Aöf edebiyat okurken formasyon alma şansım varmı

seda
Ziyaretçi
12.08.2009 16:01 # 0

türk dili edebiyatı na başvurdum istediğim bir bölüm ... acaba okurken formasyon alma şansım varmı.. bilğilendirirseniz sevinirim...

Master
Administrator
12.08.2009 16:05 # 1

Konuyla ilgili bir alıntıyı paylaşmak istiyorum;

arkadaşlar :

1. bu işin artık danıştaydan dönme durumu yok çünkü danıştayın onay alacağı kurum yöktür. reddedilme konusu yoktur.

2. stajerliği zaten dershanede öğretmenlik yaptığı için aramayacaklar. arasalarda her il kendi bünyesinde okullarda stajı kaldırır.

3. yök e mail atarsanız yeni yapılanma içerisnde olduğunu size söyleyip sorunlarınızın çözüleceğini dile getirecektir.

4. yök başkanı fen edebiyatlara formasyon vererek bu fakülteleri güçlendireceğini kendisi söyledi.

5. ayrıca yök başkanı avrupada açıköğretimin birçok branşda uygulandığını türkiyedede uygulanacağını söyledi(türkdili ve edebiyatı ve sosyolojiden açıköğretim geldi)

not: bu haber dershanelere ilk geldiğinde meble irtibata geçtim. bana ilk aşamada yökle yazışıyoruz olumlu sinyaller var yökte dediler. daha sonra aradan zaman geçtikten sonra yökten olumlu haber geldiğini, daha sonra talim terbiyenin karar vereceklerini söylemişlerdi. bence bu iş tamamdır

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.

duygu
Ziyaretçi
12.08.2009 21:02 # 2

ama okuması biraz zor…özellikle osmanlıca …ben 2. sınıftayım…osmanlıcadan zorluk çektim…sizi zorlayacak derslerin başında…formasyon bildiğim kadarıyla (yani bizde)mezun olduktan sonra alınıyor…alese girmek lazım…ama yeni bir tasarı sunacaklarmış… hem okuyup hem de formasyon dersleri alınabilecekmiş …böylece 4 yılda bitirebileceksiniz…bana vurmuyor tabii…Allah yardımcınız olssssssun meslekdaşlarım…

gul
Ziyaretçi
13.08.2009 12:52 # 3

valla bende cok mutluyum bende turk dili ve edebiyatı  okuyacam.....

LaughLaughLaughLaugh

gizoş
Ziyaretçi
24.08.2009 18:52 # 4

bende aöf türk dili edebiyat okucam ancak formasyon nasıl alacaz bilen var mı

Smile

nihal
Ziyaretçi
24.08.2009 21:58 # 5

slm...ben nihal bende türk dili ve edebiyatı okuyacagım 1997 lise mezunuyum ekonomik sıkıntılardan anca şimdi fırsat buldum okumaya inşallah basaracagım vallahi çok istiyorum öğretmen olmayı  hayırlısı...kafama takılan formasyon nasıl nerden ve ne tür bişe oluyor...para verilip bir belgenin adımı formasyon nedir???  nihal_yildiz80@hotmail.com     önce mail atarsanız soruyla ilgili anlarım...

gizoş
Ziyaretçi
26.08.2009 18:55 # 6

iyi günler ben bişey öğrenmek istiyrum yök fen edebiyat mezunlarının formasyonu bi kolaylık sağlayacakmış ancak bu yeni açılan açıköğretim bölümlerinden edebiyatı kapsıyor mu beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

Reyhan
Üye
27.08.2009 14:21 # 7

vallaha arkadalar şuanda seviniyorsunuz belki açık öğretimde edebiyat bölümü açıldı diye ama gerçekten zor bir bölüm kendiniz çalışarak ne kadar geçersiniz bilemiyorum ama kolay gelsin