesi sizi dahada zor bir duruma itmesi... Sorarsanız hala seviyorum nefsimle seviyorum Allahımın bana verdiği kalple nefesle ruhen seviyorum... ama bu sevgimin bedelini ağır ödüyorum ödedimde halada ödemekteyim...

   Diyecek olursanız herkesin derdi kendine göre daha zordur ama şurda okuduklarıma baktıkca 2 yıllık 3 yıllık 3-5 aylık çok ilişkiden acı cekenleri görüyorum... 6 yıl hergün geçirseydiniz  vakit kokusuyla uyuyup ruhuyla uyansaydınız... İlla herşey yaşandığıyla bilinir... Şİmdi ne mi oldu şimdi hala acı ceken 1 yıl olsada ayrılmamızn üstünden geçen zman unutulmuyor arkadaşlar... Unuttum diyen kişi bile o an unuttuğunu hatırlar. Adaletsiz bir dünyanın adaletini sağlayamayız...

   Rabbinize dua edin arkadaşlar... Dua etmeye utansanızda sadece zor durumda dua etmek için sığınsanızda dua edin arkadaşlar... O sizden dua bekliyor...
   ben onu hala çok seviyorum sevmeyede devam ediceğim... Okdar zor zaman yaşasamda ona olan aşkım sevdam bitmicek. Cok kız girdi hayatıma ama sevemedim yapamadım... Bir yandanda içim vicdanım rahat ben herşeyi yaptım... Bildiğim tek birşey var her giden bir gün pişman olduğunda nelerden vazgeçtiğini neleri kaybettiğini illa bir gün anlar... Şuda bir gerçekki ne sevgimi nede Hakkımı helal de etmedim etmemde etmicemde çünkü giden herşeyi bir kenera bırakıp vedalaşmayıda bilmelidir.

   SİZLERE TEK LAFIM: Değil Eros un oku, Dedemin bastonu girse "AŞK"tan anlamaz bazıları:))

   Yanıtla

  • diesel

   benimde geçen seneye kadar son baharda başlayan bi aşk hikayem vardı. çok sevdiğim bi kız vardı ,toplamda 2 senelik bir birliktelik yaşadık lisedeydik ve ben onu çok seviyordum farklı okullarda olduğumuz için cumartesi günleri buluşuyorduk ve her cumartesiyi iple çeker hale gelmiştim.ara sıra küsüyorduk ama benim onu, onun da beni sevdiğini ikimizde biliyor gibiydik.Her günü rüya gibi geçen 2 senenin içindeyken onun bir arkadaşı vardı çocuğu birkaçkez görmüştüm ve ismen biliyordum, 2. senenin sonuna doğru anlaşmazlıklar yüzünden kesin ayrılığa karar vermiştik. İlk andan itibaren ağlamaya başladım toplamda 3 gün olmuştu ve sancılarla kıvranıyordum. Arkadaşlarımında yardımıyla sosyal hayata katılmaya başlamıştım ama yalnız kaldığım anlar benim için felaket gibi geçiyordu yaşadığımız onca şeyden sonra. daha sonra başka bi arkadaşım aracılığıyla onun bahsettiğim arkadaşı olan çocukla çıkmaya başladığını öğrendim. ve daha büyük sancılarla kıvranmaya başlamıştım kendimi kan kusacak kadar kötü hissediyor ve hiçbirşeyden tat alamıyordum. ilka aylarda bunu kendime sindirmeye çalıştım ama bir tülü kabullenemedim.Daha sonra çalışma odamdaki hz.Muhammed'in hayatı adlı kitap ilgimi çekti ve geceleri okumaya başladım , ardından kuran-ı kerim türkçe mealleri geldi tabi. everenin daha büyük şeyler üzerine kurulu olduğu ve aynen kula kulluk ettiğimi farketmeye başladım okudukça okudum ve camiye gitmeye başladım, hayatım uzun bi süreden sonra düzene girer bi yol almıştı. zaman geçtikçe yeni insanlarla tanıştım ve çevrem inanılmaz şekilde genişlemeye başladı ikimizde birbirimize yakın çevrelerde oturuyorduk . kendimi zamanla daha güzel arkadaş ortamlarında bulmaya başladım ve tanıdıklar arasında popüler bir kişilik olmaya başladım zamanla çevremizdeki herkes tarafından tanınmaya başladım ve bi çok yeni kız arkadaştan pas gördüm :) bütün bunlar 1 sene içinde gerçeklerşti ve şuanda tamamen unutmuş durumdayım onu ara sıra karşılaşıyoruz o ayrı birşey :))) ben bu kadar tanınan bi kişilk haline gelirken onunda adımı başkalarından duymamış olması imkansız tabi herşeyin ilacı biraz zaman ve inanç !! bu durumu şuan yaşayan arkadaşlara tavsiyem ise yaşadıkları şey dünyanın sonu değil , sadece onlar için yaşam şekilleri biraz değişim gösteriyor ve kesinlikle bu iyi yönde bundan şüpheleri olmasın :) ve sizi Yaradana sığının

   Yanıtla

  • Aysem

   arkadaslar herkese mrb ben birini seviyorum abimin asker arkadası 3 ay kadar karsılıksız sevdim oda beni seviyor diye düşündüm bebem gülüm balım gibi laflar diyordu konusurken sürekli sonra onu sevdigimi söyledim olmaz dedi sen benim kardeşimsin insan asker arkadasının bacısına böyle der mi bilmiyor ama neyse gecelerde içmiş bana eski kız arkadasını anlatıyor kız evlenmiş felan etmiş neyse faceden ekle ne yaptıgını felan görüyüm dedi bende yok dedim sonra konusma ben felan dedi 3 gündür konusmuyoruz bu olaydan önce sabah kahvaltıya felan geldi bana o dereceyken şimdi yok sizce ben ne yapıyım lütfen yardım edin  sizce sevmeyen biri neden kahveltıya gelsin bu şekilde konussun dimi ama

   Yanıtla

  • emre

   ben de 2 yıldan fazladır aşıgım halende seviyorum yalnız arkadaşlar yazıları okuyunca aklıma birşey geldi ben kendime hep derim sevdigim kızı  2 yıldır aklıma gelmedigi bir gün dahi olmadı bunu bana birisi sorsa 2 yıldır her gün bir dakika da olsa aklımdan geçtigini rahatça söylüyebilirim şimdi yazıyı okuyunca ben düşünüyorumda Yüca Allahı 2 yıldır her gün aklıma geldimi diye sorarsanız işte bunun cevabını bende bilmiyorum aklımızı başımıza alalım biz müslümanımız Allah herkese Yardım etsin. arkadaşlar

   Yanıtla

  • ayşe

   @ zilan:


   merhaba zilan aynı şey benimde başıma geldi.duygularını asla söylememeliydin sonuçta hepimiz ergenlik dönemindeyiz ve olur böyle şeyler...sen aslında hocana aşık olduğu zannediyorsun ama aslında onu çok sevdiğinden ve hayranlık duyduğundan kaynaklanıyormuş.ben bunu çok araştırdım.evet başka birine aşık olamadan onu unutamazsın,ama unuttuğunda ise ondan nefret edeceksin büyük ihtimalle çünkü öyle oldu.istersen bende hocamı nasıl sevdiğimi anlatıyım;hocam benle çok yakından ilgileniyordu.derste canım sıkıldığında hemen soruyordu.1 yıl sonra 2 bina ötemize taşındı.ben ilk başta çok mutlu olmuştum tabii...sonra ne oldu bana gerçekten bilmiyorum onu gördüğümde kalbim çok hızlı atmaya başlıyordu terliyordum. hocamdan kaçmaya başladım hoca kaçtığımı anlıyordu derste gözümün içine bakıyor sürekli konuyla ilgili örnekler veriyordu.ilk başta bnde aşık olduğumu sanmıştım ama yanılmışım.sen hocanı unutmak istemediğini yazmışsın tamam unutma sadece ona bir öğretmen gözüyle bakmanı tavsiye ederim:))

   Yanıtla

  • âşık filozof
   ben de çok acı çektim 16 yaşındayım yaklaşık 7 8 aydır da acı çekmeye devam ediyorum açıldım kıza fakat karşılık vermedi bir melankolik oldum derslerim de mahvoldu konu için teşekkürler denemek iyi olabilir

   Yanıtla

  • Hülya

   @ tuğçe:


   öncelikle şunu söyliym eğer adam olsaydı seni sevseydi böyle demzdi bnce seni elinde tutmaya çalışıyo seni sevdiğini söyleyerek.o sana nasıl yapıyosa sende ona oyle yap.ağırlığnı koyy.arkadaslarınla dertleş gül eğlen kıskandır onu peşinden koşmadığını gördüğünde o çatlıycaktır bu onu üzücektir.sen koştukça o zevk alıyo ve bu kız bni seviyo istediğimz aman onla çıkarım diyo.. aklını kullan derim.. yapabilirsin bunuu

   Yanıtla

  • tuğçe

   merhaba ben 21 yaşındayım 16 yasında bırıne aşık oldum 2 yıl surdu onu atlattım hayatıma yenı bı başlangıç yaptım biriyle cıddı dusunuyorduk evlenmeye karar verdık yazın istemeye geleceklerdı ama işten ıstıfa ettıkten sonra benden sıkılmaya başladı.s benı sevdığını söyluyor ama rahat bırak ustume gelme dıyor. bende yapamıyorum kendımı zor tutuyorum ne yapmam gerek benım lutfen bı önerı verın ona ağırlığımı koymam gerek .s ayrılmayıda dusundum acı cekıyorum zaten suan . haberleşmıyoruz lutfen bışeyler söyleyın ... şımdıden teşekkrler

   Yanıtla

  • zilan

   ben 2 yıldır benden 11 yaş büyük olan hocama aşık oldum bunun yanlış olduğunu düşünerek aylarca unutmaya çalıştım ama olmadın dayanamadım ona söylemek zorunda kaldım ama yüzüne karşı değil facebook açarak ona mesajlarımda herşeyi anlattım hiç cvap gelmedi okudumu bilmiyorum 

   ama ben bu duygudan kurtulmak istemiyorum çünkü aşk duydusu hiç birşeye benzemez ewet için acır ama ondan kurtulmak istediğinde için acımaya devam eder o yüzden onu asla unutmam

   Yanıtla

  • HAKAN

   @ meryem:


   O ZAMAN SU İÇ BİRBARDAK SU İYİ GELİR. ÇÜNKÜ BENDE ÖYLE YAPTIM :(((

   Yanıtla

  • hatice

   mrb ben hatice bende aşk acısı çekiyorum yardım edinn

   Yanıtla

   Dilara
   Merhaba biraz detay verebilir misin Hatice
  • Buket

   merhaba ben buket 15 yaşındayım kolay aşık olan birisi değilimdr nası olduysa 10 ay önce 20 yaşında birine aşık oldum ve onnda bana olduğunu öğrendim güzel günlerdi ona sarılmak çok hoşuma gidiyodu ama bir ay sonra 'yaş benm için engel oluyor^' demesi kafama düşen fırtına gibi oldu . bu olaydan sonra anladım ki erkekler sadece cinsel arzuları için bir kızla çıkıyor ve istediklerini aldıktan sonra. ayrılıyorlar yazık gerçekten yazık size bna yardımcı olacak biri varsa . Konuşalım http://www.facebook.com/profile.php?id=100003337904426

   Yanıtla

  • ayşe

   yhaaa lütfen bana yardım edin!!!onu unutmak istiyorum onu düşünmekten kafayı yiyeceğim ve üstelik 2 ay önce karşı binaya taşındı bu bana gerçekten çok fazla acı veriyor...ondan kaçtıkça daha da bağlanıyorum.onu unutmamın imkanı yok dersimize giriyor ve o bnm öğretmenim.imkansız bir sevgi... kendime bunu itiraf edemiyorum herkes aşık olmuşsun diyor.ama o bnm öğretmenim aramızda çok yaş farkı var ve üstelik evli.onu bir an önce unutmam gerek!!! duygularımı asla söyleyemem.. yardım edin!!!!!!!

   Yanıtla

  • meryem

   aşık oldum ewet olabilir bişey ama benim aşık olduğum benden çok büyük ama çok yakışıklı ne yapıcam bilmiyorum ?

    

   Yanıtla

  • kenan

   ilk sevdalar,ilk aşklar kolay unutulmuyor, bu biraz da kişiden kişiye göreceli..Herkes zamanla en sevdiğini bile siliyor ve unutuyor. Takıntı yapmayın ,hayatınıza kaldıgı yerden devam edin.

   Yanıtla

  • mustafa

   bakin arkadaslar kardeslerim,o kadar ask acisi cektimki bunu sizlere anlatsam hak verirsiniz,sevdigim kiz bir baskasi ile evlendi. ama ben simdi ne diyorum.sevdigin biri ile olamiyorsan,seni seveni sev onunla birlikte ol.bu kadar basit ahlamak vah lamak hic bir caresi yok herkes kendi isine baksin.

   Yanıtla

  • aşık

   olmuyo unutulmuyo herşeyi denedim vazgeçemiyorum

   Yanıtla

  • feyza nur uysal

   @ muhammet sayit:

   bak ona qidip herşeyin qerçeqni anlat eqer saten o seni sewiyosa döner bende acı çekiom kmse anlamıyr derdmi


    

   Yanıtla

  • hayal

   o kadar sevdim ki tam 1 yıl bitmedi sevgim aşkım. bana daha sonra geri döndü beni sevdiğini söyledi.degerli oldugumu biraz daha zamana ihtiyacımız oldugunu sabretmem gerektiğini söyledi.sonra bi baktım baskasına asık baskasına çıkma teklifi etmiş. ama kız kabul etmemiş dünya başıma yıkılda ne yapacagımı şaşırdım.artık nefes alamıyorum.içimde bi sıkıntı dert acı varki anlatılmaz. yanıyorum sanki. ama sönmüyo kalbımın içindeki yangın.. ne yapıcagımı hiç bilmiyorum. kimse yardım edemez bana biliyorum ama lütfen biri bana bşy desin..!!!

   Yanıtla

  • seda

   Cannnn Kullanıcısından alıntı;

   @ mustafa:

   Mustafacım, o dediğini bizde 30 40 kere yaşadık sosyalleştik geçti gitti :) Bu seferki inletiyor. Bu başka bir şey işte
    

   Bu gerçek aşk ve gerçek acı, kuş olup gökyüzüne de uçsan geçmiyor, kemiriyor.....................
    

   bazı arkadaşlar ilahi aşkla bütünleştirmekten bahsetmiş, bu gerçekten doğru
    

   yüreğimi tek soğutan bu oldu
    

   neler denemedim ki
    

   neler yapmadım ki
    

   Çare sende Allah ım...................


   yürekten katılıyorum sana can böyle bir derdin tek çaresi allaha yönelmek .beni rahatlatan tek şeyde bu oldu yoksa bu acı insanı öldürür ayette rabbimizin dediği gibi..........KALPLER YALNIZCA ALLAHI ANMAKLA HUZUR BULUR......

   Yanıtla

  • Cannnn

   @ mustafa:

   Mustafacım, o dediğini bizde 30 40 kere yaşadık sosyalleştik geçti gitti :) Bu seferki inletiyor. Bu başka bir şey işte
    

   Bu gerçek aşk ve gerçek acı, kuş olup gökyüzüne de uçsan geçmiyor, kemiriyor.....................
    

   bazı arkadaşlar ilahi aşkla bütünleştirmekten bahsetmiş, bu gerçekten doğru
    

   yüreğimi tek soğutan bu oldu
    

   neler denemedim ki
    

   neler yapmadım ki
    

   Çare sende Allah ım...................

   Yanıtla

  • mustafa

   ya arkadaslar ınanın boş ısler bunlar bnde aynı seylerı yasadım 1 ay olmadı yapmanız gereken sey sosyallesmek hayatınızda hersey ask mı yaa bakın ısınıze gucunuze sallamayın rahat olun cool takılın :D:D

    

   Yanıtla

  • muhammet sayit

   yazdıklarınızı okudum bende sewiyorum dedim aşkım dedim canım birtanem dedim şimardı sözlerime inanmamış ve doğrumu söylüyorum die bana oyun oynamış faceden bana ayrılmak istediğini sebebini sormamamı istedi bende eğer benden ayrılırsa kendini mutlu hisseder die sewgimi kalbime gömdüm hiçbirşey demedim sorabana hani ayrılmazdın hani beni sewiyodun die mesaj atmış şimdi çok üzgünüm gecem gündüz gündüzüm gece çooooooooooooksewiyorum yeniden başlamak için ne yapmam lazım cvp bekliyorum

   Yanıtla

  • Çağatay17 Kayıtlı Üye Yorum: 2

   3 senelik bir ilişki , başladığımızda 14 yaşındaydı kız, çok cahildi benden 2 yaş ufak. Kendi kafamla denk ettim zor olsada onu. Nerdeyse herhafta ayrılıp barışıyorduk. Öyle çok seviyorumki anlatamam yani bunu kusura bakmayın siz okumaya sıkılırsınız. Oda beni sevdiğini söylüyor bunu biliyorum ama birşeyler hep eksik, nasıl desem o sevgisini bana değilde  başkalarına ispatlama çabasında , yani bi konu açılsa herkes görüyor biliyor seni ne kadar sevdiğimi deyip kestirip atıyor. Ben dayanamıyorum psikolojim bozuldu artık dediklerinizi yapıyorum beşiktaşlıyım maçlara gidiyorum bağırıyorum geziyorum tozuyorum eve geliyorum o yastığa kafamı koyunca uyuyana kadar gitmiyo aklımdan. Sadece beşiktaş biraz avutuyo gerçekten maçları düşünüyorum onu bunu vb. ama yok bir türlü silemiyorum. Dedikleriniz gibi fotoğrafları siliyorum mesajları siliyorum maziye dahil hiç bir şey bırakmıyorum görmemezlikten gelıyorum , arkadaşlarıma anlatmayın artık diyorum ufak yerde yaşadığım için herkes birbirini tanıyo bizi bilenlerde barıştınız mı ne oldu gibi sorular soruyorlar sormayın diye üstelememe rağmen. Yok bunun çaresi anladım artık ne yapıcağımıda bilmiyorum gerçekten. Bir erkeğe tebessüm etmesinde bile deli divane oluyorum öldüresim geliyor , bu en çok kavga ettiğimizde dokunuyor bana bana bozuk atarken millete nasıl gülüyor diye düşünüyorum. Ben o olmayınca dışarı bile çıkamam konuşamam kimseyle ama o gayet mutlu bazen üzgün bazen mutlu. Anlamadım 3 senedir anlamadım anlayamayacağım. İlişkiniz laçka oldu diyorlar iyide ben anlayamıyorum bi seviyor gibi bi sevmiyor gibi , sevdiğini hissediyorum bi yanımda sevmıyor dıyo yaptıklarına bak dıyor , bu böyleyken ayrılıkta olur barışmakta olur. Ayrılıp barışmak kötü olsada çocuk oyunu değildir mana bulanları kınıyorm. Lütfen yardım ilk defa bu siteye döktüm içimi. Daha yazardımda başlarsam sayfaları alır özet geçtim şimdiden teşekkür ederim..

   Yanıtla

  • yeşim

   Sevmek...hem de ölesiye.bunu da geçtim en kötüsü size yaklaşan,gönlünüzü çalan kişinin sizden karşılık alınca kendini tamamen geri çekmesi.sizin ona gösterdiğiniz ilgi karşısında şımarması.bir de bu insanla aynı yerde çalışıyor olmanız.görmeyeceğim,konuşmam tamamen bitti demeler.sizin demenizle de olmuyor işte.aynı iş yerinde çalıştığınız bir insandan nereye kadar kaçabilirsiniz ki.?1 yılı al çöpe at.bu mudur yani aşk?hayal kırıklıklarının tamiri kolay olmuyor.zamanla geçiyor ama;bu defa da kimseye güveniniz kalmıyor.Aşk'tan hiçbir şey bekleyemeyecek duruma geliyorsunuz.hepsini yaşadım.çok zor 1 yıl geçirdim.Sağlığımı olumsuz yönde etkilediğini farkedene kadar. acaba....olur mu değişir mi beni anlar belki de?diye düşünüyordum.ama yok artık söylenecek tek bir söz bile kalmadı.Allah yolunu açık etsin.ben zaten bittim.Şimdilerde ise toparlanabilmenin çabası içerisindeyim.keşke diyorum onu hiç görmeseydim,onunla tanışmasaydım,bunları yaşamasaydım.ama;geriye dönüş yok artık,yaşanacağı varmış demek ki...yaşanan yaşandı ve bitti.!!!

   Yanıtla

  • cansu

   merhaba ben de bu sızın dedıklerınızın hepsını okudum kendımı toplamam ıcın herseyı yapıom bız ayrılalı 3ay oldu we ben bu süre ıcınde sewdıgımı hep bellı ettm araya bırılerını koydum benı sewdgını bılıordum ama bana gerı de donmedı ve bana en son ıs te mı yo rum dedıkten sonra anladım kı bıttı sadece beynımden we kalbımın acısından kurtulmak istiyorum?

   Yanıtla

  • Tarantula Kayıtlı Üye Yorum: 27 Forum Mesaj: 22

   Dilara Kullanıcısından alıntı;

   Ya biri bana yardım etsin. Sevdiğim çocuk az önce bana face'den çıkma teklifi etti. Ben de kabul ettim. Ama o sonra ben yazmadım arkadaşım yazdı dedi. Hemen kapadım. Sizce ne yapmalıyım?


    

   Kendini seviyorsan ve acı çekmek istemiyorsan arkana bakmadan yürü...

   Yanıtla

  • Dilara

   Ya biri bana yardım etsin. Sevdiğim çocuk az önce bana face'den çıkma teklifi etti. Ben de kabul ettim. Ama o sonra ben yazmadım arkadaşım yazdı dedi. Hemen kapadım. Sizce ne yapmalıyım?

   Yanıtla

  • fatoş

   @ Çareesiz:


   aynenn 

   Yanıtla

  • EDA AKKAYA

   Bende bir çocuğu çok sevdim hala da seviyorum ama napıyım unutamıyorum ve bana en yakın arkadaşımı sevdiğini söyledi ama onunlada çıkmıo bn napıcam ki.. YARDIM EDREMİSİNİZ ACİL LÜTFEN....

   Yanıtla

  • keremx_66 Kayıtlı Üye Yorum: 2

   @ adonisya:

   @ adonisya:slm ben senin ilişkiler hakkındaki tecrübelerinden yaralanmak istiyorum.yeni tanıstığın biri ile cinsel yönden öpüsmek ,yakınlaşmak kadınları erkeklere daha çokmu baglar bu birinci sorum ikincisi bunları yapmaksızın sadece birlikte hos vakit geçirmek ne biliyim gezmek sinemaya gitmek yemek yemek yani ben dindar bir insanım sevgilimle öpüsmediğim zaman onun bana baglanamayacagını düsünüyorum ama dinende günah bi durum sizce yakınlaşma olmadan sıhhatli saglam bir birliktelik olurmu en azından evlenene kadar yani bana baglanırmı kadınlar bu konuda ne düsünür fikirleri nelerdir.bi arkadasım bi kızı öpünce sana baglanır terk edemez demişti aslı varmı illa baglanmak sevmek için yakınlaşma gerekiyormu lütfen tecrübelerinizi bana aktarırsanız cok sevinirim şimdiden tesekkurler

   Yanıtla

  • sevilay kaya Kayıtlı Üye Yorum: 2

   2 senelik bi berbarliğim olduu cok seviyoduk birbrimizi ayrılalı iki gün oldu daha onu hala çok seviorum onun sevdgnede inancım var cok olaylarımz oldu ayrılıp barsrdık hep bitti dediğimzde tekarar barısırdık ailelermz falan biliodu ben biryle konustum aam o aldatılılıo sanaıo kenisini o kişi sevdgm erkekle beni korkuttu söylicem falan diye bende sölememleri için konustum ama onun yerini kimseye evrmedmm offf yaa ayrıldıkkk çok pişmanımm benii asla affetmiycekk ne yapmam lazım sence sizce bittimi bu ilişki?

   Yanıtla

  • Bedevi
   bende mecnundan füzun aşıklık istidadı var 
   aşık-ı sadık benem mecnunun ancak adı var 

   kıl tefahür kim senin hem var ben tek aşıkın 
   leylanin mecnunu şirinin eğer ferhadı var 

   ehl-i temkinem beni benzetme ey gül bülbüle 
   derde sabrı yok anın her lahza bin feryadı var 

   öyle bed-halem ki ahvalim görende şad olur 
   her kimin kim dehr cevrinden dil-i naşadı var 

   gezme ey gönlüm kuşu gafil feza-yı aşkta 
   kim bu sahranın güzer-gahında çok sayyadı var 

   ey fuzuli aşk men'in kılma nasihten kabul 
   akl tedbiridir ol sanma ki bir bünyadı var


   çevirsi :

   bende mecnundan daha fazla aşıklık özellikleri var 
   sadık olan aşık benim, mecnunun sadeece adı var 

   ben senin aşığınım ki bununla övünmelisin 
   nasıl leylanın mecnunu şirinin ferhadı var 

   aklım başımda ey gül beni bülbüle benzetme 
   onun derde sabrı yok her an feryadı var 

   öyle kötü haldeyim ki halimi görenler mutlu olur 
   zamanın çarkından kimin neşesiz bir gönlü varsa 

   ey gönlümün kuşu, aşk aleminde boş boş gezme 
   cunku bu alemin her yolunda birçok avcısı var 

   ey fuzuli! aşkı yasaklayan nasihatçıya uyma 
   o aklın tedbiridir sanmaki onun bir temeli var 

   Fuzuli böyle demiş işte ...
   Bende mecnundan fazla asıklık ısdıdadı var asık ve sadık benım mecnunun sadece adı var :)))

   Yanıtla

  • osman

   @ sibel: sibel senin  erkek arkadaşına yaşattıklarının aynısını ben yaşadım senin yaptığını kızın biride bana yaptı şuan ayrıyız inan acısı çok ktü ve baktım olmuyor ayrıldım


    

   Yanıtla

  • sener
   bu acilar sizleri ALLAHA yakinlastiriyor dusmeyen cekmeyen bilemiyor iste bunlar vesile oluyor ve YUCE RABBIM sizlere guzel bir hayat sunuyor ama yeterki sizler YARADANINIZI unutmadan dininize siki sarilirsaniz yukarda arkadaslarin bahsettigi gibi her sey sizler icin mukemmel olacaktir yurekten saygilarimla sener.

   Yanıtla

  • Çareesiz
   BENDE SİZ DENİM YA  suan burda olan varmı

   Yanıtla

  • rabia

   ben bir çocuğa aşıktım bir zamanlar ona sevdiğimi söyledim rahatlamak için o ilk tm dedi daha sonra ise hayır.Onu unutmak için çok uğraştım yaz tatilinde onu biraz unutmuştum ilk sesini , sonra yüzünü ama okullar açılınca... başka sınıfa bir oğlan gelmiş çok yakışıklı onu sevmeye başladım 1-2 ay sonra dayanamayıp sevdiğimi söyledim sonra bana çıkma teklifi etti bende kabul ettim onu çok seviyorum ayrılırız diye korkuyorum ama diğer yandana da diğer sevdiğim çoçuğu özlüyorum onun başkasını sevmesine , ilgilenmesine edayanamıyorum kafam çok karışıklütfen yardım edin yorumlarınızı bekliyorumÜzgünKafası Karışmış

   Yanıtla

  • zor günler
   hep böyle olur zaten özellikle uzun süredir beraber olduğunuz biri var da ayrılık yakın gözüküyosa acısı ayrılık gelmeden başlar...bende o günlerin içindeyim şuan...insanın içinde korkunç bir acı oluyor...tarifi imkansız...bu acıdan kurtulmak için bir çok yönteme başvurmak istiyor insan...bazen saçma sapan şeyler...mesela şuan benim yaptığım gibi nette bi çözüm bulmak gibi...sanki bir tek söz bile bu acıyı azaltacak umuduyla....burda yazan bir kaç arkadaşım aslında benimde derdime tercüman olmuş...bence tek çare bir arkadaşın dediği gibi cismani aşkı bırakıp asıl aşkı bulmak..ilahi aşka yönelmek...bunu isteyip te zorlanan arkadaşlarda vardır tabi...benim gibi...ama gönülden dua ve tevekkülle aşılabileceğine de inanıyorum...ki insanlar ne acıları aşıyo...dilerim bu acıyı yaşayan herkes zamanla kurtulur...bende dahil...

   Yanıtla

  • asya
   ben de karşılıksız bir aşk yaşıyorum en başta ilk önce bana duyguları vardı biliyorum emindim sonra benden küçüktüt dedim olmaz dedim kendi kendimi bastırdım tam 3sene mesajlaştk bacı kardeş sıfatıyla o bana bacm ben ona kardeşm dedm sonra giderek belliydi bana olan ilgisi azaldıça ben bu sefer zamanla daha çok sevmeye başladm sevgisi içimde öyle bir büyüdü ki ben bile nasl bu derece büyüdügünü farkına varmamışm ... benim onu önemsedigim özledigim kadar o beni oderece önemsemedigini iyi biliyorum bu da bana çok acı veriyor ama hiçbir zaman da ne olursa olsun ilk adımı ben atmam kişiliğim buna izin vermez artı benden 2 yaş küçük aşk küçük dinlemiyr bunu ben çok iyi anladm .olmuyacak bir his için de oldugumu çok iyi biliyorm. not okuyanların yorum yapmasını isterm

   Yanıtla

  • mehmet

   @ mhml:


   boşver be kardeşım degmezmiş deme..
    

   Yanıtla

  • esrarli_gözler
   ben bir UYUŞTURUCU BAĞIMLISI çocuğa çok aşık oldum tam 6 yıl birlilkte olduk herşeyine katlandım hiçbir zaman sırt çevirmedim her kötü anında yanındaydım ama o beni değil uyuşturucuyu tercih etti o öl dese ölürdüm o kadar bağlanmıştım neyine bilmiyorum 2 aydır görmüyorum ben ona 6 yılımı verdim bırakması için ne yaptıysam olmadı uyuşturucudan vazgeçemedi tedavi olmayı kabul etmedi bağımlı olmadığını söylerdi durmadan ama kullanmadan duramazdı bana birkez bile teklif etmedi ben onun için o kadar çok emek verdim çaba sarfettim işimden atıldım onun yüzünden sağlığımı kaybettim ailemi hiçe saydım kendimi unuttum herkesden vazgeçtim herşeyden çok sevdim...o beni her seferinde uyuşturucuya sattı beni her seferinde arkadaşlarına sattı benim yanımda olması gerektiğinde yoktu bana 1 pazar gününü bile ayıramadı geçen yılbaşı için plan yapmıştık beni bıraktı arkadaşlarının yanına gitti bi gün telefonda konuşurken şu an sana ayırıcak 5 dakikam bile yok durduk yerde şok oldum o zaman bundan sonrasında da birlikte olmaya gerek yok dedim kapattım hiç umursamadı bir kaç gün sonra aradı açmadım telefon numaramı değiştirdim facebook adresimi dondurdum bana ulaşabiliceği hiçbirşey bırakmadım ama genede içimde hala umut var belki bir gün gelir kapımın önüne hayatını düzene sokar benden af diler tek istediğim onu tamamen unutmak ve ben nasıl ağladıysam onun da aynı şekilde perişan olmasını görmek

   Yanıtla

  • filiz

   ben bir kafede kasiyer olarak cailişiyordum.ve baya elit bir kafeydi ve sürekli gelen bir müsterimiz vardı.ve sürekli bana bakıyor hos bir delikanlıydı.cocugun konusmasından cok etkilenmiştim.hergün gelen bu deli kanlı artık gelmemeye baslamıstı fakat ben istemeden onu düşünmeye basladım 1 yıl gelmedi. birgün yine kafede calısır ken kafamı kaldırdığımda o cocuk yine gelmişti ve heyecanlanmıstım ve elim ayagıma dolastı neyse benim numaramı bulup beni aramaya basladı ve konusmaya basladık sadece arkadasca ii di sonradan birbirimize deli gibi asık olmustuk fakat birseyler yolunda gitmiyordu telime acmıyor sms cevap vermiyor nitekim bir kacamagı oldugunu öğrendim ve ayrıldın birsekilde kendini ispatlamaya caliştı bir sansdaha verdik ama yürümüyordu sürekli kavga ve son olrak ayrıldık ve o baskasıyla görüsmeye bassladı hemen benim bulundugum ortamlara gidiyordu ama bir yerdende benim takıldıgım insanlara sms atıp tehtit ediyordu.ayrıldıktan sonra cok canım yandı ama rabbime sükür ettim evlendiğimde bu kişinin yalanlarını öğrenseydim kendi kendimin doktoru oldum ve cook mutluyum suanda hayatta hersey düzeliyor unutuluyor gidiyor tek saglık ve zaman gerigetirilemiyor

   Yanıtla

  • zübeyde Kayıtlı Üye Yorum: 5 Forum Mesaj: 11

   BEN DE bırını cok sevıyordum ama ben sızın gıbı bahtsız bırı degılım . neden dıye surarsanız ben o kışıye onu cok sevdıgımı çok acık bı sekılde soyladım .Arkadaslar sıze dıyecem su eger sız bırını sevıyorsanız onu çok sevdıgınızı açık bı sekılde soyler eğer bı ınsan bırını sevıyorsa onun için her gun ağlar inanmazsınız ama kendısıne sevdıgımı soyleyınce o bana ne soyledı bılıyomusunuz ben de senı çok sevıyorum bu cevabı duyunca çok sevındım arakdaslar her zaman açık olun

    

   Yanıtla

  • sibel

   iyi geceler..

   1.5 senedir biriyle çıktım sorunlu bir kızım problemlerim oldugumdan erkek ark.sürekli üzüyor umursamıyordum o ise herseye ragmen benim yanımda bana destek oluyor ben onu terslesemde benim peşimi bırakmıyordu zamanla bende çok sevdim sorunlarım devam etsede onun canını yaksamda beni sevdiğine inanmıştım defalarca ayrılıklar yaşadık bırakan hep ben oldum ilk defa bir erkegin benim için gözyaşı döktüğünü gördüm zamanla ona tamamıyla bağlandım sorunlar dahada çogaldı ailesi beni istemedi ona ragmen benim yanımda oldu çok seviyorum ondan başkasını gözüm görmüyor sadeece hayatımda o olsun onun olayım istiyorum ayrıldık kıskançlıklar,sorunlar bunalttı onu :( 1 senedr ayrıyız şuan ark.ama o nişanlı old.söylüo hala unutamıyorum onu onunla konusmak bile bana yetiyor çok özlüyorum çok seviyorum her gece gözyaşı dökmekten bıktım sabır diyorum bekliyorum ama dönmüyor dönmücekte biliyorum nasıl yapıcamı bilemiyorum ne olur yardımcı olun bana lütfen..

   Yanıtla

  • Umutsuz.

   Ben 7 senedır tanıgıdım her zaman bı seyler hıssettıgım bı erkekle son zamalarda cok konusmaya baslamıstım.7 sene ıcınde bir türlü cıkmadık. O istedi ben istemedım ben istedim o istemedi bla bla.. Böyle gitti. Sonra benı istediğine inandım ve yakıslastım. Şimdi kacıyo. Gerçi kovalamıyorum onun acısından bakarsak ben de ona adım atmıyorum ama o bi erkek olarak kaçıyo pozisyonunda. yanı elde ettı sıkıldı da dıyebılırız buna. Ne yapmam gerekıyo hıc bılmıyorum. Aşık degılım ama evet zaafım var bunu ınkar edemem. Aramıyorum mesaj atmıyorum face de msn de yazmıyorum ama napıcagımı da bılmıyorum . yazarsa nasıl bı tutumum olmalı bunu da bılmıyorum..

   Yanıtla

  • mhml

   ben bi öğretmeni seviyorum.

   saçma gelebilir..evet,öğretmenimi seviyorum.6 sınıftan beri seviyodum.bu yaşta aşk olmaz diyebilirsiniz,bencede olmaz.belkide sevgidir benim ona duydugum..

   her neyse o kadar çok ağladım ki..onu düşündüm,ağladım..7 sınıfta yani şuan çoğu kişi biliyor.bugün nöbetçiydim.

   m. yardımcısının odasında bi işim vardı ama müdür yardımcısı yoktu ruhen hasta birisi vardı yanımda.daha sonra o geldi

   ben o çocuğa sevgilisi var mı diye sor demiştim sordu...

   boşver falan dedi.bu ne demek oluyor?sevgilisi var.çıktım odadan ağlamaya  başladım.sonra gözlerimi falan sildim.ama hala yaşlar vardı.ardından odadan o çıktı bana baktı hemen gitti.sonra tiyatro kursuna giderken,yine onu gördüm.yüzünde bi mutluluk vardı.

   tiyatro odasına girer girmez,çantayı fırlatıp ağlamaya başladım.arkadaşlarım ne oldu falan diyolardı.her neyse tiyatro kursuna kalmadım.şimdi bunları yazıyorum.normalde çok işahlı birisi olmama rağmen,şimdi oturmuş klavyenin sesini,ve kalp atışlarımı dinliyorum.hiçbir şey yiyemiyorum..onu unutmalıyım..unutmalıyım.lütfen yardım edin

   Yanıtla

  • Büşra

   benim aşkım 1 yıl kadar önce başladı aslanda onun hiç aklnda yoktm konustk konustk aylar snra çıkmaya bşladk inanasm gelmioduu snra gzl gidiodu ailemi ikna etmştm onların otrdugu yere taşndk ztn ailem istiodu. taşndk akşmları gezerdk bluşrduk çok gzldi ama ilşkide hep bn fedakrlk ypardm hep alttn alrdm . aynı okuldaydk o sınva hazrlandığı için çok görüşemiyrdk ama bnde hiç üstelemzdm hep ynında oldm destek oldm hiç engel olmadm ona. snra bigün skldm artık ddi herzmn sennlemi konuşmk zorndaym ddi. 5 ay sevgili olmştuk sadece bn çok mtluydm o sklmş da ayrılmk istiyrmş. bitirdi bu istemediğini syledi hep onu gryrdm okulda fln msj atyrdum sürekli git istemiorm artık diyrdu. ayrılıgımz 10 gün olmamştı tam 3 kızla konustugunu ögrendm bi kızda bnm uzaktan arkadasmdı bzm okuldan. kız bnm drumu ögrenince istemediğini söyledi oda tamam demş. işte 25 gn oldu bn kbullenemiorm. nasl bitiricm o gnleri unutucm onsz gelecek istemiorm . o ise bnm yüzümü grmk istemio. sadece çok sevp değer verdiğin için en çok üzülen sen olursn. ama karar aldm daha kçk dşmücm ölsemde tek kelime yazmcm. anlarsada degerimi çok geç olurr artık. bni bu kdr üzdkten snraa :(

   Yanıtla

  • Aşksız Prenses

   Yaklaşık 3 senedir birine hayatımı adamışcasına aşığım.Ve bana yapmış olduklarına rağmen ondan vazgeçemiyorum.Şuan bir sevgilisi var ama bana beni sevdiğini söylüyo.Ben o her ne isterse yapıyorum.Çoğu zaman öfkemden dolayı onunla bi daha konuşmucam dediğim halde yine dayanamıyorum ve konuşuyorum.Ona Aşık olduğumada adım gibi eminim.Biz diye bişey olmayacağınıda biliyorum ama ondan bi türlü vazgeçemiyorum.Hergün ağlamaktan,kendime bağırıp çağırmaktan çok sıkıldım.Bu Aşk beni sonunda ölüme sürükleyecek..

   Yanıtla

  • mutsuzz

   arkadasım soyle göz gezdirdim yarısından basladım okumaya ama anladım durumu bes senelik bir beranerlikse yanlıs anlamadıysam kolay kolay bitmez bitti desede sen de umursamaz davran arkadas kalalım muhabeti yap baska caren yok bu sefer seni umursamaz görunce sna dönecek inş olur


   @ misaftsir:
   tsk ederim ama bazen yolun sonuna geldigini göruyorsun sanki sekiz sene savastım artık savasmak istemiyorum onu istiyim istemedigimide bilmiyorum ama seviyorum hayatımda hep var olsun istiyorum nedense acıkcası içinden cıkamıyorum

   Yanıtla

  • alpp

   @ esra: merhabalar ben 20 gün önce biriyle tanıştım ilk gördüğümde ben birşeyler hissedemedim fakat kız arkadaşım beni beğenmişti sonra bizi tanıştıran kişi telefonlarımızı verdi telefonlaştık ertesi gün akşam yemeğe çıktık ve ilk buluşmada sanki yıllardır tanışan sevgililer gibi el ele göz göze sarmaş dolaş olduk çok iyi anlaşıyoruz 20 günde 8 kere buluşup sinemaya yemek yemeye gidiyoruz sohbet ediyoruz o kadar uyumluyuz anlayışlıyız artık evlilikten bahseder olduk ben im yaşım 32 onun yaşı 25 ve ablasıyla tanıştırdı beni ne olduysa ondan sonra oldu ablası ukala kendini beğenmiş bir tip ve ablası annesinide örgütleyerek bizi ayırdı ve bu mesaj attı ben bitmeisni istemiyorum seni tanımak istiyorum dedi yine buluştuk gezdik en son buluşmamızda soğuk geçti ve mesaj attı eve gidince yaş farkı ve fikirlerimiz uymuyor olmucak bu iş diye bende çok şaşırdım nasıl iştir anlamadım gitti

   Yanıtla

  • acımasız aşk

   bende aşık oldum belki doğru bir aşk değil ama oldum işte elimde olmayan duygulara kapıldım

   sonu olmayan bir aşk bu

   sevdiğim insan evli

   ben eşimden ayrıyım ondan beklentim sadece beni sevmesi oldu o bunu bile yapamdı öncleri çok sevdiğini söyleyen inanılmaz değer veren insan gitti

   ilgisiz umursamayan biri geldi çok canım acıdı yandı

   neden diye sorduğumda yok bişi ben seni çok seviyorum diyor hala ama ben onu günlerce aramasam oda aramaz hatta çok zaman tlf cvp bile vermiyor nasıl bir sevgi ya

   onunkisi

   kurtulamıyorum onun etkisinden ah bir unuta bilsem bir unuta bilsem

    

   Yanıtla

  • misafir

   @ mutsuzz:
   @ mutsuzz: sana bir önerim olacak .. benimde sana benzer bir hikayem vardı.. sakın unutturma kendini sevdiğini kazanmak istiyosan eger savaş aklından cıkma hani bazen hoslanmadgın seyler olur senin iyiliğin için yapılan .. sende bunları deneyeceksin ilişkin için fedakarlıklar vereceksin sekiz seneyi çöpe atma diyorum kolay gelsin..

   Yanıtla

  • dilara

   bende yeni biriyle başladım ama pek ona güvenemiyorum neden

   Yanıtla

  • mutsuzz
   slm öncelikle yazılanları okuyunca hepsinde ayrı ayrı parcalar buldum kendimde bende sekiz yıldır beraber oldugum erkek arkadasımı unutamıyorum cogu zamanla  ayrıllıkla gecti ama hep bitti diyip tekrar defalarca barıstık ayrıldık hep bu öyle surdu gecti yeri geldi aylarca görusmedik baska hayatlar sectik ama olmadı gene basaramadık ve defalarca tam sözlenecekken kavgalarımız kıskanclıkları ayırdı bizi biraz bencildi aslında bana göre en son evlenme kararı aldık ama gene kıskanclık edip ayrıldık ve iki haftadır aramıyor ben durmadan arıyorum o bana beni arama diyor tam seni unutmaya baslarken hatırlatma kendini bana dedi cok zoruma gidiyor bu sözleri eskiden ben bu sözleri derdim ona ben aramazdım simdi o yapıyor bana artık belkide eskisi gibi sevmmiyor onu hiç bukadar dayanıklı görmemiştim kararlı geldi bana beni unutmaya karar vermiş gibi ama ben yapamıyorum onsuz bazen kendime cok kızıyorum cok mutsuz oluyorum bu mutsuzluktan kurtulamıyorum işe gitmek istemiyorum kimseyle konusmak görusmek istemiyorum yanlızda kalmak istemiyorum ama bir bakıyorum yanlız buluyorum kendimi kalabalıga karısıyorum bugunlerde yanlız kalmamak için ama okadar kalabalık içindeyken cok yanlız ve mutsuzum yenemiyorum kendimi ne yazıkkı artık  ne yapacagımı bilmiyorum onunlayken mutsuzum onsuzda diliyorum inş herkez aradıgı mutlulugu hakkettigi degeri bulursnuz herkeze gecmiş olsun bu ask hastalıgında kurtulma dilegiyle ......

   Yanıtla

  • butterflyy Kayıtlı Üye Yorum: 2
   selamlar benim 2.5 yillik bi iliskim var ama cok zorlu bi iliski ailem istemiyo ama ben istiyorum o da istiyo ama zora gelemiyo onun yasi 29 ben ise 23. sonunu gormedigi icin bitirmek istiyo oyalandigini hissediyo. bana bugun sanki boguluyorum kafesteymisim gibi hissediyorum dedi :( ama ben bitirmek istemedigim iicn devam ediyo :( cok seviyorum diyo bende cok istiyorum ama nereye kadar beklicem diyo:( ben bekle bigun nasil olsa ailem ben vazgecmeyince isticek diyorum ama beklemek istemyo napmam gerek birakamyorum onu lutfen yardim edin oda ayrilmak istemiyo aslinda sadece sonunu goremiyorum diyo ve bunun icinde bitirmek istyo:(

   Yanıtla

  • Butt
   Selamlar 2.5 senedir cikiyoruz ama zorlu bi iliski bizim taraf istemiyo ama ben istiyorum cok istiyorum ama o da seviyo beni ama zora gelemiyo fazla ben 23 yasindayim o ise 29. ben bekleyelim diyorum annemlerin gonlu olana kadar gunun birinde olacak nasil olsa. o yasim artik 29 diyo evlenmem gerek diyo ve beklemek istemiyo ayrilmak istiyo ama ben ayrilmayi dusunmedigim icin birakkmadigim icin onu ayrilmiyo. Bana bugun kendimi sanki kafeste hissetmis gibi hissediyorum boguluyorum diyo :( ama cok seviyorum seni diyo sonu yok gibi diyo  ben birakamiyorum napmam lazim cok aci cekiyorum:(

   Yanıtla

  • Emrecan
   6 . Sınıfın Başları İdi  5 Sınıfta 6 a AttLamıştık O Yaz Nasılda Geçmiş idi . 6 .Sınıf İdik Artık ÖnLükten Kurtulmuş GömLek Kravat Yani Abi Olmuş idik. Her Öğrenncinin Nasıl Geçiyorsa GünLeri Benimde Öle Geçiyordur İlk yarı bitmiş 2. yarının başları idi  Sınıfta Arkdaşlarıla Koştururken M.yardımcımız Sınıfınıza Yeni Biri Kattıldı dedi ve Hayatıım Başlamış idi. Bu Benim Hayattımın Aşkımı İdi Yada Ölenekadar Birlikte olacağım Aşkkım Mı İdi. GünLer ZamanLar geçiyordu Okadar Güzeldiki Her yere Işık Saçıyordu Bunun Etkisi İle Etrafındki ErkekLeri BüyüLüyordur. TekLifler Ard Ardına GeLiyordu Artık EtraftakiLer Benide Kullanmaya Başladılar Ama Kabull Etmıyrdu Hiç Kimse Bi gün Gene Birinin Adını Taşıyacaktım. Ki O Anda İçimden mi BiLinmezz Peki Benle Çıkarmısın dedim İçimden ne yaptn Emre Sen Hemen ToparLamaya Çalıştım ve ToparLadım. Gene GünLer Çocuksu Şeyler Le geçti 7. Sınıf Olmuştuk Artık Azcık Dağa Büyümüş idik , Yeni Hocamız Yeni Yer Planı yapyordu Beni O Kızın Yanına Ottrmuş İdi. İsyan Ediyordum Hoca Neden Ottrdun Hocam Yanında Diyee Bilmıyrdum ki Hayattımın Kadını Yanımda Otracaktı İlk Adımdı Ben Çekiniyordum Yanında Otrmaktan Bişe Olup O Na Doğru Dönüp O ParLayan GözLerinin İçine Bakıp Kafamı Hemen Çeviriyordum İçim Eriyordu . Bititiyordum Adeta Her Dkk ka Yanında Oldukça KaLbim Kalbine Zincir Atttım Bağlıyrdu Kendinee Okadar benmzemiştimkii Beni Kabul Etmez Onlarda Kişi Ellyle İttii Ben Kimim  Be Diyordum,, Okul Herkezin Kaçmak Gitmemk İstedeği Biyerdi Bnm İse Yüzmümn Gülmsedği Mutlu Oldğum Yerdi  ,Dışarda İse Ellimde Telefon Etkinde Bir Parça Çalıyor İdi,, Böle Devam Ediyordu ,, Bi Gün TopLadım Kendimi Gittim Açııldım UtançLa,, Tabiki Bende Kabul Edilmmemiştim Hayattımn Acı GünLeri O Anda BaşLamış Tı Artık Yanında Otrmuyrdum Ben Nabıcaktım Pekiii AbLamm Canım AbLamm Yanınaa Gittim Abla Sevdiğim Bir İnsan War Dedim Açıldım Olmadı Dedim abLaa AbLama SarıLLdımm AğLadım AğLadım Artık Dert Ortağım AbLam İdi Türlü Türlü TEKLF LER EdiyorduM Yanındaydım Sülk Gibiydim Okadar Düşmüştüm ki Tüm OKUL Beni BiLİYOR İdi ! Olsun Pişman Değilmm YıLmadım YıLmadım Hep Yanında Oldum Yanında Olmak İsteyenLer Le Hep Kavga Ettim . Artık 1,5 Yıl Geçmiştii AğlamaLarım ÜzlmeLerime Diyordum ki OğLum Çabaladın İşşteee ÇabaLadınnn Diyordumm Unut Artık Diyordum . Herkezin Dediği Gibi Dalga Geçıyolar Dıı  Alışmıştım. DuyguLarımda Benlemi Dalga geçıyordu Anlayamadım DuyguLarım La Seviyordum Onlarda Seviyordu Onlar Neden Vazgeçtiki Diyordum Biliyordum SaçmaLıyrdum Acıdan Olsa Gerek Hadii Dedim DeneyeLim Unutmay ııı O Herşeyi Göze Aldıığmm Herşeyi Yakabileceğim İnsanı Unutmakmı İstiyordum Sizce unuta BiLirmiydim ? Hayır Unutmuşşş Gibi Yaptım Ama O Kalp o duyguLar waryaa Ben Onu Her gördğümde beni Titretenn Beni Benden Alıp Götren Gene OnLardıı ,, Gene Sade Hayattıma Dönuyordum Acaba Unutuyormuydum ?  Bir Günn KonşaLım Dedik İnglzce DersLiğinde Konuşuyrduk ,, TekLifimi Kabul Eder Gibi Olduu ,, Evet lafını Duymuş gibydim Hayır Lardan SOnra Bi Acayıp gelıyrdu Evet Lafıı ,, Şok Oldum KulakLarım Bana 1,5 yılın Emeğini mi FısLdamıştı ? Bilmem . 1 Hafta Böle Geçti Çıkıyordukkkk Sonra  Hanyy Tek Ben Sevmeye Alışmışım ya Gereksiz DuyguLarla Ondan Ayrıldım Sizce Doğrumu Yaptımm,, Bukadar BekLediğim SevgiLimi BırakmamLıydım DeğiLmii,, Boşluk İçndeydim Çünki ŞaşKındımm ,, Hayatım Da Bir Kardeşim Wardıı Furka'ım  Yedğimiz İçtimiğimiz Bir İdi Diyordukii Bana Kanka Kız Seviyor Senii Çık Bee Yüzünü Büzerekk Diyordu . Rolari Mi değişmiştik BiLemedim ,, Ya Aman of La Geçiyordu,, GünLer Her Öğrenci Gibi Sınftan Kaçtık YakınLardaki SuLuk Ortama Dereye Gittikk  Herşey Normaldii Orada 2 Kardeşimi Kaybettimm Nasıl Olur Dİyordum Nasıl Nasılll Diyordum Hayattım Kaymış Tı Çaresiz Dimmm,,,,, Acıımm Wardıı Pskolojim Bozlmuştu Aillemm Arkadma İdi Tatile Ws Ws Yoluyordu Yaşamak İstemıyordum,,, Sıkılıyordum Bunalıp Bunalıp Ağlıyordum ,, Artık  8. Den 9 Oluyrduk Lise BaşLamıştım Kafam Bozuk Şekldee Bozuk Tım Tek CümLe Umrsamıyordum Hiç birŞeyiii,, Birgünn Arkadaşşımm O Kızı AyarLıyımı Dedi İyi Peki Dedim İlk Adımı Attımm ,,, Facede Konşmaya BaŞLamıştık ,, Uzun Aradan Sonra Acayıp Ime Gidiyordu Ama O Sıkldım Hayatt Güzel Hal Almaya BaşLadıı ,, Ona Isınıyordummm Ve Isınmıştık Her SevgiLi gibi Her dkk kamızz Her annımı Paylaşıyoduk Sms Atıyorduk ,, Vee Şuan Buradayım BunLarı Yazıyorm 11:10:2011 MutLuyum Onu Çok Seviyorum Hayatta Yeni Tutunmuştum Adeta Yeniden Doğmuştum İleri Dönk Planlar Yapıyordum Yaşamak İstemeyn Adamm ,,Yaşama Ttutunp Hayattımı Çizmek Ve Sevdiğim Kadını Yanıma ALmak İstiyordumm, Ben MuTluyum Ardaşlar Kötümser Adam YoK Artıkk Yeni Den Doğdumm MutLuyum ,,, Çok AcıLar Çektimm Çok AcıLar Ama Allahımm Bizi Bir Araya Gettrdi Ben Onu Hiç Bırakmak İstemıyorm MutLuyum MutLu Eden bir Kadınım War ,,, Hala Aşık Olan Ama Pes EdenLer SizLere SesLeniyorum Sizce MutLu Olmaya Değmezmii Bence Değer ,,,, Ben Aşkı Tadmaya Devam Edeceğimm  Ve O Aşk La Öleceğimm ..  11 Ekkim De Bunları Yazdım Sosyal Paylaşım Sitesinde Ona Hitaben Benmki Böyle Başlamıştı ki . 3 Hafta Önce Bayram Tatilin deyken Bana Msj Attı Kendini Haızrla Pazar Günü Konşacağız Hemen Anladım Ayrılcağını Korktum. Ne Oldu Filan deren Önemli değil. Filan dedi Sosyalpaylaşm Sitesinde Açık Gördm Ve Neden böyle bişe dedini Sordum ki Bahanaleri Öne Sürüp Benden Ayrıldı Birsürü Hakaret Ws Ws Geçi Aramızdaaa Ben Onu Çok Seviyorum. En Son Ona Bu Msj Attımm .. ‎**** Sadece Yanımda ol Kocaman Sarıl Bana Bu Bana İyi Gelir Seni Sevmesem Değer Vermesem Buralarda Olmazdık Haklısın *.5 Yıl Bekledim Sende *.5 Yıl Bekledin Benim İçin Hayeldin Gerçek Oldu. Lütfen O Kalp Benmdi Herzaman Yerim Var Orada Hissettm İçin Dyrum Kuçuk Parazitlere Bse Dyemicem!! Heleki a*** Konusuna !Bana Bi Gülüşün Yeter Aşk Fedakarlık İster .Sen Olmadğın Zaman Yanımda Ben Uslandım Aşkı Sevgiyi Tanıdım Kırılmaya Gelemeyen Heceler Olduğuna Bana Sana Geçmişe Gelceğe Tutunalım Bana Senz Bi Hayat Yok Sevdiğim.

   Ben Uslandım Seni Kocaman Seven Biri Var Karşında. Zaman Değiştrmesn Bizi. Ben Seni Çok Seviyorm Hep Kolayı Seçer İnsan Oğlu HADİ VER Elini.!.                    
   Dedim Tükürdüğümü Yalamıyorum Dedi Ve Ben Maf Olmuş Durumdayım Yorumları Okudum Herkez Aynı Şeyi Söyluyor.. Ne Yapmam Lazım Ben Onla Nikah Masasında Evet Demek İstiyorm.. ben Onu Çok Seviyorm Ama Kız Benden Soğumuş Ve Ayrılmak İçin Bahanlere Baş Vurdu Kırcı Olayrlar Olunca Onları Önüme Attı Geçenlerede Canıma Kıyıcaktım. Olmadı Ama Hiiseettim.. Anneme Döndüm Biz Allaha Nasıl Can Vericez Dedim. Ben Onu Geri İstiyor O Kalp Bana Ait Bana YArdımcı Olurmusunuz. ? 

   Yanıtla

  • club
   kusuruma bakmayin bén nisanlimla tartisdim  ve yaklasik 9 gun olacak ben dedim bitsin sonra o dedi bitsin oyle kaldik kendisi bana dedi kusura bakma cok doluydum sinirimi senden aldim   ama yaklasik 8 gundur aramiyo bende gurur yapiyom aramiyom oda aramiyo yanliz biz birbirirzimizien son uc ay once gorduk canli cunku ben ondan 500 km uzakta yasiyom bunun da etkisi varb iliyorum   ama kendi kendime diyyorurum acaba beni sevmyiormu  yoksa oda benim gibi gurumu yapiyo  onu cok seviyom ama elimde degil aramak istiyom sonra diyom kendi kendime o arasin   acaba  hayatinda birimi var aklima her sey geliyor   bana goruslerinizi yassaniz sevinirim   danke

   Yanıtla

  • HUZUR@ Kayıtlı Üye Yorum: 2
   @ Ada Sevil SARI:merhaba tahmin ettiğiniz  gibi bende bu kabilenin bir parçasıyım...iyiki bu siteyi bulmuşum diye düşündüm herkesin yazılarını okuduğumda hepsinde kendimden bir parça buldum ve ne yalan söyliyim sevindim,
       2 yıl çok güzel yaşadık ve gerçekten çok mutlu olduk ve yemin ederim gözlerimizden ne demek istediğimizi anladık fakat annesi OLMAZ dedi ve annesine yenik düştük tam 1,5 sene ayrı kaldık hep haberleri geldi hayatına 3 bayan girdi  annesi kızlar buldu,herbir haber yüreğime hançer oldu.1,77 boyum var ve ben 3 ay gibi bir sürede tammm 49 kiloya düştüm,işimden oldum hayatım bitti diye düşündüm hergün ağladım ve artık gün içinde sadece  su içer oldum kaslarım eridi çünkü artık vücumdaki protein bitmişti ve kaslarım eridi.sonra yavaş yavaş kendimi toplamaya başladım ve yemin ederim birgün canımın acımadığını hissettim artık canım acımıyordu heran içimdeydi kalbimdeydi,yüzü gözümün önündeydi ama canım acımıyordu.iş buldum ve onun yaşadığı şehre gönderildim,yine canım acımadı alışmıştım...yürüdüğümüz yollar,bana bakıp sen benim canımsın dediği heryer aynıydı ama o yoktu ve ben iyiydim veeeeeeeeeeeeee birgün karşıdan karşıya geçerken arabası ile yanımdan geçti caddede donup kaldım hareket edemedim,sadece arkasından baktım ve aynadan beni gördü arabasını çekti yola geldi,burda yaşadığımı söyledim eeeeeeee tabi salak gibi aptal gibi yeniden başladık ilkbaşlarda gayet  güçlüydüm hop arkadaş sen benim canımı acıtamazssın diyebiliyordum ama sonra yavaş yavaş herşey yine nüksetti.annen ne olacak dedim?benim kararlarıma saygı duyacak dedi,bu laf bile kalbimi yerinden çıkardı. tam 6 ay sonra hopppp aynı şeyler yuhhhhhhhhh...evet eskisi gibi canım yanmıyor ama başka biride olmuyor 10 gün geçiyor sensiz olmuyor diyor sonra yine yok,ben yeter artık diyorum yada nedennnn diyorumm bizim sonumuz yok diyor ama sonra mutluluk sensin,sen herşeysin huzursun diyor.daha dün konuştuk ama nafile ...gözleri çok seviyorum diyor annesi yokken hemen yanımda ama anne gelince herşey bitiyor tabi bende ve geçkaldığım hayatım..sizlere içimi dökmek enazından bir kısmını paylaşmak bile gerçekten çok iyi geldi bana.son sözüm arkadaşlar..HEPİMİZ GERÇEKTEN SEVEN HERKES  SEVDİĞİNE KAVUŞSUN VE BİR MUCİZE İLE ÇOK AMA ÇOK MUTLU OLSUN,DİLERİM ALLAHTAN SEVDİKLERİMİZ BİZİM OLSUN...HOŞÇAKALIN...

   Yanıtla

  • adını sen koy
   nedirki aşk tarifi yok? nasıl canım acıyosa uyuyamıyosam oda bın beterı olsun olsun neler konustuk ne yasıyorum kultulmanın yolunu bulamıyorum cok zor durumdayım canım acıyo hıc acımadıgı kadr fazla gunduzlerı bı sekılde gıdıyoo ya gecelerı olmuyorum gucumu kaybedıyorum yenılıyorumm kendıme bana aslında acı veren buu yenılgıı neden oluyo buu neden unutamıyorumm cezamı cekemeyen düşünemeyen bır ınsanım yanarımm bole ınsan olduguma

   Yanıtla

  • başak
   arkadaşlar , psikolog,dışarıdan yardımlar hepsi bi yerden sonra devreye giriyo.önemli olan ondan öncesi .sonuçta ayrıldığın gibi bi psikologtan yardım almıyosun.alsan nolucakki onunla geçirmiş olduğun o kadar çok şey oluyoki nerreye gitsen karşına çıkıyo.Mesela onunla luneparka gitmişsindir.sonra ayrıldın.sonra tekrar arkadaşlarınla luneparka eğlenmeye gidiceksin kafanı dağıtacaksın falan...o anılar yin etam karşında duracak.onunla senn özel bir şarkınız var.ayrıldıktan sonra bi yere gidiceksin minübüse bindin ve o şarkı çalmaya başladı.yani anlatmak istediğim psikologtanda yardım alsanız işe yaramıyo.şöyle yarar ruhsal açıdan rahatlarsın AMA ANILAR SENNLE BİRLİKTE ...

   Yanıtla

  • MÜGE
   @Ada en doğrusunu yapmışsın.. Kendi kendine de sonuca ulaşırsın evet ama çok daha uzun sürer daha çok ağlarsın.. Ben de psikologla konuştum terapi almam gerektiğini söyledi.. Gerçi ben terapi almak yerine fal bakıp duruyorum ama :) Yanlış yaptığımında farkındayım işte.. Mutluluklarım hep yalandan.. "Ne vakit bir yaşamak düşünsem sus deyip adıyla başlıyorum.."

   Yanıtla

  • Ada Sevil SARI
   numaramı da değiştirdim.. Facedende engelledim cartu curtu herşeyi yaptım ve farkettim ki bi yere kadar.. kendimi kandırıp bi yere kadar motive ediyorum sonra bi şekilde batıyorum yine ve bi psikologdan randevu aldım.. ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum

   Yanıtla

  • dd1905
   @ ESSNM: ' ESSNM 'öyle güzel şeyler yazmış ki resmen ne kadar doğru ya dedim okurken . . İnsan oğlu böyle işte,böyleyiz.. Ağlayın acınızı yaşayın ama sakın onu unutamam onsuz yaşayamam demeyin.Bilin ki eğer böyle birşey geliyorsa başınıza tıpkı bir kaza yaptığınızda,başınıza bir şey geldiğinde bunda da bir hayır var dediğiniz gibi bu insan beni terketti ama belki hiç mutlu olamıcaktım Allah bilir demelisiniz. Benimde 1,5 senelik bir ilişkim vardı.Uzun süren bir ilişkimden ayrıldıktan sonra tanıştık.En başlarında deli gibi sevmiyordum sadece hoşlanıyordum.2-3 ay geçmişti,ben bir hata yaptım ve eski sevgilimle görüştüm.Bu yazıyı okuduktan sonra sen haketmişsin bunu diyenler olabilir içinizde.Ama her insanın duygu karmaşasının olduğu zamanlar olabilir.Belkide bu tarz konu başlıklarında bu yüzden bağırıyorlar bas bas ''çivi çiviyi sökmez'' diye.Belkide bir ilişkiyi bitirip başka bir ilişkiye başlamak bu yüzden sakıncalı.Uzatmayayım,kendisi beni gördü ve ayrıldık.Beddualar,ağır hakaretler . . Ama o günden sonra eski erkek arkadaşımla hiç görüşmedim.Bu olayın üstünden 3 ay geçtikten sonra mesaj attım ve yanıt geldi.Biz nasıl olduysa yeniden başladık.Ama böyle gider miydi?Kıskançlıklar kısıtlamalar arkadaşlarımla görüştürmemeler . . hepsini birden bire sanki elinde tuttuğu bir ipmiş gibi kendine göre çekiyordu.böyle böyle 7 8 ay geçti.Ve ben 3 4 gün önce sevgilim tarafından terkedildim.Çok yeni bu yorumları okurken bile gözlerim doluyor.Biliyorum bir daha hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.Her birşey de onu hatırlıcam.Ama karşısında onca kez yalvarırcasına pişmanlığımı dile getirmişken,evet herşeyi hallettik oda beni çok seviyor bende onu çok seviyorum derken.Birbirimize yeminler ederken nasıl oluyorduda böyle bir anda bitiveriyor. Sadece soruyorum isyan etmiyorum.Son bir kez görüşmek bile istemedi,bunları diyebilmesi için bir başkasının olması gerek diye düşündüm ama hayır kimse yok bitti bana yaptığını unutamıyorum dedi ve bıraktı. İnsan ardına dönüp baktığında çok koyuyor be . boğazım düğümleniyor bu yazıları yazarken herkesin bir derdi var herkes kendinden birşeyler buluyor bu yazılanlarda.Onu yapın bunu yapın olmuyor ya olmuyor beyin mantıksızlaşıyor. Tek yaptığım Allah'a şükretmek ve sabır dilemek . . Onu hala çok seviyorum,sevmeyede devam edicem. .

   Yanıtla

  • MÜGE
   @ MÜGE: Kendime kızıyorum bunları düşününce.. Yok ölmekti yok hayatım bitti bilmem ne.. Bu canı bana Allah verdi başka da hiç kimse alamaz.. Zaten iyi güzel hayırlı olsaydı bizim aşkımız hala birlikte olurduk.. O yüzden bu aşktan kendimi kurtarıp acilen yeni bir hayat kurmak derdindeyim.. Nedir bu ya böyle yaşamak mı olur.. Aşkının acısından öl bit üzül üzül üzül üstelik ne için daha çok üzülmek için :) Onunla hiç bir zaman tamamen mutlu bir haftamız ile olmadı ki.. Hep sorun hep kavga ağlama ölmeyi dileme.. Nedir bu yani.. Kendimi anlamıyorum.. elde edeceğim şey yine üzüntü yine acı neden onu istiyorum ki.. Off yaa.. Doğru dua etmek lazım.. Allahtan onunla olmayı değil hayırlı insanla mutlu olmayı diliyorum artık.. hatta Allah tan ona olan sevgimi yüreğimden almasını en azından azaltmasını diliyorum.. Hepinize de bu duayı tavsiye ederim.. Sevmek vazgeçmeyi de bilmektir..

   Yanıtla

  • ESSNM
   @ gariban: SANA YORUM YAZAN KISI SEVMEK NEDIR AĞLAYA AĞLAYA SİNDİRE SİNDİRE BU HAYATI 21 YASINDA ÖĞRENEN BI KISI YAZZIYOR BENDEN YASIN BUYUK AMA DINLE KARSINDAKININ DEGERI YOKMUS AMA DEGER VERMSIN KARSINDAKI SEVGI NEDIR BILMEMIS AMA SEN ONU SEVMISIN SEN AĞLASANDA ÜZÜLSENDE FAYDASI YOK YAPAN KENDINE YAPAR SENDE KENDINE YAPMISIN HAYATIN KARARMIS HAYIR KARARMADI HERSEYIN BI ÇARESI VARDIR SENI BOYLE KABUL EDECEK ÇOK INSAN ÇIKAR YETERKI AKILLI OL HAYATA OYLE BI SARILKI SANA IMRENIP PESINDEN KOSSUNLAR BURDAN HERKEZE SESLENIYORUM SENINLE HAYATINI PAYLASACAK BI ERKEK SENINLE BISEYLER YAŞAMAZ.YASAYANDA SENI ALMAZ EGER SENINLE BISEYLER YASAYIP SONRADA SENI SEVIYORUM DIYOSA O HIKAYEDIR. ERKEK HELALINI EL SÜRMEDEN ALIR.SEVGISINI KIRLETMEZ. ARKADASIM SEN BOYLE BI SEVGI YASADIGINA GORE IYI BI INSANSIN AYNAYA BAK KENDINE HAKETTIGIN DEGERI KENDINE VER BASKALARINA DEGIL BASTA KENDINI SEV KARSINDAKINI DEGIL NE OLURSA OLSUN HEP KENDINLE KALACAKSIN KARSINDAKI ELBET BI GUN GIDECEK BAĞLANMA KARSINDAKI HADI DIYELIMKI ÇOK SEVIYOSUN UGRUNA SAGILIGINI FEDA ETTIN AILENI KARSINA ALDIN HERSEYINI FEDA ETTIN BISEY KALMADI SAGLIGIN GITTI GERI GELMEZ NEFES MI VERECEK SANA? AILENI KARSINA ALDIN OYSA BU DUNYA YA GELMENE VESILE OLAN INSANLARA YAPTIN OYSA ONLAR SENI NE OLURSAN OL SENI KUCAKLICAK INSANLAR HERSEYINI FEDA ETTIN O KIM YA SIMDI HAYATINDA YOK YAŞAMIYON MU HAYIR YAŞIYOSUN KENDINE BAK SAGLIKLISIN SENI MUTLU EDECEK O KADAR INSAN VARKI KIYMETINI BIL SEN DERT GORMEMISIN YA KANSER OLSAYDIN BUNLARI OKURKEN ALLAH KORUSUN DIYOSUN EVET KORUSUN SÜKRET HASTA OLSAYDIN HIÇ BISEY DUSUNMEZDIN YEMEK YIYEBILDIGINE SUKRET NEFES ALDIGINA SUKRET ÖLÜMDEN SÖZ ETMİYORUM YAŞARKEN ÖLEYİM DIYE DUA EDEN INSANLAR VAR. SEVGIDEN ASKDAN KAVUSAMAMAKDAN DEGIL SAGLIGINDAN NEFES ALAMADIGINDAN KAN KUSTUGUNDAN DAHA NE HAYATLAR VAR IBRET AL KENDI KIYMETINI BIL ARTIK KENDINE YE SAYFA AÇ KENDINIDE CEVRENIDE MUTLU ET RABBINE ISYAN ETME

   Yanıtla

  • Ergül
   benım bi sözlüm var eskı sevgilisini bı kızla yakalamış 4 yıl bı bırlıktelığı olmuş onla ve bıtmış unuttum dıo .ama ben ınanmıyorumbuna çünkü facede paylaşımları hep sitem hep hüzünlü şarkı lar ..eğer unutsa bu şeylerı paylaşırmı sizce ..yüzüme 2 gülüyo sonra dalıp gidiyo. kavga yapıyoz tartışıyoz barışıyoz ben hep altan alıyom .unutması için elımden gelenı yaptım her şeyi yaptım yapamadığı şeylerı bıle yaptım bır ay mutlu oldu ama tekrar aynı moda döndü ..çok seviyorum iyibirisi ama yüzünün asık olduğunu görmek istem,iyorumm.. benden soğudunmu dıorum hayır dio seviyomusun çok seviyorum dıo bu hüzün nie diorum cevap veremıyo .benıde kaybetmekten korkuyo ama bır turlu kendıne gelemedı sizce ara veremmı lazım onla ayrılacağım ondan böyle olmaz yürümezx. ne yapmam lazım

   Yanıtla

  • selda
   aşık oldum. kimseyi sevmediğim kadar seviyorum onu.ama tek taraflı bir aşk bu.

   Yanıtla

  • adı lazım değil
   ben birisini çok sevdim onunla 9.5 ay boyunca çıktık we büyüyünce de böle olacağı için birbirimize söz werdik biz hep ayrılıp barışıyorduk ama son ayrılışımız çok saçma sapan bir neden yüzünden ben bitirdim. okullar açılıncaya dahi birbirimizi görmedik we okullar açıldığı zaman ben yine barışıcağımızı sanıyordum ama olmadı maalesef barışmadık bneim kardeşim kadar çok sevdiğim bir arkadaşım wardı yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi ama ne yazıkki onların çıktıklarını öğrendim we arkadaşım benim o çocuğu ne kadar çok sewdiğimi bildiği halde onunla çıktı we gelip dürüstçe bana söyledi ben de onu saygıyla karşıladım we küsmedim çünkü arkadaşımı da çok sewiyorum ama daha önce de sewerek çıktığım birisine de aynı şeyi yapıp onunla da çıkmıştı. bana 9.5 ay boyunca çıktığım çocuk için çok tipsiz ben hayatta onunla çıkmaam filan gibi şeyler söylüyordu we bnm önüm de de boynuna çıktığım çocuğun baş harfini boynuna takmış we bana gösteriyor du we halen beni çok sewdiğini söylüyor arkadaşım ben eski samimiyetimi koruyorum sizce doğrumu yapıyorum ama ir yandan da yüreğim akn ağlıyorr

   Yanıtla

  • Master Admin Yorum: 781 Forum Mesaj: 295
   @ doğu: Merhabalar Doğu bey. İçinizden geçen bu düşüncelerin bir kısmı kehanet, bir kısmı vesvese, bir kısmı nefsin ve şeytanın aldatmacası. Eğer İslam inancına mensupsanız bunların yanlış olduğunu bilip önüne geçmelisiniz. Allah Kainatın efendisi Hz. Muhammed (S.A.S) e bile gaipten bilgiler vermemiş ve gaibi açmamıştır. Gaib Allah'ındır. Haricindeki bütün bilgiler, tahmin yada aldatmacadan ibarettir. Oluyor olması hislerle alakalı olsa bile önüne geçmek huzurunuz için şarttır. Önüne geçmek için ise Allah'a sığınmanız ve her şeyin O'nun Kudretinde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Nefsinizi tanımakla yola çıkarsanız hayatınız değişir. . Aşk acısı çeken arkadaşların tek çaresi vardır yer yüzünde. Tecrübeyle sabittir. Tövbe etmek, her şeyden uzaklaşıp Yüce Yaratıcıya yakınlaşmak. Nefsinizi tanıyın ve Allah'a sığının. En büyük günahlarınızda bile size nefes veren karnınızı doyuran Yüce Allah'a hamd yerine bir vefasıza gönül kaptırıp acı çekmekten, utanın ve tövbe edin. Sizi kahreden bir ölümlüyü taparcasına sevip, size hayat veren Allah'ı unutmuş olmaktan Yine Allah'a sığının ve tövbe edin. O'nu çok merhametli bulacaksınız. 3 yıllık 5 yıllık aşk acısını 3-5 aylık samimi bir tövbe ve Allah'a gerçek bir kulluk siler atar. Yerine yepyeni bir hayat bağışlar. . Olmuyorsa zorlamayın. Bir ayette Yüce Allah" O dilemedikçe siz dileyemezsiniz" buyuruyor . Olmuyorsa olmasını istemiyordur. Eğer nasibiniz yoksa ve elinizden geleni yaptıysanız Yüce Allah bunun olmasını istemiyordur. Ömrünüzü bu uğurda verseniz yol alamazsınız -ki alamamışsınızdır da... . Aşk acısı çektiğiniz süre boyunca milyonlarca kez sevdiğiniz vefasızın adını andınız değil mi? İsmini duyunca kalbiniz yerinden çıktı değil mi? Size bir gün rızık verebildi mi yada nefes. Veremez. Ve nefes veren Yüce Allah'ı unutan ve bir ölümlüye tapan kulu Allah cezalandırır.

   Yanıtla

  • doğu
   ben sevgilim hakkında aklımdan saçma sapan düşünceler geçiriyorum..o geçirdiğim düşüncelerin %65'i oluyor..örnek:durduk yere aklıma bana şu sözü söylicek şu yerde şu zamanda derim o düşündüğüm şey olur..ve bu düşücelerimin bazıları olup bazıları olmaması benim ona benimle ayrılırmısın bana ilerde gelip başkasına aşık odum demesi gibi şeyler düşündüm ve ona her fırsatta bu soruları sordum bu yüzden bana güvenmiyosun diyerek ayrılmak istedi ve ayrıldık ve gerçektende feci bir şekilde canım yanıyor..öncelikle bu allahın cezası düşüncelerimin olması ne yüzden yani bu düşüncelerimin olmasının sebebi ne bunu anlatın sonrada aşık olduğum kızı tekrardan geri kazanmam için ne yapmam gerek onu anlatın lütfen :(

   Yanıtla

  • mutluluk doktoru
   @ mekselina: sevgili mekselina sağlıklı düşünebilen birisi olduğunu düşünüyorum ama bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu demektende kendimi alamıyorum. zor bir dönemden geçiyorsun ama duysal hayatında bir yol ayrımındasın.yapmanı önerebileceğim tek şey teklifini karşıya sunman.aldığın cevap seni mutlu edecekse DEVAM. ama aldığın cevap hayatının gidişatını değiştirmeyecekse Çelikten bir şarkı hediye etmek istiyorum sana '' sen yoluma ben yoluma ''... @ : dostum öncelikle halinden anlayan birisi olarak tecrübeyle öğrendiğim bir sözü söylemeliyim. bazen öğrenmek için yaşamak gerekiyor.bunu duymak seni rahatsız edebilir ama gerçek bu.”Üç kuruşluk birisine beş kuruşluk değer verirsen kalan iki kuruşla seni satar. hayat devam ediyor..söylediklerimin devamı istiyorsan ceevap yazmalısın.. @ gamze: sevgili gamze erkekler her ne kadar doğru iklimi,toprağı,nemi ve güneşi bulsada geç olgunlaşan meyveden bi farkları yok.işin kötüsü hamlığın farkında olmamaları. ne zaman ki seni, onsuz mutlu gördü o zaman da kendisinin sensiz mutlu olamayacağını öğrenecektir.işte o zaman ikinci şansı verip vermemek senin elinde olacaktır.. .. @ MÜGE: sevgili Müge aşkın tarifini yaz deseler senden uzun yazamazlar.birlikte olduğun her gün için bile birkaç sayfa yazabilirsin.Ama unuttuğun şey sen aşkı teoride yaşıyorsun. uygulama aşaması eksik.hani derler ya ”İki kişi buluşursa sevgi, buluşamazsa aşk olur”sizinkisi böyle bir aşk hikayesi.keşke evlenseydinizde yaşadıkların acı dolu sözlerle ifade etmeseydin.içine akıttığın göz yaşlarınının binde birini görmüş olsaydı o şanslı adam sana yaptıkları için vicdan azabından ölürdü.yapacağınız tek şey ikinizde birbirinize bir şans daha vermelisiniz ve o fırtınalı denizden ya paramparça olmuş şekilde ya da sapasağlam bir çift olarak çıkacaksınız.. @ gariban: sevgili gariban. o senin için ilkmiş. ama sen onun için ilk değilmişsin.sorunun temeli bu. o eşini unutamıyor sen de onu.ama sevmek demek katlanmak demek .eğer sensiz mutluysa sende onun mutluluğuyla mutlu olmalısın. bunlar senin duymak istemeyeceğin ve seni üzecek şeyler. gerçeklerden ne kadar hızlı kaçarsan kaç onalr senin gittiğin yere senden önce varacaklardı ve durup durup defalarca yüzleşmek zorunda kalacaksın. herkes bir daha sevemem diyor ama ikinci bir şansta daha da mutlu olabiliyor insan.sende mutlu olmayı hakediyosun..

   Yanıtla

  • seda
   benmde 3.5 yıl birlikte oldğm bi çocuk wardı we 3 qün önce herşy bitti artık beni sewmedğni söylüo nedeen sewenler hiç mutlu olmuo nefes alamıorum artık yaşamaktan bıktım :(:(

   Yanıtla

  • sevyeter
   Ona hastayım onu cok sevıyorum delı gibi 4 yıldır onu seviyorum ama içime kabalı olduğum için ona diyemiyorum...o bana naber dese dünyalar benim oluyor, bir sorun daha var onun yaşı benden büyük aramızda dört yaş var , aramızdakı diger bır fark o okuyor kim bilir belkide doktor olur ama ben okumuyorum öylesine lisede takılıyorum... bu aşkı bılen 2 yada 3 arkadaşım var bana bu iş olmaz diolar benımde artık ümidim yok boşa 4 yıl hayal kurdum bu aşka son vermek istiyorum.... ama onu untamıyorum lanet olsun unutamıyorum... onu nasıl unutabilirimki dört yılımı vermişim ama artık kendime güveniyorum onu untacam bu iş olmaz bunu anladım burdan herkese şunu derim eğer bir kız sevecekseniz .. onunla aynı sevıyede ınsan olun o sizin üst seviyedeyse üzülürsünüz,, canınız yanar, ama yok ben üzülmem dıosanız deneyın denemesi bedava hatta inanmassınız buraya bile onun adını yazmaya utanıyorum sırf onun kulağına gider ... die utanıyorum işte ne yapayım elimde diiil.....ama onu seviyorum..

   Yanıtla

  • selin
   ben birini sevdim o beni sevmiyo çünkü onun yanındayken ben başkasını seviyorum dedi o an sanki biri beni bıçakladı zannettim inşallah oda beni sever artık yaşamak çok koyo insana aşk unutulmaz"çağtay

   Yanıtla

  • özcan
   TAMAM HATIRALARI,RESİMLERİ,MÜZİKLERİ,VE SİZİN YAZDIGINIZ GİBİ HERŞEYİ SİL BAŞTAN YAPALIM UNUTMAK İÇİN . AMA BENİM BİR KIZIM VAR İKİ AYDAN BUYANA GÖREMEDİGİM ONUN AYRILIGINA NASIL DAYANAYIM BAZI SEVGİLER VARDIR ZOR ELDE EDİLİR ( HAK EDİLİR) BİR İNSAN DÜŞÜNÜN HEM UGRUNA ÖLECEK KADAR SEVİP ÖLDÜRECEK KADARDA NEFRET EDİLİRMİ BEN ÖYLE BİR DUYGUNUN İÇERİSİNDEYİM . ŞU AN EŞİMDEN HEM NEFRET EDİYORUM HEMDE ÇOK SEVİYORUM BANA YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ.BAŞBAKANLIK,AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANLIGI,EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜGÜ,SOSYAL HİZMETLER MÜD,SAVCILIK,KAYMAKAMLIK,VALİLİK,SAÇMA BİR KANUNDAN DOLAYI BANA YARDIM EDEMİYOR,ANNELER MELEKTE BABALAR KÖTÜMÜ HANGİ KANUN BABA NIN KIZINI GÖRMEK GİBİ EN DOGAL HAKKINI KISITLAYABİLİR, AMA BURASI TÜRKİYE KURUNUN YANINDA YAŞTA YANABİLİYOR ODA BANA DENK GELDİ .KADER DİYELİM İNSANLARIN BAŞINA GELMEZ DEDİGİ HER ŞEY GELEBİLİR.KISACA ATEŞ DÜŞTÜGÜ YERİ YAKAR............

   Yanıtla

  • monıka arda
   benım 1 senelık bır ılıskım vardı 1 hafta onxe bıttı sebeb bana babama soylememı ıstedı aslında solıycektım annem ve babam ayrı onca babamın yanına gıttım babam benı almaya termınale gelmedı sacma bılıorum ama gercekten gelmedı bende şok oldum haliyle sevgılım buna ınanmadı ozaman bıttı dedı onu okadar özluyorum kı onsuz hayat yok sankı bna arada bı msj atıo 2 gunde bır 'sevgılı yapmıssın hayırlı olsun ' dıo ama bole bıse yok tamamen kafasında kuruo onu aradım benden uzak dur hayatımı mahfetme ddı aslında haklı bnde olsam ınanmazdım cunku ona sureklı babama soylıyemm falan dıodum babama benı ıstemeye gelcekler dıyemezdım ve babamla karsılasamadım dıyemedım ya ben napcam sımdıı onu cok sevıyorummm ama bna bı umut bıle bırakmadııı cıldırcammmm

   Yanıtla

  • gariban
   ben cok kötü durumdayım.. nefes alamıyorum.. sevdiğim adam beni kandırdı gitti.. öyle ağır bir darbe aldım ki.. yaşayamıyorum.. ağlamaktan başım ağrıyor hergün.. saçlarım beyazladı.. bir yıl geçirdik birlikte .. sevdim.. kimseyi sevmediğim gibi.. benim dokunduğum tek insandı.. guzel sanardım önceden kendımı.. ben dinine bağlı bir ınsandım. sımdı dua bıle edemıyorum.. yanlıs yaptık ıkımızde bebegımı kaybettım.. istemedı o.. aldırdım.. benım ıcın tektı o.. hayatımda tanıdıgım tek erkektı.. ben unv. mezunu ınsanım o da oyleydı.. 33 yasında bense 28.. tanınmıs yerlerde calısıyorduk ıkımızde..yıne olacak dedı bana.. yuva kuracagız dedı.. sen herşeyin en iyisini hakediyorsun dedi.. uzun bi aradan sonra.. tam hersey yoluna gırecek derken.. iş değiştirdi.. yeni işi için yurtdısına gıdıyorum dedi.. 3 ay hemde. 3 ay sonra bana bir mesaj attı ve gelmeyeceğini yazdı.. ben bittim.. ama ögrendim ki eski işinden hiç ayrılmamış.. aslında hep turkiyedeymiş.. hayatım zehir şimdi.. buldum yeni telefonunu ve yeni evini..hergün onu arayıp söyluyorum içimdekileri..ben birsey yapmadm dıyor.. duzel artık diyor.. geçiçek diyor.. ben ölüyorum ama.. yaşayamııyorum.. yoruldum.. bıktım artık.. ağlıyorum yine..

   Yanıtla

  • GİZLİ
   @ MÜGE:senin işinde zormuş ama anlatayım YENİ HAT AL DİĞER HATTI AT ONU DÜŞÜNME GELECEĞE BAK.. UNUTMA GEÇMİŞİ UNUTMAZSAN BİR GELECEĞİN OLMAZ..

   Yanıtla

  • GİZLİ
   Ya ben bu sitede karşılsız aşk yaşıyorum ve bunu devam ettirmek istiyorum ama yolları yok acaba nerede bulabilirim ??..

   Yanıtla

  • MÜGE
   Paylaşmak belki iyi gelir diye.. 1999 da çıkmaya başladık.. Onu 1993 ten beri karşılıksız seviyordum.. Onunla birlikte olmak resmen efsaneydi.. Onu o kadar çok seviyordum ki.. Onun cebindeki mendil, saçındaki toz, ayağındaki çorap olsam hep yanında olsam yok olsam da onda tekrar doğsam.. Tek derdim buydu.. Bir hafta içinde evlenmeye karar verdik aramızda söz yüzüğü taktık :) O yüzükle parmağıma bildiğim tüm yeminleri taktım.. Cennetteydim sanki.. 2004 nişanlandık.. Nişan sabahı dahi göz yaşlarıyla uyandım.. Şimdi nedeni bile hatırlayamadığım saçma sapan kavgalar, delice kıskançlıklar.. Her bayram sabahı neşe içinde olur bizim ev annem poğaçalar yapar, babam namazdan gelir, çok güzeldir.. Ama ben onunla olduğum son bayramlarda her sabah acıyla uyandım.. Yürek acısı anlaşamıyorduk sürekli kavgalar.. Ben ünivesitede okuyorum o ilkokul mezunu.. İşte temel sorunumuz.. Ama onu o kadar çok seviyorum ve ona öylesine hayranım ki okuma yazma bilmese sorun değil benim için.. öylesine zekiydi ki.. Benden kat ve kat fazla.. 2005 1 Nisan.. Bitirme tezimi okulda unutmuşum :) O kadar önemli evraklar ki bitirme tezi yani.. sınıfta onunda tanıdığı bir arkadaşım görüp almış.. Bir gün sonra bana okulda verecek dosyayı.. Ki bunların hepsini sevdiğimde biliyor. Her dakikamın hesabını veriyorum zaten bilmemesi imkansız.. Okula gittim çocuk okulda yok.. Hastalanmış evdeymiş.. Okula yakın gel buradan al dedi.. Sevdiğime söyledim böyle böyle çocuğun evine uğrayıp dosyayı almam gerek dedim tamam dedi.. Gittim kapıya dosyayı aldım.. O sırada aradı ben kapıdayım dosyayı alıyorum şuan diyorum.. Yok ben o evin içine girmişim o duyduğu seslerden bunu anlamış yalan söylüyormuşum.. Yüzükleri attı.. Şoktayım.. İnanmıyorum.. Böyle bir şey olamaz.. O yüzükler atıldı.. Günlerce ağladım.. Defalarca aradı telefonu açamadım.. Korkuyorum.. Bitsin istiyorum aslında bir yandan.. yeni bir hayata başlamak istiyorum.. Neyse.. Bitti.. Ben intihar etmeye çalıştım tabii ki olmadı kurtardılar.. Psikyatri denetiminde kaldım.. 4-5 ayda kendime geldim.. hesapta.. Sonra tekrar aradı.. seviyorum seni, çok özledim dedi.. Ben ölüyorum zaten :).. tekrar başladık.. herkesten gizli.. Ailem hakkımı helal etmem dedi.. Ben yine vazgeçemedim.. Öyle çok seviyorum ki.. Ama dertler, kıskançlık krizleri başladı bir ay sonra .. Kavgalar daha da büyüdü.. Her şey zıvanadan çıktı artık.. Şiddet girdi araya.. Çok kötü ayrıldık.. Resmen felç geçirdim.. Bir ay normal hayata dönemedim.. Kimseye anlatamadım.. Tekrar öldüm.. Tamamen bitti bu sefer.. Onu asla görmek istemiyordum.. Hayata yeniden tutundum.. Biri çıktı karşıma her şey süperdi.. evlenecektik.. içime sinmedi.. o kadar iyi bir adamdı ki karşımdaki ona bunu yapamazdım.. kaçtım.. Sonra yine başka biriyle evlilik mevzusu.. gene kaçtım.. Böyle bir kaç evlilik macerasından sonra yoruldum artık..2007 tekrar aradı.. evlendim, karımı çok seviyorum.. bebek bekliyoruz dedi.. ben komaya girdim.. Ama bi haftada geçti..Ona cevap vermedim.. usul usul ağladım.. Başka birileri oldu falan filan.. Ben yeni birine aşık oldum :).. 2009 tekrar aradı.. Seni unutamıyorum dedi, lanetlendik alsa mutlu olamayacaksın dedi.. cevap vermedim.. usul usul içimdeki korlara aktı gözyaşlarım...Aşık olduğumu sandığım adamdan da ayrıldım.. Yeni aşkımın izi bile kalmadı.. Çok şaşırdım..2011 tekrar aradı.. evlendim çocuğum bi yaşında değil daha dedi.. Hani dört sene önce evlenmiştin nasıl oluyor bu iş diyemedim.. Dayanamadım hala çok seviyorum.. yanıyorum aşkından dedim..Demek zorunda kaldım.. Ne kadar sevdiğimi hala herkeste onu aradığımı.. Her gün cehennemi tekrar tekrar yaşadığımı demek zorunda kaldım.. Beni bir daha arama yalvarırım dedim.. Hayatımı tekrar kurmaya çalışıyorum dedim.. en büyük hayalim hayal ettiğimiz bebeğe sahip olmak dedim.. kapattım facebook hesabını.. 1 hafta oldu..Hala ağlıyorum her gün.. Her an.. Yasakladım kendime tüm aşk şarkılarını.. En çok Zeki Müren i yasakladım.. Bizim şarkımızı Soner Arıca yı yasakladım.. Sezen Aksu yu yasakladım..Ama hala köpek gibi seviyorum onu.. Ölmek istiyorum bu dünyada kimseye kötülük etmedim.. Öbür dünyada ödülüm sevdiğim olsun diye dua ediyorum.. Aşk acısı geçer diyenlerin dediği her şeyi yaptım.. Yıllardır yapıyorum.. İlaç olmuyor.. Aşkı geçin.. Kara Sevda ya ne iyi gelir bana onu söyleyin..

   Yanıtla

  • gamze
   bende 3 senelik beraberligimden 3ay önce ayrildim.. daha dogrusu kendisi ayrildi ve karsimda agladi. ailelerimiz bile karsi degildi iliskimize, hatta benim ailem ve onun aileside diyorlardi söz yapalim artik diye ama herseyi silip yok eden benim eski sevgilim... okulunu bitircekmis, askerlige gidicekmis vs... ama sevgilim olursa haberi olcakmis öyle diyor bana... ve beni sevdigini ama suan olmuyor görüyorsun dedi... napcam bilemiyorum unutamiyorum hergece agliyorum piskolejim alt üst oldu kimseye güvenim kalmadi.. ben onu sadece cok sevmistim hicbir ahlaksizligimda olmamisdir kendisine karsi bugüne kadar.. olamazdida zaten.. sizce dönermi yine bana? suan hic görüsmüyoruz bende yazmiyorum artik cünkü bana cevap vermedi yazdigimda...

   Yanıtla

  • .. icerdeki birisi
   Her an acı cekyrm her dakıka simdi uyandım ustelik onu görerek ne icın yillardr berabr oldugum hayatımi birlestirmeyi düsündügum kızın beni aldatması ve terk etmesi bu ne bicim insanlık . kendinize iyi bakın

   Yanıtla

  • mekselina
   benim canım çok yanıyo.ben 6 yıldır biriyle beraberdim herşey çok güzelken o beni çok ihmal etti 2 yıl dayandım ama en sonunda sogumaya elimi etegimi çekmeye çalıştım onunla herşey çok güzeldi ve onunla bi hata yaptım beraber oldum.onun beni ihmal etmesi üzerine biriyle tanıştım çok hoşlandım oda benden ama aramızda uçurumlar vardı sanki çünkü o nişanlıydı ve nişanlısını sevmedigini ayrılmak istedigini ve beni sevdigini söyledi çok mutluyduk ve bigün evlenmek zorunda oldugunu söyledi ve yıkıldım ayrılcaktım ama yapamadım bundan kurtulup benimle olcaktı ama olmadı ve bunun üzerine nişanlandım oda evlencek hala görüşüyoruz hala seviyoruz ama birleşemiyoruz bunun üzerine boş sandalda kürek çekmek istemiyorum ayrılmak istiyorum yapamıyorum acı çekmekten korkuyorum bana bişeyler söyleyin kimseyle durumumu paylaşamıyorum napcam ben şimdi

   Yanıtla

  • alper
   Merhaba benim 3 yıllık ilişkim 3 gün önce bitti her nereye baksam onu görüyorum sanki durup durup ağlıyorum son zamanlarda çok sıktığımı ve benden korktuğunu söyledi bitirip yeni bir sayfa açmak istediğini söyledi. bende çok pervasızca davranup ona kötü sözler söyledim ama benim ona karşı olan duygumu çok iyi biliyor benim telefonumu kullanıyordu arkadaşınla göndermesini istedim ve gönderdi ona aldığım hediyelerde vardı onlarıda istedim pazartesi günü almaya gideceğim biliyorum çok üzülecek bu duruma ama benimde canımı yaktı seviyorum dedim yok artık istemiyorum seni dedi sen iyi ol benim için yeter deyip ayrıldı benim ne yapmam gerekli ???

   Yanıtla

  • mecnun
   mecnun yazmış:
   Herkeze selamlar olsun ben bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum…bu siteyi takip etmemin benim icin buyuk bir teselli oldunu anladım… ve benimde çok üzücü bi hikayem var kendimden bahsedeyim biraz… yakısıklıyım kendimi her zaman severdim kız arkadaslarm cok oluyodu en sonunda hayattan bunalmaya basladım kendimi cektim bu yaşamdan taa ki onu tanıyana kadar birisi cıktı karsıma gercekten guzel bi kızdı ama ben aşktan uzak karamsar duygularm vardı 4 yıllık iliskimiz ilk senemizde ondan hoslandım cunki güvenemezdim cok guzel birisiydi benim herkezin asik oldugu gbi ic guzelligi de önemliydi ve zamanla hayatımin insanını bu insan olduna karar verdim ona cok baglandim hemde çok artik saglam kararlar vermeye basladik bi çok sey yasadik sadece onu sevdim hep o vardı artık evlenme kararı aldk okulum vardi tecillydm askerlmde vardı hemen evlenmek yuva kurmakti hayalim ve bunun payi onda yuksekti ben tecilimi kaldırıp askere gttm gittimde cok uzulup agliyodu aynı sekilde bende ve şafak sayiyordum ılk baslarda askerdeyken hersey cok guzeldı onun ıcın nerelerı goze almısdım bunları suan anlatmak ıstemıyorum :) askerdekı butun ızımlerımı onun yanında gecırdım ask gozumu ıyıce kör etmısdı aılemı bıle unutmusdum askerılık ızınım bıttı askerıye gerı dondum askerlımın bıtmesıne 4 ay kalmısdı ve bırde bakdım ayrılmak ıstıyor dunyalar basıma yıkıldı ney sebebı dedım ben sana layık deılım bu gıbı cumleler kullanmaya baslamısdı ben cok uzulmusdum onu ılıskımızın devam etmesıne ıkna ettım ve aradan fazla gecmedı hep bahane arıyodu ayrılmak ıcın ben ınanmıyordum ve ayrıldık meğer bı baskasıyla gorusuyormus ve ben ızınden hemen dondukden sonra :)) askerde o kadar cok zordukı artık yasamak hıc bırseyın onemı kalmamısdı benım ıcın arkadaslarım teskere heycanı ıcındeydı ben ıse dunyamdan vaz gecmıs bır kenara atılmıs bır ınsandım be teskeremı aldımda hıc bısey olmamıs gıbı evıme gıttım hıc bısey anlatmadım cevrem benı ne kadar sıkısdırsada cunkı bır mucıze olarak dusunuyodum yaşamamı aılem ıcın yasadım ben zaten ölmusum dedım yıllarımı verdıgım ınsan benı hem aldattı hem askerde terk ettı hep kendısı derdı babana bıle guvenme dıye bende sıze dıyorum babanıza bıle guvenmeyın ıyı ınsanlar elbet var dunyada bızım bahtımız kara bulana ne mutlu sımdı aradan 1 sene gecdı ben ıyım herseyı gerıde bırakdım hıc bırsekıldede arkama bakmıyorum bunu buraya yazmak ıstedım cunkı bunları okıyan bı cok ınsan var sabır edın sadece hersey gelıp gecıcı bu dunyada kendınıze ıyı bakın ...

   Yanıtla

  • Eva
   Ben 6 yıllık bir ilişki yaşadım ve yakın zamanda bu ilişkiyi tamamen bitirdim. Bu 6 yıl içerisinde o kadar çok üzüldük o kadar çok acı çektik ki ama her defasında vazgeçemedik. O yaptığı her hatadan sonra defalarca yalvarıp özür dilerdi, yeminler ederdi. Hep inandım ona, çünkü inanmak istedim. Çünkü ben onsuz o kadar mutsuzdum ki.. Ama o hiç değişmedi.. Onu o kadar çok sevdim ki hayatımın her zerresinde o vardı, hala da öyle maalesef.. Tabi ki çok güzel günlerimiz de oldu, çok şey paylaştık, çok eğlendik, heyecanımızı hiç bir zaman yitirmedik.. Hayatımda kimse için yapmadığım fedakarlıkları yaptım onun için, çok mücadele ettim, çok çabaladım çünkü hep inandım her şey değişir düzelir dedim, olmadı.. OLAMAZDI DA! Geç oldu ama artık insanların değişmeyeceğini çok iyi anladım. Bazı şeyler insanın içinden gelmeli bence. O benim tek hayalim tek aşkım her şeyimdi, ben de onun için öyle olduğumu sanıyordum ama yanılmışım. Çünkü emin olun çok seven insan kaybetmekten korkar! kaybetmekten korkmak, yalan söyledikten sonra özürler dileyip yalvarmak değil, bir şeyi yapmadan önce sonuçlarını düşünmektir. Onu hala çok seviyorum, çok özlüyorum ama artık ondan vazgeçmek zorundayım. Hiç kolay değil hem de hiç! Bu süreç o kadar ağır ki.. Dinlerken çok eğlendiğim hareketli şarkılar da bile gözlerim doluyor artık. Her fırsatta onun yanına gider, kararsız kaldığım ya da çok mutlu olduğum her an onu arardım. O yanımdayken kendimi güvende hissederdim. Ya şimdi? Artık o yok.. Ondan vazgeçmek zorundayım başka çarem de yok.. Her gün sabah onun güzel sözleriyle beraber günaydın mesajıyla uyanıp, her akşam iyi geceler mesajla uyurken şimdi telefonu bile görmek istemiyorum! Ayrıldığımız günden beri her gece rüyamda onu görüyorum, görmek istemiyorum ama uyanmakta istemiyorum.. Belki bir gün geçecek bu duygular azalacak ama şuan o kadar zor ki... Can Yücel bir şiirinde der ki; Değişmek zordur; ama bazen aynı adam olmak daha zordur.. Hayat öyle yüklenir ki üstüne, Ne kalmak istersin, ne de gitmek. O durumdayım işte !! ilk kez duygularımı bu kadar net dile getirdim. Yazdıklarımı okumadan sadece içimden geldiği gibi yazıp paylaşmak istedim. Umarım herkes hak ettiği hayatı yaşar..

   Yanıtla

  • mecnun
   Herkeze selamlar olsun ben bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum...bu siteyi takip etmemin benim icin buyuk bir teselli oldunu anladım... ve benimde çok üzücü bi hikayem var kendimden bahsedeyim biraz... yakısıklıyım kendimi her zaman severdim kız arkadaslarm cok oluyodu en sonunda hayattan bunalmaya basladım kendimi cektim bu yaşamdan taa ki onu tanıyana kadar birisi cıktı karsıma gercekten guzel bi kızdı ama ben aşktan uzak karamsar duygularm vardı 4 yıllık iliskimiz ilk senemizde ondan hoslandım cunki güvenemezdim :) cok guzel birisiydi benim herkezin asik oldugu gbi ic guzelligi de önemliydi ve zamanla hayatımin insanını bu insan olduna karar verdim ona cok baglandim hemde çok artik saglam kararlar vermeye basladik bi çok sey yasadik sadece onu sevdim hep o vardı artık evlenme kararı aldk okulum vardi tecillydm askerlmde vardı hemen evlenmek yuva kurmakti hayalim ve bunun payi onda yuksekti ben tecilimi kaldırıp askere gttm gittimde cok uzulup agliyodu aynı sekilde bende ve şafak sayiyordum .

   Yanıtla

  • zafer
   takma kafana bende senin gibiydim ama unuttum üzülme

   Yanıtla

  • nil
   @ mhtp: aynısını bende yasıyorum cook zor aılesı ıstemedı bız nekadar sevsekte olmazdı olmadıda sımdı ıse unutmak ıcın caba sarfedıyorum

   Yanıtla

  • tugba
   unutulmuyor benk endimi se vmıyor zannediyordum

   Yanıtla

  • elif
   @ fatma: doğru hic kolay dgl ölüyorumm yaaa

   Yanıtla

  • Susqun yureq
   Hepinizin düşüncelerini okudum.. Herkes gerçekten hakedebileceigi bir aşk yaşamış ama sonunda bi ayrılık hüsran görmüş.. Bazen sevdiğin kişiden karşılık görmediği halde onu ne kadar cook sevdiğini söylersen söyle..onlar için basit gibi geliyor..değersiz gibi görüyorlar..Sevdiğim kişiye sonkez beni sevip sevmediğini sordum tabi eski sevgilim olduğu için..hala bi umut düşüncesiyle.. Yeniden sordum..? Beni ölmeden mezara sokan cümlesi şu olmuştu.. Aşk olarak sevmiyorum ama bi arkadaş olarak..demesi tüm dünyamı yıkmis tı.. Şimdi ne yapacağımı bilemez hale geldim..sevdiğimin o sözünü anlayışla karşıladim..ve bir daha konuşmamak surecesine o konuyu kapattım..Dalından şüphe ettiğin ağacın gölgesinde oturmayacaksin bunu anladım ve tamamen bitirdim . . . İ..M.. . . . ?

   Yanıtla

  • mayne
   @ eylül: eylülcüm. Aşkını söylersen zaten herşey çözüme kavuşacaktır. Söyleyemiyorsan mektup yaz yolda okusun. Zaten niyeti varsa okey der yoksa byebye der. Her iki durum da senin için iyi olur. Öyle hayallerle nereye kadar. Karar ver onu sevmeyi mi seviyorsun onu mu seviyorusun. Ben iki gün önce yaşadım böyle bi vaka. Mektup yazdım verdim. çok da rahatladım. O beni sevmiyormuş onu anladım ve ben de aslında onu gözümde çok büyütmüşüm.

