Bu mesajı gerçekten şikayet etmek istiyor musunuz ???


Bir sebep belirtmek isterseniz alttaki kutucuğa yazabilirsiniz...
Pencereyi Kapat...

Somut.net Forumları

Üye Ol...Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı: Şifre: Beni hatırla

Wordpress Yardım İsteği

Tarih: 03.06.2011 22:17
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 3


Merhaba, Sitenize yeni üye oldum gayet güzel yapmışsınız ellerinize sağlık böyle bir forumu oluşturduğunuz için smile .. Gelelim benim sorularıma smile öncelikle ben de kişisel bir blog açtım wordpressden ve sitenizde olan güzel eklentiler hakkında bilgi istiyorum. arama da yaptım ama bulamadım. buraya konu açayım dedim  ve yardımlarınızı bekliyorum.. 1. Yeni Simple press eklentisi kurdum ve skin değiştiremiyorum. kendi sitesinden skin i indirdim ve simple-forum\styles\skins içine attım ancak etkinleştirecek değiştirecek sayfayı bulamadım bunu nasıl değiştirebilirim? 2 . Bu simple press forumunu nasıl tam ekran yapabilirim yani forum a tıkladıklarında yanlarda kategori son yazılar vs çıkmasını nasıl önleyebilirim? 3. Sitenizdeki eklediğiniz kodlarda kodu seç diye bir buton var bunu nasıl yapabilirim? 4. Sitenize üye olurken güvenlik kodu olan (ör:12+3) bunu nasıl ben de yapabilirim? ve üye olma sayfasında üstteki resmi nasıl değiştirebilirim? Çok soru sordum ama yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 03.06.2011 22:42
Şikayet Et | Link  

Administrator


Mesaj Sayısı: 296

Merhaba, hoşgeldiniz.   1. Forum Ayarları / Görünüm / Skin seç bölümünden yüklediğiniz skin adını seçip kaydetmeniz yeterli. 2. Forumu genişletme ve sidebar'ı kaldırmak için buraya tıklayın. 3. Bu forumun standart ayarlarıyla ilgili olmalı yada şuanda hatırlayamadığım bir ayarla ilgili :) kod ekleyip kontrol edin. 4. Forum Ayarları / Giriş ve Kaydolma / Kayıt Formunda Spam Araçları Kullan'a işaret koyarsanız aktif olacaktır.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.
Tarih: 04.06.2011 00:26
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 3

1. öyle bi seçenek göremiyorum ben hala, Sürüm 4.4.4 yükledim ondan olabilirmi yeri farklımıdır?, (edit: karıştırırken buldum Seçenekler - Giriş Ayarları pano görünümü olacak sanırım ordan seçiyorum ancak hiç bi farklılık olmuyor.) 2. verdiğiniz link sanırım tüm temanın genişlemesi ile ilgili? ben sadece forum sayfasına tıklandığında öyle olmasını istiyorum. 3. ayarlarını yapabilirsem deneyeceğim :) + wordpress de yazı eklediğimizde böyle bişey yapabilirmiyiz bilginiz varmı? 4. sanırım sürüm yada çeviriden kaynaklanan bi farklılıktan onu da göremiyorum ama çözecem gibi :D

Tarih: 04.06.2011 11:13
Şikayet Et | Link  

Administrator


Mesaj Sayısı: 296

Farklılığın yansımaması tarayıcının çerezleriyle ilgili olabilir 1-2 kez sayfayı yenilemeyi deneyin yada farklı bir tarayıcı ile kontrol edin. Tüm temanın genişletilmesi değil sadece forum için bir şablon oluşturup forum sayfalarının genişletilmesini anlatıyor. Mümkündür. Eklentilerle yada kendiniz kod kullanıp istediğinizi yapabilirsiniz. Dil dosyasını ben kendim çevirdim ve bende öyle gözüküyor. Ayarı orada ama. Sizdekinde nasıl çeviri yapılmış bilemiyorum.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.
Tarih: 04.06.2011 13:06
Şikayet Et | Link  

Üye


Mesaj Sayısı: 3

forum skin i benim temamın arkaplanını koruduğu için bi fark olmuyor heralde bunu farkettim benim tema arka planı da siyah olduğu için beyaz temaları seçtiğimde bi değişiklik olmuyor. acaba bu temanın arkaplanını almasını nasıl önleriz_? sizin türkçe dosyanız 4.4.4 sürmü ile uyumlumudur acaba_? bir de o forum sayfası genişletmede page.php yi değiştirmeyi anlatmışsınız ancak benim temamdaki page.php ile hiç bir benzerliği yok nasıl yapacağım bilemedim. iletişime geçip bunu düzenleyebilirmiyiz_? forumunuzu da biraz karıştırırken https://www.somut.net/wordpress.....lugin.html bunu buldum bu eklentinin tam olarak işlevi nedir_?

a:3:{i:0;a:2:{s:2:"by";s:8:"cyberman";s:2:"at";i:1307195115;}i:1;a:2:{s:2:"by";s:8:"cyberman";s:2:"at";i:1307195368;}i:2;a:2:{s:2:"by";s:8:"cyberman";s:2:"at";i:1307195478;}}

Tarih: 21.09.2017
Reklam
Şikayet Et | Link

Sponsor

Tarih: 04.06.2011 15:39
Şikayet Et | Link  

Administrator


Mesaj Sayısı: 296

Temanızla ilgili stil ayarlarını (arkaplan gibi) css kodlarıyla yapabilirsiniz. Bir çok kısım Türkçe değildir. [ https://www.somut.net/wp-conten.....m-tr_TR.mo ] O eklentinin görevi kod paylaşımlarını editörlerdeki gibi renkli hale getirir. Kod bloklarını anlaşılır hale gelmesi için her dile uygun şekilde farklı renklerde gösterir. msn adresimi özel msj ile gönderiyorum.

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.

Etiketler:
Somut.net Forum İstatistikleri

Yeni Üyeler

Ahmetsarıkaya67, Meskoo, 147 924 08 128, Ahmetblci, SELMAŞİRİN, Supamu, Gökdeniz123, demirkart, ahmet16, Cevdet1234,

Şuan Sitede Olanlar;

Foksiyon devre dışı bırakıldı.

Forum İstastikleri

Konu Sayısı: — Mesaj Sayısı: — Üye Sayısı: