SYDV Personeli Bakan Şahin'e sitem ediyor

SYDV Personeli Bakan Şahin'e sitem ediyor

SYDV personeli kadro alamadı. Geçtiğimiz günlerde bir takım düzenlemelerle 100 bin sözleşmeliye kadro verilmesi ve bu kapsama alınmayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli kendisni daha yalnız hissediyor olmalı ki sesini duyurabildiği her yerde kadro hakkı için içinden geçenleri dile getiriyor. Geçtiğimiz haftalarda Sayın Bakan Fatma ŞAHİN'in en yakınına atılan facebook mesajlarıda yanıtsız kalmışa benziyor. Facebook üzerinden bir kamuoyu oluşturmaya çalışan personel sesini duyurmaya çalışıyor.

Bakan Fatma Şahin

Bir SYDV personelinin facebook grubunda paylaştığı o yazı;

 

MUHALEFETİN DÜŞÜNDÜĞÜNÜN 1/10 U KADAR HÜKÜMET DÜŞÜNSEYDİ SYDV PERSONELİ ŞİMDİ BU KADAR MAĞDUR EDİLMEZ BU KADAR KÜÇÜMSENMEZDİ HAK ETTİĞİ ÖZLÜK HAKLARINI ALIRDI..
 

SN FATMA ŞAHİN BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?

--- VAKIF PERSONELİ SÖZLEŞMELİ OLDUĞU İÇİN ÇALIŞTIKLARI HÜKÜMET BİNALARINDA DİĞER KURUM ÇALIŞANLARINDA (657) AYRI TUTULUYORLAR ?

--- NEREDEYSE HER MÜTEVELLİ TOPLANTILARINDA İLGİLİ İL YADA İLÇENİN ÖNDE GİDEN SİYASİLERİ TARAFINDAN SÖZLÜ TACİZ VE ZORLAMALARINA MARUZ KALIYORLAR (3-5 KURUŞ YARDIM İÇİN)
 

--- AİLE BAKANLIĞI ALTINDA TEŞKİLAT OLUPTA AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELEMEDİKLERİ İÇİN BU KADAR MAĞDUR EDİLDİKLERİ İÇİN UTANIYORLAR VE MAHCUP OLUYORLAR

--- ÜLKEDE TOPLUMA YARDIM ETMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIP KENDİ MADURİYETLERİ İÇİN HİÇBİRŞEY YAPAMIYORLAR

--- 10-15 YILINI SYDV NA VERMİŞ BİR PERSONEL DAHİ HER AN İŞTEN ATILMA KORKUSU İLE YAŞAMAKTA (BU BÜTÜN SYDV PERSONELİ İÇİN GEÇERLİ BİR SORUN)

--- EŞ DURUMUNDA TAYİN HAKKI OLMAYAN ( NE EŞİNİN YANINA GELMESİ İÇİN ÇALIŞTIĞI KANUN NEDE EŞİNİN YANINA GİTMESİ İÇİN İMKAN TANIMIYOR )

--- 100 BİN SÖZLEŞMELİ KADROYA GEÇİRİLİRKEN SYDV PERSONELİNİN KENDİNİ DIŞLANMIŞ HİSSEDİYOR OLMASI MAĞDUR OLMASI SİZLERİ DÜŞÜNDÜRMÜYOR MU ?

--- SYDV PERSONELİNE ONLARCA İŞ VERDİĞİNİZİ MAAŞLARINDA 3-5 KURUŞ ARTIRARAK NE İŞ OLSA YAPMAK ZORUNDASINIZ DEDİĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

--- HER YIL 3-5 YENİ İŞ VERİRKEN ÖZLÜK HAKLARINDA HİÇBİR İYİLEŞTİRME YAPMADIĞINIZ BİLİYOR MUSUNUZ ?

BİZ HİÇKİMSEDEN HAKKIMIZ OLMAYANI İSTEMEDİK;
3 AYLIK SÖZLEŞMELİLERE SEÇİM JESTİ KADROLAR GELİRKEN SYDV PERSONELİ VERİLEN 10 CA İŞE KARŞILIK RAHAT ÇALIŞABİLMESİ İÇİN KAFASININ RAHAT OLABİLMESİ İÇİN HAKKI OLAN İŞ GÜVENCESİNİ İSTİYOR;

BIRAKIN ARTIK ÖZEL-TÜZEL ZIRVALARINI KOSKOCA HÜKÜMETE BUNLAR YAKIŞMIYOR DEĞİŞTİRİLMEDİK KANUN - YÖNETMELİK KALMADI ANAYASA DAHİ DEĞİŞTİRİLİRKEN ÇIKIP BİRİLERİ HALA VAKIFLAR HAKKINDA KOMEDİ GİBİ ÖZEL-TÜZEL AÇIKLAMALARINDA BULUNUYOR.

KAYNAĞINI DEVLETİN KARŞILADIĞI VE AİLE BAKANLIĞINA BAĞLI İKEN HALA ÖZEL-TÜZEL AÇIKLAMALARINA SIĞINMAK BİR BAKANLIK İÇİN SADECE OYALAMA TAKTİĞİ OLSA GEREK ZİRA;

NASIL Kİ KAYNAĞI DEVLET TARAFINDAN KARŞILANIYOR, AİLE BAKANLIĞINA BAĞLI O ZAMAN PERSONELİ DE DEVLET PERSONELİ OLSUN ( VAKIFLARIN ŞEKLİNE ŞEMALİNE DOKUNMAYIN BU KONUDA HEMFİKİR OLALIM ? ) VAKIFLARIN YAPISI AYNI KALMAK KOŞULU İLE VAKIFLARDA ÇALIŞTIRILAN PERSONEL DE DEVLET PERSONELİ (675) OLSUN ... ÇOK MU ZOR !İlk yorumu siz yazın !..

 • Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır. (0)
İlginizi çekebilir...
Sitede Ara
 • 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı indir (Video ve MP3)
  teşekkürler emeğine sağlık çok güzel olmuş...
 • Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Yetkilisi İş Başvurusu
  Ise alındınızmi bilgi verirmisiniz ...
 • Volkswagen - Skoda Golf Passat Koltuk Başlığı Nasıl Çıkarılır?
  Teşekkürler. Böyle sistem mi olur a... oldu olacak aşağıya inip kaputun içinden kol falan cekelim...
 • Htaccess Nedir? .htaccess Komutları ve Örnekler
  Hocam iyi günler Google Web Search içerisinde bulunan 404 vermiş sayfaları 410 a çevirmek isityorum yap...
 • Sembol ve Karakterlerin Klavye Kısayolları - Alt Gr Tuş Kombinasyonları
  ALT GR değil ALT ....... ........
 • En İyi Mac Dönüştürücü - iSkysoft Video Converter Ultimate
  İndirip deniyorum hemen teşekkür ederim...
 • İnstagram Şekilli Profil Yazıları Oluşturma
  – єℓєşтιямє вєηιвєğєη∂ιуѕєη тαк∂ιя єт…нσşυηα gιтмιуσямυуυм кαƒαηα тαкмα ѕιктιя єт…...