   Yanıtla

  • selin
   @ mhtp: mehtap bugün sende kendi halimi gördüm,oyüzden dayanamadım yazayım dedim...bak kardeşim benim ailesinin sıkıntısı beni yorar diye bıraktığım adam biriyle evlenmeyecek mi?evlenecek seninki de evlenecek...eee niye kaç yıl emek verdiğin insanı başkasına bırakcan??sadece şunu sor kendine:beni seviyormu?kendi aç kalıp sevdiğini doyurur cinsten mi?üstüme titrermi? hem sen niye benim salaklığıma düşüyosun?yoksa biz kızlar hepmi böyleyiz?ya geleceği bilmek ne mümkün?neyse pişman bi eşek ablandan hayatında yaşadığı en acı doğruyu öğrendin...şimdi karar senin..hep mutlu olun

   Yanıtla

  • onur
   Selamun Aleykum millet ne ediyonuz yaw yazmadım baya ::) Özledim burdaki sıkıntıları okumayı :)

   Yanıtla

  • selin
   @ mhtp: mehtap bende senle aynı düşüncedeydim ama çok pişman oldum çünkü hem ona hem kendime yazık ettim..aynı sorun vardı 5 yıllık bir ilişkiye kilit vurdum ama kendimden nefret ettirdim..üstelik cefasını her sıkıntısını birlikte aşmıştık nolur bırakma demesine aldırmadım ve akıl bile verdim çok pişmanım..ayrılalı 10 ay oldu ve şimdi başka biri ile birlikte ama ben hakettim bunu çünkü ne kızlar var böyle fırsatları bekleyen sen yol yakınsa eğer hemen dön derim her dakika zararına unutma:(((

   Yanıtla

  • ipek
   saçma seyler bunlar. herkes unut dıyor bırak dıyor bosver dıyor bu kadar kolay olsaydı zaten unut dnılınce unutlulsaydı hersey deme ıle sılınseydı care aramazdık boyle.demek kı deme ıle olmuyor unut denılınce unutulmuyor.bu yazıların hepsı aynı sankı cok kolay bı ısmıs gıbı yazıyorlar.unut bosver demeyı bız de bılıyoruz ama olmuyor deme ıle

   Yanıtla

  • fatma
   keşke o kadar kolay olsaydı

   Yanıtla

  • eylül
   Evet hepiniz bi miktar haklısınız belki tamamını okuyamasamda doğruluk payı olduguna eminim ama peki ya benim için önerilcek bi şey? Yok işte, olamazda sevdiğim insan fransada yaşıyor sadece yazları 2ay görüşyoruz görüşmek dediğimde de en fazla 1 saat karsılıksız seviyorum onu haberi yok acılamadım untcagımı düşündüm bugün gidişinin ilk günü ve sözde bayram. Herkes onun gidişini kutluyormuş gibi geliyor yemek bile yemedim. cok fazla sevdiğimi düşünüyorum onca insan varken sadece onu arzulamak nedir ki? Zaten ask diye bi şey yoktur baglılık vardır ve ben sabah uyandıgımda aklıma ilk gelen seye baglıyımm işte belki unuturum istesem tabikide unuturum ama önce unutmayı istemem gerekmiyor mu? Nasıl unutmak isterimki sadece onla olmak istiyorum unutmak değill..

   Yanıtla

  • mhtp
   ya sizin hatanız yoksa? birbirinizn iyiliği için wazgeçtiyseniz aşkınızdan? 4 yılllık bi aşktan, onun ailesi bana huzur wermycekti ben hayatındaykende o hep arada kalacaktı, bu bi gerçek onu aramak tekrar olur mu diye bi düşüncem yok ama taifsiz yanıyo canım bu aşk için ilk kez yanıyo canm çünkü umut yok. en kötüsüde birbirinizin ilki olmanız. ilk dokunuş ilk öpücük ikinz içinde ilk.... ama bitti ikmzide başka hayatlar bekliyo bu düşünce bile tahammül edilemez! ve benm unutmk içn çabam yok umut olmadığını bile bile... bununla nasıl başa çıkılır hiç bilmiyorum

   Yanıtla

  • boşver
   ben 14 yasında lise 1 öğrencisiyim onu çok seviyorum onun için olurum brn kendisi beni sevmediğini söledi bir gün karsıma geçti ve sıkıldığını sölei ben omnu çok seviyorum onu çok seviyorum

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: hayatım sen çok yol almışsın:) bu iş bitti acımı çeker yaşadıklarımdan ders alır yoluma bakarım...seni kutlatım tüm yazdıklarında haklısın. aşkın gözü kördür bazen hiç deymeyecek insanları gözümüzde büyütüyor onlara tapabiliyoruz. sen ben fark etmez malesef bu hataları yapmaya açık kadınlar.bu zaaflarımızdan kurtulmalıyız ne seviyorum demeyle sevgi ne ölüyorum demeyle ölüm olmaz... hayırlısı deyip geçeceğiz allah aşkına bu adamlar yokken hayat eğrimi tabiki hayır herşey aynı. bak ayrılalı 4 yıl oldu ve anladımki hayatımda hiç işe yaramayan bir adamı 5 yıl boşa yanımda bulundurmuşum ne de çok sevedim. fakat okadar bencildiki ondan kendime zaman kalmıyormuş:) ne iyi olmuş ayrılmamız. sebep olana allah razı olsun şimdi eşi ama geçmiş ola elinndekinin hatalarını ancak evlenince anlayabildi....

   Yanıtla

  • adonisya
   @ esra: Haklsın Esra, zaman ve sabır bize gerçekleri gösteriyor. Sevdiğim adam daha evlilğinin kırkı çıkmadan msj atarak " mutlu olmadığını, beni sevdiğini" söyledi... Bu ne kötü bir tercih biçimi. ya onun adına üzüldüm. Kendini mutsuzluğa hapis edecek kadar zavallı biri. Söylediği doğruysa kendini yeni bir zindana soktu. Sevmediği biriyle evlenmek ve her akşam onunla aynı yatağı paylaşmak iğrenç olmalı. Yok eğer dedikleri beni kandırmak icin bir yalan idiyse de yine kötü karısını daha ilk ayda aldatmaya meyilli demek. Ben, bana hak ettiğim değeri vermeyen ve sevmediği biriyle kaçarcasına evlenen bir adamla birilikte olmadığım için mutluyum dedim. Her geçen gün ona olan mesafem artıyor. Hayırlsıı onun gitmesiymiş . İçimden keşke başka türlü olsaydı herşey desem de o hayatını sahip cıkamayan zavalli biirymiş. Geleceğimiz birlikte olasaydı daha pekçok acı yaşardık . Ben, hala büyüyememiş ve ailesinin onayını alamadan hareket edemeyen birinden ayrıldığım için kısmen de olsa mutluyum. Kendime şans tanıyorum. Bu acım geçecek. Ve ben aldığım derslerle hayatıma devam edeceğim.

   Yanıtla

  • mutlu
   valla arkadaslar bence hıc takmayın oyle yada boyle unutuluyor.karsınızdakınden cok kendınıze saygı gosterın ve deger verın...hersey gelıp gecer ama sız dununuzu bulamayabılırsınız...yarını gormek ıcın dunde bugunde guclu olmalısınız...olmusla olmuse cagre yoktur onunuze bakın daha ıylerı cıkacaktır karsınıza...

   Yanıtla

  • esra
   @ elif: @ elif: evt doğru karar. en güzeli gitmek. zaman verin kendinize ve hayatın güzel yanlarını görün, görmeye çalışın lütfen. zamanla herşey hafifleyecek onsuz yaşama alışacak sonra hissettiiğiniz acıların bile olmayacağa üzülmek imkansızı beklemek olduğunu anlayacak ve yaşamaya devam edeceksiniz. hayırlısı diyerek ileri en hızlı şeklilde bakmayı bilmek kaybolan zaman için sonra duyacağınız üzüntülerden sizi korur. acı değerini bilene en büyük bilgi kaynağıdır. herşeyi en kısa zamanda atlatmanız dileğiyle...

   Yanıtla

  • elif
   diyosunuz ya boş verin değmez ,siz bu kalbi ne sandınız ki unut diyince umursama diyince geçicekmi öyle olsaydı ben bunları yazarken ağlayabilirmiydim çoğunuz kavuşup ayrıldınız ben onun ellerine bile dokunamadan gidicem uzaktan olmuyo yapamıyorum istambul dar geliyo izmire dayımların yanına gidicem ama onu şimdi günde birkez görüyorum o zaman hiç göremicem günde birkez olsun görmeye dayanırdım belki ama yanın da başkasıyla görmeye dayanamam bi kez ''niye gidiyosun'' dedi bişey diyemedim ''ne güzel anlaşıyoduk senle kardeşim ya'' dedi diri diri mezara soktu beni o zaman iyice anladım gitmeni en iyisi olduğunu..

   Yanıtla

  • esra
   @ onur: ayşe onuru dinle deymez kimse için ölümü düşünmeye. Aslında ençok vazgeçemediklerimiz aklımızda kalan hayaller. o insanı vezir yapan sensin canım o bulunmaz hint kumaşı olduğundan değil. önce yanıldığını kabul et. sonra herşeyin bittiğini ve seni hak etmediğine kendini inanadır. Üç kere bitti demek işe yarıyor. sevgiyle kal. zaman çok kıymetli geçmiş için vah ederken geleceği kaçırmayalım. kaçan yılları böyle telafi etmem gerektiğini yıllar sonra anladım. Ben anlayana kadar diğeri yeni aşk ve yeni yaşam kurdu öyle adalet beklemeklede olmaz herşey nasip kısmet olmayıncada olmuyor kabul etmek en güzeli sanırım. Hayırlısı deyip geçelim kim bilir bizim için yaşam başka birini düşünmüştür. bye...

   Yanıtla

  • onur
   vallaha millet bakın hayatınıza ya boş verin :)) ben booş verdim :))

   Yanıtla

  • ayşe
   @ senem: ahh aynı şeyleri yaşıyoruz tam 3 yıl ama nişanlısı değil başka bir sevgilisi var dayanamıyorum kaç kere intihari denedim olmuyo ölemiyorum unutamıyorum

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: isyanınızda sonuna kadar haklısınız .ne desem bilemiyorum ama yazık ki böyle erkek okadar çok ki yana ya bana muhakkak uğruyor. Evet bunlae ne kimi sevdiklerini bilirler nede yanında kaldıkları gerçekten sevdikleri değildir. Herşeyi kendi idare eder gerektimi ilişki başlatır gerektimi bitirler ama her durumda hep kendini düşünüp karşıtarafın duydularını isteklerini görmezden gelirler. Canım o insandan hayır gelmezmiş o kimi sevdiğinde bile kararsız serseri mayın gibi. Malesef artık sevgisinde kararlı beklemeyi bilen erkek zor bulunuyor.millet maymun gibi:))) 1 temmuz günü astrolojik olarak okursanız pek çok insanda ani değişimlere neden oldu. 3 gün önce veya 3 gün sonrada görülebilir. Bu durum pek çok insan gibi benim yaşamımdada kendini gösterdi. Güzel gittiğini sandığım ilişkimi çok ani bitirdim. Aslında seviyordum ama o kadar korktum ki ayrı yürütemiyeceğim ilişkiden ondan uzaklaştım.oysa yıllarca beklediğim sözleri onun ağzından duymuştum.Ani kararımla o sessiz kaldı küstü ne tlf ne bir ses.aslında onunla rusyaya gitmeyeceğimi işimi yaşamımı bukarad hızlı değiştirmeye cesaretim olmadığını o da anladı.hala son görüşmemiz aklında ama yazık ki ona onu çok sevdiğimi söyleyemedim. derken 26 gün sonra ne öğreneyim eski arkadaşıyla hemen barışmış ve bir rusla evlenmiş.şok oldum onca söz onca hayal bir insanla kurulur sonra nasıl insan herşeyi silerde yeni hayat kurmaya kalkar anlamıyorum. Duyduğum an sadece ağladığımı hatırlıyorum. Çok kızgındım önceleri ama şimdi anlıyorum ki kabul etmek istemesekte yollarımız ayrıydı. O rahatlık ve özgürlüğümden, bense kıskançlıklarından korkmuştum. Gözlerimiz birbirine kenetlensede ellerimizi uzatamadık. Şuan sadece üzgünüm ama biliyorum ki kader yolumuz bir değilmiş.tüm kalbimle mutlu olmanı diliyorum canım.seni değil bukadar hızlı evlilik kararı almayı reddetmiştim:((

   Yanıtla

  • Fhese
   Ben ne yapayım arkadaslar 11yilik kocam sebepsiz yere evini ayırdı tek derdi benim degismemmis eve gelmiyor geldiginde bana saldırıyorsun sakin olmuyorsun diyor 1ay gecti donmuyor değiş diyor bana bu arada kendisi baya bı değişti yeni arkaslara buldu görüşüyor ben tanımıyorum nerde ne yapar bilmiyorum kurtulmak istiyorum ondan beceremiyorum donucem eve sen duzelt kendini diyor ama ben hep boyleydim şaşkınım

   Yanıtla

  • terkedildim
   senem anladığım kadarıyla o senin peşinden koşmuş sen ona güvenmediğin ve duygularından emin olamadığın için birlikte olmadmışsın, oda senden ümidi kesmiş sonra o nişanlandı ve sen onu sevdiğini anladın kaçan kovalanır misali.

   Yanıtla

  • terkedildim
   slm bende bir takım şeyler yaşadım 2 yaşındaki bebeğimi ve beni terK etti gitti.arkasında bir enkaz bıraktı 1 sene oldu ve benim hala canım acıyor. onu görmemek imkansız hafta sonları çocuğu alıyor mecbur görüyorum benim yüzüme bile bakmıyor sanki çok haklıymış gibi. Bu beni daha çok sinirlendiriyor. Bende umursamıyormuşum gibi yapıyorum ama olmuyor.Umursamamamı bile umursamıyor.Buda beni üzüyor. Mantıken baktığımda artık onunla olmaz diyorum ama kalbe söz geçmiyor çünkü ben iyi bir eştim terk edilmeyi hak etmedim.O hafta sonu çocuğu almaya gelmediği zamanlar da niye gelmedi kimbilir çocuğu kime tercih ediyorda gelmiyor gibi düşünceler beynimi kemiriyor büyütüyorum sonrada ben bitiyorum.1 sene bitti ama ben hala unutamadım.NAPICAM BEN? Beni hiç önemsemiyor hiç

   Yanıtla

  • adonisya
   @ senem: Üzgünüm senem ama senin duygularını bastırma zamanın gelmiş. O tercihini yapmış. Nişanlanıyor. Bu sana verdiği değeri artık vermediği anlamına da gelmiyor. Sadece hayatında bir tercih yapmış ve bir başkası ile devam etmeye karar vermiş. Senin şimdi sakin olma zamanın. Acını anlıyorum, ama günlük yaşamında o sadece bir tanıdık olarak kalmalı Artık yoluna devam etmeye çalış. Onu kararını değiştirmeye zorlama. O bir yetişkin ve senin etkinle bunu yaparsa ilerki dönemlerde sorun yaşarsınız. Bırak bir yetişkin olarak ne isterse ona karar versin. Ne yazık ki senin de bu karara uymaktan başka seçeneğin yok. Arzu edersen bizimle burda dertleş içini dök ama sakın olmaya çalış ve kendine çok da haksızlık etme lütfen

   Yanıtla

  • adonisya
   İnanmıyorum şaka gibi. Evleneli 10 gün oldu ve bana sabahın 8.33 de msj atıyor: Nasılsın?........... Bu kadar bir soru ama sonuna ? işaretini koymayı da düşünmüş. Ayıp ya bu kadarını da bekmiyordum. Merak etmeyin arkadaşlar, tuzağına düşüp cevap vermedim gitti geldi aklım, küfürü savurayım ona diye içimden geçti ama hep tuttum kendimi Sözde beni de merak ediyor, benim için de endişeleniyor.. Allahından bulsun!!! Ne terbyesiz , utanmaz arlanmaz bunlar. Yaaa insafff evlendin gittin. aramıyorum sormuyorum artık seni. Huzurun kaçmasın diye ses de etmedim günlerdir. Kararını verdin çektin gittin, evlendin. Be insafsız adam nedir hala benden istediğin. Senden ne eş olur, ne de baba... Sana ne nasıl olduğumdan. Aklınca hala gundemi sıcak tutmaya çalışıyor. Allahından bul emi. Çektiğim sevgi acısının aynını tat emi. Ben nerden denk geldim sana Neden bu kadar sevdim seni Hiçbirini haketmiyorsun ki

   Yanıtla

  • Hercai
   mrb benim ilişkim biteli 1 hafta oldu ona o kadar çok alışmıştımki herşey çok iyiydi seviyor ve seviliyordum tek sorunumuz evlenemeyecek olmamızdı...Bana göre bi sorun yoktu ama onun evlenememe nedenleri çokmuş..beni en çok yaralayanda bunları benimle değilde arkadaşımla paylaşmış olması...Canım çok yanıyor ne yapacağımı bilmiyorum.Gün gelecek unutacağım onuda biliyorum ama o günün ne zaman geleceği konusunda bir fikrim yok ona olan sevgim şuanda nefrete dönüşmüş durumda...

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: teşekür ederim. malesef yaşayarak öğrendim. dersler çıkardım kendime fakat yinede doğru insanlar seçmede başarılı olduğumu söyleyemiyeceğim. Bazen seçimler yaparız yanlız hepsi istediğimiz olmuyor. kimi zaman sen suçlusun kimi zaman karşındaki. derken anlık değişiyor herşey bakmışsın sen başka yola o başka yola. aslında kader çizginiz ayrı kabul etmek istemesenizde böyle. o başkasının kaderinde ve sizinle olan kısım kapandı bir diyeri başladı.sizin içide geçerli artık sizde yeni yaşam yeni insanlarla karşılaşıyorsunuz ve derken yaşam gelip geçmiş. Yıllar geçtikce anlıyorsunuz, yaşamda ve seçimlerdeki acizliklerinizi.Sonrada artık sorgulamaktan, beklemekten, istemekten vazgeçiyorsunu. çok iyi biliyorsunuz evet yaşıyorsunuz seçiyorsunuz ama asla düşündüğünüzü yaşayamıyorsunuz. Bazen bunu başara bilenler var görüyor gıpte ediyorsunuz ama aslında o da oonun kısmeti. yaşananlar olgunlaştırır. bir kitapta okumuştum görmesini bilene acı en büyük bilgidir diyordu. evet öyle... yinede hayırlısı diyerek yaşama devam ediyorum yanlız ne eskisi gibi bekliyorum ne eskisi gibi plan yapıyorum sadece yaşıyorum anlayacağınız isyanlardan bile vazgeçtim. büyüdüm sanki:) tüm güzellikler kaderinizde olsun sevgiler

   Yanıtla

  • senem
   yıllarca benim peşimden koştu ama sevdiğine bi türlü inanamadım, güvenemedim.ne hissetğimi de bilmiyodum. ama en son bu yıl yani 3. yılın sonunda nişanlandığını söyledi..inanamadım ve şimdi onu çok fazla sevdiğimi anlıyorum içim sızlıyo düşündükçe hayatım karardı sanki.hiç bir şeyden zevk almıyorum sadece onun yanında olmak istyrm.o da çok acı çekiyo ama mecbur hissediyo kendini.birbirimizi severek ayrılıyrz.o da mutludeğil bende.napıcam bilmiyorum nefes alamıyorum sanki. nolur yardım edin.

   Yanıtla

  • adonisya
   @ esra: SEVGİ ASALAKLARI, Esra Hanım ben bu tanımlamanıza bayıldım. Çok doğru bir tanımlamada bulunmuşsunuz. Bir sevgiliden bir başka sevgiliye gider bunlar. Asla birine sadık kalamazlar. Dürüst değillerdir. Bağlı kalmaktan korkarlar. Onlar için herşey içlerinde hissettiklerine bağlıdır. En fazla 3-5 yıl, o da taşşşş çatlasa biriyle olurlar ki.. o arada ne partnerlel emebileceği, üzerine konup sömürebileceği birini aramaya başlar. Bulunca da ona geçer Bu bir döngüdür. İyiki kanımızı daha fazla emmediler. Sömürüldük evet ama hala nefes alıp yaşama tutunabilecek güce sahibiz. İyi ki hayatımızdan yok oldular Biz bilemedik SEVGI ASALAKLARINI Esra Hanım, ne güzel tanımladınız onları

   Yanıtla

  • esra
   @ bahadır: @ bahadır: mrb yaşanılanlar şuan sizi üzsene gün gelecek karşınızdakinin aslında sizi sizin sevdiğiniz kadar sevmediğini göreceksiniz. sizin ilişkiniz için herşeyi yapmanız onun sizi daha çok sevmesini sağlamaz. ayrılıklardan sonra görüşmemek lazım. kararlar net verilmeli. çünkü muhakkak biri diğerini kendine yeni bir liman bulana kadar kullanıyor. ne geçmişi siliyor nede geleceğe yeni biri almaktan vazgeçiyor. maymun gibi...ne hikmetse dürüst davranan seven her zaman neydi günahım diye dertlenirken maymun yeni birinin ya sevgilisi ya eşi.Lütfen üzülmeyin deymez. ne seviyoruma ne sensiz yaşayamama güvenmeyin artık. öyle insanlar var ki ne sevmeyi bilirler nede kendinden başka kimseyi düşünürler. sevgi asalakları diyorum bunlara çünkü bunlar sevmeyi bilmezler... Önce kendinize acımaktan vazgeçin, ona olan kızgınlığınızı kağıtlara yazarak anlatamadıkarınızdan kurtulun. ona ait sizde ne varsa yok edin. geçmşi düşünmeyi bırakın sevdiğiniz iinsanlarla vakit geçirirn. mümkünse tatile gidin eğlenin. Düşünmekle zaman geri alınamaz. Bazen yıllarca çıktığımızı son 1 haftada tanırız. tıpkı dostuda kötü günde tanıdığımız gibi. metanetli olun sizden daha kötüsünü yaşayanlarda var eşi aldatan erkekler bayanlar her biri isyanda ama onların isyanı bu insanları düzeltebilirmi.elbette hayır. Zararın neresinden dönsen kardır deyip yüzünüzü geleceğe çevirin ve asla geri bakmayın. bunu başaramadığınız sürece kaybedeceğiniz kendi yıllarınız olacak bahadır bey. kimse için ömürden çalmaya gerek yok bu tipler için deymez. lürfen en kısa zamanda toparlanın hayatta sizden daha değerlisi olamaz...

   Yanıtla

  • adonisya
   @ bahadır: Bahadır, yasadıkların için üzgünüm. Seni çok iyi anlıyorum. Once kabul etmekte zorlanıyorsun. Bir umut vardır; bu böyle olmamalı diyorsun kendine. Başına gelenlere inanamıyorsun. Çünkü yaşama dair birlikte bir gelecek kurmayı planlamıştınız. Geleceğimiz söyşe olacak- birlikte bunları yapacagız, derken bir bakmışsın ayrılmışsın.n yine iyi Sadece ayrılsan yine iyi, bir başkası da var devrede. Ve bir başkası, çok da kısa bir sürede onun hayatına girmiş ve kalıcı olarak girmiş. Şok.. Benim ilk hissettiğim bu oldu. Derler ya "dumur oldum" aynen öyleydi hissettiğim. Şakınlık, üzüntüden önce inananmadım olanlara. Şaka mıydı bunlar. Daha yeni demiştik birbirimize "aşkım,sevdiğim, sensiz olmuyor. Yapamam sensiz diye" Saka da değildi yaşananlar Bahadır, ne yazık ki olanlar şaka değil. Ve inan bunu tek yaşayan da sen değilsin. Bu bir teselli mi? Evet bir teselli. Çünkü biz sevdilerimize ihanet etmedik. Onları sadece sevdik. Onu üzmeme adına koruduk kolladık. Onun isteklerini yaptık . Bir ilişkide ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık Ama karşındaki bunu yapmadı. Sen ona değer verirken o sana aynı değeri vermedi Bu bizi yıktı. Çünkü sevgide ayrılıkta vardır. Belki sevdiğinle gün gelir ayrılırsın. Bu da üzüntü verir. ama asıl kırıcı olan sevdiğinin dürüstlükten taviz vermesi ve senin duygularını hice sayması Canının yandığını biliyorum. Zaten bunu dile de getiriyorsun. Sen de bizim gibi geri dönme hayalleri kuruyorsundur. İçinden intikam alma duygusu da geçiyordur.hepsi nor Bunların hepsi normal Acı veriyor ama inan normal Lütfen kendine zaman tanı Her acı bir gün gelir diner derler. Geçer demiyorum, ama inan acının şiddeti mücadelendeki kararlılığına paralel olarak azalacaktır. Sakın onu arama Öncelikle onunla temasa geçmeye çalışma O ararsa da cevap verme Cünkü sana geri dönmeyecektir... O gitti Onu unutmaya çalış Anılarını sil aklından demeyeceğim Onlar hep hayatında olacak Ama kendine zaman tanı... 1 Temmuz günü benim için ölümdü Çocuğumu kaybetmek durumunda kaldım. O gitmişti , bilmiyordu benim hamileliğimi söyleyemedim ki nişanlandım, unut beni diyene ben ne derdim ki Tek kaldım Oysa ne çok bir bebeğimiz, kızımız olmasını istemiştik. Evladımı doğuramazdım ki Canım hala çok acıyor İçimden neler geçiyor neler ama ağlasam da haykırsam da BİTTİ o adam benim için Biliyorum kötü huyluymuş nankör ve bencil biriyimiş İçim bir yanımla ona hala taparken, bir yanım güçlü ol diyor bana Bizler, çok sevdiğimiz ve hayatımızı paylaştığımız birini kaybettik. Hem de hak etmediğimiz bir tavırla Bahadır sana tavsiyem, her kayıp sonrası yaşanan acıyı yaşa ama unutma ki hayat devam ediyor.. o daha öncede hayatında yoktu ve sen başarılı bir şekilde yaşıyordun O bu hayattaki tek doğru kadın değil (kaldı ki bence o doğru bir kadın da değilmiş) Bekle Sadece panıkleme ve yaşamına devam et. Dertleş bizimle Ve kendine zaman tanı Hayat herşeye rağmen çok güzel

   Yanıtla

  • bahadır
   merhaba bızde 2010 kasım 27 de ayrıldık bırbırımızı delıler gııb severken hayatımda hıc bır kıza bu sekılde guwenmemıstım onu gözumle bıle aldatmadım:) basımı kaldırıp bır kıza dahı bakmadım her defasında sorunlar yaratıyordu kıskanclıklar sabrettım elımden geldııgnce 2 yıl sabrettım bana kurallar koydu eskı kız arkadaslarınla gorusmuceksın söle yapcaksın bole edeceksın gıbılerınden herkesle dıyalogumu kestım kız kankan olmucak dedı:) 1 ay sonra kendıne erkek kanka yaptı kendı koydugu kuralları kendısı bozdu her defasında ve onu ılk tanıdgımda bagrıma bastııgmda kurumus bır fıdandı herkesden urken korkan guwensız bırıydı sewgımle besledım topluma daha cok yakınlastırdım delı oluyordum onun ıcın yedııgmız ıctıgmız ayrı gıtmezdı kımselere anlatamadıgım aıleme bıle soleyemedıgım derdımı ona anlatırdım ıskıntım olunca ona kosardım o bana kosardı anlatmaıdıgm neler varkı benı bılen cewremdekı kız arkadaslarım benı tanıyan kısıler keske benımde böle bır sevgılım olsaydı deger verseydı dedıklerını bızzat kendısıde duydu:) bır gun ole bır yanlıs yaptıkı Yüce rabbım CANIMI ALSAYDI ÖLSEYDIM bunları gormeseydım sılınseydım su yer yuzunden parca patrcayım hala 8 ay oldu ayrılalı 1 ay aramadım onu bırgun telefon geldı hungur hüngür bagıra bagıra nedenkımsesenın ıgıb degıl bahadır dedı genede bırakmadım atmadım onu bagrıma bastım genekendını agırdan almaya basladı genekactım gene aradıı sonra bu yanlıslarıyaptıgında tek bır kelıme ettı:):) ben sana ümıt vermedım kı sadecekendını kötu hıssetme dıye arıyordum dedıı yazık dedım kendını unutturmak ıstemeyen sen sureklı arayan sen ben suclu ıcktım:) 18 temmuz 2011 benım öldügüm gündü artık basakısının olmustu bedenı:) parcalladım kendımı bırbırımıze askla baktıgımız yedııgmız ıctıgıarı gıtmeyen herdefasında bırbırımıze soz werdııgmız onu kuru bıur dal ken alıp yeserten bırıısne nasıl bole bısı yaptı deıdm bınlerce defa her gecee agladım her gece suan bıle dayanamıyorum gozlerımı susturamıyorum goz kapaklarımdan damlalar suzuluyor duusndukcesımdı bana soleyın ben ne yapaım kı anlatmadııgm neler var duysanız gözlerınız dolar:) ALLAH dusmanımın basına vermesın bole bır acı gercekden cok zor arkadaslar cokkk bu ylülde gelcekdı yanıma onun hesaplarını yapıyorduk 1.5 hafda sonra bole bısı yaptı ama bılıyormusnuz hala ınanasım gelmıyor benım gııb bıırne bole bııs ypamaz o ölebırısı degıldı herseyıkanıtladı bana ama aklımda hala supeler var soleyın ben napayım arkadaslar soleyın yardım edınn bana....

   Yanıtla

  • Master Admin Yorum: 781 Forum Mesaj: 295
   Belkide Allah seveceğimiz kişiyle tanışmadan önce bizi yanlış kişiyle tanıştırıyor ki hayatımızı birleştireceğimiz kişiyi daha çok sevelim ve daha çok mutlu olalım. Kim bilir!...

   Ümitsiz ve mutsuz olmamaya çalışın ve unutmayın; başımıza ne geliyorsa tek sorumlusu bizler ve hatalarımızdır.

   Yanıtla

  • esra
   @ seyhan: mükemmel bir ayetmiş:)

   Yanıtla

  • seyhan
   Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları ancak, gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (İbrahim Suresi / 42. Ayet)

   Yanıtla

  • adonisya
   Sitenin başında yer alan yazıları defalarca okudum. Özellikle de AŞK ACISINDAN NASIL KURTULURSUNUZ başlığı altındakileri her moralim bozulduğunda okuyorum. Ya da yazılanları hatırlayarak üzerinde, kendi hayatıma bakarak tekrar tekrar düşünüyorum. Yazı sonlarda der ya; "Ayrılığın muhafazını iyi yapmalısınız. Bu değerlendirme doğru yapılmadığı takdirde yaşananlar takıntıya dönüşebilir." Ben bunu öğrenmeye çalışıyorum. "Keşkelerim" bundan. Sana hak veriyorum Esracığım, zamana ihtiyacım var. Ama zamanın verimli geçebilmesi için de bütün bu olup biteni iyi anlamam, geçmişte kalan ilişkimi iyi çözümlemem gerek. Bunu yapmam gerek ki bir daha aynı "yanlış ilişki" içerisine girmeyeyim. Yazı " Kendinizi yenilemenin ve geçmişi unutup yüzünüzü geleceğe dönmenin tam zamanı." der... Der de ben sanırım hala geleceğime yüzümü yarım dönmüş durumdayım. Tüm bu sayfayıtakip eden arkadaşlarım ile aynı duygu dünyasındayım. Hem unutmak istiyorum hem de olup biteni anlamak istiyorum. Evet o gitti, bırakıp gitti... Dönmesini kalbim istese de değişmeyecek ki birşey ona güvenim yok ki artık bir daha ilişki yaşamam onunla ona güvendim Bir nevi beni sırtımdan bıçakladı ve ben yere kanlar içinde düşüp uzanırken "ayrılığı kabul et, daha az acı çekersin" diyerek bana söz de akıl verdi.. şimdi ayağa kalkabildim. Ama yaram hala sargılı İyileşmeye başladığımı biliyorum çünkü görüyorum bunu ama yine de kalp yarası hala sargıda biliyorum izi kalacak Zaten kalması doğal olanı; yoksa bu kadar acı hissetmezdim içimde Şimdi iyileşme sürecinde Ben hayatımda yeni yaralar almamak için kendimi sorguluyorum. Sayende, sayenizde beni desteklemeniz ile daha mantıklı düşünüp kendime acımayarak, kendimi çözmeye çalışıyorum. Ben, bu adamda ne buldum ki bu kadar bağlandım ona. Herşeyi ile bana aykırı olan bu kişiyle neden ilişkimi devam ettirdim. Ve beni sırıtmdan bıçaklamasına rağmen, neden hala ona özlem duyuyorum. Benim hayatımda ne eksik idi ki bu adam sözde onu oldurdu Yalan sevgisi miydi, beni on bağlayan Sevgiye bu kadar mı açtım. İlişkilerimde bu kadar mı olumlamaya ihtiyaçım vardı Neysseee, zaman gelecek bunların cevabını da bulacağım. Ama kimse yalnız değil, hepimiz aynı süreçten geçmişiz. Dilerim, hepimiz yaşadıklarımzdan doğru alımlar yapar ve kendi hayatımıza daha anlamlı insanları sokarız.

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: lütfen kendinizi suçlamayın bu hiç çözüm değil. suçlu aranacaksa oda malesef sevmeyeyi beceremeyendir. zaman herşeye çare her geçen gün deymediğini daha iyi anlayacaksınız. sağlıkla nefes aldığınız her gün mükemmel...hayırlısı demek en güzeli

   Yanıtla

  • adonisya
   @ esra: Teşekkür ediyorum, öyle içten tavsiyelerin var ki... Canımın yanması zamanla geçecek biliyorum. İlk günlerdeki gibi şiddetli ve yoğun değil içimdeki boşluk hiisi. Yine de onu özlemeden geçen bir günüm bile yok. Ona, bu yaptığı nedeniyle sürekli küfrediyorum. Kızgınım hem de çok... Ama sanırım biraz da kızgınlığım kendime. Derler ya son bir yıldır neden bitiremedim bu git-gelli ilişkiyi.. Neden, hakkettiğinden daha fazla değer verdim ona? Neden, büyüttüm onu kendimde? Ben bu kadar mı sevgiye açtım? Şuan "Onun canı cehenneme diyorum. Verilmiş sadakam varmış diyorum... ama yine de özlemeden edemiyorum. Çünkü onu sevdim. Hem de çok sevdim. Beklediğim tek şey dürüstlüktü, samimiyetti.. Ve bunların üzerinde yükselen bir sevgiydi. Başkasını sevmesine kızmıyorum. Ama keşke benimle de oyun oynamasıydı. Keşke ben, benimle oynadığı oyunu fark edebilseydim. Keşke daha mantıklı olabilseydim, Keşke bana yakışan bir ilişki yaşasaydım

   Yanıtla

  • belçe
   @ adonisya: buraya byazdıktan sonra aynı gün içinde ani bir kararla antalyaya ailemin yanına geldim. birkaç gündür evimde ailemle vakit gecrmek daha iyi geldi. son 2 gündür tekrar barısma sinyalleri verior bana. msjlarına ve aramalarına hc cevap vermiorum. beynimde bitirdm cünkü bu birlikteliği. o bana ulaşmaya calıştıkca benm canım sanki daha cok yanıyor. aldıgım her nefeste aklımda o varken bu şekilde yaparak acımı 1 kat daha artırıyor. 2gündür ailemde durumun farkında ve benim içn cok üzülüolar. bu beraberlkte bir tek benim deil dolaylı yoldan ailemnde canı yanıyor. yasanılan bu sıkıntıların zamandan baska caresi olmadıgını biliorum. ne kadar zaman dior içimdeki ses. bilmiyorum diyorum.... simdi gelse beni götürmek istese gitmek istemezmiyim die soruorum kendime? yanlış anlamayın giderim demiorum. gitmek istemezmiyim diorum.. isterim... isteklerimiz her zaman yaptıklarımız deildir olmayabilir. ayrılık sürecinde iyi gelen bir kaç tavsiye: denize girin... evet evet yüzmeyi bilsenizde bilmesenizde... kafanızı suya sokun ve kalabildiğiniz kadar suyun altında kalın... hayatta sevdiğinzden önemli bir sey varsa aldıgınız nefestr.. bunun farkına varıcaksınız... sonra güneşlenin.. güneş kremimi kim sürecek die düşünüp o yanımda yok die acı cekeceksenz eger yanınızda muhakkak birini götürün.. aile bireyi olursa daha iyi olur. zira o kişiden daha degerlidir ve keşke yanımdaki yerine o olsaydı die iç geçirmezsiniz... bunları yapamıosanız yine bi aile bireyi ve aile bireyinn arkadaslarıyla bi yere kafa dagıtmaya gidin. burada istediğin kadar tatsızlık cıkarıp surat asabilirsinz. ben abm ve arkdslarını terch ettim. bütün geceyi onlara zindan ettkten sonra sarhos bi şeklde eve döndüm :) nazımı cekicek birilerinn hala varolması cok güzel. sonra evdeki klimayı bozabilirsiniz. siz sıcaktan pişerken sevdğinzn acısı daha az hissedilio sanıırm. yapış yapış oldgnz için sürekli dusa grme ihtiacı hissediosunuz. ama eger brlkte dus alma alşkanlgnz varsa sakın klimaı bozmayın :) dusta tek düşündgnz o oluor zira. yaptgm tam bi aptallıktı :) bunlar deneme yanılma yöntemi.. denedikçe sizinle paylasacagım :))

   Yanıtla

  • esra
   unutma kabullenmeyle başlar. öfkenden bile vazgeçeceksin. o bile onu hatırlatır. ondan artık medet umma o seni terk etmeyi seçti. artık hayata onsuz devam edeceksin. senin için zaten birşey yapmadı oluşturduğun aşık olduğun karakter düşünürsen sadece senin beyninde hayallerinde yarattığın canım. ondan vazgeç. sinirlendiğinde a4 kağıdı al ve ona mektup yaz. ne hissettiysen öfkeni yaz. istediğin her ne varsa yaz. kendini kısıtlama. sonra yazacakların bittimi bunu zarfa koy beklet.kendini hazır hissettiğinde ister yak ister yırt at. gerekirse her sinirlendiğinde her özlediğinde yap. zamanla öfkenin ve özleminin azaldığını sende göreceksin. hayat devam ediyor bu insanda eğer senin güvendiğin aşık olduğun olsa bunları yaşatmazdı. demek o erkek sana kendini doğru tanıtmamış. hayatına bak yeni insanlara şansver ve onu düşünerek zaman kaybetme. adam senleyken seni düşünmemiş şimdi yanındakiyle hiç düşünmez canım . geçmişi düşünmenin kimseye faydası yok. gidene gülle güle gelene hoşgeldin demek lazım:)sevgiler...

   Yanıtla

  • adonisya
   Bir aydan fazla oldu bu ayrılık. Hak etmeyen o adamı özlüyorum. Ben aslında onun bana ne verdiyse onu özlüyorum. O bana ne verdi ki? Acı verdi. Sahiplenmemeyi verdi. Kazık atmayı verdi. Sırtımdan bıçakladı ki güvenimi aldı. Ben neden onu özlüyorum? Bunu bir anlasam, unutmam kolay olurdu

   Yanıtla

  • burcux Kayıtlı Üye Yorum: 2 Forum Mesaj: 11

   Konu ilginizi çekebilir; Platonik aşk :) Selamlar.......................

   Yanıtla

  • onur
   @ Servet: servet bey dost meselesini karıştıma onu bende kaybettim gerekli gereksiz kıskançlıklar yüzünden şimdi oda gitti yapayanlız kaldım anca anca kendimi toparlıyorum.Bu arada hep yanlız olmadığımı biliyordum aslında :))

   Yanıtla

  • Servet
   Yazıları sureklı takıp edıyorum :) onur bey yalnız degılsınız. bu ısın bayanı erkegı yok. herkes aynı sekılde yasıyor ama olaylar farklı sadece. o kadar nefret edıyorum kı yazma ıhtıyacı duymuyorum.onun ıcın hayatımı mahfettım ısımden oldum ve tum dostlarımı kaybettım.

   Yanıtla

  • onur
   ßen itiraf ediyorum Ben ne ailemi ne de sevdiğimi ezdim her ikisinide memnun ettim ama yarı yolda kaldık :)) Nasip cesaretli olun beyler derdiniz varsa yazın açılırsınız:))

   Yanıtla

  • adonisya
   . @ onur: Aslında Onur, Esra haklı. Ailesine "hayır, hayat benim" dibilen çok erkek yok. Ama onlar senin gibi medeni cesarete de sahip olmadıklarından buralarda görünmüyorlar. Eminim okuyucu kitlemiz arasındalar ama yazmak onlara zor gelir. Ona bile üşenirler :))) Yoksa onlarda insan, aşk acısını, ayrılık acısını onlar da çekiyor. Ama itiraf etmek nedense sizlere zor geliyor.

   Yanıtla

  • esra
   @ onur: hayır muzdarip çok erkek var yanlız senin gibi cesaretli olanı yok anlatamıyorlar. erkekler göründükleri kadar cesur değiller ve hatta kadın milleti gibi ne sevdiklerini savunabilecek güce sahipler nede düşündüklerini ailelerine kabul ettirebilecek özgürlüğe. bu zamanda kızlar daha kararlı erkeklerde malesef ömür boyu ailesinin maşası...kimle istese onla evlenirler anneleri anlaşamadı boşanırlar tekrar aynı hatayı yapar yine bağımsız karar veremeden koyun gibi güdülerek yine evlenirler. aslında bir kadının sorumluluğunu almayı bile beceremeyecek nitelikte okadar adam var ki ne karakterleri ne de maddi durumları yetmiyor. eeee ortada kolay elde edilebilenlerde bol alan memnun satan memnun ne gerek kaprise ciddi ilişkiye...elbette tek suçlu erkek değil karşı grup erkeği cüzdan gören dışardan baksan paris hilton sanırsın ağzını açsa konuşacak konu bulamazsın ama salak sessiz pozisyon erkekleri kandıran herşeye ok diyen evlenince dünyanın kaç bucak olduğunu gösteren ösym'nin hatta minumum tüm öğretmenlerin zekasını göremedikleri var. onlarıda artık onu eş yapma şerefine nail olanlar düğünden sonra öğreniyor ada allahın taktiri:)))) ne demişler eş adamı vezir de eder rezil de :))) kadın erkek herkese hayırlı sevgili ve eşler ....

   Yanıtla

  • onur
   Benden başka erkek yok sanırım bayanlar baya müzdarip erkeklerden ben türümün tek örneğimi oldum ney :))

   Yanıtla

  • adonisya
   Esaracığım, yazdıkların beni etkiledi. Üzüldüm. Hislerini anlayabiliyorum. Ama bizden farkın var: Sen bizim yapamadığımızı yapmış, güçlü bir kadınsın. İlişkini bitirme cesareti göstermişsin. Biz, ise "belki"lerle kendimzi kandırmışız. Ben, kendimi çok kandırmışım. Bir ayrıl, bir barış... İ lişki kangrene dönüşmüştü. Ona inanmıştım. Oysa o hep yasal bir birliktelikten kaçmıştı. İş ciddiye binip evlenme umudu doğunca, gitti :))) Salak olan bendim. Hem de tam salak. Seni ani kararından dolayı kutluyorum. Dilerim, gönlünden geçen dilekler, hayatında bir gün yer bulur.

   Yanıtla

  • esra
   Yukardaki yazdıklarım yıllar öncesinin tecrübesi hayatımın 5 yılını çalan adam TUSla farklı İLe gitti. sonra ayrı giden ilişkimizde yıllarca süren güven zamanla nbaşladı.kadınların altıncı hissi çok kuvvetlidir ve kesinlikle yol göstericidir aslında...senden başkasıyla evlenmem diyen adam sebebi bahaneyle evlilikten kaçar oldu. nedenler korkuları ağır çalışma şartları,her an ayrılıp tekrar tusa hazırlanabilirim oldu 4 ay sonra.lütfen bekleyelim birazdaha . peki ne önemi var zaten 5 yıldır mücadele etmemişmiydik. ilişkileri anlamak zor ama çalıştığı yerde bir öğrenci kızla birlikteymiş. neyse o ilişkinin boyutu bizim masumiyetten farklı ilerlerken ben hala diğer ildeki sevgili kaldım. yalan söylemeye devam etti. aslında asla haberim olmasada eşi olacak bendim taki birgün tlf aradığımda karşıma kız çıkana kadar. arkadaşım duştayken tlf açmış onla 6 aydır yattıklarını söyleyecek kadar ar damarı çatlamıştı. inanası gelmiyor insanın eh güvendiğim adamda kızla eş ahlakta tabi. neyse ok dedim sana bıraktım.bitti.sonra arkadaşımın açıklaması tlf vermedim böyle birşey yok. insanın nasılda inanası geliyor. o sinirle ne inanacağım kapadım tlf. sonra gündüz-gece hep birdi. uyku kalmadı sürekli ağlayan bir insan. yüzsüz adamsa ona güvenmemekle suçluyordu. korktu çünkü asla bensiz yaşamayı düşünmemiştiki ki...nerden haberim olacaktı...asla affetmeyeceğimi söyledim affetmedimde. 1 hafta sonra aradığında unuttum dedim seni herşeyi sildim herşeyi attım. seni unuttum bile... adam sevgilisinin ne kadar etkilenebileceğini düşünse her halde aldatmazdı. sen ayrılmazsan senden asla ayrılmazdım diyen 30 yaşındaki eğitimli kadına saygısı var diye beklenen adam ne mi yaptı koştu o kızla söz masına sonrada evlendi. ayrıldığımda hemen başkasıyla evleneceğim dediğim adamı silip karar alamadım ama o senden başkasıyle evelenmemderken ayrılığımızdan 8 ay sonra evliydi. acı olansan evlendikten 2 yıl sonra bile ayrılık tarihimizde hala sesimi duyma ihtiyacı duyması ağlamaklı bir ses kendine iyi bak...bu ne pişmanlık mı?? sen iyi bakamadığın için asla bu lafı ağzına almayacaksın. af dilemeyi bile beceremedi biliyordu yaptığı hatayı geri dönüşü yoktu..o herhangi biriydi ilişkimizde özel olansa bendim ve ölsem bile başkasıyla evlenme dediğini kaybederek onu herşeyden çok sevdiğini başkasının yanında kalarak öğrendi. sevmeyi kaybettikten sonra öğrenenler lafım size geçmiş ola...sizin için üzülmeye değmez. bugün 4 yıl önce ani şekilde bitirdiğim ilişkinin sonsuzadek kapandığı gün. dileğimse bu tarihleri unutacağım günün gelmesi:) unuttum demekle unutulamayanlara...

   Yanıtla

  • esra
   seni sen olduğun için sevenin 1. günü 1.haftası 1.yılı 10. yılı değişmez. anlık hayata girip hiç tutamadığı sözler eden adamlarda malesef günümüzün problemi. insan sevgide bile dürüst olamıyabiliyor. aslında hem bırakıp gittiğine hem yanında kaldığına saygısı ve sevgisi yok.o günü kurtarmaya çalışan zavallı. kader yolunda onuda eş seçen sadece anın şokunda aslında onu tanımıyor. bırakın giden gitsin enerjinizi anınızı daha güzel kılmak için harcayın. bireysel olarak hayatta mutlu yaşayabileceğinizi ispat edin kendinize ve herkese. daha neşeli daha güzel ve herşeyden önemlisi daha huzurlu olun. yalancı sevgiliyle yaşamaktansan yanlız yaşamak güzel. bağımlılıklarınızdan kurtulun. sevgi asalakları hayatta hep sorun çıkarır. kimi 1 haftada, kimi 2 ayda kimi 5 yılda. değişmeyen tek sonuç asla geçmişi düşünmeden bir diğerine hiç yas tutmadan koşmasıdır. yaşam hak ettiğinizi getirecektir yok getirmiyorsada bilin ki bu durum sizin için daha hayırlıdır.her evlilik mutluluk kaynağı değil. artık masallara inanmaktan vazgeçip gerçeklere göre yaşayalım.sevgiler...

   Yanıtla

  • adonisya
   @ BELCE: Yaşadıkların karşısında, ne diyeceğimi bilemedim. Demek yaşanılanlar bana özel değilmiş. Ben de bir hafta önce " sensiz olmuyor, yapamıyorum" sözlerini duydum. Bir hafta sonra nişanlandı. Bunu öğrendiğimde "kabus bu, şaka bu" dedim kendime. ama gerçekti. Ve şuan evlendi. Hem de küs olduğumuz dönemde sözde bana karşı hislerini bastırmak için "kocası olmaya çalıştığım biri var ama olamıyorum, olamadım" dediği kadınla evlendi. Hayatını, aldığı yanlış bir kararla değiştirdi. ama bu benim sorunum değil. Şimdi ben, onu hala severken, 6 yıldır bu adam neden benimleydi diye düşünmeyi bıraktım. "Bu adam benim hayatımda neyi doldurdu ki ben onunla idim" diye sorguluyorum yaşanmışları. Ben de ilişkinin yürüyemeyeceğine dair sinyaller almıştım. Bir barışıp bir kusmemiz ve bunu nerdeyse son yıl her ay yapmamız aslında doğru gitmeyen birşeyler olduğunu gösteriyordu. Kendini yaşanılanlar konusunda çok sorgulama. Eminim sen ilişkinde yapman gerekeni yapmışsındır. Ama karşındaki kişi dürüst davranmamış. Merak etme sana karşı dürüst davranmadığı gibi kendine de dürüst davranmamş. Ve emin ol, o eski ilişkisini yürütemeyecektir. Hatta bu karakterdeki bir kişi hiçbir zaman sağlıklı bir ilişki yaşayamayacaktır. Bence, bize yazman iyi olmuş. Çünkü bunu biriyle paylaşman gerekti. İçindekini boşaltman gerekti. Dilerim bir nebze de olsa burası seni rahatlatmıştır. Kendine bu ayrılıkta çok yüklenme. Beklemediğin bir davranışla karşılaşmışsın. Bir ayrılık yaşamışsın. Beklenmedik ani bir kayıp yaşamışsın. Kayıplar, acı verir. Malesef bu acıyı içimizde hissetmemiz mümkün değil. ama şunu bil sabırlı olur ve ondan uzak durursan acın, zamanla şiddetini azaltacak. Ondan uzak dur. Sana değer veren kişilerle zaman geçirmen doğru bir karar olmuş İşine sarıl. Evini şimdilik takma. Günlük hedefler ile zamanı geçir. Ve her geçen günü kendine başarı say. Güçlü olmak kolay değil. Ama başaracağını, yazdıklarından anlıyorum.

   Yanıtla

  • BELCE
   herkese mrb. ayrılığmn üzerinden tam 1 ay gecti. birlikte yasadıgm insan, zorunlu sebeplerden 2 gnlüğüne ailemn yanına gtmek için evden ayrıldgmda daha evden cıkalı bi saat gecemeden aramaya basldgm anda telfnlarımı acmadı..2 gün boyunca hc haber alamadm. döndüğümde ise esyalarını toplamş ve gtmş oldgnu gördüm... canımın ne kdr yandgnı anlatması bile imkansız. tam 1 hafta sonra ona ulaşabldm. en sonunda actı tlfnumu ve yalvardım görüşmek için kabul etti.. yanıma geldiğinde karsımda bu kdr sacmasalak bi bahane ile durabilcegni hiç düşünmemiştim. ailesinn sorunları varms onlarla brlkte olması gerekiomus. sonra ilşkmzde tartstgmzı hem ztn yüürmcgni falan anlatmaya basladı. anlattıgı her anı, onun hatasından kaynaklı bi tartısmayı doguruodu ama kesnlkle bunu kabul etmiordu. mesela size en cok sikayet ettiği tartsmamzı anlatym: aynı evde yasıoruz ve ikmzde caişioruz eve geliş saatlermz var. ben 7 gbi gelrm o da 9 işten her cktgmda arar bildiririm ona. o ise haftanın büyük bi kısmnda tlfnunu kapatr ve eve gec gelirdi, ailesinn yanında oldgnu sölerdi.. inanmak istdgm için inanırdım ama kacınılması muhtemel bi tartsmamz olurdu elbet. ona en azndan haber vermesi gerektgni sölerdim o ise asla kabl etmezdi :) ilşkmz 2 yıllık bi sürede yasandı ve 1 ay önce noktalandı. 1 aylık sürecte daha gectgmz hafta barısmak istdgni söledi ve bende (ah salak kafam) ona bi şans verdm. hayaller kurduk yine. yeni bi eve gecicez, yeni esylar alınacak sanki hayatı sil bastan yasıormusuz gibi.. haftasonu için tatil ayarladık ve gittik. gectiğimiz pazartesi ikimzde işe gtmek için evden ayrıldık. arkama döndüm ve ona baktım bü süre sanki son defaymıs gibi bi his dogdu içime.. saçmalama dedim kendime sacmalama... akşam olan oldu... telfnlar kapandı... elbette gelmedi.. 2 gün sonra ulaşabildim yine.. bahane yine aileydi... ona süre vermem gerektgni ve bu sürenn en erken ramazan baslangcı oldgnu söledi :)) ben sehri terk etmeye karar verdim. marmariste bi iş ayarladım kendime.. her seyi ayarladım..bugn yola cıkmıs olmam lazmken ben hala aynı yerdeyim.. beni durduran o değildi, gidecgmi bildigi haldeyse kılını bile kıpırdatmadı... patronum durumumu biliordu.. adamcagız istemedi gitmemi.. müşterilerim istemedi.. hatta diğer elemanlar bile... anladmki sana deger veren insanlarla yasaman gerek.. kalmayı sectim.. ve biraz önce öğrendimki eski sevgilisyle çeşmede tatildeymiş:) ve 1 ay önce barısmıslar :)) bi hafta öncede bugn birlkte tatildeydik... bi an yanlşmı yaptm die düşündm kalarak... yasadıgım ruhsal acılarıma sanki sehri terk etmek çare olcakmş gbi düşündm. bi süre sonra yanldgmı farkettm.. ondan nefret etmek ve içimde daha fazla büyütmek istemiorum ama olanlar aklıma geldikçe bundan kendmi alamaıorum. onun teni, kokusu, bi gülüşü, parmaklarının ellerimde oluşu, sarılması.. bu ve buna benzer her seyi bir daha onunla yasayamcgmı biliorum. daha cok kızıorum ona... gitmesine deil aslında bu kadar gec gitmesine kzııyorum.. her seyim olmuşken benim bi anda orta kalmama sebep olamsına kızıyorum.. tüm arkadaslarım, hatta yeri geldiğinde aileme bile onun için karsı koydugumu düşündüğümde bir kat daha fazla kzııorum.. ben bu ilişkide elmden gelen her seyi yaptgımı biliorum.. onun haketmedigini gördüğümde ise bunu daha önce neden görmediğim, görmek istemediğim için kendime kzııorum bu kez... evi değiştirmek istiorum, ne yazık ki bi ev bulamıorum.. esyalarda her eyde onun izi var.. birlikte almıstık her sei.. bütün hepsini yakmak istiyorum, diğer dairelere zarar veririm die korkuorm.. birlikte uyudugumuz yatakta onun yerine yastık koyup 1 ay boyunca ona sarılıp uyudum.. boğazımdaki bu düğüm düğümlük onun eksikliğinden.. ben hayatta kalmaya caliştikça sanki biraz daha batıyorum... savasmam gerek biliorum.. ondan daha degerliyim ve ondan daha degerli insanlar var hayatımda... onsuz yasamam gereken bi sürec var ve sonrasında onu unutabilceğim biliorum.. ama günün bi çok anında bunu bildiğimi unutup yoklugunn acısını yasıorum... yaptgm hc br seyden keyif almıorum. aslında hc br seyde yapmak istemiorum.. burda kendmi anlatıroum, bana yardımcı olabilesiniz die deil, cnkü biliorum ayrılık acısına kişinn kendsnden baska hc kmse yardım edemez biliorum.. anlatmak ii gelir die düşünüp yazmaya basladım ... iyi geldi mi? evet... bi sigara içmeliyim sanırım.... GÜNÜ GELDİĞİNDE BİLİYORUM Kİ TANRI, BANA YASATTIGIN BU ACININ HESABINI SANA SORACAK.. ''ÜZDÜĞÜNÜZ KADAR ÜZÜLECEKSİNİZ VE YAKTIGINIZ KADAR CANINIZ YANACAK''

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: öğrenmemiz gereken herkesin sevilmeyi hak etmediği... hayatlarındaki insanlardan ayrılınca onları düşünen sadece sevenlerdir. diğer grup hızla yeni aşka yelken açar. o zaten giderken sizden vazgeçmiştir. artık onu düşünmek sadece acı verir. kurtuluş kabullenme ve zamanda saklı. aşk acısının tesiri azalırda izi geçmez sadece onla yaşamayı öğrenip yaşamaya devam edeceksin...

   Yanıtla

  • adonisya
   Her şeyin sırrı SABIRDIR... Acıya sabredersin adı METANET olur... Açlığa sabredersin adı ORUÇ olur... İnsanlara sabredersin adı HOŞGÖRÜ olur... Dileğe sabredersin adı DUA olur... Duygulara sabredersin adı GÖZYAŞI olur... Özleme sabredersin adı HASRET olur... Sevgiye sabredersin adı AŞK olur!!! Bay Suhey

   Yanıtla

  • onur
   @ adonisya: Aynı durumlardan bizlerde geçtiğimiz için tabiyki seni en iyi anlayan bizleriz.Bende 5 yıllık ilişkimin bitmesi ardından çok acılar senin gibi durumlar atlattım hatta sabahlara kadar uyku tutmazdı işe öğlenden sonra giden adam saat 6 dda işte bulurdum kendimi işime odaklanmaya çalışır gerekli gereksiz herşeyle muhattab olmaya ve zamanımı dolu dolu yaşamaya çalışırdım çünki bir an bile boş kalsam aklıma ve beynime hemen onun süliyeti ve onunla ilgili düşünceler doldurur ve o günümün adeta mahvolmasına ve yıkım içinde geçirmesine neden olurdu.Benim en büyük avantajım ise senin gibi ayrı şehirlerde olmamız birincisi yani ben gitmesem o gelmese görüşme şansımız yok ve ikimizinde herşeyimizi yani ulaşılabileceğimiz herşeyimizi değiştirmemeiz Telefon nolardan email adreslerine kadar.Sonra bakıp düşünüyosun geriye bakıyorsun ne kadarda hayatının içine aldığın ve okadar benimsediğin ve senle beraberken sensiz olamam hayat sensiz geçmez diyen insanı bir çırpıda nasılda böyle silebiliyor ve unutma aşamasına gelebiliyorsun diye içlenmelerle geçiyor.ama dediğim gibi hiç bir ulaşım aracı olmadığından istesemde ulaşamayacağımdan bu konuda sadece acıları kendim yaşıyorum ilk zamanlar eski telefonu varken elim çok telefonun rehberinde onun ismi üzerinde dolanırdı ve arasammı bir kez daha sesini duysam ne olurdu bana eskisi olsalarla geçiyordu fakat şimdi öyle bir seçenek olmadı ve zaman hakikaten herşeyin ilacı oldu ve acılarım hafifledi ALLAH a şükürler olsun.

   Yanıtla

  • adonisya
   Bu sabah yine kötüyüm. Hala her sabah onunla uyanıyorum. ama bu sabah büyük bir özlemle uyandım. Biliyorum, aşk acısı öyle bir anda geçmiyor. İçim yine buruk. Gözlerim yine dolu. boğazım düğüm düğüm. İşim olmasa evde kalıp yataktan çıkasım yoktu. Bir ara izin mi alsam diye düşündüm. Ama evden çıkmak daha doğruydu. İşteyim şuan ama işime zor konsantre oluyorum. Kendime "geçecek, dayan" diyorum. Derin nefesler alıp vermeye, rahatlamaya çalışıyorum. Sessizce akan yaşlarımı kimse görmesin diye bilgisayar ekranını kendime siper ediyorum. Şuan bile yaşlar süzülüyor yanaklarımdan. Kimbilir oralarda, o neler yapıyor? Onu çok özlüyorum. Sesini bir duyabilsem. Bir kokusunu alsam içime. Ama herşey geçmişte kaldı değil mi? Sanırım acımın geçmesi bu dönemleri sağlıklı atlatmama bağlı. Çünkü hala çookk seviyorum. Ayrılmış olduğumuza inanmak istemiyorum. Onca emek, onca bekleyiş bunun için miydi? 6 yıl bunun için mi cabaladık? Hala zaman zaman böyle düşünerek kendimi kandırıyorum. Şarkıdaki gibi "olmasa mektubun yazdıkların olmasa kim inanırdı ayrıldığıma.." Geç kaldık. yitirdik birşeyleri. Geri dönse ne değişir? Dönmez de zaten* Dönse de ben bittim zaten.Canım bu kadar yanarken bitti herşey Bana bu acıyı tattıran adama dönmem acılarımı katlamam demek. Herşey geride kaldı. Gerçek ise onun nikahlandığı ve düğününü yaptığıdır.. Kalbim sızlıyor ama mantığımın kalbimden daha öne çıkmasını istiyorum. Yaşandı ve bitti. Dayan yüreğim, bu da geçecek Sanırım aldatma, hayal kırıklığı, yalnızlık ve terk edilme duyuglarım beni bu sabah iyice yoruyor. Acımın kolayca gececeğini sanmıyorum ama buna dayanacak iradeyi göstermem gerekiyor. Ne bir msj, ne bir tel ne de başka birşey bağlantı kurdutamaz bana Bunu yapmayı istemiyor muyum? İstiyorum; ama dayanıyorum. Ben güçlü biri olmak zorundayım. Daha fazla onurumu kıramam. Bu noktada sizlerle dertleşmek bana iyi geliyor. Neden bilmem bana dayanma gücü veriyorsunuz. Sanırım bunda aynı durumda olmamız ve benim duygularımı daha rahat anlamız yatıyor. Arkadaşlarımı seviyorum. ama iyi ki sizler de varsınız.

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: evet gereksiz bağımlılıklardan kurtulmak lazım:))

   Yanıtla

  • adonisya
   Desteğinize çok teşekkür ediyorum. Benim gibi düşünmeniz beni umutlandırıyor. Demek kendimi bunları söylerken, ön yargılı davranıp ona kızgınlığımla bunları söylemiyormuşum. Tek istedigim vardı. Onu sevmek. Sevilmek. Geri kalan olaylar şeklllerden ibaretti. Kadınlara gelince , bizler farklıyız. Daha güçlü ve irade sahibiyiz. Aşkımıza, sevdamıza sevdiğimize daha çok sahip çıkıyoruz. Siz hiç tarihte anasını, babasını, atasını "hiçe sayıp" terk edip giden, ölümüne dahi olsa herşeyi ardında bırakıp giden bir erke tanıyor musunuz? (İstisnalar kaideyi bozmaz) Ama sadece Anadolumuza baksak, pekçok kadın sevdiği uğruna ata evini terk eder. Kaçar yarinin yanına. Bunu yapmak yürek ister. Oysa erkek nedense hep atasından onay bekler. Atasını, sevdiği ile yeni bir hayata başlamak için terk etmez. Yazık onlara, Hayat hiçbir zaman onların olmaz. Tıpkı benim SLY gibi.... Görünmeyen bir halka vardır, esaretlerini ellerinden alan Dediğim gibi "keşke" dediğim tek konu sevdiğim adam, nice erkek gibi bana, bizim sevdamıza sahip çıkabilseydi. "Bu sevdiğim kadın" kime ne diyebilseydi ama anladım ki ondan çok şeyler beklemişim... O daha kendi hayatına sahip çıkamıyor, bu sevdaya mı sahip çıkacaktı Demek istedigim arkadaşlar, ayrılık acısı çok acı Terk edilmek daha da acı Ama zaman ve diğer sevdiklerimiz bizim diğer değerlerimizdir. Kendinize çok yüklenmeyin. Aşk acısı geçer demiyorum ama tecrüben diyor ki acının şiddeti azalıyor Yeter ki hayatınızdaki ayrılık ile oluşan boşlukları kayda değer konularla doldurun Bu zaman zarfında netteki yazılar, size yol gösterecektir. Yeter ki kendinize acımaktan vaz geçin, inadına yaşama tutunun Hayat elbette karşı cinsle birlikte daha güzel ama onlarsız da yaşamaya değer Çünkü siz önemlisiniz O olsa da olmasa da

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: @ adonisya: hikayenizi yeni okuma fırsatı budum. evet onay bekleyen erkekler çok kimi babadan kimi anneden. peki onay bekleyen bayanlar neden herşeyi göze alabiliyor da erkek alamıyor. bakın bu öenemli bir soru?? alamıyor asla sizin ilişkiye bağlandığıız kadar bağlı değil canlarım. sen olmazsan bir başkası. anlayacağın sevdiği kadını bahanelere boğup bırakan erkek malesef kabullenelim sizden daha az seven bencil...bazen erkekler kendi kararsızlıklarını ailelerine yıkıyor sorumluluğu atacak adam arıyorlar. her insanın yaşamı kolay geçmiyor. yaşadığınız ve yaşattığınız şeylerin sorumluğunu üslenmeyi beceremezseniz bahaneler uydurursunuz. lütfen durumunuzu bahane olarak kullandığı tesellisinide aklınızdan kaldırın. nice erkekler var sevdiği için neler kabul eden. sizin durumunuz herkesin başına gelebilen bir durum. ne mutlu ki 1 çocuğunuz var dünyada bundan daha güzel mutluluk olamaz. ne olur unutun o adama değmez. canı istedimi ilgilenen canı istedimi ortadan kaybolan adam asla gerçekten seven olmaz. bu davranışların bahanesi olamaz. malesef kadınlar aşık olunca o kadar şeyi görmezden geliyor ki. ben sen hepimiz aynıyız sevince kör oluyoruz hatta aklımızı rafa kaldırıyoruz canım. zaten aşk bir nevi görme bozukluğu :)sevgiler...

   Yanıtla

  • adonisya
   Bu arada bu ayrılıkta şunu düşündüm: Sevgi neydi? Sevgi emekti, destekti, paylaşmaktı.... Aşk eğer cinsel birliktelik ise o zaman hayvanlar da aşık oluyor diyebiliriz. Ama anlıyoruz ki aşk, insani bir duygu ve içi çok özel niteliklerle dolu. Ayrılık acısını yaşayan arkadaşlarıma tavsiyem, bu konuyu bir düşünün Size değer veren ve seven biriyle bir birliktelik kaliteli bir birlikteliktir. Hepimiz taktir ve onay aldığımız, onurlandırıldığımız, kendimizi güvende hissettiğimiz bir sevgi ilişkisini hak ediyoruz. Seks nedir ki? Başlarken bir ilişkiye seks önemli bir etken olsa da sevdanın temelinde destek, değer, saygı ve onaylanma olmazsa seks bizi biirne ne kadar bağlar ki. Dürüstlükten ödün vermeyin. Kalbinize güvenin. Kendinize hak ettiğiniz değeri verin.

   Yanıtla

  • adonisya
   @ esra: ESRAcığım, merakla okudum yazını ve beğendim tavsiyelerini. Öncelikle şunu belirteyim, bu ayrılık beni çok üzüldü. hala içim yanıyor. Onu sevdim. Ona bağlıydım. Sevdiğim bu ilişkide hep tutarsız davranışlar içerisindeydi. Gelecem derdi hep bir iş bahanesiyle gelemezdi. Buluşalım derdi, buluşma günü gelmeden suspus olurdu.. Bakıldığında ben daha cesurca hamleler yapıyordum. Akşamları ona uygun diye dışarıya çıkmaya çalışıyordum. Onun olduğu şehre gidiyordum vs vs Ama o zor bir çocukluk geçirmişti. Enazından bana göre zor bir baba -çocuk ilişkisi yaşamıştı. Ve şuandaki hayatının da zor olduğunu biliyorum. Onun derdi , ona arzu ettiği gibi babalık yapamayan "babasıydı". Ondan hep onaylanmak isterdi. Her çocuğun babasından beklediği gibi sadece sevildiğini bilmek ve onaylanmak istiyordu. Ama babası bunu bilemedi. Ona istediğini gösteremedi. Bunları dile getirmemişti ama benim 6 yılda gözlemlediğim buydu. Babasına hem kızıyor, hem seviyor hem de sövüyordu. Ayrıldık çünkü benimle olan ilişkisinde onay alamayacagını düşünüyordu. Bunu da hiçbir zaman acık acık dile getirmedi; ama asıl nedenin bu olduğu açıktı. Ayrıldık çünkü ... yaşım ondan büyüktü ve bir çocuğum vardı. Gerci kendisi de boşanmış bir erkekti ama çocugu yoktu. Yaşı yaşına uygun ve çocuksuz biri ona görece daha iyi bir statü verecekti. Evlendiği kişi de böyle biri. Yaşı yaşına uygun ve dul biri. Üstelik bana göre daha muhafazakar aileden . İşte bu noktada esaracığım çok haklısın. Benden ayrılması ikimiz için de uygun oldu. O nedeni ne olursa olsun, yine kendi kararları dışında bir karar almıştı. Bana, "vazgeçme, ellerimi bırakma, bizim geleceğimiz bu" dediyse de Hep sevdiğim kadınlardan vazgeçmek zorunda kaldım. senden vazgeçmeyeceğim "dese de ya da buna benzer şeyler dese de geldiğimiz noktada ben terk edildim. O bir başkası ile evlendi Hem de "başkasına koca olmaya çalıştım ama olamadım" dediği kişiyle evlendi Başta çooookkk acı çektim. Hala da çekiyorum. Onu seviyorum, ne yapayım çok seviyorum. Ama dediklerine katılıyorum. Hayat, aşk acısına rağmen güzel. Geriye dönüp "keşkeler" demiyorum. Çünkü biliyorum ki keşkeler bu ilişkiyi değiştirmeyecekti. Ama şunu biliyorum ki eğer sevdiğimin çocukluğu daha sevgi ve destek dolu bir ailede geçseydi şu an durumumuz farklı olurdu. Gücü bu sevgiyi taşımaya yetmedi. Yoksa biliyorum ki nice erkek var, sevdiği kadını her koşulda her şartta kabul eden. Ne olursa olsun onu seviyorum diyebilen pekçok erkek var. Ben sevdiğimin aşkını sorgulamıyorum. Çünkü 6 yıl benimle olmak zorunda değildi. Ben onun bana yaptığı haksızlığı affedemiyorum. Ayrılmayı bile beceremedi. Ne geldi bitti dedi Ne tel açtı. Çok ayıp etti çok Şimdi " ne hal varsa görsün, Allahından bulsun, hakkım helal olmasın "diyorum Çünkü onun ardından hem sevgime hem de bu ayrılık biçimine çokk çokkk göz yaşı döktüm. Ailemle ilişkim etkilendi, işim etkilendi Dediğim gibi sevgi biter, bitebilir Bu noktada hoş görmek lazım insanların tercihlerini ama saygısızlık işte bu affedeceğim bir nokta değil Yine de işe iyi tarafından bakıyorum O bu saygısızlığı ile kendini benden soğuttu. Meğer ben, haketmeden ona ne çok değer vermişim.. O da rol modeli gibi ne kadar bencil ve bireysel yaşıyormuş. Böyle yaşamayı istemese de kendini değiştimekten de korkan biriymiş. Kolayı seçti, değişmedi. Değişmekten, değişimden korktu. Ezberini uyguladı Yazık oldu... Yine zor bir yaşam biçimine girdi

   Yanıtla

  • esra
   @ adonisya: kusurabakmayın yorum yazmakta geç kaldım:)yoğun bir gündü. Sevgili adonisya hikayeni okurken 5 yıllık ilişkimi anlattın sandım. yanlız burda bir fark var o kız 5 yılı bildi banane dedi. sendekide biliyordur. sana tavsiyem şunu görmen seven erkek bırakıp gizmez. o sevendeğil. uzun süren ilişkilerde alışkanlıklar vardır tanınmışlık vardır.senin tepkini beklentini bilir ve insan zaman zaman alışılmış olanı özler okadar. bu durumda önce insan hataları hep kendinde arıyor keşke şunu söylemeseydim keşka böyle olmasa. 1'e 10 bahse girerim tlf açıp üzüntülü olmasını beklerken seni beklediğini sandığın zaten o kızladır. ilişkilerinde dürüst olan insanlar kalmadı. ne yazık ki ayrı ilişkilerde erkekte zaten anlaşılmıyor diye 2.sevgiliyi düşünüyor. nedense her tanıştığına anlaşamadığını ayrılmak istediğini hatta o yetmiyor kız arkadaşının ayrılmak istemediğini sayıklayarak salak kızları resmen kandırıyor.hiç kimsede ona yaptı banada yapar demiyor oda ayrı bir konu. derken uzaktakinin hiç hataya hiç üzülmeye hiç kızmaya hatta hiç kavgaya hakkı yok.erkek rezilliğinin farkında başta ne 6 yıllık arkadaşından kopabiliyor nede yeni heyecandan uzak kalamıyor. sonra biraz böyle devam ediyor sonra ne mi oluyor. yeni cazip nede olsa bilinmeyen derken suç kime kalmalı nede olsa 6 yıl gelen beklentilerle geçti. uyanık erkek bunuda kıza yıkmak için elinden geleni yapar. önce ilgisizlik, umursamazlık, çelişkiler tutarsız davranışalar başlar sonra hafif yalanlar çıkar. derken kavgalar kavgalar aslında artan kavgalar ilişkinin ayrılığa gittiğinin hatta özellikle erkeğin bu ilişkiyi terk etmeye hazır olduğunun sinyalleriymiş. acı tecrübeyle öğrendim. neyse kararı sana aldırır suçu sana atar seni sevdiğini söyleyen koşar 10. gün başkasıyla çıkmaya başlar. olmadı 6 yıl sonunda sana yapamadığı teklifi yapar 1,5 ayda nişanlanır. burda tek kararktersiz bilirim o da o erkektir. başkası bahane canım. bu adamdan kurtulduğuna sevin bunlar görünürde erkek yürekte korkak tipler sana gerçeği bile anlatacak cesaretleri yoktur bunlarda delik bulsa girecek:) erkek adam nitelemesi bunlara yapılamaz. yanlız üzücü olan bunu yetiştiren bir kadın(anne) ve yine bu erkeğin yaptığı rezilliği bilerek kabul eden yine bir kadın (yeni sevgili olmadı bi halt olduğunu sanan eş) unutmadan adamda bulunmaz hint kumaşı(o öyle sanıyor). Kimse kimsei zorla nikah masasına oturtamaz. son aramalarsa kısmen pişmanlık. o rezilliğinin farkında ama yinede yoluna devam ediyor canım. istese son an da yine döner. asla kendini suçlayarak geçmişi düşünerek zaman kaybetme. bu adamı kim alırsa alsın kimseye fayda gelmez bunlar sevgi asalakları. güngelir o heycanda biter o kadında işe yaramazın birinin elinde olduğunu anlarda eh iş iştende çoktan geçer. bu çağda herkese karakter sahibi insan nasip etmiyor hayat karşına öyle bir insanın çıkmasını dilerim. belki uslup bazen sert olmuştur. ama inan seninde bu adamın rezilliğini görmen lazım. gör ki çabuk kabullenesin ve o sayfayı kapatım temiz sayfa açabilesin. herşeyde bir hayır vardır canım. nice güzel günlerin olacak. ilki yarın unutma.sevgiler...

   Yanıtla

  • onur
   @ adonisya: Yaşadıkların insanın hayatında derin etkiler bırakıcak cinsten hepimizin yaşadığı gibi , Ama dünya nın kanunu bu bazen seversin sevilmezsin bazen sevmezsin sevilirsin banzede hem sever hem sevilirsin ama birlikteliğin sürmez vs vs.Sonuçda yaşanmışlıklar sevgiler aşklar verilen sözler edilen yeminler alışkanlıklar bir sözle bir hareketle çöpe gidiyor.Burada derin boşluklara düşünce insan neye sarılacağını pek kestiremiyor kimisi kötü alışkanlıklara, depresif çöküşlere , dini inançlara sarılıyor.Yinede hayatta hep geriye döndüğünde yaşadığın uzun veya kısa vadeli aşklar bir serüven bir masal gibi hayatının bir köşesinde hep yer alıyor.Ne kadar unutum sildim artık başkasıyla olabilirim desende hep hayatında bir yerden patlak verip tekrar tekrar hatırlatılıyor.İnsan oğlu işte ne yapıcaksın senin gibi benimde 5 yıla yaklaşık bir ilişkiden geriye kalan sadece PC de yüklediğim fotoğrafları bir mektubu bir fotoğrafı kıyıp atamadım silemedim.Ama dirayetli olmak , hayata yeniden tutunmak ve umutla bakmak hepimizin hayatta sadece o insanın var olmadığını başka insanların olduğunu bize daha çok kıymet verebilecek bizleri daha çok sevebilecek insanların olduğunu düşünmek bu süreçde insana iyi geliyor.ALLAH (c.c) hepimize kolaylık versin. Her zaman dediğim gibi Her şer de bir hayır her hayırdada bir şer vardır.Bunu biz bilemeyiz ALLAH (c.c) Bilir.

   Yanıtla

  • adonisya
   @ ayse nur: En büyük hata karşındakini çok sevmek değil. Sevgine bir sınır koyamazsın Ayşenur. Ama davranışlarını biçimleyebilirsin. Birinin kalbini kırmak veya kırmamak senin elindedir. Her şeyin bir başlangıcı var. Her şeyin bir sonu da. Önemli olan başlangıçta gösterdiğimiz anlayışı biterken de gösterebilmek. Kimse kimseyi ömrünce sevmek zorunda değil; amaaaa saygı göstermek mecburidir. İşte ilişkilerdeki fark budur. Canını daha fazla yakma. Sen "keşkelere" takılma. Bu süreçte "keşkelerini" arttırmamaya çalış. Her derin acı anında derin nefesler al. Yürüyüşe çıkmaya çalış. Dikkatini dağıtmaya çalış. Bir arkadasını ara, sohbet et. Dikkatini dağıt. Biliyorum her yalnızlıkta, her an aklında o var. Ama bu bir geçiş dönemi. Kendine inan, hayatına değer ver. Olmadı aç bu sayfayı bizlere yaz. Ama derim ki ona msj atma. Onunla iletişime geçme. Yine de kalbine güven. O sana doğruyu gösterecketir. Lütfen kendine zaman tanı

   Yanıtla

  • adonisya
   Ayrılık acısının beni bu kadar etkilemesini anlamıyordum. ama ayrılık da bir kayıp bir bitiş dönemi değil mi? Acısı, ayrıldığın kişinin senin hayatındaki anlamı kadar derin oluyor. Çok sevdim onu. 6 yıl sürdü ilişkimiz. Son bir yıldır kavga edip durduk. Bir barışıp bir ayrılıyorduk. Ne kopabılıyor ne de ayrı yapıyorduk İlişkinin başında koşullarımız birleşmemize müsait değildi. Ayrı şehirlerdeydik. Ayrı koşullardaydık. Yine de birbirimizi destekledik. Sadece sevdik, sevgimizin tadını çıkardık. Sonra 6 yıl kadar sonra "yeter artık " dedik ve hayatımızı birleştirme için kararı aldık. Ya da ben böyle bir karar aldığımızı sandım. Son ayrılığımız ardından birleşince " sensiz yapamıyorum, inan bir başkasına koca olmaya bile çalıştım ama yapamadım. Sana ait bu kalp" dedi. Çok sevdik birbirimizi. Çok çekmiştik. Çok beklemiştik. Ama bu konuşmadan bir hafta kadar sonra yine tartıştık. Oysa o haftasonu buluşup birlikte olacaktık. Haftalarca süren ayrılığın acısını bir nebze olsa giderecek, konusacak, dertleşecek, hasret giderecektik. Sevdamızı sevecektik. Ama tartışma hedefini şasırdı. Bana 2 gün msj atmayan ve yalnız kalmak isteyen sevdamı merak etmeden duramıyordum. "Keşek beni bir arasan iyiyim desen, ne bileyim bir ses versen" dedim msj da. Gülerek aradı beni. Çok bozulmuştum. Ben onun canı sıkkın diye üzülüp beklerken buralarda sessiz sedasız o beni gülerek aradı. Ne bir özür ne bir başka söz. Sanki herşey yolundaymış gibi tel açti. Ben ise buralarda hüzünlü hüzünlü bekliyordum. Ona yardımcı olamadıgım için buralarda kendi kendimi yiyordum. Anladım ki beni önemsemiyor. Oysa ben de herkes gibi bu önemsemek istiyordum. Sevdamın bana değer verdiğini görmek istiyordum. Onun o "Git -gel ruh hali, sessiz kalışları, canı sıkkın iken benimle konuşmaması, dertlerini üzüntülerini benimle paylaşmaması.... Bu zaman zarfında onu üzmemek için sessizce beklemek durumunda kalmam... Anlamıyordu benim bu durumdaki üzüntülerimi. Bir ilişki yaşıyorduk , bana karım, sevdam derdi ama yaşamında hep kendi içine kapanıktı. Ona ulaşmak zordu. İzin vermiyordu ona ulaşmamı. Canı çok yanmıştı. Canını yanmasından korkuyordu. O an öyle gülerek bana telefon açınca "Çık hayatımdan" dedim. Dedim ama blöf yapmıştım. Beni anlamasını istemiştim. Yine anlamadı. Çıktı hayatımdan. O haftasonu gelmedi. Diğer haftasonu face gördüm ki nişanlanmış. Tam bir travma yaşadım. Üzerinden 1,5 ay geçti hala kendime gelmeye çalışıyorum. 6 yıl mı yalandı yoksa evlenme kararı mı yalandı anlamadım. Ama evlendi. Nikahını kıydı o diğer kadınla. O kadın eminim beni bilmiyordu. Onun 6 yıl süren ilişkisini de bilmiyordu. Objektiflere mutluluktan gülümsüyordu. Bunu öğrenince aramadım onu. İçim içimi yedim. Ama aramadım. O mu? Aradı, sözde bulduğu bir konuyu bahane ederek bana msj attı. "Önemli değil, için rahat olsun " dedim. Ama sözde beni ve sevdiğim birini düşünüyordu. Anladım ki Yalandı. Zaten, hayatını yalanlar üzerine kuruyordu. Yalandı evliliği. Mecburiyeti. Ama bana olan sevgisi yalan değildi. Yoksa nikahına 5 gün kala bana msj atıp hal hatır sormazdı. Bensiz yapamıyordu. ama benimle yapamayacağına inanıyordu. Tercihini yaptı. Beni terk etti. Yine de bunlar beni ilgilendirmiyordu. Ben, bana yapılanlara odaklanmalıydım. Bu ilişkide tek beklentim dürüstlüktü. Beni defalarca bir başka kadınla aldattı. Ama onları her defa anlattıydı. Bu kadını da anlattı. Sözde masum bir kadındı. Garibandı. Abisi babası çok baskı yapıyordu. vs vs.... Ama o kadın da hayatındaki diğer insanlar gibi onu kullandı. Onu kullandı, çünkü yaşadığı hayattan çıkışta onu bir değer olarak gördü. Benim sevdam da o çok istediği çocuk özlemini onunla giderebilmek için onu tercih etti. Çünkü o boyu boyuna, huyu huyuna benden daha uygundu. Ama aşk, sevgi yoktu bu tercihte. Şimdi teselli olmak için bunları düşünmem mı gerek? Hayır. Nedeni ne olursa olsun terk edildim. Ve terk ediliş biçimim de çok onur kırıcıydı. ama tüm bunları sergileyen S. beni hayal kırıklığına uğrattı. Meğer ona hak ettiğinden daha fazla önem vermişim. Şuan canım yanıyor. Onu çok özlüyorum. Kendimi onunla yaşadığım ilişkide özel hissetmiştim. Ama aşkın gözü körmüş. O hep kendini özel hissetmiş, bu sebeple de beni özle bir yere koymuş. İnanıyorum ki hayatına kendi yön veren bir erkek, beni sahiplenebilecek gücü olsaydı," sevdigim bu, kadınım bu diyebilseydi " cevresine.... onun bana verdiği ve benim 6 yıldır kalbimde taşıdığım soyadı pembe kağıdıma da yazılabilecekti. Olmadı ama.Bu durumda ben şanlı bir kadın mıyım? Evet, o beni hak etmiyor. Şimdi tek dileğim var, bu sevdayı kalbimden atacak o zaman bir an önce geçsin. Yaşamı seviyorum. Bunu ona duyduğum aşkla acıyla harcamak istemiyorum.

   Yanıtla

  • esra
   onur arkadaşımızın tespiti çok doğru baktık bizim dertelere çağre yok eee yıllardan kimi zaman boşa geçmiş olanı biteni kabullendik en azından başkalarına faydamız olsun. bu durumlarda insanı en iyi anlayanların aynı şeyleri yaşayanlar olduğunu düşünüyorum. pek çok insan katılacaktır aslınca acı çekmek insanı olgunlaştıran ve yaşamı anlamlı hale getiren bir süreç. elbette geçmiş acı deneyimin bile size çok şey kattığını görmek yıllar alacak. siz yapmanız gerekeni yapın hayata devam edin. gün gelir hayat herkese dersini verir. görüşmek üzere bye

   Yanıtla

  • onur
   cyln esra arkadaşımız aslına bakılırsa herşeyi özetlemiş kısa yazısında bende bir iki cümle eklemek istedim hepsi genelde baktığımda esra ile ben buranın mudavimi olduk gibi kendi sıkıntılarımızdan çok buradaki yazılan yazılara cevap verir hale gelmişiz farkında olmadan en azından benim açımdan diyebilir.Şimdi cyln eyer soğuk davranıyosaki bende bu dönemden geçtim ilişkinizin boyutunu bilemiyorum ama ilişkinizde ciddi boyutta problemler hasıl ollmuş senin tarafından bakılınca bilmem öyle bişe varmı yokmu ama doğrusu bu gibi gözüküyor yaşadıklarımdan biliyorum.Ya senin isteklerine cevap veremiyor yada artık ilişkiniz eski heycanını yitirmiş ve artık partneriniz sizin kadar heycan beslemiyor bu ilişkiye sonucu büyük bir ihtimal ayrılık olucak aslında seninde bazen ayrılayımmı dediklerin oluyor ama sonra devam ediyorsun bu da aslına bakarsan ne sevgi ne aşk sadece alışkanlık diyebilirim bu bakımdan sizin ya oturup birbi isteklerinizi açık ve net olarak konuşup ilişkinize yeni boyut kazandırmanız gerekiyor yada en kestirme yoldan ayrılmanız.

   Yanıtla

  • esra
   @ cyln: @ cyln: durumunuzu kabul etmek istemiyor olabilirsiniz belki o da sizin br kavga ile ilişkinizi bitirmenizi ve ayrılık sorumluluğunu sizin üstünüze atmayı düşünüyordun. değişen şeyleri fark ettiğinizde görmezden gelmeyin. sanmayın ki herşey ilk gün gibi olacak herşey düzelecek. siz ne kadar alttan alsanız ne kadar sürdürmeye çalışsanız o sizi zorlayacak.hem eskisi gibi sevilmediğinizi görecek hemde kendinize olan güven ve saygınızı yavaş yavaş kaybedeceksiniz. bunları sizi söylemek için değil yaşadığım için yazdım.sonra ne oldu ben hep toplamaya çalışırken o maymun misali önce kendine sevgili bulmuş sonra ansızın bitti demiş açıklama bile yapmadan gitmişti. ne geçen yılları nede fedekarlıklar önemliydi. sonra ne mi oldu önce kabullenemedim sonra günlerce ağladım derken yıllar geçti yaşamdan uzun yıllar kaybettim. inanın zorlamayın terkedin daha kıymetli olursunuz. radikal bir cevap belki ama malesef acı tecrübelerden çıktı. size "sen ben ve aramızdaki herşey" adlı kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. lütfen ilişkinizi düşünerek okuyun ve eksilikleri doğru ve objektif olarak bulmaya çalışın. sonra arkadaşınızı akıllıca testten geçirerek kararınızı verin. yanlız eğer ayrılmanız gerekecekse ayrılın yoksa bu ilişki ergeç sizi yarı yolda bırakacaktır. iki kişiyken yanlız olmaktansa tek başına yanlız olmak iyidir. herşeyin hayırlısını diliyorum. sevgiyle kalın. terk etmekten korkmayın aldatılmaktan daha iyidir...

   Yanıtla

  • cyln
   bnde ilk kez böle bişiy yaşıorum .. bna karşı çok soğuk davranıo ve bn kendime yediremiorum çnkü çok fedakarlık yaptm . ayrılamıorumda . 0da ayrılmı0r . napıcagımı blmiorum çok acı çekiorum .

   Yanıtla

  • onur
   ayse nur vallaha eyer senin yüzüne de bitti demesini istiyosan ve bu sana iyi gelicekse ve sen hiç bir şey denememişsen dene derim konuş yüzyüze konuşmak iyi gelir ama umut besleme barışır diye bende çok düşündüm ayrıldığımda acaba gitsemmi konuşsammı olurmu olmazmı vs vs ozamana kadar kafamı çok kurcalıyordu bir gitmedin diyordum kendi kendime gittim cevabımı aldım oturdum aşağıya ama bu da neye sebep oldu olurmu olmazmı belki konuşsam yüzyüze barışırdık vs vs vesveselerinden kurtulmuş oldum makus talihimi kabul ettim çünki elimden gelenin en iyisini yaptım ayağına giderek bunu kendide biliyor ben ayağına gitmem normalde ama seninde dediğin gibi aşk heyşeyi yaptırıyor yeri gelince hatta beni görünce bir kısa süreli şok geçirdi diyebiliriz.Sonuç itibariyle biten ilişki hakikaten bitiyor ama insanoğlu umut ediyor yinede gerçi dönse gelse ne kadar eskisi olabilir o da muamma ben ayrılalı 8 ay oldu hakikaten siliniyor izleri ama her zaman unutmadığım her şerrin altında bir hayır her hayırın altındada bir şey vardır diyorum sırrını araştırmıyorum aklımın alamıycağını biliyorum.Senin açındanda üzüldüm ama yapıcak bişe yok Dünyanın kanunu bu her insan istediği herşeyi elde etse zaten Dünya dünyalıkdan çıkar cennet olurdu o bakımdan sabretmek lazım imtihan dünyası..

   Yanıtla

  • ayse nur Kayıtlı Üye Yorum: 2
   en büyük hatta cok sevmek bence, insan gözü hicbiseyi görmüyor seni karsinda aldatsa görmessin öyle bisey gercekten.. benim iliskim bitelli 4 gün oldu ve cok aci cekiyorum gercekten, ve o bitirdi ben degil inanamadim resmen tokat yemis gibi oldum, bütün yanlis anlasmalar beni bulmus haberim yok herseyimi yanlis anlamis sakalarimi bile, iste bazilarin gözünde sevmek baska bisey demek, ben ilk defa cok sevdim ve degerim bilinmedi, eger cok sevmeseydim ozaman bilinirdi kesin bu hayat böyle, biz insanlar hep yanlis insanlari severiz genelede daha tatli gelir bize, o benim hayalimdi ve benim bütün hayalerimi yikaram beni terk etti bana bir mesajda yazdi sesimi bile duymak istemedi, aceba ben onunla son kez vedalasmak istiyoru yapsammi yapmasami diye düsünoyrum??? hergüün rüyalarima giriyor, rüyamda bile ben onun pesinden kosuyorum... :(

   Yanıtla

  • Ayse nur
   benim de iliskim bitti tam bugün 4 gün, ve o gün yikildim bütün yanlisanasilmalardan hersey oldu ve bütün sucu bana verdi, bi insani cok seversen ve o insanda bunu bilirse ne yaparsam yapim bu benden kopamaz diyoo.. bende o haldeydim zaten ne yaparsa yapsin onu birakmicaktim herseye boyun eydim ve kazigida ben yedim diyebilirim, bu bana yapilan cok büyük bir haksizlik oldugunu düsünüyorum, ask insani gercekten degistiriyor ben böyle bi insan degildim birisi benden ayrilcakta ben pesinden koscam ahh nerdee... ama yaptim, ve benim gibi bir kizi nasil birakir aklim almior, beni gibi güzelini ve onu deli gibi seveni aslaaa bulamicak,allah onu bildigi gibi yapsin bana bu acilari cektirdi allah onada cektirsin diyorum, haksizliga ugramak cok kötü bisey.... ama simdi gelse affdilese hemen affederim iste cok seviyorum rüyalarima giriyor onsuz olmak cok kötü beynimden atsam kalbimden atamiyorum, mantikli olamiyor insan bu halde.... onu birgün elbet görecegim onunla bikere yüz yüze konusup ved etmek istiyorum yapsami yapmasami? belki son kez konusursak insan gibi belki benden onu sevmekten vazgecerim diye düsünüyorum cünki bana mesaj atti bitti diye benimle konusmaya cesareti yoktu bence..

   Yanıtla

  • ayse
   bnce cok doğru bi şekilde anlatılmış bn şimdikten uygulamay başlıyorum

   Yanıtla

  • emre
   Seversin karşılık beklemeden Sevgidir,aşktır umut her zaman Karşılık beklemezsin sevdiginden hiç bir zaman Seversin ve sevgiden kör olmuşsundur Hayaller vardır senin için Gerçek olabilecegini düşünnemeden kurarsın Zordur karşılıksız sevmek Umutların bile hayal olmuştur körü körüne Aşık görmez kendisini ve gerçekleri,hayalleri gerçekmiş gibi görür ve onlarla mutlu kalır Mutlusun dur hayallerle ama sen yine birgün hayal kurarken Biri gelir ve senin hayalinin gerçekligi ile el ele göz gözedir Susarsı konuşamaz kenetlenirsin zaten ne söyleye bilirsin ki Onunla olma diyemezsin hatta son kez bile olsa ona haykırarak Seni Seviyorum diyemezsin uzaklaşırsın ondan her gün biraz daha çünkü o kendi çizgisini çizmiş ve o çizgide ilerlemiştir birkez Gözdür hani aşkı anlatan ya kör bi göz nasıl anlatır aşkı ona Sen körsün der nasıl seni seve bilirim ki der sen susarsın beklersin sadece o gözün neden kör oldugunu anlamasını O anlamayı bırak herseferinde över kendisini bak benim için kör ama ne duygu dan anlar ne sevgiden düşüncesizlik yapar.asıl kör kendisi dir bunu da fark edemez Hayat bu ya o da sever birini birgün anlar geç olur ama o saatten sonra Kimi dayamaz intahar eder kimi dayanaz isyan eder kimi susar kendi içinde fırtına gibi eser kimi de yorulur hayattan bezer ben ise yorulmadan beklerim sonsuzlukta onu sevmek güzeldi herşeye ragmen Acılar içinde senin lanet etmek yerine düşündügün tekşey dir AŞK Kabustur aşk heran uyanacakmışsın acısından diye beklersin Uyammakmı asıl uyanmak istemedigin tek kabustur aşk Bitmemesini hedeflersin her zaman kalbinle ruhunla inanırsın bitmeyecek diye Biter en sonunda sonra ne mi olur Kocaman bi yara kapanması imkansız olan ve öyle de kalır Sonra kızlara yakınlaşacak cesareti bulamazsın ya bir daha yaram açılırsa bu sefer ki derinleştirirse diye korkarsın sen korkarsın ya gelir sana biri cesaret verir sanki anlıyormuş gibi seni ikna eder tekrardan aşkın güzel birşey oldugunu inanırsın güvenirsin ve sonucu olarak aşık Olursun tekrardan Ne acılar çektigini bile bile bu sefer oldu bu beni sevebilir dersin ama o seni sadece ikna eder ve yarı yolda kalırsın yine nasıl olsa alışkınım kolay geçer dersin ama bilmezsin o seni nasıl vurması gerektigini ögerendigini bilmeden seni senin ilacın la vurur artık ilaç ta işe yaramadıgına göre kendine teselli ararsın ve bulman o kadar kolay olur ki ne oldugunu bile anlamadan bulursun kedini sokak köşesinde sızmış bir şekilde dersin kendi kendine dünden aklımda kalan ne sadece bir meyhaneye girdigini hatırlarsın işte buldum unutmanın yolunu dersin içersin sarhoş olursun hatırlar aglar hatırlar gülersin sızar ve kalkarsın ne agladın aklındadır ne güldügün mutlusundur akşam olur yine aynı şekilde yaparsın sonuçu ama seni daha mutlu eder gibi görünür asıl mutsuzluk pişmanlık o zaman dır sana sorulur namaz kıldınmı 'hayır'oruç tutunmu 'hayır' zekat verdinmi 'hayır' hacca gittinmi 'hayır' gelin biz böyle olmayalım aklımızdakini silip yepyeni bir sayfa açalım belki affediliriz sonsuz kudrete sahip olan bize doru yolu erken göstermesi dilegim le aklımdaki fikirkirleri ve bazı gerçeklikleri sizinle paylaşmak istedim UMARIM YARARI OLMUŞTUR

   Yanıtla

  • cengiz kağan
   arkadaşlar kimseyi gereğinden çok ne sevin ne de saygı verin.eğer biri sizi bırakmışsa demekki o sizin sevginize layık değildir çünkü işin gerçek tarafı bu.çünkü o kişi duygularınızla oynamış ve siz artık sevginize layık görmüyor olacaksınız.arkadaşlar ayrıca her bunalıma girdiğinizde sizin tek bir gerçek dostunuz ve seveniniz var ALLAH'U TEALA unutmayalım.o yüzden insanlar için değermi üzülmek kanı beş kuruş olmayan için...aşk denilen şey bizim elimizde.o yüzden sadece namuslu şerefli sevginize layık has bir anadolu insanını seçiniz...

   Yanıtla

  • esra
   @ deniz: @ deniz: hiç korkma herşey yavaş yavaş yok olacak hakkında hayırlısı olduğunu göreceksin. Bazen insan ilişkisi içersinde herşeyin iyi olduğunu sanarak yanılıyor. Sana güzel bir kitap önereceğim "sen ben ve aramızdaki herşey" bu kitap bana aslında iyi olduğunu sandığım 5 yıllık ilişkimin ne kadar anlamsız olduğunu ve aslında sadece benim çabamla yürüdüğünü gösterdi. Yanlız bu kitabı keşfim okadar uzunduki. nerdeyse ayrıldıktan 3 yıl sonra keşfettim. Zaman zaman eskiyi hatırlardım ama bu kitaptan sonra nerdeyse ayrıldığıma dua ettim tatlım. Lütfen uygun olunca oku. Şuan daha uyumlu bir arkadaşım var ve ondan sonra geçmişimdeki insanın ne kadar da boş olduğunu anladım. Herşey güzel olacak.Her işte bir hayır vardır gerçekten doğru. Sadece sabırla beklemeyi bilmek ve elbet hatalarımız var onları düzeltmeyi öğrenmek geleceği daha da güzelleştirecek. Zaman herşeye ilaç.Sevgiyle kal...

   Yanıtla

  • deniz
   Merhaba ben 6 yıl süren bir aşkı çok kötü bir şekilde ayrılıkla bitti 1 ay olucak neredeyse ama bu yazılanları yapmak o kadar kolay olmayacak hala kendimi çok kötü hissediyorum ve caresiz :(

   Yanıtla

  • feride
   bende platonikk diyebileceğim kişiyle kısa bir süre çıktım yani ona ulasmıstım buna ben bile sürekli sasırıyordum ama o eski sevgilisini unutamadığını söyleyip bitirdi simdi 1 buçuk ay geçti ben onun kötü taraflarını düsünüyorum ama olmuyor ilk zamanlar daha kolay olan ayrılık su an daha zor geliyorr onu arama düsüncesini kendime bile sölemiyorm

   Yanıtla

  • sonsuzluk
   ewet en mutlu oldugun yerden ayrılamam dedigin yerden bir daha gitmemek uzere ayrılmaktır ask.. onsuz gececek gunleri dusunerek kendini kahretmektir....bunlar kılasiklerdi..hiç ulasamıyacak oldugun halde baglandın mı?ewet hiç ulasamiyacagını bıldıgın halde baglanmak ve bunada;sonsuzlukta sonsuz bir sewgi ile sonsuz sewmek dedim..tuhaf olan da bunu bıldıgın haldede ondan hiç kopamamak her anı onla yasamak gecirmek istemm...

   Yanıtla

  • samet
   son cümlen gerçekten çok anlamlı benim için, fazla söze gerek yok yeterince özetlemişsin teşekkürler...@ esra:

   Yanıtla

  • eren
   mrba ben bi kıza 2 yıldır platonik aşık oldum geçen sene hep görüyordum onun ve unutamıyordum ama bu yıl ona onu sevdigimi söyledim diye aramız açıldı uzaklaştık ama ben hala unutamıyorum

   Yanıtla

  • esra
   en büyük kayıp zamandır çünkü ömürden çalar.Anın kıymeyini bil. acı ama bir taraf üzülürken diğer taraf başkasıyla hayat kurabiliyor, aşk yaşayabiliyor.Gelen aşkla geçmişse onun için mazi oluyor. Üzülen tarafta yaşadığı aşk acısının yanına birde onun mutluluk içindeki yeni aşkını izlemek zorunda kalıyor. Bu ayrılıktanda acı... Gideni bekleme dönmez, sevmiyeni sevme tekrar sevmez anla artık zaten sevse 4 yıl sonra gitmez...

   Yanıtla

  • samet
   herkese merabalar ben bu yazıda yapılanlara neredeyse harfiyen uymuşum, işede büyük ölçüde yaradı siliniyo idi aklımdan ve yaklaşık 6 aydan beri de yüzünü görmüyo idim ve iki saat önce büyük bi eşşeklik edip onun iş yerinin önüne gidip 10 dakika seyrettim inanın dizlerimin bağı çözüldü afalladım o beni göremedi ben onu gördüm ne yapacağımı bilemedim ilk kez bu kadar güçsüz, sahipsiz , kararsız ve ne yapacağını bilemez gördüm kendimi ne yapabilirdimki... acıya daha fazla dayanamayıp döndüm. şimdi boşa mı gitti 6 ay peki bundan sonra ne olacak istanbuldan işimi bile başka ile taşıycaktım ancak şu an nerede ise o kararımı bile gözden geçiriyorum içimde saçma sapan kavak yelleri esiniyo sanki yeniden aşık oluyorum ama sonradan bittiği ve hiç olmayacağını düşünüyorum berbat bi şey bu keşke bu gün onu ilk görüüm olsa idi ama değil yapamıyorum ki hiç bi şey çok değer verdim aşık oldummu..? evettttttt hem de nasıl ve bu da sorun çünkü artık hiç bi kadın güzel değil hiç birinin gözleri onun ki kadar anlamlı ve güzel bakmıyor hiç birinin saçları onunki kadar güzel kokmuyor , hiç kimsenin elleri onun elleri kadar narin bir kuş kanadı gibi değil, hi. kimsenin ağızıdan dökülen kelimeler onu ağızından çıkan her harfin bana şiir gibi gelmesinden önemli değil ya ne oluyor bana ne olur biri açıklasın ben bu yazıyı böyle yazmayacaktım hayatımın 4 yılı onunla idi ve bitti peki böyle giderse kaç yıl daha çekcem bu acıyı ne yapcam ben öffffff... ki ne öfffffff... kenidme de kötü davranıyorum sanırım: kaybettiklerimin acısından kaybedebilecek olduklarımın farkında değilim... S.O.S

   Yanıtla

  • onur
   Ayrıca insanların adeletini de görüyoruz.Dunya insanların adaletine kalsaydı inan çekilmez bir yer olurdu.İlahi adalet bwazen bizim istemediğimiz şekilde tecelli etsede inan hepsi bizim yüzümüzden veya iyliğimizden veya kötülüğümüzdendir.O ALLAH (c.c) ki öyle bir adaleti vardır ki kıl dan ince kılıcdan keskindir.HAdisi şerife göre Hz.İbrahim e ALLAH (c.c) insanların hayatlarının bir bölümünü açtı ve Hz.İbrahim yapılan herşeyi görmeye başladı baktıkı biri günah işliyor aman yarabbi dedi bunu mahvet o adam oracıkda öldü diğer birini gördü onada aynısını yaptı Bu durumda ALLAH (c.c) HZ.İbrahim e dediki ben onların nice günahlarını görüyorum daha kötülerini görüyorum yinede rızk larını veriyor nefes aldırıp yaşatıyorum sana kalsa hepsini öldürceksin.

   Yanıtla

  • onur
   söon sözün cevabı veriyor zaten kimsenin ne yaşadığını kestiremezsin ne dışardan cazip gördüğümüz hayatların ne büyük sıkıntıları ne hakir gördüğümüz insanların ne mutlu yaşantısı vardır önemli olan küçük şeylerle mutlu olmanın yoluna bakmak.ALLAH(c.c) Adeleti tecelli eder bu dunyada diğilse diğer dünyada eder dualardada bu şekildedir.Hadisi şerfide diyorki Kulumun ettiği duanın karşılığını bu dünyada vermezsemde diğer dünyada hesap vaktinde sevap olarak karşısına çıkartırım.Sonuç olarak Herşey ALLAH8c.c) de islamda imanda bitiyor.O bakımdan ayrılan kardeşler bende aydrıldım bende sevdim bende umut verdim umut aldım bekledim yaşadım sıkıntı çektim mutlu oldum amma ayrıldık o veya bu şekilde bu durumun değişmesi için kimse isyana baş vurmasın dua ya başvursun ne olucaksa dua ile olucaktır gerisi boştur.

   Yanıtla

  • esra
   @ onur: hayat imtihan ama gün gelir o imtihanda hata yapanlarında hatalarını görebileceği günün gelmesini bekler insan ilahi adalet var ya...oysa dünya yapanın yanına kar kaldığı görenin alkışladığı yerr ne acı. insanlar durduyemezse yaradan dese güzel olmazmı. suçsuzun günahı ne? neyse bu konu çıkmaz sokak inanç sistemi kendi doğrularıyla örter. kimine göre doğru kimine göre yanlış. dua ettiğin halde olmayana hayırlı değildi sonrasınada hayırlısı olsun derler.herkes için hayırlısı olması dileğiyle... ilahi adalet var inanıyorum kimi bu dünyada kimi öbür dünyada fakat nedense kul olarak bu dünyada görmeden ölmek istemiyorum. Kimsenin ne yaşadığını kestiremezsiniz malesef ah insanı söyletir...

   Yanıtla

  • onur
   Şimdi birde şöyle düşünelim her kes mutlu olsa herkesin istediği istediği şekilde olsa nasıl olur bu dünya ozaman sınav ın anlamı ne imtihan nerde kaldı ALLAH (c.c) bir insana mutluluk verirrken bakar bu kulum mutluykende beni aklına getiriyormu yoksa aman nasıl olsa işler yolunda yaratıcıya ihtiyaç yok haşa öylemi diyor bir insana mutsuzluk veya bunların geneline biz bela diyoruz verdiğinde ise bakar bu kul ne yapıcak işçi alkol isyan a mı baş vurucak yoksa tevekkül edip banamı yanaşıcak.İşin açıkcası bunların hepsi bir imtihan imtihanın sonunda mükafat veya ceza var tabiyki dünyadada bu iş böyle diğilmi bir sınava girersin ne için olursa iyi not alırsan tabi bu çalışmayla olur işe veya istediğin mevki makama gelirsin ama çalışmazsan gelemezsin sen diyceksinki tabiyki torpil var kaytarım var işte buda insanların ALLAH (c.c) ayıran vasıf dır o adaletlidir.Hiç kimse onun kadar adaleti ince tartamaz.ALLAH (c.c) Bu dünyadaki ve Ahiret hayatındaki sınavlarını başarıyla geçenlerden Peygamber efendimiz (s.a.v) in şefaatcı olduğu makbul zümreden eylesin.Asıl yer asıl çalışılması gereken orasıdır çünki orada ebedi bir hayat ve saadet veya ceza vardır.Burda çekilen çile zulum keder gam oradaki çekilecek azabaın yanına dahi yakaşamaz.Birde kafadaki soruna ise cevaben kullarını ayıormaz ALLAH (c.c) kimisini mutlulukla kimisini mutsuzlukla imtihan eder sen dunya sınavında herkese aynı soruyu sorabiliyomusun herkesin soru kağıtcıkları farklı.

   Yanıtla

  • esra
   söylediklerin güzelde allah hangi kula mutluluk hangi kula mutsuzluk vereceğini seçerken kullarını ayırmış olmuyor mu?yok dağına göre karsa mükafat ne. Hep beraber nice insanlar gördük insanlıktan yoksun ama mutlu, nice insanlar gördük özüde insan ama yine allahın yarattığı kulardan zulüm gören ve malesef mutsuz . Onada teselli öbür dünya da çıkar demek. Ehh insan oğlu her şerre bir hayır bağlar gün gelir hayatın anlamsızlığına ulaşır. Herkes aslında sahte düzende koşar gün gelir mutluluk, mutsuzluk, eş, seven sevmeyen kara toprak olur. Deği,mez tek hakikatte bu... Misafirsin bu hanede ey gönül, umduğunla değil bulduğunla gül, ne sitem eyle, ne üzül. MEVLANA Giriş sorum belki pek çoğunu şaşırtacak hatta tepki toplayacak ancak sorgulayan her beyinin sorabileceği bir soru. Niye dünyada herşey adil değil veya niye herkes mutlu değil yada mutlu olamadı öyle yaratılamazmıydı?. Dünyada gülen kadar ağlayan var keşke olmasaydı demi. İşte kulun çaresizliği burda başlıyor. Ehh burdada inançlarımıza sığınalım. Mevlananın dediği gibi bu dünyada bulduğunla gül:) ne sitem et ne üzül...

   Yanıtla

  • onur
   :)) Unutma tesellisi de vermiyosa yaradan ne deniyor ALLAH (c.c) kuluna kabul etmeyeceği duayı ettirmezmiş.Diğeri ALLAH (c.c) Sevdiği kuluna önce eşşeğini kaybettirir sonra buldururmuş.Bu vesile ile yine de unutmak kabilinden davranmak en iyisidir.Ha unutamıyosakda isyan etmek yerine Dua etmek en güzelidir.Çünki bunu bir dert olarak sayıyorsak o derdi veren ALLAH (c.c) dır.O derdin dermanını da ancak ve ancak sebepler dunyasındayız sebeplere dayandırarak kendisi verebilir.Bir kalbe söz geçirmenin yolu ALLAH (c.c) Hatırlamak derdini ona anlatmak ondan istemektir.O na yönelen kalp doğruyu bulur söz dinler istediği olur.

   Yanıtla

  • esra
   @ onur: @ onur: haklısınız ama ne kadar mantıklı olursanız olun kalbe söz geçirmek bazen zaman alır. unutmak allahın en güzel lütfu... dağına göre kar anlayışı bazen teselli vermeyebiliyor neden kar yağsın ki bahar varken demi:) allah herkese kula değer veren sevmeyi bilen nasip etsin.

   Yanıtla

  • onur
   katmak kendini vermek paylaşmak sevme derecesi vs vs demek istediğim burada insanın unutmak istemesidir.İnsan unutmak istedikden sonra unutur yani bunun başka çaresi yok ama hep kendini tetiklersen kendi kendine 10 senede geçse unutamazsın.Ben ona ait ne varsa attım hepsini onu hatırlatıcak hiç bişe yok ve yanlız kalmamaya gayret gösteriyorum devamlı bir uğraşım var ve hiç zihnim boş kalmıyor ve bu unutmayı hızlandırıyor.Sonuç olarak ALLAH (c.c) insana taşıyamayacağı yük yüklemez.

   Yanıtla

  • esra
   @ onur: sizin yorumunuzu ilk kez okuma fırsatı buldım ama kişi sanırım ilişkinim uzun sürmesi dışında bu ilişkiye ne katabildiği veya nekadar sevdiğini sorgularsa unutma sürelerinin farklılığını düşünebilir. temennim herkesin hızlı atlatması olsada gönülden seven için zaman uzayacaktır... Zaman herşeye ilaç olur...

   Yanıtla

  • esra
   @ neslihan: hakkında hayırlısının bu olduğunu düşün öncelikle:) aslında her bitişin yada bitirilişn nedeni vardır. Zamanla herşey yerine oturur ve herkesde unutulur. Şuan senin için önemli. Önceliği kendine ve derslerine ver.lütfen finallere çalış. Gidenden sana hayır gelmez ağlasada sızlasada ayrıldığı gerçeğini değiştirmez. Finallerden sonra iyi bir tatil ve yeni insanlarla tanışmak için kendine zaman tanı.Bırak kimbilir seni ömür boyu sevebilecek insanla karşılaşırsın inan o herkesden kıymetli olacak.sevgiler...

   Yanıtla

  • onur
   Vallaha garip bişe üzülürler ağlarlar sızlarlar ama biter sanki ilahi bir güç ayırır insanlrı herşey kader kısmet nasip ne diycen :) ben ayrılalı 6 aya yakın oldu alıştım 4,5 yılın üzerine 6 ayda alışa biliyosun demek oluyomuş yani

   Yanıtla

  • neslihan
   bende ayrılalı 2yıllık ılskımden 5gun oldu kesın bıttı aradın telde aglmasına ragmen olamayız dedı heranının bır gectgı ınsndn bunlrı duymk senı ıstememsı ybncı olmk cok acı verıo h.snu fınallerım var ve ben hıc clısamadm mutsuzum nasıl toparlancagımı bılmıorum okdr sevdgını soyluyen ınsanlar bıanda nasıl deısebılıor..

   Yanıtla

  • esra
   Bazı insanlar hayatta allahın onlara bahşettiği aklı ve iradeyi kullanamadan tabiri caizse insani değerlerden uzak yaşar. Onlar için kıymetli olan sadece kendileri ve kendi istekleridir. aşk mı kim yanımdaysa o.sevgimi o da ne. vefa hiç anlayamadığı kavram. sözse verildiği an akıldan çıkandır. Ruh bu kadar fakir olunca aşk, sevgi hiç bir zaman ve inan hiç kimse için bu tip insanlarda var olamaz. Bunlar bu dünyanın insan olmayı beceremeyen zavallıları.sevmeyi bile bilmezler. Yol yakınken kurtulduğuna sevin geriye bakma...

   Yanıtla

  • sidar
   sanırım aşk da sevgi de mazilerde kalmış... ben evleneceğim zaman terk edildim, gelinliğim askıda kaldı evim tutuldu çeyizim serildi. bir gün de her şey telefonla bitirdi. evet doğru aslında unutmak kolay peki evleneceğim güne 1 hafta kalmışken yaşanalar nasıl unutulsun? aşk da sevgide kıymet bilinmeyen bir kavram haline getirilmişse yapacak bir şey yok.

   Yanıtla

  • rana
   slm arkadaşlar bu zamanda kimseye güven olmuyor insanlarda insanlık ölmüş tabiki iyileride var insanlar çok acımasız olmuş ben guvenmıyorum aşka artık hem neler üstune yemin edıp neler soluyorlar sonra ortaya dökülmeye başlıyor

   Yanıtla

  • esra
   @ ahmak: ahmak seni anlamayandır:) yaşanılan herşeyden öğrenilen ders vardır. zaten geçmiş yaşantılar kişiyi geleceğe hazırlamak içindir.olumlu düşün.sevgiler...

   Yanıtla

  • ahmak
   harita metod defterime serseriyetten uzak namuslu sevgiyi yazdım okuyan deli oluyoo. AMA BU AHMAKLIK SESİNİ DUYMADAN VE REDDELİŞİN SONRASI...

   Yanıtla

  • hayal
   sagoll canımm ben de öptüm tşke :)

   Yanıtla

  • esra
   gülen yüzün solmasındı tatlım eksik yazmışım:)öpt

   Yanıtla

  • esra
   elbette kontrol edeceksin. o insan senin yaşamında sadece anlıktı geldi ve geçti. ne mutsuzluk nede mutluluk daimi değildir. bu nedenle mutsuzluğunda mutluluk gibi anlık olduğunu düşün artık kötüyü atlattın daha güzel günler gelecek. Kim bilir öğrendiklerin bir gün bir başkasının hayata tutunması için umut olur. sevgiyle ka l gülen yüzün olmasın.

   Yanıtla

  • hayal
   esramm sagol cok dogru söylüyorsunnn benim anlık oluyor sadecen o an kendimi kontrol edebilirsem ne mutlu banaa .....

   Yanıtla

  • esra
   unutmak için sadece zaman gerek o da kişiye göre değişir. bazen psikologlar da psikiyatrislerde çaresiz kalır. ne gelenin seni en çok mutlu edecek olduğunun garantisi ne de gidenin seni en çok mutlu eden olduğunun garantisi yoktur. yaşanır ve biter..aynen her insanın doğduğu dibi birgün öleceği gerçeği gibi...insan hayatta yanlızdır bunu bilerek yaşarsa ne ayrılıktan ne ölümden etkilenmez. hayatta en çok kendinize güvenin bağımlılıklarınızdan kurtulun....realist olun. hayat kimse için feda edilemiyecek kadar değerli...

   Yanıtla

  • hayal
   dogru söylüyorsunuz arkadaşlar unutmaktan başka carem yok bu dünyda ne cok acılar var bunu üstezinden de gelrim inşallah bu yalan dünyada aşkı mı bulcam herşey ylandan ibaret zaten tek söyledigim laf allah büyüktür... cevaplarınız için tşkeee arkadaşlar....

   Yanıtla

  • onur
   Hayal bunları kabul eden bir bayanı kabul etmeyen bir erkek için söylenecek tek şey şudur.Şerefsizlikdir.Ayrıca bu arkadaş demekki senle ciddi bir ilişki düşünmemiş.Düşünmemişki sen ona her ortamı hazır ettiğin halde kendisi işin ciddiyete döküldüğünü anlayınca kaçmış. Benim durumunda tam tersi bir durumdu kız benim gitmemi bekliyordu senide onlardan biri sandım kusuruma bakma.Sana diyebileceğim yegane şey ise bu iş bitmiş çabalarsan ancak ve ancak kendini yaralarsın.Hani derlerya b..k çukurunu fazla karıştırma kötü kokusu seni rahatsız eder.Fazla üstüne gitmiycen çünki o senin kurduğun hayallere ortak olmamış sen evlilik hayalleri ifşa ederken o sadece diliyle sana iştirak etmiş fakat beyni ve kalbi farklı düşüncelere sahip kalmış. Sonuç olarak en hayırlısı senin onu unutman kolay bişe diğil benim ayrılığımın üstünden 4,5 beraberliğin üzerinden yani 7 ay gibi bir süre geçti tamamiyle unuttum dersem yalan olur fakat şunu söylemeliyimki kendimi işime ve aileme verdim sosyal çevre edinerek daha çabuk kalbimi ve gönlümü avuttum diyebilirim.

   Yanıtla

  • ersan gür
   @ hayal: kendimden bilirim dünyanın en zor mesleğidir polislik astsubaylık ve subaylık. çünkü babam astsubay. evlenmek için tam 3 yıl beklemiş. işin içinde bir de şavaş var. hayal sana söyleyeceğim tek şey senin durumun kolay unutulacak bir durum değil. sevseydi seni bırakmaz bahaneler üretmezdi evlenirdi. kesin işin içinde daha kariyerli daha güçlü bir kadın var. o yüzden unutman ve kendinin dengini bulman en iyisi.

   Yanıtla

  • hayal
   asla ben ondan öyle bişey isteyemem ben ailemi bırakıp gitcektim kendisi ailesinin yanında ,kalan biri degil subaydı ben herşeyi bırakıp ben gitcektim boş yere umut vermezi sonra aileye bahane etmesi cok kırdı beni ben ailemi anlattım tanışdırdım hiç bişey olmamış gibi rahat olmazı deli ediyor ve tek söyledigi kelimede olmuyor zorlmamk istemiyorum gercek ne olmayan ne onu da bilmiyorum peki onur sen bunu acıkla serefsizlik ben demi benim şerefsizligim yalanlarına inanmam cok salak olmam....

   Yanıtla

  • onur
   Erkek sevdikden sonra ne yapması lazım mesela ailesini yaşladığı şehri bırakıp senin ailenin yaşadığın şehremi gelmesi lazım veya ne bileyim senin istediğin bir düzenimi kurması lazım. Çok merak ediyorum açıklarsan sevinirim

   Yanıtla

  • hayal
   ben bu duyguyu alışıpda acı cekmek istemiyorum artık...onun acı cekmesini istiyorum pişman olmasını istiyorum ve ne kaybettigini görmesini istiyorum aslın da bunların farkın da oda ama neden böyle yapıyor anlamıyorum cözemiyorum hep acık kapı bırakıyor bahane üretiyor hep ben inanmmıyorum uzaklık aile neden olamaz erkek sevdikden sonra ben ce herşeyi yapmazı lasım ( bu yazıları artık boş bana göre ) sabretcem başka carem yok

   Yanıtla

  • fedakar
   Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsende unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla.

   Yanıtla

  • hayal
   cok umut verdi bana evlencek saf hayaller memleketlerimiz ayrı ve ailesini söylemiştik sonra uzaklık cıktı uzaklık aşkı sevgiyi öldürürmü mücadele etmedi hiç sonra başka sebep olarak babasını rahatsız lıgını öne sürdü kurtulmak istiyorum artık bu aşktan bir sene oldu ve hala untumadım o ben den kactıkca ben onun üstüne gittim yapmak istemiyorum bunları ama yapıyorum herşeyim anlık oluyor ve kavamı koydumm mmu aklıma gelebilcek herşeyi yapıyorum onunla ilgili ve cok yorulsum sevmiyorum artık saplantı ve takıntı haline geldi bu takıntıdan kurtulmak istiyorum onu ulaşamayım diye heşeyi siliyorum sonra içim deki merak içime kemiriyor onunla ilgili şeyleri araştırıyorum böyle yapmamm da onun biyerlerine kakmasına sebep olduu napmamm lassım benimm

   Yanıtla

  • sLn
   merve seni çok ii anLıorum ama seni aldatan birisine nasıl yalvara biliosun o buna deqmez

   Yanıtla

  • ersan gür
   merve seni tanımadığım halde sana üzüldüm.. aldatılmak hemde severken bir kadının hatta hiç kimsenin kaldıramayacağı bir durumdur. yerinde olsam o kimseyi unuturdum hatta tarihe gömerdim.bir daha hatırlamamak adına. çünkü seni haketmiyor. allah bilir aldattığı kişiyle birliktedir.bu gibi insanlar için üzülmeye değmez. bir bayana evlenelim deyip ondan sonra o insanı aldatmak delikanlılığa mertliğe dürüstlüğe yakışmayacak bir durum. inşallah unutursun. ve her zaman o kişiden daha iyilerinin daha mert daha dürüstlerinin çıkabileceğini unutma. ön yargılı olma.birisi bunu yaptı diğerleri de bunu yapacak değil. çünkü karakteri ve kişiliği oturmuş bir bey yanında olan ve sevdiği bayanın kıymetini bilir o senin kıymetini bilmediyse onun sorunu.

   Yanıtla

  • sLn
   ceren deqmeyenLer için üzüLme bıraq qitsin taqma kafana emin oL zamnLa unuTursun ;)

   Yanıtla

  • merve
   onuu cok sevydm hemde cok 3 sene bekldm snra sevdgmi soldm oda denemk istedi hersy cok guzldii sen cok baskasn sennn kadr kmsey sevmdm senle evlnmkk istyrm fln filann sonraa 11 ay snra beni aldttı ve ben bunu basksndan ogrendm sok oldm suan cok yeni bi olay ve gercktn untmyrmm napcgmı blmyrmm hala deli gbii sevyrmm ve bu kadr sey oldgu halde bitmesn die yalvardm affedrmm yeterki btmesn dedm ama o sendn sogudm artık sevmyrm dedi. onu untmyrmm untmycmda

   Yanıtla

  • ersan gür
   ceren zaman herşeyin ilacı. unutamayacağım zannettiğn acıyı bile silip atar.

   Yanıtla

  • ersan gür
   ceren her şeyi zamana bırak. zaman herşeyin ilacı. en unutamayacağım dediğin acıyı bile zamanla silip atar.

   Yanıtla

  • ersan gür
   ceren ben sana tanımadığım halde hak veriyorum. bir insan kız arkadaşına güvenmiyorsa o şahsın karakterinde ve kişiliğnde sorun var demektir.bunu bizzat yaşayanlardan biriyim ondan söyleme ihtiyacı duydum.

   Yanıtla

  • ersan gür
   ceren ben sana tanımadığım halde hak veriyorum. bir insan kız arkadaşına güvenmiyorsa o şahsın karakterinde ve kişiliğnde sorun var demektir.bunu bizzat yaşayanlardan biriyim ondan söyleme ihtiyacı duydum ben senin yerinde olsam hiç kendimi üzmezdim .her şeyi zamana bırakırdım. çünkü zaman herşeyin ilacı.

   Yanıtla

  • onur
   Vallaha ceren onun ayrılası varmış bence üzülme benim fikrimdir.Ben 4,5 senelik ilişkimi bitirdim ilk başlarda üzülüyosun ama sonradan alışıyorsun dünyanın sonu değilya her zaman dediğim gibi aşıklar el ele göz göze dolaşırken saçma sapan kelimeler sözler verirler ayrılırsak ölürüm sen gidersen ben hiç kimseyle olmam evlenemem her zaman aklımda kalırsın hepsi yalan hepside tam denilenin aksine olur.Yeni bir aşk yeni bir iş yine gülecek neden lazım şarkısı çok uygundur.Yeni bir sevgili bulunca hepsini unutursun sadece anılar ufak tefek kalır okadar başka bişe yok

   Yanıtla

  • ceren
   bana cok haksızlık yaptı sudan sebep nedenlerle ayrıldı zoruma gdn gıdısı dgl boyle basit bi sebepten dolayı bırakıp gtmesi oldu ve hala kendini hakli görüsü beni kahrediyor kafayı yemek üzereyim kafede bana okey öğretiyodu kafe sahibi yardm etti bana ama ben hic adamla konusmadım yuzune bakmadım orda adama ben yaparm demedgm için ayrıldı sen deseydın ddm olmaz o senn hakkndi bana laf düsmez ddi korkaklıgna kactı

   Yanıtla

  • sLn
   aşkmış meşkmiş hepsi yaLan qerçekten sevsende seviLmiosun hep acı işte ßunun sonu yok =(

   Yanıtla

  • gazman
   @ karşılıksız aşk: allah yardımcın olsun bende 1 kere platonik aşık oldum snn gibi ayyvayı yedim nalet olsun aşkınada emi platoniği böyleyse kendisi nasıldır bilemem kahroldum yaw ve 3-4 yıldır yeni unutmaya başlıom unutmadımda unuttum gibi...boşver benim gibi sende hor görülosundur bazıları(çoğunluğu malesef)kendilerini kleopatra gibi görürler üstten bakarlar ancaaak karizmatik sert bakışlı güçlü maddi ve manevi erkek oldumu mallaşırlar türk kızının kısa özet anotomisi malesef o karizmatiklerinde bir çoğunluğu şöle%85 fln diyar pala methodu youtubeden bakarsın işler böle be malesef türkiyede allah yardımcımız olsun ne diim:(

   Yanıtla

  • sLn
   arkadaşLarr Herşey zamanLa qeçer herşeyi biranda unutamassın ona ait herşeyi at diorlar ama bu okadar kolay deil

   Yanıtla

  • Onur
   @ platonikasık: Arkadaşım Seni anlıyorum platonik aşk yaşıyosun zaten durum kötüdür.Sana önere bileceğim şey git söyle olursa olsun olmazsa olmasın.Bazen aldığın red cevabı senin ondan çok çabuk soğumana sebebolabilir.ikinci birşeyde sen ondan cevap alamazda bu şekilde platonik devamedersen senin unutman zor olucaktır devamlı hayaller kurup devam ediceksindir.

   Yanıtla

  • angelicaaaa
   @ Oz*: geçmiş olsun ama kahretmenin anlamı yok. o da etten kemikten farkımız yok birbirimizden. senin ona yüklediğin anlamdan dolayı hatta seni geri çevirmesinden dolayı sen böylesin.

   Yanıtla

  • platonikasık
   @ onur: bna onu hatırlatacak herşeyi yok et diyorsunuz. Kalbım her attığnda onu hatırlıyorum kalbimi söküp atttaım mı simdı?

   Yanıtla

  • karşılıksız aşk
   ben aşk acısı ceken biri olaraq gerceqten bundan kurtulmaq istiyorum ben onu seviyorum ama beni sevmiyor hayatımda ilkj kez aşk oldum ama fayda etmedi ben onu coooq seviyorum yaaaa

   Yanıtla

  • sLn
   a$q acısı kaDar köTü ßi$eyh yoq ama iHaneT daha zorrrrr

   Yanıtla

  • bosver
   bende asık oldum ayırılıp sureklı barısan oydu bıktım artık ama delıgıbı sevıyorum donunce elım ayagıma dolasıyor aglıycak gıbı oluyorum terkettıgındede dunyam yıkılıyor nasıl dı sevdaysa acıyorumda ona benden ayrıldıktan sonra dagıtıcak dıye ama yeter artık kardesım bıtsın yeter ya

   Yanıtla

  • onur
   Arkadaşlar herkes o veya bu şekilde bir acı çekmekte tabi aşk acısıda bizler için ayrılanlar için çok büyük acı gibi dursada dunyada çok büyük acılarda var bunları göz ardı edemeyiz.İnsanlar savaşlar da açlıkla veya daha sayamıyacağım birçok şeyle imtihan dunyasında imtihan olmaktadır.ALLAH (c.c) Bizleri bu dünyaya imtihan için göndermişse herkes imtihan olucak bir şekilde bizim de imtihanlarımız demekki ayrılık acısı veya aşk acısı ile sınanmaktayız veya geçmekte Ama yine yineliyorum daha büyük imtihanlarda var insanlar sevdiği herşeyi paylaştığı insan dan ayrılınca denizden çıkmış balık misali nefes almakda bile zorlanıyor ilk etapda fakat acı küllenmeye başlayınca hayata daha değişik de bakmaya başlıyor en azından ben öle oldum bu bir imtihansa benim şuanlık imtihanımda böle diye düşünüyorum. Yine diğer mesajlarımda dediğim gibi her şeyin başı ve sonu ALLAH(c.c) çıkmaktadır.Aşk acısı çekiyorsanız veya başka acılar çekiyorsanız kurtuluşunuz yine dualarda başka bişe de diğil.Burdaki arkadaşlarıma sesleniyorum herşeyi ALLAH(c.c) adaletine bırakın sakın isyan etmeyin ALLAH(c.c) dua edin zaten sizin için hayırlı bir iş ise kesinlikle bir zaman sonra sizlerin önüne daha hayırlı bir şekilde çıkıcaktır.Ümidinizi hiç bir zaman kesmeyin hayat herşekilde dizilerde anlatılan gibi toz pembe diğil sonuçda imtihan oluyoruz şurda insanların yaptığı bir sınav da bile eziyet çekerken hayat imtihanının da çok koloy geçmesi beklenemez zaten her şer de bir hayır her hayırda birşey vardır bir hadis sözüdür bunu şüphesiz ALLAH(c.c) bilir biz bilemeyiz o bakımdan sadece meded umulacak yer dua dır isyan etmek hayata kahır etmekle elimize veya elinize bişe geçmez dua dua dua en büyük silahımız budur.ALLAH(c.c) doğru yolu bulup doğru işler yapanlardan eylesin hepimizi.

   Yanıtla

  • Oz*
   benimde 26 aylık ilşkim 1 hafta önce tamamen bitti.. Gerçekden şu bir hafta yaşadımmı yoksa öylemi göründüm bilmiyorum..İlişki süresince üzen taraf hep ben oldum aksilikleri hep ben çıkardım her hatamı kabul ediyorum..Ve en son ayrılıgımda oda artık tamamen bitirdi..Bende çok rahattım ama aradan 2-3 gün geçti ne olduysa ozaman oldu..Telefonlara cevap vermedi mesajlara cevap vermedi..Bana arama artıkk bee dedi..Çok yogunum dedii..İnsan 26 aylık sevgilisinden bunları duyunca gerçekden çok üzülüyor..Ben ise ısrarla hep aradım arkdasları yoluyla hep ulaşmaya çalıştım en büyük hatayıda burda yaptım..Bugünde aradım ama açmadı 5 farklı telefondan aradım hepsini bir bir engelledi..En son mesajında şöyle dedi..Arama artık yarın memleketime gidiyorum bu hattıda kırıcam bir kez daha ararsan babama söylücem... 21 yaşındayız ikimizde..Ne kadar kötü degilmi yıllarca sevdigin insanın artık seni polise şikayet edicek kadar soguması..Okadar çok çılgınlık yaptımki yaz yaz bitmez..Hatalrımın bedelini agır ödedim ama herşeyi alttan alarak bence berbat ettim..Şimdi herkes diyor sogudugunu bunaldıgını ve biliyorum bende hatta en mutlu günlerini yaşadıgını biliyorum artık tek istegim bir gün aklına geleyim biraz anlasın beni..Şu andan ihtibaren bütün ilşkilerimi kesiyorum asla aramam artık dostlarımda yanımda sagolsunlar..Umarım aynı şeyler bir kez daha girmez hayatıma..

   Yanıtla

  • fedakar
   kimse kusura bakmasın onur arkadaşın yazdığı gibi sadece dua edin onun dışında eğer gerçek aşık sanız hiç bir şekilde ondan kurtulamazsınız hele bide karşılıksızsa sakın arkadaşlar ben aşığım deyipte kendinizi aşkın tuzağına atmayın ondan kurtulmak yoktur biliyorum çoğunuz inanmayacaksınız ama ben yinede söylim tam 23 yıldır aşığım ne ondan ayrıyım nede onunla birlikteyim ne ondan uzaklaşabiliyorum nede ona yaklaşabiliyorum ama şu an kendimi dünyanın en mutlu insanı sanıyorum aşkın kıymetini bilin aşk dünyanın en güzel ve en gerçek mutluluğudur

   Yanıtla

  • axiprenses
   Aşktan kurtulmayı istemek bile beni öldürüyor. Aşk çok kötü bir şey bence hele birde karşındaki seni sevmiyorsa...

   Yanıtla

  • fatmaa
   çok acı çekiyorum .sevgilimden yeni ayrıldım .kendi idteginle .onu çok seviyordum 4n senedir ama şu bir yıl içinde ondan dogudugumu fark ettim .ondan ayrılınca kötü oluyorum ..beraber oluncada ondan dıkılıorumm. neden böle oluo anlamıyorumm.şuan hayata karşı dandaha kuvvetliim onu unutacagıma eminim beni sevmeyen birini sevmek aptallık bence... ama sizlerden yardım bekliorumm..

   Yanıtla

  • Mustafa TORUMOĞLU
   13 AYLIK İLİŞKİMİZ AYRILIKLA SONUÇLANDI NE SÖZLER NE YEMİNLER NE SEVGİ HERŞEYDE BİR YERE KADARMIŞ KENDİME GÖRE 3 DERS ÇIKARDIM İÇİMDEKİ YANGIN SÖNMEYE BAŞLADI ZATEN SÖNDÜRECEK YAĞMUR DAMLASI DA ELBET TE VARDIR ÖMRÜMÜZ YETTİKÇE BUNDAN SONRA JURACAĞIM İLİŞKİMDE DAHA SAĞLAM TEMELLERDE KURULACAKTIR. TABİ BERABER DÜNYA GELMEDİK O İNSANLA UMUTLARINI ONA GÖRE KURUYORSUN YOK OLUYOR BOŞLUĞA DÜŞÜYOR İNSAN BENCE BU SÜRECİDE SABIR SEBAT EDEREK GEÇİRİP KENDİME TEKRAR Bİ ŞANS YARATARAK ATLATIRIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

   Yanıtla

  • mechul Kayıtlı Üye Yorum: 2
   merhaba bende aynı aşk acısı içindeyim ben üç yıl oldu birini seveli aynı işyerindeyiz bizimde sorunlarımız vardı ayrılıp barışıyorduk megerse hiç sevmemiş sadece kullanma amacıyla yanımda duruyordu kendine aşık etirdi şimdi ayrıldım beni kullandıgını geç anladım ama aşk farklı hergün yanyanayız iş yerinde şimdi ne yapmalıyım söylermisiniz

   Yanıtla

  • üzgn
   ne yapmm gerek bukez kesin bitrmeyi düşünyrm

   Yanıtla

  • üzgn
   onu çok sevdim ama o beni sevmemiş gel gitli bi ilişkimiz vardı her sefernde hep affetm onu yine birlştk am şuan yine ayrılıyrz kafayı yemek üzerm yrldum artık varlığıda yokluda bana mutszluk veryr.

   Yanıtla

  • ersan gür
   yıllarca aşk acısı yaşadım.iftiralar yalanlar ihanetler.unutmak için yalan aşklara sarılmak.devlet memuru olmama az kaldı.önemli olan kendinizle barışık olmak ve zamanını beklemek.

   Yanıtla

  • Onur
   Arkadaşlar baya önce bir yazı yamıştım ondan sonra 1 aydır felan düşünüyorum ve kızın çalıştığı yere kadar gittim ve bana aynen şunları söledi ben sana karşı bişe hissetmiyorum ve seni sevmiyorum sen çok iyi insansın ama bitti dedi ve ben geri dönüş yaptım tabi ama ondan sonra düşündüm çok düşündüm ve buna hatamı denir ne denir bilemiyorum ama ne olduğunu kafamda çözdüm ben 3 aydır ayrılmadan 3 aydır ALLAH a dua ediyordum hep 5 vakti namazdan onra di,yordumki bu iş hayırlıysa evlenmeyi nasip et diğilse benden ayrılmasını nasip et diye ve duamın kabul olduğunu anlamadım şimdide duamı değiştirdim şimdide hayırlı kıl ve evlenmemizi nasip et diye dua ediyorum 1,5 aydır.ALLAH gaybı bildiği için bu dumaın kabul olup olmayacağını bilemiyorum ama benden neden birden ayrıldığını çözmüş oldum bir bakıma ALLAH ikinci duamı kabul edersede hayırlı olucağını ve bana dönüceğini kabul edicem.Hiç bir şeyden umidinizi kesmeyin derim arkadaşlar ALLAH a sığının ve içinizdekileri secdede ALLAH a dökün derim ALLAH kulunun ettiğini duları geri çevirmez bir mani yoksa..

   Yanıtla

  • esin kırgaç
   @ elimiel:seni üzmek istemem tatlım ama aralarında bişy olma olasıkıgı %100 suan aynı durumdayız bılıomusun??? 1 senedr berabr oldgm ilişkiyi bitirdik ve ben kaç gecedr hıc uyuyamadım ıcım acıyrr.. kalbim sızlıorr:(( bende onun bı kızla cok yakın oldugunu gördm sanırım onunda eskı bi arkadası .. bndede kıskanclık hassafada kım dıe her defasnda söyldm facede konusmalar msnde yazsmalar artık bıktrmıstı... sonra lanet olsunn ıkı gun önce bıtırelım deı o gunden berıdr hıc uyumadım gözüm hep telefnda içim acıor :((((( dıkkatlı ol ustune gtmee!! zaten gercekten sevenler cok dıkkat ederler kımseyle konusmazlar..kütfen kendın ıcın dogru olanı yap.. umarım aranız duzelırr.. :((

   Yanıtla

  • Dışarda Kar Yağıyor
   @ aras: şuan tamda o nefretin doruklarındayım...ama bu boş bir nefret değil ki..aslında o sizin sevginiz demişsin evet..malesef o sevgi nasıl olduysa katlanarak nefrete dönüşmüş durumda..bunu nasıl yok sayabilirim?daha düne kadar seni çok seviyorum diyen bir insandan 1 gün sonra ayrılıyorsan sudan sebeplerden dolayı..hiç bir şey olmamış gibi davranamazsın sonradan...sen yoluna ben yoluma demekte çare değil..çünkü duyguların hayallerini yıkmış bu insan..nasıl nefrete dönüşmez sevgi?

   Yanıtla

  • aras
   Evet bende cekmiştim.bu yazıyı gördümm ve okudum. okuduktan sonra kendimle gurur duydum.ne yazıyorsa birebir uygulamısım.ben yasadım arkadaslarr hiçte zor degill. ask sadece bile bile acı cekmektir. sen istedigin için için o acıyı cekiyosun.istemesen kafana bile takmazsın.yazıdada sölendigi gibi sevgi bir anda nefrete dönüşürr.ona duydugun nefrett aslında ona olan sevgindir.onun için nefret etme sıradan biri gibi görr onu.hatta kendinden kat kat küçük aciz gör onu kendi beyninde küçült ez ve en sonunda parçala ve at. tsklr...

   Yanıtla

  • yarali kalp
   slm bende sizin gibi aşk acısı çekıyorum elimdende bişey gelmıyor bende sadece zamana bıraktım başka bişey yapamıyorum tavsıyesi olan varsa yazsın lütfen.......yardımlarınız için şimdiden tşkler...

   Yanıtla

  • GiZlI
   Bu yazini okudum ve bir yorum yazmak geldi icimden... Sonunda yazmisin ya ALLAH kimseyi asik etmesin bence biz insanlar Bastan olmayacak duaya amin demeyelim... Bazen gercekten kendimiz ediyoruz kendimiz buluyoruz... Bende cok sevdim deger verdim ellimden gelen herseyi yaptim ama maglesef Nasipimde o yokmus... ALLAHa karsi gelcek degilim ya,hassa yani... Bence Herkez nasipindeki ve hak ettigi kisiyle evlenir... Bu yüzden sende üzülme elbet icindeki yangini sönderecek bir yagmur damlasi vardir :) @ ali:

   Yanıtla

  • Dışarda Kar Yağıyor
   başta sevmiyordum..fakat içten içe bir hayranlığım vardı..üni 3. snıftantan sonra karar verdim..bunu ona açıklayacaktım..ben açıklamadan öğrenmişti gerçi..teklif ettim ( hiçbir karşılık beklemeden) çünkü kabul etmesi yada etmemesi hiç ama hiç umrumda değildi..kabul etmedi..3 ay sonra o aradı ve birbirimize şans verelim dedi..kabul ettim bende..gel zaman git zaman 6 ay beraberliğimiz oldu..çok guzel günlerdi..heleki karın altında ilk defa ellerinden tutuşum.. elele saatlerce dolaşmamız..soğuktan buz kesen ellerini avuçlarımın içine almam..saçlarını okşamam..başını omzuma dayayıp uyuyakalması..ve onlarca anım..bunlar ona bağlanmam için yettide arttı..birbirimizi seviyorduk..yada ben öyle sanıyordum..taki benim sözde kıskançlıklarım başlayana kadar..halbuki benim tek derdim aramızdaki ufak tefek sorunların ortadan kalkmasıydı..bunları ona anlatamadım..ayrıldık ama nedense hala yüreğim sızlıyor..gözlerimden yaşlar süzülüyor..oğlum bir erkeğe yakışmaz diyorum ama kendime söz geçiremiyorum...6 ay geçti..şimdi elimden olmayan sebeplerden dolayı onunla yanyana geliyorum..istemeye istemeye konuşuyorum..yüzüne bakamıyorum..çünkü içim sızlıyor..unutmak istiyorum olmuyor...daha bugün aynı servisteydik..yanımdaydı yine..ama başı omuzumda olacakken arabanın camındaydı..buna yüreğim dayanmıyor..acı çekiyorum ama anlatamıyorum..1 sene daha böyle devam edecek bu..unuturmuyum onuda bilmiyorum..dışarda yine kar yağıyor..ve ben onu düşünüyorum..

   Yanıtla

  • abdullah
   @ merve:merwe seni gayet ii anlıyorum yol yakınken bişey yaşamadan waz gec yoksa üzülen yıkılan sadece sen olursun sadece sennn beni dinle.

   Yanıtla

  • abdullah
   arkadaşalar hepinizin derdini okudum benimde başımdan bir aşk gecti o kadar sewiyodumki herşeyden kıskanıyordum o kadar sayiplenmiştimki ona bakan gözleri oyasım geldi we sonu terk ediliş. we yıkıldım resmen. bir gece düşündümki hep aşık olanmı üzülür ewt bu doğanın kanunu. ama bir düşünün terk eden hic bişey olmamış gibi sanki sana küfür ediyomuş gibi hayatına dewam ediyor. ama unutulmayacak bişey değil. allahım insan oğluna düşünmeyi werdiyse düşünmemeyide wermiş niye hep düşünmeyi kulalanıyozki bırakın düşünmemeyi kullanalım bırakın herşeye inat yaşamaya dewam edelim bırakmayalım kendimizi kimseyi sewindirmeyelim...... herkese ii akşamlar... okudunuz icin tşk

   Yanıtla

  • isimsiz kız =D
   arkadaşlar ben bir kızım ve bir kızla ilişkim oldu tam 2 yıl bunu yadırgayabilirsiniz ama böyle ne yapalım oldu artık =D sadece aşıktık başka hiçbirşey yoktu deli gibi sevdik ama ben hep üzdüm hep bitirmek istedim yanlış olduğu için o hep toparladı bizi devam ettik ama sonra oda sıkıldı artık ve başkasına aşık olmuş o bir erkek :) ben birdaha bitirelim dediğinde kabul etti bunu ve bitti şimdi onunlada ayrılmış ben ona devam etmeyi teklif ettim ve bana en zor vazgectiğim insan sensin ve ben bu yükü birdaha kaldıramam dedi şimdi bana ne diyeceksiniz ben onun kıymetini gidince anladım acı çekiyorum ne yapmalıyım :) ? arsızca bir mesaj değilmi ama ne yapalım seçimlerime saygı duymalısınız lezbiyen değilim fakat her iki cinstende kabulüm insan olsun kıymet bilsin değer versin hayatı sevsin yeter :) bende böyle bir insanım hadi bana birşey söyleyin lütfen

   Yanıtla

  • huriye
   @ erkan çakır: slm ben huriye çok mutsuzm ben ona karsı derin seyler hissetmeme rağmen o beni sevmiyorrr bunu anlamıorummm....:-(

   Yanıtla

  • oktar
   benım karmasık bı ılışkım vardı kavga guruldu gecıyodu 4 yıl boyunca sureklı kavgalar oluyodu onu unutomıyorum bıttı gozuyle bakıyorum ozelden arıyo bı umutlanıyorum

   Yanıtla

  • merve
   slm bn merve çok mutsuzm çünkü; acayip platonigim ve ne yapcamı blmyqrm . gerçekten bn svyorm bu gerçek aşk eminim nolur bana yardım edin nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...!!!

   Yanıtla

  • yildirim Kayıtlı Üye Yorum: 2 Forum Mesaj: 2
   hmm

   Yanıtla

  • can
   maf oldum ben bittim ya bunu okuyunca hem iyi hem daha kotu oldum 6 8 ay ben dayanamam hemen unutmam gerek 1 sene beraber oldugum insan baska seyler icin benden vazgecti severek ayrildik sirf kiskancligim ve ona bazi seyleri yasaklamam yuzunden aileside bana karsiydi boyle bir aci cekcegim aklima gelmezdi uyuyamiyorum tek istegim bir an once unutmak ölmek istiyorum :(

   Yanıtla

  • Onur
   ßir 5 yıldır beraberlik yaşadık sevdiğim insanla ararda mesafeler vardı ve zor bir durum olmasına rağmen bir okadar bir tutkuyla birbirmize bağlıydıkki birbirimizi düşünmeden yapamıyoduk.Sevdiğim insan uzak bir şehirde bense uzak bir şehirde yaşıyordum o benim kendi şehrine gelmemi orda yaşantıma devam etmemi istiyordu hep başarmak için çok çabaladık olmadı ve bu durum gittikce aramızda sorunlar çıkardı ve birbirmizden uzaklaştık benim ilgim azaldı ve arkadaşım bir gün doktora gitti ve bir hastalığının ortaya çıktığını ve benim bu şekilde onu kabul edip etmeyeceğimi sordu bende tabiyki dedim insan oğlu heran herşey olabilir dedim sorun yok biz yolumuza devam ediyoruz ertesi gün beni aradı ve doktor bana öle bir baktıkı ondan hoşlandım dedi demekki sana karşı bişeleri kaybetmişim dedi ağlayarak tabi bu konuşmalar 5 gün içinde yaşanıyor sonra bana bana müsade versen ben düşünsem dedi geri dönsem beni kabul edermisin bende hayoır dedim ve bir kaç gün sonra ağlarayak genebeni aradıdedi iki gündür ağlıyorum dedi sonra 4 gün geçti ben aramadım onu kafası karışmasın düzgün düşüncelerini tahlil edebilsindiye ve bu 4 gün sonra aradı beni dedi 4 gündür beni aramıyosun bu iş böle olmayacak kafam çok karışık bu ilişkiyi bitirelim dedi ben ilkden şaka vs yapıyor xzannettim fakat diğer gün arayıp bana ait herşeyi kargop yapıp gönderdiğini söledi ve telefon hattını kapatıcağını söledi hiç bir şekilde ilitişimim yok şuanda ben ayrılık acısı çekiyormuyum çekiyorum doğrudur ama mantıksal baktığımda olaya aslında hep beni suçlayan tavırları vardı neden onun yaşadığı şehire gidemiyormuşum bende hep diyordum sen neden gelmiyorsun şimdi aklımdan geçiriyorum demekki ben 5 sene gelemedim ama savaştım gelmek için sen ne yaptın sen hiç bişey yapmadın ve bitirdin Geri dönme umudum varmı hayır yok geri dönmez diye düşünüyorum fakat pişman olacağımdan ve bir kaç zaman sonra kafasındaki problemleri hallettiğinde bu ilişlkinin değerini anlayacağındanda şüphem yok.Sonuç olarak 5 yıllık bir ilişkim bitti dönmemecesine benim sadece dediğim ise ALLAH herşeyin hayoırlısını nasip etsin üzüntümü böyle bastırıyorum..

   Yanıtla

  • melike
   hayat banada yanlış yaptı üstüne üstlük hala da yapıyo o serefsizi sewmiyeceğim diyorum sewiyorum ben böyle hayatın ta anasıyla konuşuyum........

   Yanıtla

  • abdullah
   hayat hepbana yanlış yaptı gülmek istedim aglatı sevmek istedim sevdiyim kaşar çıktı ben askere gidince beni unuttu nsan ları tanıyamıorum biri ne bağlandım sevdim alahı na kadar seviyorum insan ların maskelerinin altını göremiorum

   Yanıtla

  • esra
   aman ben üzülceme onun boynu kopsun

   Yanıtla

  • ¤HEDIYE¤
   Aşk çarpması öyle bişeyki çarptıktan snra uzun bi süre kendine gelemezsn..

   Yanıtla

  • ¤HEDIYE¤
   Beni aşk öyle bir çarptı ki güzelim 6 ay snra kendime gelebildim yukarda yazılı olan şıkların bi çoğunu uyguladım ve çok ise yaşadı.. Herşeyin nasıl ve nerde yaşanacağını çok iyi biliyorum bu konuda da yeterince tecrübeliym ve Bu demek değil ki onu hatırlamayacaqm elbette ki yaşananlar unutulmaz ama ömür boyu da bu tutkuyla yasanilmaz heralde .

   Yanıtla

  • Ceren
   @ ¤HEDIYE¤: anlaşılan aşk tam çarpmamış seni :) haklı olduğun yerler var ama öyle gelen ağa giden paşa demekle rengi değişmez bu işlerin

   Yanıtla

  • ¤HEDIYE¤
   Ben asla bu acidan kurtulamayacakmym diyordum.. Ama öyle olmuyormuş herkes unutulur öyle bir anda değişirkı hayatımız biz bile anlayamayız.. O yüzden bazı şeyleri akışına bırakmak gerekiyor herzaman o kişiyi düşünürsen hiç bir zaman bu acidan kurtulamazsin.. Düşünmemeye çalışın biliyorum zor ama kolaya gitmek için zoru aşmamız gerekiyor.. Tüm aşk acısı çekenler bırakın sizi kaybettiğiı için o üzülsün... Herzaman giden AĞANİZ gelen PAŞANIZ OLSUN.

   Yanıtla

  • ¤HEDIYE¤
   Slm arkadaşlar ben 19 yaşındaym.. Italyadn geldimde kuzenimi sevdim.. Biz nişanlandk 9 ay nişanlı kaldık snra bizi ayırdılar.. Benim yetimim annemde yok babamda. Çok zor anne babasızlik keşke onlar olsaydı.. Biz belki bu durumda olmazdık. Ben onu attım artık BITTI O Okusun ınş kazanır kpss sınavlarını. Benim dertleşeck 1 arkadaşa ihtiyacım var. Allah hepinizi bu aşk açısından kurtarsın..yolumuz açık olsun şansımız bol olsun

   Yanıtla

  • eftalya
   selam ben cok sevdim birıni 15 askerlıgının bıtmesını bekledım ama uzerıne tıtırıyerek onu cok ozleyerek o haftasonu dısarı cıkmayınca bende cıkmadım aılesınden daha cok ılgılerdım yanına kac kere zıyaretıne gıttım butun moral bozuklugunu sıkıntısını cekerek hep gelınce yanımda olucagı gunlerı bekledım aglamadan bırgun uyumadım ve o sonunda gelmıstı ve benden mutlu hıckımse yoktu ama cok kısa surdu bırbucuk ay sonra ben sana benı bekle dememıstım deyıp gıttı dunyamı basıma yıktı ben bu tavrı haketmemıstım ben onun hıc basını one egmedım ama o benı cok mahcup ettı ben onu cok ozlemıstım ama o gelınce 5 yada 6 ay bıle benı sevmeyı denemedı bıle bıze bır sans bıle vermedı aradan 4 yıl gectı ben hala onu cok ozluyorum cok sevıyorum ama o yıne benı sevmıyor nefret bıle edemıyorum heryerde onu arıyorum kendıme engel olamıyorum zamanında faydası yok aynada yuzume bıle bakmak ıstemıyorum Bu acı ne zaman bıtıcek??

   Yanıtla

  • numitarem
   selam,ben 2 yıllık ilişkimden sonra ilk askımla nisanlandım ve 4 ay sonra ailelerin etkisi ve birbirimize karsı yanlıs davranıslarımız yüzünden nişanı attık. 1 ay oluyor aynı yerde yan yana çalışıyoruz ama aldığımız her nefeste ölüyoruz. ben konusmak istersem o kaçıyor kaçamasına sinirlenip bende uzaklaşırsam kahroluyor. napmam lazım? unutmak mı lazım kovalamak mı?

   Yanıtla

  • çaresizim
   doğum günümün olduğu gün 10 yıllık eşim tarafından terk edilidim 2 yaşında bebeğim vr kızım da bende psikolojilk olarak çok kötüyüz. 3 ay oldu ve hala kendime gelemedim. kızım için pedagog ve kendim için psikoloğa gidiyorum ama nasihatten başka bişey alamıyorum etkisini göremedim.allahım bu sıkıntıdan nasıl kurtulcam benim tek ilacım o ne kötü dimi tek kişinin 2 kişiyi mahvetmesi kızımı ve beni ben napcam

   Yanıtla

  • tuba
   NEFES ALIYORSAK HALA, UMUT VAR DEMEKTİR (:

   Yanıtla

  • returnMan
   Bende bu aralar aşk acısı çekiyorum .Hemde öss yüzünden kız arkdşım beni bırakmak istiyor .Sınav a hazırlanırken benim ona engel olacağımı düşünüyor tam tersine ben ona destek oluyorum elimden geleni yapıyorum.Kızlar hep böyle düşünüyor Beraber yaşamak varken acı duysada ayrılıktan,kendi kendilerine ağlıyorlar içlerine atıyorlar gurur yapıp bunu söyleyemiyorlar.Ben çok değer verdim herşeyimi onun la kurdum her hayalimi onsuz olmaz diye ,ve çok yalvardım bırakma yapamam sensiz diye,Pişmanmıyım değilim seven insan herşeyi yapar ama benim kadar düşüpte yalvarmayın kimseye. Bana geleceğimi düşünmemlazım diyo öss ile gelecek olmuyo bunu her gun görüyoruz gelecek doğru i,nsanla olur. Üzgünüm geleceğini heba ediyor öss den sorna gerçekleri anlayınca pişman olucak ama kalp tamir olmaz. Umarım onun karşısına Adi eşrefsizler çıkmaz aklımdaki tek düşünce bu birazda o yüzden bırakmak istemiyorum .Eden bulur diyorum ve buda gelir buda geçer diyorum (ama çok zor be abi)

   Yanıtla

  • veysel
   ya ben bir kızla çıkar gibi oldum beraber yanlız kaldık arkadaşdık ama o bana ümitlenme diyordu bende ilk defa sevdim dedim o da benim bu konudan rahtsız olmamı istemiyordu am ben bu konunun içinde çıkamıyorum hem karşı tarafa şidet ve hakkarette bulundum bir çok insanla başım belaya girdi ve o kızı unutamadım ve ben acilen iyileşmek istorum kafayı yiyecem ne olur bana yardım edin

   Yanıtla

  • shydsh
   merabalar...bende ayrılalı 3 gün oldu terkeddildim ve çok kötü durumdayım onunla geçirdigm zamanları hatrlayıp sürekli aglıyrm bu düşünceyi kafamdan atamıyrm sürekli aklıma hep o geliyo ilşkimz bnm kıskançlıklarım yüzünden bittgini söylüyo ama ben onu çok seviyorum ve onsuz yapamıcagımı düşünüyrm aslında onu karşı içimde bi nefret var ama sevgim daha agır basıyo sanırım çünkü kopamıyrm ondan bişey yapdıgımda bile aklıma geliyo telefonmla msj çekerken onunla gttgimz yerden geçerken 3 gündür yemek bile yiyemyrm son kez görüşürp bende onal hediyelrini ona vermek istedim ve bnm yüzümü nede sesimi duymak istemdigini söylüyo onları senden alamam sizce ne yapmalıyım..?

   Yanıtla

  • sezen
   benmkısı bıraz farklı.liseden arkadasıma sonradan asık oldum.ve bunu kendısıne ilettim.ama onun yakın bı arkadası bana lısedeyken yanı bundan 5 yıl önce teklıf etmıstı.her sefernde bunu ileri surerek benle bi ilişkide bulunamayacagını dile getrdı.bu durumda ben ne yapmalıym

   Yanıtla

  • Ceren
   çok iyi giden bir ilişkim vardı son günlerde benden uzaklaştı eskisi gibi aramıyor işi yüzünden farklı şehirlerdeyiz gelmesini istedim ama bazı engellerden ötürü gelemeyeceğini söyledi ve benden soğumuş gibi sorduğumda bana öyle geldiğini söylüyor aam ben normal olduğunu düşünmüyorum acaba beni artık sevmiyor mu yoksa başka birisimi var kafayı yemek üzereyim nasıl öğrenebiilirim bunu uykularım kaçıyor bana yardım edin

   Yanıtla

  • karakiz_e10
   bakalim ise yariyacakmmi?

   Yanıtla

  • büşra
   @ t4yfun: çıkar derken*?

   Yanıtla

  • t4yfun
   çıkarınızı düşünün ben hiç aşk yaşamadım iyikide yaşamamışım

   Yanıtla

  • Aişe
   HAKETMEYENE HAKETMEDİĞİNİ VERMEYECEKSİN

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: tabıkıde benım tercıhım her zamn ondan yana ama o oyle düşünmüyo işte...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: senn tercihin ondan yana mı oldu...

   Yanıtla

  • büşra

   @ buketimmm: inşaallah canım her yerimiz bağlı artık tek çare dediğin gibi unutmak unutmak....

   Ya bizde ayrıldık sırf beni başkası istedi diye bu kadar basit bi sebeppp işte

   görüyosun değmez hiç bir şeye ...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: artık benden çok uzaklara gitti.tamamen unutmak tek çarem.kolay olmayacak ama bunu yapmalıyım.inş herşey gönlümüzce olur...

   Yanıtla

  • büşra
   @ MERAL: çok teşekkürlr meral.. çok doğru konuştun biraz olsun hafıfledımmm

   Yanıtla

  • MERAL
   @ büşra: NE KADAR ŞANS VERİRSEN VER İNANKİ BOŞ, SADECE SEN KAYBEDİYORSUN... HEM ZAMANDAN, HEM SENDEN GİDİYOR BİR SÜRÜ UMUT HAYAL... O EGOLARINI TATMİN EDİYOR SIKILINCA GİDİYOR, İNSANLAR UNUTULMAMAK İSTER SEVDİKLERİ İÇİN DEĞİL ÇOK KİŞİ TARAFINDAN SEVİLMEK İÇİN, ONUN İÇİN SEN YADA BİR BAŞKASI FARKETMEZ... ÜZÜLMEYE DEĞMEZ; KİMSE PAHALIDAN SATMASIN KENDİNİ, BİZ BİLİRİZ HERKESİN İNDİRİMLİ GÜNLERİNİ... GİDENE ÜZÜLME BAŞKASINA GİDİYORDUR... GELENE SEVİNME BAŞKASINDAN GELİYORDUR... BİZ ÜÇ KİŞİYİZ; BEN, KEYFİM VE KEYFİMİN KAHYASI... BENİ TANIYAN BİLİR, BİLEN ANLAR, ANLAYAN SUSAR, ANLAMAYAN UZAR...AYIK OL PANİK YAPMA, RAHAT OL BAK DALGANA, ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA NE SANA KALIR NEDE BANA... GİDEN DÖNMEK İSTER, BIRAK DÖNSÜN...!! NE KAYBETMİŞ BİR DAHA GÖRSÜN..........

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: sana dene tekrar demiştimyaaa fıkrımı değiştiryorum cnmmm hiçç deneme bencee hazır unutmaya başladıysan bırak akışınaa..bnde aynı durumda oldum çünkü yinee değmiyo lanet olsun değmıyo

   Yanıtla

  • büşra
   @ admin: merhba.. o kadar kiiye yardımcı oluyosun bizedee olda....:)

   Yanıtla

  • Master Admin Yorum: 781 Forum Mesaj: 295
   @ missplatonik:

   Seni yaramaz seniii :) demek aynı şeyleri paylaştınız aynı şeyleri düşündünüz ama bitti. Demek yanında ağlayanlara hakaret ederdin. Al işte bak demek ki büyüdükçe büyük düşünmek gerekiyormuş değil mi :)
   Hmmm... Senle eğlendiğimi falan düşünme. Bak büyüyorsun ve büyürken hayatın sana gösterdiği acı gerçekler karşısındaki tavrın hoşuma gitti. Bu yaşadıklarının senin yaşınla alakası yok aslında. İnsan ne kadar büyürse büyüsün bu bahsettiğin olumsuzluklar gelip onu bulabiliyor. Bulunduğun durumdan kendini bir şekilde kurtarman gerekiyor. Ama bunu ölümü düşünerek ve erkek arkadaşını gözünde büyütüp büyütüp kendini de bir hiçmiş gibi betimleyerek gerçekleştiremezsin.
   Çok fazla karamsar olma. Hayatın henüz başında bile değilsin ve bu anlattıklarını hayatının bir çok yerinde defalarca yaşayacaksın. Her yeni başladığın yeni ilişkide eskisine gülecek hale bile geleceksin.
   Panik yapma :) Bu sadece senin başına gelmiş bir şey değil ve karşındaki insan "kendini sana hasret edip mahrum bıraktığı için" ulaşılmaz erişilmez değil. Hiç bir insan bu düşündüğün şekilde değil bu tamamen senin iç dünyanla alakalı bir şey. Gözünde büyütme. Yaşını dert etme, aksine daha çok genç olduğun için sevinmelisin çünkü önüne ne fırsatlar çıkacak.
   Unutmaman gereken bir şey daha söylemek istiyorum, bulunduğun durumdan seni ancak zaman ve sen kurtarabilirsin. İnsanlarla konuşmak sana rahatlama hissi verebilir fakat aklını resetlemelerini seni aniden eskisi gibi yapacağını düşünme. Kalbine ve aklına söz geçirememen çok normal kendini zorlama. Hayattan sihirli bir değnek bekleme.

   Yanıtla

  • missplatonik
   15 yaşındayım ve bende 3 yaş birine aşık oldum.. o benim ilk aşkım.. :'( bir şekilde msn adresini öğrenip onu ekledim.. ilk başlarda herşey çok güzel gidiyordu aynı şeylerden hoşlanıyor, aynı düşünceleri paylaşıyor, aynı şeyleri yapmayı seviyorduk... Ve sürekli gerçek adımı soruyor beni artık görmek istiyordu bende ona yaşımı söyledim :( yüzüme kapattı son kelimeside "hoşçakal" oldu... olaydan sonra defalarca mesaj yazdım cevap gelmiyordu yinede yazdım içimdekileri dökmeliydim.. sonunda beklediğim oldu bana bir mesaj yazmış; "ben hiçbir zaman önyargılı olmadım.." bu ne demek??? hem bana olmaz diyor hemde olabilir diyor.. bu mesajdan sonra yazdığım onlarca mesajada cevap gelmedi birgün online'dı bana aslında çokta kçük olmadığımı söyledi sonrada olmaz dedi ona artık gerçek adımıda söyledim... :( çok utanıyorum hemde ço..k :( o mükemmel.. o ulaşılmayacak kadar mükemmel onu tanıyanlardan duyduğuma göre birsürü kız arkadaşı olmuş bnse... ona ulaşamayacak kadar nomral biriyim... asosyalim şu aralar onu en son 2 ay önce gördüm sesini hiç duymadım.. onu seviyorumm ilk defa biri için bunu hissediyorum... bn böyle biri değildim artık aynadakini tanıyamıyorum.. duygusal, melankolik ve karamsar ben böyle değildim sevgilisinden ayrılıp yanımda ağlayanlara hakaret ederdim onları gerizekalı olmakla suçlardım şimdi aynı durumdayım :'( ondan kurtulmak istiyorum ve bu aptal tüyoları yüzlerce kez denedim.. işe yaramıyor.. bıktım artık bazen ölsemde kurtulsam dediğim bile oluyor...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ admin: doğru diyosun en büyük hatalarımızdan biride karşımızdaki kişiye haddinden fazla değeri zvermemizden kaynaklanıyor...

   Yanıtla

  • Master Admin Yorum: 781 Forum Mesaj: 295
   Her şey kolay olsaydı yada insanın gücü her şeye yetseydi dert diye bir şey olmazdı sanırım. Hayatın bir çok yerinde 2 yol çıkar karşımıza birinden birini seçeriz ve iyi yada kötü şeylerle karşılaşırız. Burada tartıştığımız konu (ayrılık vs.) seçeneğin bizi kötüye götürdüğü gerçeği. Bizi rahatsız eden durumdan en mantıklı nasıl çıkarız bunu bulmaya yada yol göstermeye çalışıyoruz. Gönül işlerinde mantık ve zeka pek etkili olmaz ama en doğru olana sarılmak lazım. Her zaman savunduğum bir şey var. Mantıklı ve zeki insanlar kimsenin hayatını şurda bahsettiğimiz hale getirmez. Her zaman bir çıkar yol vardır. Bir insanın hayatını mahfetmek yada buna meydan vermek kolaydır fakat çözümsüzlük içinde bunu yapmadan da zamandan faydalanılarak daha iyi bir yol izlenebilir. Ayrılıklarda kötü hale getirilen kişi benim kanımca kendine güveni olmayan, büyük ölçüde özgüven sorunu yaşayan insanlar tarafından yapılıyor. Buna ek olarak anlaşmazlık yada uzlaşma sorunu yaşayan insanlar istisna ama yine dediğim yere geliyor, ipleri elinde tutan taraf bu işi daha mantıklı halledebilir. Konuya biraz felsefik yaklaştım gibi görünse de değil. Anlatmaya çalıştığım şey şu, birlikte el ele tutuşup gezen ve samimiyet dolu günler yaşayan insanlar günün birinde ters düşebiliyor ve kolay olanı seçiyor. Bencilliği içinde kaybolup bir tarafın hayatıyla oynayabiliyor. Kendini kaybetmeden de çözülebilir kanısındayım. Anlatmaya çalıştığım şeyi olgun ve mantıklı insanlar zaten biliyor. Amacım kendini bilmez angutlarında anlaması :) ama anlsalardı hayat bu kadar sıkıcı olmazdı zaten. Çünkü etraf sırf egolarını tatmin etmekle meşgul egoistlerle dolu... Hayat bizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Kimseye haketmediği değeri vermeyin diye bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Elimizde olmadan yapıyoruz bunu ama farkettiğimizde buna devam etmemek lazım...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: evet uygulaması kadar kolay olsaydı eğer şimdi bunları yazmazdık.hayatımıza hiç bşy olmamış gibi devam ederdik.ama bunu hepimiz biliyoruzki bu söylenildiği gibi kolay değil...

   Yanıtla

  • MERAL
   @ admin:cevabınız için teşekkür ederim, çok haklısınız böyle sürmesi artık mümkün değil ama öyle bir aileye sahibimki anlatsam inanmazsınız, yapabileceğim tekşey herkesten herşeyden vazgeçip beni asla bulamayacakları bir yerde hayata yeniden başlamak... bu arada yanımda bir kızım var ve onuda düşünmek zorundayım çaresizliğim bu yüzden yaşama sebebim o, herşeyim inşallah onun içinde hayırlısı ne ise onu yaşarız... herşey gönlünüzce olsun, hayata inat:)

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: çok doğrusun..aynen öyle ama admin de çok doğru şeyler değindi keşke demek kadar uygulamakta kolay olsa.....

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ admin: iyi diyosunda,insanın elinde değil.bir yanın onsuz olmaz diyor.diğer yanın o olmasada hayat devam ediyor dyor.ama kendiyle baş başa kalınca insan yaşanan herşey geliyor aklına,olumlu olumsuz herşey.işte o an kafa dağılıyor.neyin iyi neyin kötü olduğunu bulamıyosun.dert birken bin oluyor.ama aşk bu değil grçekten.bunu anladım.bidaha dünyaya gelmek gibi bişy olsaydı eğer,tek lafım,benden uzak olsun derdim.yaşanan mutlulukta üzüntüde gelip geçicidir.Rabbim hrkezin yardımcısı olsun ne diyim...

   Yanıtla

  • Master Admin Yorum: 781 Forum Mesaj: 295
   @ MERAL: Merhabalar, yerinizde olsam durumu aileme bildirirdim. Bu şekilde onların desteğiyle bir çözüm yolu bulur ve bu çileden kendimi kurtarmaya çalışırdım. Yaşadıklarınız ve bu şekilde devam ederek yaşayacaklarınız hep sizden götürecek. Daha ne kadar katlanabilirsiniz ki. Taşıdığınız bünye bunu ne kadar hazmedebilir dayanabilir ki. Seviyorum diyorsunuz fakat sevgi karşılıklıdır. Tek tarafın sırtında bir yük oldumu bu çileden başka bir şey olamaz. Kendinizi toparlamaya çalışın. Eğer imkanınız varsa kapınızı kapatın ve sadece kendinizi düşünün. O hep tavizler verdiğiniz kendinizi ruhunuzu bedeninizi ve aklınızı düşünün. Güvensizlik çok kötü bir şeydir. Eğer kalmadı diyorsanız şu güne kadar yaptığınız ve pişmanlık duyduğunuz şeyleri tekrar etmemeye çalışın. Yeni bir hayata kendinizi sokmanız çok zor olabilir ama eskisinden farklı davranarak bunu yapabilirsiniz. Tek taraflı aşk, sevgi ve güvensizlik bunlar gerçekten çok zor şeyler. Hayattan sihirli bir değnek beklemeyin. Bu sebeple yaşadıklarınız ve içinizde birikenler hayatınızı sıkıcı hale getirebilir ve çekilmez olabilir. Ama unutmayın ki bunlar yer yüzünde sadece sizin başınıza gelen şeyler değil. Herkesin başına gelebilen ve hayatının bir dönemini göz göre göre çalan elinizden alan bir dönem. Ama unutmayın ki zaman her şeyin ilacı. Kendinizi dertlerinize yaşadıklarınıza ve karamsarlığa değil zamana verin. Gününüzü kurtarmaya çalışın. Bugün mutlu olabilecek bir şeyler bulabildiyseniz onla mutlu olmaya çalışın ve 1 saat sonrasında neler olacağını düşünmemeye çalışın. Mutlu günler diliyorum...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: saol:)

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: :)hayırlısını diliyorum..bak ben hafızım dua edeceğim sana :)

   Yanıtla

  • MERAL
   SELAMLAR, ARKADAŞLAR BENDE BİR BUÇUK AYDIR EŞİM TARAFINDAN TERKEDİLDİM BU İLK TERKEDİLİŞİM DEĞİL FARKLI ŞEHİRLERDEYİZ HEP TEMMUZDA GİDİP ARALIKTA DÖNÜYOR BU ARADA BEN AİLEME EŞİMİN ÇALIŞMAYA GİTTİĞİNİ SÖYLÜYORUM BU YÜZDEN O HER GERİ DÖNDÜĞÜNDE KABUL EDİYORUM. ÇÜNKÜ AİLEME GERÇEĞİ SÖYLERSEM MAHVOLURUM, EŞİMİN BUNU KULLANMASINDANDA BIKTIM ARTIK BEN BÖYLE YAŞAMAK İSTEMİYORUM NE YAPACAĞIMIDA BİLMİYORUM ÇOK ÇARESİZ VE ÇOK YORGUNUM, EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM AMA ARTIK ASLA GÜVENMİYORUM SİZCE NE YAPMALIYIM

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: tamam bu defa olumlu yaklaşıcam

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: tabıkı de olurda sen değiştiğine inanmıyosan zaten tekrarlama canım..içinde az bı umuta varsa ne bıleyım denemye değmezmya sevdiğin için..geç olmasından korkuluyo işte kaç defa ayrılıp barışılıyo ya hayat bole devam edıyo işte seneler bole geçecek...sana dıcem dene bı daha son şansı kullan ona dene ve gör..bakıyosun olmuyo bırakırsın ama en azından dene...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: yaa iyi diyosunda tekrardan aynı şeyler olursa bu sefer toparlamam çok zor olmaz mı?

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: benım bır zamanlar yaşadığım şeyi yaşıyosun ınankı düşüncelerımız aynıydı ama yendım işte herşeyı göze aldım v eberaberız çokda pişman sayılmama açıkçası:) yen korkularını artık hıçbirşey için geç olmadan yenn

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: olumlu yaklaşmak istiyorum.ama korkularım engel oluyor...

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: yine batırdın çocuğu haa yanii:) dene bıya belkı değişmiştir ha ne dersın bı olumlu yaklaş..

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ buketimmm: bugn dediğin gibi yaptım ve açtım tlfnu konuştuk.her lafında tekrardan beraber olmak istediğini söylemeye çalıştı.ama benim olumlu yaklaşmamam telefnunun kapatmasına ndn oldu.kafam çok karışık :(

   Yanıtla

  • büşra
   @ admin: tamamdırr:)

   Yanıtla

  • büşra
   :)bayağı gelişme olmuş desene...yerınde olsam açardım istemesen bıle insan merak eder be ne konuşacağını..aç ve dene belki değişmiştir......

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: gelişmeler her geçen gün biraz daha artıyor.ama bu gelişmelere kayıtsız kakıyorum.iyimi kötümü yapıyorum bilmiyorum.telfnlrına cvp vermyrm.ne konuşcgınıda merak ediyorum açıkçası...

   Yanıtla

  • büşra
   daha sesiniz çıkmıyo bi gelişme yokmu:)

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: evet zaman.....

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ GAZİ TAŞ: Normaldir.daha sen yenisin.biraz zaman geçsin,o zaman dinlemek istesende dinleyemezsin.unutmayı aklından çıkar.çünkü yaşanan hiç bişey unutulmaz.ama alışıcaksın onsuz yaşamaya.aynen benim gibi.

   Yanıtla

  • buketimmm
   @büşraHA AYNEN.ZOR GELİYOR ONSUZ HAYATA DEVAM ETMEK.AMA NAPALIM DEMEKKİ HAKKIMIZDA HAYIRLISI BUYMUŞ.BAKALIM ZAMAN NE GÖSTERCEK...

   Yanıtla

  • büşra
   @ GAZİ TAŞ: ole bekle unutamazsınn sen daha dınle o şarkıları:)

   Yanıtla

  • GAZİ TAŞ
   ya diyo ağıır duygu yüklü şarkılar dinlemyin ben daha yeni terkedildim benim tek tesellim bu şarkılar canım çok acıyor çok özledim onu 1 ay boyunca bunları yapacağım inşallah işe yarar.

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: öyle gösterdı demek kı kendıni sana hem bole düşünmende normaldır...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: olabilir.ama nedense ben böyle düşünemiyorum.sanki hiçbişey umrunda değilmiş gibime geliyor...

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: ya ayrılıklarda bu soru hep olur ınsanın kafasında ınan yaa :) ama emin ol yaşadınız pek çok hatrına ne kdar şey varsa düşünüyodur...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: çok merak ediyorum.benim onu düşündüğüm kadar oda beni düşünüyor mu.

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: evet en iyisini düşünmüşsün hepimiz hakkında hayırlısını dılıyorum Rabbımden...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: onunla yaşadığım hiçbir şeyi unutucağıma inanmıyorum.zamana bıraktım herşeyi.bakalım bu geçen zaman neleri değiştiricek...

   Yanıtla

  • büşra
   @ buketimmm: ya aranızda demekkı bayağı buyuk bı sorun olsa geek kı bu kadar olumsuzca düşünüyorsun.unutucana ınanıyorsan olma derımm...aşk herşeyı affetmıyo galıba...senın bence bayağı bı zamana ihtyacın var...çok kararsız kalmışsıın bence zaman geçtıkçee daha ıyı ve sağlıklı bı karar alırsın kendınce...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.ama ben bunu bile yapamıyorum.onu gerçekten istiyormyum yoksa istemiyomyum bilmiyorum.kendimce bir kararım olsa belki bu kadar sorun olmaz.ama bildiğim tek şey ben tekrar onunla olmak için bişey yapamam...

   Yanıtla

  • buketimmm
   @ büşra: aranızın düzelmesine sevindim...

   Yanıtla